Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Dejstva so trmasta stvar, mantra ne pomaga, vernik.


Res je, da imajo ptiči malce drugačno sestavo možganov. Vendar so precej inteligentni, skoraj tako, kot opice, ne glede na majhen EQ. Inteligenca deluje podobno, kot pri nas. V čem bi lahko bil trik?
"Malce drugačno sestavo možganov" kot mi ?????!!! Ja, tudi papirnati zmaj, ki ga spuščava poleti z mojim vnukom ima "malce drugačno sestavo" kot raptor F22, obema pa je skupno to, da letita… :lol:

Da ponoviva: Dejstva so trmasta stvar, mantra ne pomaga, vernik. :wink:

Ne vem sicer kaj bi rad povedal. Dejstvo je, da smo verjetno najbolj inteligenta bitja HSS, če ne zaradi drugega, ker sestavljamo teste, vendar VRANA je precej inteligenta, delfin, sokol, slon in ostala druščina tudi in če želiš preveriti kje smo, pač moraš relativno primerjati, a ne?

Torej zmaj leti, kot tudi reptor F22, hudič je da sokol leti kar sam od sebe tako, kot vrana, dočim mi HSS pa rabimo STROJ-e! PREKLEMANSKI IMITATORJI, bi rekla VRANA in odletela v nebo. :D

Podobno se dogaja, da je kdo od nas danes videti malce bolj inteligenten, kot je bil včeraj, vendar ti povem, da je to samo navidezno, podobno kot naše letenje.

Ponoviva: PETAO
Saj veš, princip je isti, vse su ostalo nijanse! :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Ne vem sicer kaj bi rad povedal. Dejstvo je, da smo verjetno najbolj inteligenta bitja HSS, če ne zaradi drugega, ker sestavljamo teste, vendar VRANA je precej inteligenta, delfin, sokol, slon in ostala druščina tudi in če želiš preveriti kje smo, pač moraš relativno primerjati, a ne?

Torej zmaj leti, kot tudi reptor F22, hudič je da sokol leti kar sam od sebe tako, kot vrana, dočim mi HSS pa rabimo STROJ-e! PREKLEMANSKI IMITATORJI, bi rekla VRANA in odletela v nebo.

Podobno se dogaja, da je kdo od nas danes videti malce bolj inteligenten, kot je bil včeraj, vendar ti povem, da je to samo navidezno, podobno kot naše letenje.
Se delaš malo toša, kaj bargo? Rad bi povedal to, da je primerjava kompleksnosti ptičjih možganov z našimi ustrezna primerjavi papirnatega zmaja z ultramodernim lovskim letalom. Res pa je, da tudi so ptičji možgani stroj za obdelavo informacij, kakor je zmaj naprava za letenje… :lol:

Seveda "VRANA je precej :!: inteligentna, delfin, sokol, slon in ostala druščina tudi", ampak pozabil si povedati v primerjavi s kom ali s čim, bargo moj?! Tudi črv je "precej inteligenten" v primerjavi z recimo amebo…Tako ne moreš resno razpravljati… :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Ne vem sicer kaj bi rad povedal. Dejstvo je, da smo verjetno najbolj inteligenta bitja HSS, če ne zaradi drugega, ker sestavljamo teste, vendar VRANA je precej inteligenta, delfin, sokol, slon in ostala druščina tudi in če želiš preveriti kje smo, pač moraš relativno primerjati, a ne?

Torej zmaj leti, kot tudi reptor F22, hudič je da sokol leti kar sam od sebe tako, kot vrana, dočim mi HSS pa rabimo STROJ-e! PREKLEMANSKI IMITATORJI, bi rekla VRANA in odletela v nebo.

Podobno se dogaja, da je kdo od nas danes videti malce bolj inteligenten, kot je bil včeraj, vendar ti povem, da je to samo navidezno, podobno kot naše letenje.
Se delaš malo toša, kaj bargo? Rad bi povedal to, da je primerjava kompleksnosti ptičjih možganov z našimi ustrezna primerjavi papirnatega zmaja z ultramodernim lovskim letalom.
Ja, obe strukturi letita s pomočjo človeških možganov. E, moj sokol. :wink:

vojko napisal/-a: Seveda "VRANA je precej :!: inteligentna, delfin, sokol, slon in ostala druščina tudi", ampak pozabil si povedati v primerjavi s kom ali s čim, bargo moj?! Tudi črv je "precej inteligenten" v primerjavi z recimo amebo…Tako ne moreš resno razpravljati… :lol:
Kaj naj ti sedaj računam inteligenco in primerjam številke! :shock: Vera kolega, vera. Skozi ti pravim, da ni mogoče naračunati inteligence. Bo treba počakati, da se opogumi VRANA in sestavi test, bomo potem videli kako in kaj. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Ne vem sicer kaj bi rad povedal. Dejstvo je, da smo verjetno najbolj inteligenta bitja HSS, če ne zaradi drugega, ker sestavljamo teste, vendar VRANA je precej inteligenta, delfin, sokol, slon in ostala druščina tudi in če želiš preveriti kje smo, pač moraš relativno primerjati, a ne?

Torej zmaj leti, kot tudi reptor F22, hudič je da sokol leti kar sam od sebe tako, kot vrana, dočim mi HSS pa rabimo STROJ-e! PREKLEMANSKI IMITATORJI, bi rekla VRANA in odletela v nebo.

Podobno se dogaja, da je kdo od nas danes videti malce bolj inteligenten, kot je bil včeraj, vendar ti povem, da je to samo navidezno, podobno kot naše letenje.
Se delaš malo toša, kaj bargo? Rad bi povedal to, da je primerjava kompleksnosti ptičjih možganov z našimi ustrezna primerjavi papirnatega zmaja z ultramodernim lovskim letalom.
Ja, obe strukturi letita s pomočjo človeških možganov. E, moj sokol. :wink:

vojko napisal/-a: Seveda "VRANA je precej inteligentna, delfin, sokol, slon in ostala druščina tudi", ampak pozabil si povedati v primerjavi s kom ali s čim, bargo moj?! Tudi črv je "precej inteligenten" v primerjavi z recimo amebo…Tako ne moreš resno razpravljati…
Kaj naj ti sedaj računam inteligenco in primerjam številke! :shock: Vera kolega, vera. Skozi ti pravim, da ni mogoče naračunati inteligence. Bo treba počakati, da se opogumi VRANA in sestavi test, bomo potem videli kako in kaj. :wink:
No, povej tvoji vrani, da se čimprej "opogumi", da ne bo treba predolgo čakati..."bomo potem videli kako in kaj":.. :D :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: No, povej tvoji vrani, da se čimprej "opogumi", da ne bo treba predolgo čakati..."bomo potem videli kako in kaj":.. :D :D
Kaj ne razumeš, VRANA je inteligentna, kar pomeni, da ni nora! :roll: Inteligenca je tudi vedeti, kar veš ti, ve ona, ona ve, da ti ne veš in ona ve kaj bo, ko boš zvedel, .... Skratka samo zate: ne boš dočakal.
CROW IQ!

Multi-Step Tool Action Test

Malce ji drsi, ampak vidi pa celostno, a ne? :roll:


Pazi, ko boš za veliko noč jajčka skrival, da jih kak krokar ne odnese. :D
Raven intelligence test

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Bargo napisal/-a:Ne, delovati moramo skupaj. Z izbranimi posamezniki pridemo do zaprtega prostora in zaprt prostor ponavadi raznese, sploh če črpa energijo iz okolja in jo ne odvaja v enaki meri.
A nisi enkrat napisal, da energije ni možno kopičiti in da jo ljudje le pretvarjamo ?
Ob pohlepu in sebičnosti pa težko delujemo skupaj. Se ti ne zdi ? :)
Nadzor ponavadi ugotavlja samo eksplozije in jih ne preprečuje. Nadzor, ki bi preprečeval eksplozije, žal ne obstaja, obstaja pa nadzor, ki ščiti prostor, kamor se črpa energija. Zatorej je omogočeno še več načrpane energije iz okolja v prostor in sledi še večja katastrofa. Računaj prijatelj, še malo pa bomo izračunali KAKO? kontrolirati pretok energije, saj imamo zmeraj več informacij iz senzorjev (kontrola!).
Nadzor res ponavadi ne preprečuje eksplozij,zato bi morali ostali preprečevati kopičenje nadzora in s tem preprečiti, da stabilnost družbe pogojuje le sam nadzor, ki pa mu je prioriteta le nadzor. Zato sčasoma izgubi nadzor nad vsem, ker niti nad sabo nima nadzora. :) Kot odvisnik.
Vidiš, ni daljica, katera ima na začetku oznako SLABO in na koncu DOBRO ter neka točka, ki potuje po tej daljici.
Mislim, da gre za premico na kateri sta dve točki, ena na levi in druga na desni strani ničle. Obe se prilagajata druga drugi, vendar nikoli prilagodita. Naj ena točka predstavlja dobro, druga pa slabo, na tej premici.
Ne, res se ne gre za točko, ampak za diferenco. In obstoj je seveda pogojen, da obe točki nista združeni.
Če tako, potem ne obstaja absolutno dober, niti absolutno slab in skoraj ničelna verjetnost za nič dobrega, samo slabo ali obratno.
Je tako.
Živost je dinamika in <dobro|slabo> je stanje, vidimo lahko samo rezultate posameznega dejanja in jih, kot posamezniki ocenimo, glede na našo trenutno metriko.
Recimo, da tako lahko dobro postane slabo in slabo tudi dobro, a ne? Kakšno je v resnici, ve samo bog. :wink:
Živost je nenehno pretakanje energije...Med dobrim, slabim....Na podlagi naravnih zakonov in medsebojnih interakcij.
Tudi to, ko enkrat človeški pohlep ustvari pogoje, da se nek sistem sesuje, je za nekaj dobro. Denar je prav tako kot energija, ki omogoča dinamiko in razvoj. Če je tega vedno manj zaradi enostranskega kopičenja, sistem ne more rasti in zato umre.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Ne, delovati moramo skupaj. Z izbranimi posamezniki pridemo do zaprtega prostora in zaprt prostor ponavadi raznese, sploh če črpa energijo iz okolja in jo ne odvaja v enaki meri.
A nisi enkrat napisal, da energije ni možno kopičiti in da jo ljudje le pretvarjamo ?
Seveda sem. In?
roberto11 napisal/-a: Ob pohlepu in sebičnosti pa težko delujemo skupaj. Se ti ne zdi ? :)
Mogoče prav zato. Svet se deli na svetove, balončke, razrede. To je nevarna iluzija, predvsem za tiste, ki imajo raj na zemlji.
roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Nadzor ponavadi ugotavlja samo eksplozije in jih ne preprečuje. Nadzor, ki bi preprečeval eksplozije, žal ne obstaja, obstaja pa nadzor, ki ščiti prostor, kamor se črpa energija. Zatorej je omogočeno še več načrpane energije iz okolja v prostor in sledi še večja katastrofa. Računaj prijatelj, še malo pa bomo izračunali KAKO? kontrolirati pretok energije, saj imamo zmeraj več informacij iz senzorjev (kontrola!).
Nadzor res ponavadi ne preprečuje eksplozij,zato bi morali ostali preprečevati kopičenje nadzora in s tem preprečiti, da stabilnost družbe pogojuje le sam nadzor, ki pa mu je prioriteta le nadzor. Zato sčasoma izgubi nadzor nad vsem, ker niti nad sabo nima nadzora. Kot odvisnik.
Tako je. Moderni odvisnik, odvisnik od tveganja. Včasih so bil v črnih oblekah, a ne? Talar ali milanska modna obleka? Rdeči, črni, beli. Jebemti, zakaj ni skoraj noben oranžen?

roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Živost je dinamika in <dobro|slabo> je stanje, vidimo lahko samo rezultate posameznega dejanja in jih, kot posamezniki ocenimo, glede na našo trenutno metriko.
Recimo, da tako lahko dobro postane slabo in slabo tudi dobro, a ne? Kakšno je v resnici, ve samo bog. :wink:
Živost je nenehno pretakanje energije...Med dobrim, slabim....Na podlagi naravnih zakonov in medsebojnih interakcij.
Videt je tako. Vendar <dobro|slabo> je neke vrste stikalo za krmiljene. Razmišljanje je drago, zahteva veliko energije. Oceniti, da bo nekaj slabo v prihodnosti, kar je danes videti dobro, je napor. Če slučajno nekdo izvede takšno oceno in ima celo utemeljitev, potem se komaj resnični napor začne. Avtomatsko sledi nalepka pesimist. Velja seveda tudi obratno. Koristno je torej, če že razmišljamo, da razmišljamo zase, a ne? :roll:
roberto11 napisal/-a: Tudi to, ko enkrat človeški pohlep ustvari pogoje, da se nek sistem sesuje, je za nekaj dobro. Denar je prav tako kot energija, ki omogoča dinamiko in razvoj. Če je tega vedno manj zaradi enostranskega kopičenja, sistem ne more rasti in zato umre.
Recimo, vendar je videti, da smo DENAR spravili do nivoja RELIGIJE!

Religion is an organized collection of beliefs, cultural systems, and world views that relate humanity to an order of existence

Denar, kot si rekel, je univerzalno sredstvo za izmenjavo blaga, torej tisto nekaj vmes med blagom A in blagom B. :roll:

Podobno bi lahko rekli recimo za ljubezen. Ljubezni ne moremo prijeti, definirati, je tisto nekaj vmes med živostjo. Lahko jo samo doživimo in šele potem izmenjujemo izkušnje z nekom, ki jo je tudi doživel.
Je ideal, vsi bi radi doživeli ljubezen, vsi bi radi imeli denar, ah ne, blago (material z vrednostjo!)! Vsi bi radi bili ljubljeni!?!

Vendar denar ni in ne more biti ljubezen, a ne? Lahko je ljubezen do denarja, kot ljubezen do ljubezni in kot je denar do denarja.

Za tisto nekaj vmes je videti, da zmeraj dobi pojavnost stabilnega. Stabilno(materija) pa je tisto, kar je že tako neurejeno, da le s težavo postane še bolj neurejeno. Tako lahko postane tudi ljubezen zmeda, a ne?
Ali živost (K)AMEN! :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: No, povej tvoji vrani, da se čimprej "opogumi", da ne bo treba predolgo čakati..."bomo potem videli kako in kaj":.. :D
Kaj ne razumeš, VRANA je inteligentna, kar pomeni, da ni nora! :roll: Inteligenca je tudi vedeti, kar veš ti, ve ona, ona ve, da ti ne veš in ona ve kaj bo, ko boš zvedel, .... Skratka samo zate: ne boš dočakal.
CROW IQ!

Multi-Step Tool Action Test

Malce ji drsi, ampak vidi pa celostno, a ne? :roll:

Pazi, ko boš za veliko noč jajčka skrival, da jih kak krokar ne odnese. :D
Raven intelligence test
"Kaj ne razumeš, VRANA je inteligentna, kar pomeni, da ni nora!"

Ti dosti tega ne razumeš: inteligenca in "norost" sploh nista obratno sorazmerni entiteti, še posebej, če ju uporabiš na vrano! Ti si meni včasih očital antropocentričnost, pa si sam do grla zabredel vanjo! Kako lahko govoriš pri ptici, ki je evolucijsko desetine milijonov let oddaljena od naše vrste, o tako specifično antropološkem pojmu kot je "norost" (karkoli že to pomeni)?!?

Kakšna je recimo duševno bolna ("nora" po tvoje) vrana, ha bargo? Kako ugotoviš, da boluje za shizofrenijo ali manično-depresivno psihozo? :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: "Kaj ne razumeš, VRANA je inteligentna, kar pomeni, da ni nora!"

Ti dosti tega ne razumeš: inteligenca in "norost" sploh nista obratno sorazmerni entiteti, še posebej, če ju uporabiš na vrano!
Tako je, večinoma, vendar izpusti tokrat VRANO. Boj se inteligentnih norcev! Zakaj že? :roll:
vojko napisal/-a: Ti si meni včasih očital antropocentričnost, pa si sam do grla zabredel vanjo!
Ja, še zmeraj ti očitam antropocentričnost. :wink: Res je, samo napredujem počasi.
vojko napisal/-a: Kako lahko govoriš pri ptici, ki je evolucijsko desetine milijonov let oddaljena od naše vrste, o tako specifično antropološkem pojmu kot je "norost" (karkoli že to pomeni)?!?
Vidim, da si si kar sam odgovoril. Sem začutil, da je upanje. :wink:
V bistvu ne govorim o njeni norosti, če dobro prebereš, temveč o njeni inteligenci in naši norosti!
E, moj sokole. :wink:

vojko napisal/-a: Kakšna je recimo duševno bolna ("nora" po tvoje) vrana, ha bargo?
Ne vem. Mogoče nima "duha" je samo biološki stroj?
vojko napisal/-a: Kako ugotoviš, da boluje za shizofrenijo ali manično-depresivno psihozo?
Ah, metoda je verjeno ista, a ne? Saj veš univerzalnost pa to. Malce opazovanja, malce računanja, povprečna vrednost, disperzija in evo ti. Danes imamo čudovite instrumente, ki celo vidijo v možgane. Čakaj možgani gledajo možgane? :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Tako je, večinoma, vendar izpusti tokrat VRANO.
Zakaj? Saj si vendar govoril o vranji inteligenci in norosti?!
Vidim, da si si kar sam odgovoril. Sem začutil, da je upanje.
V bistvu ne govorim o njeni norosti, če dobro prebereš, temveč o njeni inteligenci in naši norosti!
E, moj sokole.
Če tale tvoj stavek:
"/...VRANA je inteligentna, kar pomeni, da ni nora!"
lahko razumeš kot da govoriš o vranji inteligenci in "naši norosti", potem nimam pojma o semantiki. :lol:
"Bargo je zvit, kar pomeni, da ni nor." Govoril sem o norosti pavijanov, ne Barga… :lol:
E, moj pijetao…
Ne vem. Mogoče nima "duha" je samo biološki stroj?
Vsa živa bitja smo "biološki stroji"…Kaj je že 'duh'? :shock:
Ah, metoda je verjeno ista, a ne? Saj veš univerzalnost pa to. Malce opazovanja, malce računanja, povprečna vrednost, disperzija in evo ti. Danes imamo čudovite instrumente, ki celo vidijo v možgane. Čakaj možgani gledajo možgane?
Zadnjič sem videl deževnika, ki ga je kura potegnila iz zemlje. Tako je trzal, da je gotovo imel akutni napad katatonije z rahlim priokusom anksioznosti…Kako sem to ugotovil?
:lol: "Malce opazovanja, malce računanja, povprečna vrednost, disperzija in evo ti."

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

Torej, se mi je zdelo zanimivo. Pa sem naredil povzetek.
Vojko: Jaz sploh ne zanikam, da se živali lahko učijo, to si videl že pri črvih. Midva pa govoriva o inteligenci, ne o dresuri. Živali ne razumejo, zakaj to počno, niti kakšen je smisel. Vse poteka v skladu s pogojnim refleksom: pravilno izpolnjena naloga – nagrada, neizpolnjena – kazen

Bargo: Seveda vedo zakaj počno, da dobijo zastonj hrano. Malce inteligence in cilj je dosežen. Učinkovito, a ne? Veš inteligentno je, da ne pokažejo preveč, da nas ne bilo potem sram. Se lahko slabo konča za njih.

Bargo : Poglej tole VRANO, kličemo jo Betty: http://www.youtube.com/watch?v=-qgI406J0qs. Vidiš, Betty ne samo, da izdeluje in uporablja orodje, ga tudi preoblikuje, če je potrebno.

Čakaj, pa to je vrana. Kakšen že ima EQ?
Vidiš, da je razumela, da z ravno "paličico" ne more do hrane, odneha in preoblikuje v kavelj na koncu in glej, deluje! Misliš, da je končala preoblikovanje natanko takrat, ko je bilo dovolj?

Vojko: Vsi tile primeri s šimpanzi in vranami in drugimi "inteligentnini" živalmi zgrešijo bistvo razlike med nami in ostalimi. Vse kar mi delamo, kar gradimo, kako uporabljamo orodja - vse to najprej nastane v našem cortexu, šele nato te stvari "povnanjimo", realiziramo v naravi. Mi najprej 'zgradimo' hišo v naši glavi, šele nato iz opeke, ptice pletejo gnezda, čebele čudovito geometrično popolno poligonsko satje gradijo nagonsko, brez da bi se tega zavedale. Živali delajo to več ali manj instiktivno, drobno občasno svitanje abstraktnega sklepanja pa ne moremo imenovati inteligenca.

Bargo: Ne drži!
Recimo za šimpanze. Eksperiment je bil takšen, da so šimpanzu pokazali labirint, dokaj kompliciran. Saj se verjetno spomniš, včasih so bili v časopisih. Labirint je izdelan iz materiala in položen pred njega. Torej 3D model. Sedaj mora rešiti "banano"? Študentje so reševali blondinko!
Imel je na razpolago samo en poizkus, da ga reši in ne boš verjel, rešil ga je in to vsakokrat drugega v prvo.

Torej, ga je nujno moral rešiti najprej v "glavi" preden ga je rešil v materialnem svetu.

Kako pa bi VRANA rešila problem z kaveljcem? Sprva ja morala prepoznati, da sploh gre za problem (ne gre z ravno paličico!), potem najti rešitev, nato izdelati rešitev in preveriti ali deluje? DELUJE! :shock:

Pri hudiču, kdo je šepetalec? Vrana vendar ne more biti znanstvenik, a ne?
Tale bog je res komik. :wink:

Vojko: "Malce drugačno sestavo možganov" kot mi ?????!!! Ja, tudi papirnati zmaj, ki ga spuščava poleti z mojim vnukom ima "malce drugačno sestavo" kot raptor F22, obema pa je skupno to, da letita…

Bargo: Ne vem sicer kaj bi rad povedal. Dejstvo je, da smo verjetno najbolj inteligenta bitja HSS, če ne zaradi drugega, ker sestavljamo teste, vendar VRANA je precej inteligenta, delfin, sokol, slon in ostala druščina tudi in če želiš preveriti kje smo, pač moraš relativno primerjati, a ne?

Torej zmaj leti, kot tudi reptor F22, hudič je da sokol leti kar sam od sebe tako, kot vrana, dočim mi HSS pa rabimo STROJ-e! PREKLEMANSKI IMITATORJI, bi rekla VRANA in odletela v nebo.

Vojko: Se delaš malo toša, kaj bargo? Rad bi povedal to, da je primerjava kompleksnosti ptičjih možganov z našimi ustrezna primerjavi papirnatega zmaja z ultramodernim lovskim letalom. Res pa je, da tudi so ptičji možgani stroj za obdelavo informacij, kakor je zmaj naprava za letenje…

Bargo: Ja, obe strukturi letita s pomočjo človeških možganov. E, moj sokol.

Vojko: Seveda "VRANA je precej inteligentna, delfin, sokol, slon in ostala druščina tudi", ampak pozabil si povedati v primerjavi s kom ali s čim, bargo moj?! Tudi črv je "precej inteligenten" v primerjavi z recimo amebo…Tako ne moreš resno razpravljati…

Bargo: Kaj naj ti sedaj računam inteligenco in primerjam številke! :evil:
Vera kolega, vera. Skozi ti pravim, da ni mogoče naračunati inteligence. Bo treba počakati, da se opogumi VRANA in sestavi test, bomo potem videli kako in kaj.

Vojko: No, povej tvoji vrani, da se čimprej "opogumi", da ne bo treba predolgo čakati..."bomo potem videli kako in kaj":..

Bargo: Kaj ne razumeš, VRANA je inteligentna, kar pomeni, da ni nora! Inteligenca je tudi vedeti, kar veš ti, ve ona, ona ve, da ti ne veš in ona ve kaj bo, ko boš zvedel, .... Skratka samo zate: ne boš dočakal.
CROW IQ!

Multi-Step Tool Action Test
Malce ji drsi, ampak vidi pa celostno, a ne?

Pazi, ko boš za veliko noč jajčka skrival, da jih kak krokar ne odnese.
Raven intelligence test

Vojko: "Kaj ne razumeš, VRANA je inteligentna, kar pomeni, da ni nora!"
Ti dosti tega ne razumeš: inteligenca in "norost" sploh nista obratno sorazmerni entiteti, še posebej, če ju uporabiš na vrano!

Bargo: Tako je, večinoma, vendar izpusti tokrat VRANO. Boj se inteligentnih norcev! Zakaj že?

Vojko: Ti si meni včasih očital antropocentričnost, pa si sam do grla zabredel vanjo!

Bargo: Ja, še zmeraj ti očitam antropocentričnost. Res je, samo napredujem počasi.

Vojko: Kako lahko govoriš pri ptici, ki je evolucijsko desetine milijonov let oddaljena od naše vrste, o tako specifično antropološkem pojmu kot je "norost" (karkoli že to pomeni)?!?

Bargo: Vidim, da si si kar sam odgovoril. Sem začutil, da je upanje.
V bistvu ne govorim o njeni norosti, če dobro prebereš, temveč o njeni inteligenci in naši norosti!
E, moj sokole.

Vojko: Kakšna je recimo duševno bolna ("nora" po tvoje) vrana, ha bargo?

Bargo: Ne vem. Mogoče nima "duha" je samo biološki stroj?

Vojko: Kako ugotoviš, da boluje za shizofrenijo ali manično-depresivno psihozo?

Bargo: Ah, metoda je verjeno ista, a ne? Saj veš univerzalnost pa to. Malce opazovanja, malce računanja, povprečna vrednost, disperzija in evo ti. Danes imamo čudovite instrumente, ki celo vidijo v možgane. Čakaj možgani gledajo možgane?

Bargo: Tako je, večinoma, vendar izpusti tokrat VRANO.

Vojko: Zakaj? Saj si vendar govoril o vranji inteligenci in norosti?!

Bargo: Vidim, da si si kar sam odgovoril. Sem začutil, da je upanje.
V bistvu ne govorim o njeni norosti, če dobro prebereš, temveč o njeni inteligenci in naši norosti!
E, moj sokole.

Vojko: Če tale tvoj stavek: "...VRANA je inteligentna, kar pomeni, da ni nora!"
lahko razumeš kot da govoriš o vranji inteligenci in "naši norosti", potem nimam pojma o semantiki.
"Bargo je zvit, kar pomeni, da ni nor." Govoril sem o norosti pavijanov, ne Barga…
E, moj pijetao…

Videti je, da te redukcija spet daje. Kot si lahko videl vrana vidi celostno. Saj si videl, a ne? Torej semantika, o kateri zagotovo nekaj veš, določa logično-vsebinski, računalniški pomen, pazi sedaj, lahko pa sodeluje tudi desna hemisfera s soznačnim, kontekstualnim pomenom ali asociacijo.

Vrana stari ni kar tako, kot tudi sokol ne. Moraš prebrati vse in ne samo tisto, kar se ti sveti! :wink:

NAUK: Inteligenca je tudi vedeti, kar veš ti, ve ona, ona ve, da ti ne veš in ona ve kaj bo, ko boš zvedel, .... Skratka samo zate: ne boš dočakal. Redek IQ.


No, veliko bolje, kombinacija EQ (desno),IQ(levo),SQ(celostno). Norost pa je lahko pomanjkanje empatije, a ne?

Pijetao praviš, ja ta pa je itak zakon! No, ko smo spet pri kurah, ne pozabi na "velikonočna" jajčka, ki jih lahko daš vnuku. :wink:
Sem ti že povedal, da pazi na krokarje?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:Torej, se mi je zdelo zanimivo. Pa sem naredil povzetek.
Vojko: Jaz sploh ne zanikam, da se živali lahko učijo, to si videl že pri črvih. Midva pa govoriva o inteligenci, ne o dresuri. Živali ne razumejo, zakaj to počno, niti kakšen je smisel. Vse poteka v skladu s pogojnim refleksom: pravilno izpolnjena naloga – nagrada, neizpolnjena – kazen

Bargo: Seveda vedo zakaj počno, da dobijo zastonj hrano. Malce inteligence in cilj je dosežen. Učinkovito, a ne? Veš inteligentno je, da ne pokažejo preveč, da nas ne bilo potem sram. Se lahko slabo konča za njih.

Bargo : Poglej tole VRANO, kličemo jo Betty: http://www.youtube.com/watch?v=-qgI406J0qs. Vidiš, Betty ne samo, da izdeluje in uporablja orodje, ga tudi preoblikuje, če je potrebno.

Čakaj, pa to je vrana. Kakšen že ima EQ?
Vidiš, da je razumela, da z ravno "paličico" ne more do hrane, odneha in preoblikuje v kavelj na koncu in glej, deluje! Misliš, da je končala preoblikovanje natanko takrat, ko je bilo dovolj?

Vojko: Vsi tile primeri s šimpanzi in vranami in drugimi "inteligentnini" živalmi zgrešijo bistvo razlike med nami in ostalimi. Vse kar mi delamo, kar gradimo, kako uporabljamo orodja - vse to najprej nastane v našem cortexu, šele nato te stvari "povnanjimo", realiziramo v naravi. Mi najprej 'zgradimo' hišo v naši glavi, šele nato iz opeke, ptice pletejo gnezda, čebele čudovito geometrično popolno poligonsko satje gradijo nagonsko, brez da bi se tega zavedale. Živali delajo to več ali manj instiktivno, drobno občasno svitanje abstraktnega sklepanja pa ne moremo imenovati inteligenca.

Bargo: Ne drži!
Recimo za šimpanze. Eksperiment je bil takšen, da so šimpanzu pokazali labirint, dokaj kompliciran. Saj se verjetno spomniš, včasih so bili v časopisih. Labirint je izdelan iz materiala in položen pred njega. Torej 3D model. Sedaj mora rešiti "banano"? Študentje so reševali blondinko!
Imel je na razpolago samo en poizkus, da ga reši in ne boš verjel, rešil ga je in to vsakokrat drugega v prvo.

Torej, ga je nujno moral rešiti najprej v "glavi" preden ga je rešil v materialnem svetu.

Kako pa bi VRANA rešila problem z kaveljcem? Sprva ja morala prepoznati, da sploh gre za problem (ne gre z ravno paličico!), potem najti rešitev, nato izdelati rešitev in preveriti ali deluje? DELUJE!

Pri hudiču, kdo je šepetalec? Vrana vendar ne more biti znanstvenik, a ne?
Tale bog je res komik. :wink:

Vojko: "Malce drugačno sestavo možganov" kot mi ?????!!! Ja, tudi papirnati zmaj, ki ga spuščava poleti z mojim vnukom ima "malce drugačno sestavo" kot raptor F22, obema pa je skupno to, da letita…

Bargo: Ne vem sicer kaj bi rad povedal. Dejstvo je, da smo verjetno najbolj inteligenta bitja HSS, če ne zaradi drugega, ker sestavljamo teste, vendar VRANA je precej inteligenta, delfin, sokol, slon in ostala druščina tudi in če želiš preveriti kje smo, pač moraš relativno primerjati, a ne?

Torej zmaj leti, kot tudi reptor F22, hudič je da sokol leti kar sam od sebe tako, kot vrana, dočim mi HSS pa rabimo STROJ-e! PREKLEMANSKI IMITATORJI, bi rekla VRANA in odletela v nebo.

Vojko: Se delaš malo toša, kaj bargo? Rad bi povedal to, da je primerjava kompleksnosti ptičjih možganov z našimi ustrezna primerjavi papirnatega zmaja z ultramodernim lovskim letalom. Res pa je, da tudi so ptičji možgani stroj za obdelavo informacij, kakor je zmaj naprava za letenje…

Bargo: Ja, obe strukturi letita s pomočjo človeških možganov. E, moj sokol.

Vojko: Seveda "VRANA je precej inteligentna, delfin, sokol, slon in ostala druščina tudi", ampak pozabil si povedati v primerjavi s kom ali s čim, bargo moj?! Tudi črv je "precej inteligenten" v primerjavi z recimo amebo…Tako ne moreš resno razpravljati…

Bargo: Kaj naj ti sedaj računam inteligenco in primerjam številke! :evil:
Vera kolega, vera. Skozi ti pravim, da ni mogoče naračunati inteligence. Bo treba počakati, da se opogumi VRANA in sestavi test, bomo potem videli kako in kaj.

Vojko: No, povej tvoji vrani, da se čimprej "opogumi", da ne bo treba predolgo čakati..."bomo potem videli kako in kaj":..

Bargo: Kaj ne razumeš, VRANA je inteligentna, kar pomeni, da ni nora! Inteligenca je tudi vedeti, kar veš ti, ve ona, ona ve, da ti ne veš in ona ve kaj bo, ko boš zvedel, .... Skratka samo zate: ne boš dočakal.
CROW IQ!

Multi-Step Tool Action Test
Malce ji drsi, ampak vidi pa celostno, a ne?

Pazi, ko boš za veliko noč jajčka skrival, da jih kak krokar ne odnese.
Raven intelligence test

Vojko: "Kaj ne razumeš, VRANA je inteligentna, kar pomeni, da ni nora!"
Ti dosti tega ne razumeš: inteligenca in "norost" sploh nista obratno sorazmerni entiteti, še posebej, če ju uporabiš na vrano!

Bargo: Tako je, večinoma, vendar izpusti tokrat VRANO. Boj se inteligentnih norcev! Zakaj že?

Vojko: Ti si meni včasih očital antropocentričnost, pa si sam do grla zabredel vanjo!

Bargo: Ja, še zmeraj ti očitam antropocentričnost. Res je, samo napredujem počasi.

Vojko: Kako lahko govoriš pri ptici, ki je evolucijsko desetine milijonov let oddaljena od naše vrste, o tako specifično antropološkem pojmu kot je "norost" (karkoli že to pomeni)?!?

Bargo: Vidim, da si si kar sam odgovoril. Sem začutil, da je upanje.
V bistvu ne govorim o njeni norosti, če dobro prebereš, temveč o njeni inteligenci in naši norosti!
E, moj sokole.

Vojko: Kakšna je recimo duševno bolna ("nora" po tvoje) vrana, ha bargo?

Bargo: Ne vem. Mogoče nima "duha" je samo biološki stroj?

Vojko: Kako ugotoviš, da boluje za shizofrenijo ali manično-depresivno psihozo?

Bargo: Ah, metoda je verjeno ista, a ne? Saj veš univerzalnost pa to. Malce opazovanja, malce računanja, povprečna vrednost, disperzija in evo ti. Danes imamo čudovite instrumente, ki celo vidijo v možgane. Čakaj možgani gledajo možgane?

Bargo: Tako je, večinoma, vendar izpusti tokrat VRANO.

Vojko: Zakaj? Saj si vendar govoril o vranji inteligenci in norosti?!

Bargo: Vidim, da si si kar sam odgovoril. Sem začutil, da je upanje.
V bistvu ne govorim o njeni norosti, če dobro prebereš, temveč o njeni inteligenci in naši norosti!
E, moj sokole.

Vojko: Če tale tvoj stavek: "...VRANA je inteligentna, kar pomeni, da ni nora!"
lahko razumeš kot da govoriš o vranji inteligenci in "naši norosti", potem nimam pojma o semantiki.
"Bargo je zvit, kar pomeni, da ni nor." Govoril sem o norosti pavijanov, ne Barga…
E, moj pijetao…

Videti je, da te redukcija spet daje. Kot si lahko videl vrana vidi celostno. Saj si videl, a ne? Torej semantika, o kateri zagotovo nekaj veš, določa logično-vsebinski, računalniški pomen, pazi sedaj, lahko pa sodeluje tudi desna hemisfera s soznačnim, kontekstualnim pomenom ali asociacijo.

Vrana stari ni kar tako, kot tudi sokol ne. Moraš prebrati vse in ne samo tisto, kar se ti sveti! :wink:

NAUK: Inteligenca je tudi vedeti, kar veš ti, ve ona, ona ve, da ti ne veš in ona ve kaj bo, ko boš zvedel, .... Skratka samo zate: ne boš dočakal. Redek IQ.


No, veliko bolje, kombinacija EQ (desno),IQ(levo),SQ(celostno). Norost pa je lahko pomanjkanje empatije, a ne?

Pijetao praviš, ja ta pa je itak zakon! No, ko smo spet pri kurah, ne pozabi na "velikonočna" jajčka, ki jih lahko daš vnuku. :wink:
Sem ti že povedal, da pazi na krokarje?

Ne.
:lol:

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Bargo napisal/-a:No, veliko bolje, kombinacija EQ (desno),IQ(levo),SQ(celostno). Norost pa je lahko pomanjkanje empatije, a ne?
Ob branju te vajine hude debate, se res počutim norega. A misliš, da je to zaradi pomanjkanja empatije ? : :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a:No, veliko bolje, kombinacija EQ (desno),IQ(levo),SQ(celostno). Norost pa je lahko pomanjkanje empatije, a ne?
Ob branju te vajine hude debate, se res počutim norega. A misliš, da je to zaradi pomanjkanja empatije ? : :D
Roberto, to je tele - patija...Poudarek je na "tele"... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a:No, veliko bolje, kombinacija EQ (desno),IQ(levo),SQ(celostno). Norost pa je lahko pomanjkanje empatije, a ne?
Ob branju te vajine hude debate, se res počutim norega. A misliš, da je to zaradi pomanjkanja empatije ? : :D
Ne, ravno dovolj inteligence in nekaj empatije. :D

Odgovori