Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Videti je, da te redukcija spet daje. Kot si lahko videl vrana vidi celostno. Saj si videl, a ne? Torej semantika, o kateri zagotovo nekaj veš, določa logično-vsebinski, računalniški pomen, pazi sedaj, lahko pa sodeluje tudi desna hemisfera s soznačnim, kontekstualnim pomenom ali asociacijo.

No, veliko bolje, kombinacija EQ (desno),IQ(levo),SQ(celostno). Norost pa je lahko pomanjkanje empatije, a ne?

Pijetao praviš, ja ta pa je itak zakon! No, ko smo spet pri kurah, ne pozabi na "velikonočna" jajčka, ki jih lahko daš vnuku. :wink:
Sem ti že povedal, da pazi na krokarje?

Ne.
:lol:
Videti je, da si slep in poleg tega še pozabljaš? :cry:

Vidiš, zato pa je tabla, da lahko prebereš in vidiš, če seveda želiš videti.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Videti je, da te redukcija spet daje. Kot si lahko videl vrana vidi celostno. Saj si videl, a ne? Torej semantika, o kateri zagotovo nekaj veš, določa logično-vsebinski, računalniški pomen, pazi sedaj, lahko pa sodeluje tudi desna hemisfera s soznačnim, kontekstualnim pomenom ali asociacijo.

No, veliko bolje, kombinacija EQ (desno),IQ(levo),SQ(celostno). Norost pa je lahko pomanjkanje empatije, a ne?

Pijetao praviš, ja ta pa je itak zakon! No, ko smo spet pri kurah, ne pozabi na "velikonočna" jajčka, ki jih lahko daš vnuku. :wink:
Sem ti že povedal, da pazi na krokarje?

Ne.
:lol:
Videti je, da si slep in poleg tega še pozabljaš? :cry:

Vidiš, zato pa je tabla, da lahko prebereš in vidiš, če seveda želiš videti.
Pešanje vida in retrogradna amnezija prideta z leti, bargo... :D Moram vzihniti skupaj z Mohrom: "De te fabula narratur..." :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Videti je, da si slep in poleg tega še pozabljaš? :cry:

Vidiš, zato pa je tabla, da lahko prebereš in vidiš, če seveda želiš videti.
Pešanje vida in retrogradna amnezija prideta z leti, bargo... :D Moram vzihniti skupaj z Mohrom: "De te fabula narratur..." :wink:
Mutato nomine, de te fabula narratur! Ej, jej. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Videti je, da si slep in poleg tega še pozabljaš? :cry:

Vidiš, zato pa je tabla, da lahko prebereš in vidiš, če seveda želiš videti.
Pešanje vida in retrogradna amnezija prideta z leti, bargo... :D Moram vzihniti skupaj z Mohrom: "De te fabula narratur..." :wink:
Mutato nomine, de te fabula narratur! Ej, jej. :wink:
Quid rides? De te fabula Narratur...Ck, ck, ck... :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Quid rides? De te fabula Narratur...Ck, ck, ck... :wink:
Ej, sedaj me imaš. Nimam pojma. :oops: Daj to povej v jasni slovenščini, prosim? Sedaj vidim kako so se muzali posvečenci, ki so znali latinščino. Kako bedno je to moralo biti? Še bolj bedno je lahko samo, da so rekli, da Slovenščina ni jezik enakovreden jezik. Groza. :oops: :cry:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Quid rides? De te fabula Narratur...Ck, ck, ck... :wink:
Ej, sedaj me imaš. Nimam pojma. Daj to povej v jasni slovenščini, prosim? Sedaj vidim kako so se muzali posvečenci, ki so znali latinščino. Kako bedno je to koralo biti? Še bolj bedno je lahko samo, da so rekli, da slovenščina ni jezik. Groza.
Sem mislil, da boš pogooglal. Torej: čemu se smejiš? Zgodba govori o tebi! :D

Sicer pa: slovenščina je krasen, zelo star, a težak jezik. Nisem še srečal tujca, ki bi jo obvladal v tančine. V primerjavi s slovenščino je npr. angleščina mačji kašelj. Samo pomisli: singular, dual, plural, pa masculinum, femininum, neutrum. Pa sklanjatve, pa spregatve...Ena od profesoric slovenskega jezika v Beogradu (katere materinščina je srbski, se pravi zelo blizek slovenščini!) je rekla tudi tole: "Dodati pa moram še naglas, ki – kolikor koli se močno, močno, najmočnejše trudimo, da bi ga zadeli – vedno po neki nikoli razkriti poti pobegne in odpotuje do neke druge črke, na katerih niti sanjali nismo, da bi lahko bil."

Angležu, ki se uči slovenščine se po moje meša... :D
Zadnjič spremenil vojko, dne 30.12.2013 21:46, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Quid rides? De te fabula Narratur...Ck, ck, ck... :wink:
Ej, sedaj me imaš. Nimam pojma. :oops: Daj to povej v jasni slovenščini, prosim? Sedaj vidim kako so se muzali posvečenci, ki so znali latinščino. Kako bedno je to koralo biti? Še bolj bedno je lahko samo, da so rekli, da slovenščina ni jezik. Groza.
Sem mislil, da boš pogooglal. Torej: čemu se smejiš? Zgodba govori o tebi! :D
Sem! :D Kaj pa "Ck, ck, ck..."? :oops:

Je bilo zraven:
"I have, alas, studied philosophy,
Jurisprudence and medicine, too,
And worst of all, theology
With keen endeavor, through and through -
And here I am, for all my lore,
The wretched fool I was before."

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Quid rides? De te fabula Narratur...Ck, ck, ck... :wink:
Ej, sedaj me imaš. Nimam pojma. Daj to povej v jasni slovenščini, prosim? Sedaj vidim kako so se muzali posvečenci, ki so znali latinščino. Kako bedno je to koralo biti? Še bolj bedno je lahko samo, da so rekli, da slovenščina ni jezik. Groza.
Sem mislil, da boš pogooglal. Torej: čemu se smejiš? Zgodba govori o tebi! :D

Sicer pa: slovenščina je krasen, zelo star, a težak jezik. Nisem še srečal tujca, ki bi jo obvladal v tančine. V primerjavi s slovenščino je npr. angleščina mačji kašelj. Samo pomisli: singular, dual, plural, pa masculinum, femininum, neutrum. Pa sklanjatve, pa spregatve...Angležu, ki se uči slovenščine se po moje meša... :D
Ja, res je. Sem užival v maratonu inteligence, kot že dolgo ne. Hvala Vojko. Čaka naju še zavest, preden mogoče preideva k bistvu, si naredil domačo nalogo? :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Kaj pa "Ck, ck, ck..."?
Navadna onomatopoija in poskus pariranja tvojim: ej, jej.. :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Ja, res je. Sem užival v maratonu inteligence, kot že dolgo ne. Hvala Vojko. Čaka naju še zavest, preden mogoče preideva k bistvu, si naredil domačo nalogo?
Nisem vedel, da imam domačo nalogo... :oops:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Kaj pa "Ck, ck, ck..."?
Navadna onomatopoija in poskus pariranja tvojim: ej, jej.. :D
Ko si omenjal Mohr-a je to šahist Georg Mohr?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Ja, res je. Sem užival v maratonu inteligence, kot že dolgo ne. Hvala Vojko. Čaka naju še zavest, preden mogoče preideva k bistvu, si naredil domačo nalogo?
Nisem vedel, da imam domačo nalogo... :oops:
No, potem pa kar ostani znotraj 99% tam je stabilno in nič vznemirljivo, dolgočasno in ne-živo. Suzana iz zelenega polja, saj še se spomniš?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Kaj pa "Ck, ck, ck..."?
Navadna onomatopoija in poskus pariranja tvojim: ej, jej.. :D
Ko si omenjal Mohr-a je to šahist Georg Mohr?
To je ljubkovalno ime za Marxa, ki so ga skoraj izključno uporabljali v komunikaciji z njim ljudje iz njegovega ožjega kroga.

For those who knew Marx, no legend is funnier than that which portrays him as a morose, embittered, unbending and unapproachable person, a sort of Jupiter Tonans, ceaselessly hurling his thunderbolts with never a smile on his lips, enthroned alone and aloof in Olympus. Such a description of the merriest, gayest person who ever lived, the man bubbling over with fun, whose laughter irresistibly won one's heart, the most friendly, gentle and sympathetic of all companions, is a constant source of amazement and amusement to all who knew him.

In his family circle, as among friends and acquaintances, his goodness of heart was most evident …

But the most delightful aspects of Marx's character were displayed above all in his dealings with his children. Children could wish for no better playmate. I recall when I was about three years old, how Mohr [the Moor] (his old nickname always comes to mind) used to carry me around on his shoulders in our little garden in Grafton Terrace, and stick convolvulus flowers in my brown curls. Mohr was certainly a splendid steed; I was often told how my older sisters, together with my brother, whose death shortly after I was born was a lifelong source of deep grief to my parents, used to harness Mohr to some chairs, which they mounted, and which he had to pull. In fact, some chapters of the Eighteenth Brumaire were written, in Dean Street, Soho, while he was acting as draughthorse for his three little children who sat behind him on chairs, cracking their whips
.

O etimologiji termina Mohr pa tole:

Der Begriff Mohr ist eine seit dem Mittelalter verwendete deutschsprachige Bezeichnung für Menschen mit dunkler Hautfarbe, zum Beispiel historisch in Bezug auf Kuschiter und Mauren, später allgemein stereotypisch. Er wird heute nur noch selten gebraucht, und wenn, dann im historischen oder literarischen Zusammenhang oder als Teil von Bezeichnungen. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Ja, res je. Sem užival v maratonu inteligence, kot že dolgo ne. Hvala Vojko. Čaka naju še zavest, preden mogoče preideva k bistvu, si naredil domačo nalogo?
Nisem vedel, da imam domačo nalogo... :oops:
No, potem pa kar ostani znotraj 99% tam je stabilno in nič vznemirljivo, dolgočasno in ne-živo. Suzana iz zelenega polja, saj še se spomniš?
Ja, se spomnim. Ti pa me spomni, kaj je že bila domača naloga? :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Ja, se spomnim. Ti pa me spomni, kaj je že bila domača naloga? :wink:
No, si še zmeraj v krogu teh 99%, ki vedo kaj je zavest?

Odgovori