Znanost bolj resnična od vere?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a:
vojko napisal/-a:Seveda sem ga dobro prebral, kot običajno!
OK, ampak zgleda, da nisi razumel, kot običajno :) ... namreč:
Selektivno razumevanje,a ne? :D :D
vojko napisal/-a: No, to je pošten in jasen odgovor vernika. Od tu naprej racionalna diskusija seveda ni več smiselna.
Uff tale pa je videti dokončna racionalna odločitev, kaj bo le iz tega. :wink:
vojko napisal/-a: Sveta pomagavka, samo izgovori na glas in poslušaj, kako to zveni: dokazovanje čudežev!
Neponovljivosti, tako kot je neponovljiv posameznik? :oops:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
problemi napisal/-a:
vojko napisal/-a:Seveda sem ga dobro prebral, kot običajno!
OK, ampak zgleda, da nisi razumel, kot običajno :) ... namreč:
Selektivno razumevanje,a ne? :D
vojko napisal/-a: No, to je pošten in jasen odgovor vernika. Od tu naprej racionalna diskusija seveda ni več smiselna.
Uff tale pa je videti dokončna racionalna odločitev, kaj bo le iz tega. :wink:
vojko napisal/-a: Sveta pomagavka, samo izgovori na glas in poslušaj, kako to zveni: dokazovanje čudežev!
Neponovljivosti, tako kot je neponovljiv posameznik? :oops:
Nekaj, kar ne moreš izvesti niti prvič, ne moreš ponoviti...mislim na čudeže.

Posameznik pa je res neponovljiva kombinacija DNK... :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a bargo »

Vojko napisal/-a:Problemi, mislim, da so vsaj nama stvari jasne…
Za probleme verjamem, zate ne bi še rekel tako, da ... :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Nekaj, kar ne moreš izvesti niti prvič, ne moreš ponoviti...mislim na čudeže.
Posameznik pa je res neponovljiva kombinacija DNK... :D
Hm. Ne vem Vojko, boš moral očeta vprašati ali pa mamo, koliko truda je bilo vloženega v izdelavo. Sam menim, da sta uspela pravočasno, enkratno in ne ponovoljivo. :wink:
Zagotovo pa nisi stroj. :oops:
Zadnjič spremenil bargo, dne 6.8.2013 20:06, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a bargo »

derik napisal/-a:
derik napisal/-a:Ga bo že kakšna sekta not spustila, samo naju s Problemi pa ne bo tam in bo glede polemike bolj dolgočasno . .
Mimogrede povedano, jaz se imam zaenkrat namen "upokojiti" po budistični varianti, ker je tam nekaj členov, ki mi omogočajo, da se lahko reaktiviram :)
:D :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Problemi napisal/-a:Mogoče nekega dne, na sličici vojkovega nicka, pod vratom bradatega moža ugledamo manjši križek ... " za svaki slučaj, nek se nađe ...."
Boš moral čakati dlje kot ti je shrink izračunal, da bi molekule zraka v tisti sobi potrebovale, da se zberejo v enem kotu… :lol:
Tole pa je ugibanje, ki ima vse znake in možnosti, da se čudež dejansko dokaže. Vojko, vse je spet na tebi, kar se čudežev tiče. Bojim se, da si si naložil preveliko breme. :wink:

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a derik »

vojko napisal/-a:
Vraževerje pomeni verjeti v vraže (primer: če ti črna mačka prekriža pot, ti to prinaša nesrečo). Vera pa pomeni verovati v boga (primer: krščanski Credo).
Trudim se in trudim, a te logike ne razumem. Kakšna je (bistvena, krucialna) razlika med metaforo s črno mačko in metaforo o tem, da če ne boš molil in verjel v nekakšnega boga, boš "pogubljen", ti bo to "prineslo nesrečo"?
Ne se sekirati, saj tudi relativnostne teorije ne razume vsak.
Skoraj kot droga torej, kot je že omenil Vojko. Hitro vzameš en zavojček in (kruta) realnost je naenkrat lepša oz. bolje, razumljena.
A, to pa ne.
Kako to misliš? :shock:
Če bi bila vera isto kot droge, potem bi zasvojence pošiljali na zdravljenje z veroukom.

Vojko, jaz bi ti priporočil, da če veš za kakšno bolj prazno cerkev, da greš tja vsak dan v miru posedet za po eno uro. Boš videl, da ni nič hudega. Nihče te ne bo nadlegoval, nihče se ti ne bo prikazal, samo spočil se boš, pa še malo ohladil po vrhu, v teh vročih dneh.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a bargo »

derik napisal/-a: Vojko, jaz bi ti priporočil, da če veš za kakšno bolj prazno cerkev, da greš tja vsak dan v miru posedet za po eno uro. Boš videl, da ni nič hudega. Nihče te ne bo nadlegoval, nihče se ti ne bo prikazal, samo spočil se boš, pa še malo ohladil po vrhu, v teh vročih dneh.
Videti je, da si derik ne upa niti priporočati. Jaz ti priporočam. Naredi, kot pravi derik. Bolje je biti sam v katedrali, kot sam na bazarju, a ne?
No, pazi samo, kdaj greš, da ne ostaneš pred zaprtimi vrati. Ponoči namreč zapirajo, saj se spomniš, a ne? :D :D

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a derik »

bargo napisal/-a:Bolje je biti sam v katedrali, kot sam na bazarju, a ne?
Tako je. Vera cvete, dokler se razvija na bazarju (kjer je več oči), problemi se začnejo šele v katedrali. A če je ne razumeš, je pač bolje sedeti v katedrali, kot biti sam na bazarju.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Nekaj, kar ne moreš izvesti niti prvič, ne moreš ponoviti...mislim na čudeže.
Posameznik pa je res neponovljiva kombinacija DNK... :D
Hm. Ne vem Vojko, boš moral očeta vprašati ali pa mamo, koliko truda je bilo vloženega v izdelavo. Sam menim, da sta uspela pravočasno, enkratno in ne ponovoljivo. :wink:
Zagotovo pa nisi stroj. :oops:
Zagotovo. :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Problemi napisal/-a:Mogoče nekega dne, na sličici vojkovega nicka, pod vratom bradatega moža ugledamo manjši križek ... " za svaki slučaj, nek se nađe ...."
Boš moral čakati dlje kot ti je shrink izračunal, da bi molekule zraka v tisti sobi potrebovale, da se zberejo v enem kotu… :lol:
Tole pa je ugibanje, ki ima vse znake in možnosti, da se čudež dejansko dokaže. Vojko, vse je spet na tebi, kar se čudežev tiče. Bojim se, da si si naložil preveliko breme. :wink:
Hočeš reči, da sem naredil tako veliko breme, da ga sam ne morem dvigniti? :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Derik je napisal:
Ne se sekirati, saj tudi relativnostne teorije ne razume vsak.
Ima to kakšno zvezo s sekiro?
Če bi bila vera isto kot droge, potem bi zasvojence pošiljali na zdravljenje z veroukom.
Kaj za drogeraše ne uporabljajo amfetaminskega zdravljenja? Mislim, da bi bila boljša terapija trimesečni intenzivni tečaj osnov racionalnega mišljenja s Kneippovo hladnovodno terapijo…
Vojko, jaz bi ti priporočil, da če veš za kakšno bolj prazno cerkev, da greš tja vsak dan v miru posedet za po eno uro. Boš videl, da ni nič hudega. Nihče te ne bo nadlegoval, nihče se ti ne bo prikazal, samo spočil se boš, pa še malo ohladil po vrhu, v teh vročih dneh.
Je tebi pomagalo? Kakorkoli, hvala za priporočilo. Veš, v muzejih je še boljši air-condition:lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
derik napisal/-a: Vojko, jaz bi ti priporočil, da če veš za kakšno bolj prazno cerkev, da greš tja vsak dan v miru posedet za po eno uro. Boš videl, da ni nič hudega. Nihče te ne bo nadlegoval, nihče se ti ne bo prikazal, samo spočil se boš, pa še malo ohladil po vrhu, v teh vročih dneh.
Videti je, da si derik ne upa niti priporočati. Jaz ti priporočam. Naredi, kot pravi derik. Bolje je biti sam v katedrali, kot sam na bazarju, a ne?
No, pazi samo, kdaj greš, da ne ostaneš pred zaprtimi vrati. Ponoči namreč zapirajo, saj se spomniš, a ne? :D :D
Ne, ne spomnim se. Ne hodim ponoči okoli božjih hramov...morda včasih okoli hramov, kjer bog roko ven moli... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Hočeš reči, da sem naredil tako veliko breme, da ga sam ne morem dvigniti? :lol:
Nikakor ne. Nobena juha se ne poje tako vroča, kot se skuha. :wink: Saj se spomniš, Vere POSLEDNJA IGRA LEPTIRA :wink:
vojko napisal/-a: ...morda včasih okoli hramov, kjer bog roko ven moli
Kje in kaj so ti hrami? :oops: :P
Zadnjič spremenil bargo, dne 7.8.2013 0:44, skupaj popravljeno 1 krat.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Znanost bolj resnična od vere?

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:Skušaš biti sarkastičen?
Zdaj več ne ...
Ne, ti ne razumeš.
Ko to od tebe preberem vem, da sem na pravi poti ...
Ko je v katekizmu ali Bibliji govora o "iskrenem iskanju boga" je brez dvoma mišljen njihov bog, ne pa Šiva ali Alah.


Kaj, ko bi ti enkrat, za razliko, Biblijo tudi bral in ne zgolj udrihal po njej. Najprej, kdo za vraga si, da tako arbitrano - sploh pa, ker je v biti zgrešeno - določaš, kaj je v nekem spisu bilo mišljeno, in to pazi, brez dvoma. No, vsekakor si lahko arbitraren, vednar trčiš ob problem, ko moraš svoje trditve posplošti ...

Vojko, kako je pisec tistega člena, mislil na "iskreno iskanje svojega boga Kristusa", ko govori o ljudeh, ki "brez lastne krivde ne poznajo Kristusovega evangelija", torej ki niso slišali zanj:

" ... Hkrati pa morejo po zaslugi Kristusa in njegove Cerkve doseči večno zveličanje tisti, ki brez lastne krivde ne poznajo Kristusovega evangelija in njegove Cerkve, a iščejo Boga z iskrenim srcem in skušajo pod vplivom milosti spolnjevati njegovo voljo, kakor jo spoznavajo po glasu vesti." (Katekizma katoliške Cerkve)

Skratka, ti smatraš, da je pisec tistega člena kompletni idiot, ki je mislil, da sicer kljub temu, da ti ljudje še niso slišali za Kristusa in njega evangelije, morajo "z iskrenim srcem" iskati Kristusa. "Tražimo, tražimo, iskreno tražimo... a šta to tražimo ...?" :?: :shock:
Zakaj bi sicer križarji v krvavih pohodih "osvobajali" Kristusov grob, ki so ga zavzeli "neverniki", če je vseeno v katerega boga verjameš, glavno je, da ga "v svojem srcu iskreno iščeš"?? Bodi resen, problemi! :(
Si morebit pomislil, da ti, ki so zavzeli Kristusov grob, svojega Boga niso iskali "v svojem srcu iskreno"?

No, vojko resno. Neverjetno je, da kot ateist in marksist v križarskih vojnah prepoznavaš trud kristjanov za "osvoboditev Kristusovega groba", ko bi ti moralo biti jasno, da je takratni RKC "dol viselo" za kakršen koli grob in da se ji je šlo za ohranjanje politično-ekonomskih razmerij v tem delu sveta.

Kot sem že rekel, vojko si veliko večji vernik, kot se sploh zavedaš ...
Od kod ti pa ta 'šnops' ideja? Jaz da "hrepenim po zveličanju"? Ravno toliko kot po trski v riti… :lol:


Vem, da v vaših krajih ne pridelujete vina pa sem udaril po šnopsu.

Men bi pa blo cool mal pohenglat zgori, preden poštekajo, da sem "uljez" in me katapultirajo tja doli ... Tebe res ne zanima? :)
Si se lotil podtikanja?
Ne, nikakor ne. Če te moti omenjanje teh dveh, bom to upošteval in ju ne bom več omenjal. Sta pa bila omenjanja v kontekstu.
Hotel sem biti vljuden, nič drugega.
Jaz tudi in upam, da mi je to ratalo ...

Odgovori