Energija

Posebna in splošna teorija relativnosti
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

A še vedno jokcaš, šarlatanski unterlehrer osmoljenileo? :lol:

V zvezi s temno energijo kot kozmološko konstanto oz. vakuumsko energijo, ti spet namenjam citat fizika Susskinda: "Dark Energy, Vacuum Energy, Cosmological Constant - all the same thing." :lol: Sedaj pa se kar obrni na Susskinda in mu "dokaži" nasprotno. :lol:

V zvezi s tekstom na KvarkaWiki pa se pričakovano nadaljuje imbecilno jokcanje, s katerim hočeš prikriti, kako jo je tvoji hobistični pameti zagodla logika in/ali oster vid. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Bravo Shrink, odgovoril si kot pravi Expert, Expert izmikavstva. Potrjuješ svoje sharlatanstvo.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a bargo »

smolejleo napisal/-a:Bravo Shrink, odgovoril si kot pravi Expert, Expert izmikavstva. Potrjuješ svoje sharlatanstvo.
Shrink napisal/-a:Če misliš, da sem navaden laik z zanimanjem za znanost, se motiš. Delam namreč kot raziskovalec na Univerzi in torej vem, kaj je znanstvena metoda. Ker pa na tem področju nisem doma, seveda lahko izpadem laik, vendar imam vso pravico izraziti osnovo znanstvenega delovanja: dvom. In sicer dvom, da destilirana oz. "destilirana" voda nima zdravilnih lastnosti oz. da je po mnenju nekaterih celo škodljiva.
Videti je, da je včasih bil dvom osnova znanstvenega delovanja. Danes lahko dvomiš v vse, razen v modrega brata. :wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:Bravo Shrink, odgovoril si kot pravi Expert, Expert izmikavstva. Potrjuješ svoje sharlatanstvo.
In kaj je šarlatanstvo? Čaki, da uganem: morda citati znanih fizikov, ki se ne skladajo s hobističnimi predstavami unterlehrerja osmoljenegaleota in jih zato jemlje kot "pop fiziko"? :lol:

Seveda je osmoljenileo le sam največji ekspert: ekspert za hobi fiziko. :lol:
Zadnjič spremenil shrink, dne 31.1.2014 11:20, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

bargon napisal/-a:Videti je, da je včasih bil dvom osnova znanstvenega delovanja. Danes lahko dvomiš v vse, razen v modrega brata.
Dvomi se lahko le v hipoteze, ki niso doživele temeljitega preizkusa, ne pa v tiste uveljavljene, katere potrjujejo vsa obstoječa opažanja. Šarlatani pač ne dojamejo, da ko je neka hipoteza večkrat preverjena v znanih okoliščinah in ob znanih pogojih, vanjo ni treba več dvomiti.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

bargo napisal/-a:
Shrink napisal/-a:Če misliš, da sem navaden laik z zanimanjem za znanost, se motiš. Delam namreč kot raziskovalec na Univerzi in torej vem, kaj je znanstvena metoda. Ker pa na tem področju nisem doma, seveda lahko izpadem laik, vendar imam vso pravico izraziti osnovo znanstvenega delovanja: dvom. In sicer dvom, da destilirana oz. "destilirana" voda nima zdravilnih lastnosti oz. da je po mnenju nekaterih celo škodljiva.
Videti je, da je včasih bil dvom osnova znanstvenega delovanja. Danes lahko dvomiš v vse, razen v modrega brata. :wink:
Bargo, hvala za to pojasnilo.
Sedaj vidim, da se je Shrink ob pranju epruvet res naučil, kaj je znanstvena metoda. Seveda je po nekaj mesecih dobil samostojen raziskovalni projekt in po njegovi strokovnost ni dvoma, kaj je bil predmet raziskave. Še danes velikokrat nostalgično dela primerjave s tem predmetom - npr:
Shrink napisal/-a: Spet si duhovit, duhovit ko kravja ***.
Kar škoda je, da se je poleg svojega raziskovalnega premeta vklučil tudi na Kvarkadabro (wiki - glavnih stvari mu še ne pustijo administrirati) , saj vidimo, kaj tam nastaja - http://www.kvarkadabra.net/wiki/index.p ... onometrija.
Je vsaj še malo zabave!

Skrčko Skrčko Shrink:
tam imaš vse pravice administratorja in uredi stvari, ki so sramota za Slovensko poljudno znanstveno spletno stran.
Če ne dobiš primernega teksta za tvojo drugo znanstveno metodo - kopipasto, sem ti pripravljen darovati kakšen učbenik, kjer je to res lepo in pravilno opisano. Se pa pri taki metodi pojavi problem - pravilno moraš prepisati, da bi pa napisal povzetek, bi pa moral stvari tudi razumeti. Zato to metodo raje pustimo!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, šarlatanski unterlehrer osmoljenileo, kar sanjaj (kot kakšni ostali nakladači na tem forumu), da pomivam epruvete (tako kot recimo ti brišeš slinčke :lol: ), seveda pa je tvoj komentar nivoja Kvarkadabre spet tipično imbecilno jokcanje nekoga, ki je notorično polpismen in neizobražen. :lol:

Glede KvarkaWikija pa sem že dal nasvet: če raznim osmoljenimleotom kaj ne paše, lahko to uredijo kot prijavljeni ali anonimni uporabniki, seveda pa njihovo nezadovoljstvo ne pomeni, da je karkoli iz strokovnega vidika narobe; pri urejanju pa naj nikar ne pozabijo citirati virov, iz katerih so črpali (ampak s tem niso mišljeni OŠ delovni zvezki).

Sedaj pa lahko še naprej jokcaš, osmoljenileo - to ti gre najbolje od rok - pa pripravi čiste slinčke za ponedeljek. :lol:
Se pa pri taki metodi pojavi problem -pravilno moraš prepisati, da bi pa napisal povzetek bi pa moral stvari tudi razumeti. Zato to metodo raje pustimo!
Seveda je povsem jasno, kako "razume" tekste unterlehrer osmoljenileo, npr.: "kozmologija temelji na PTR." Njegove originalne doprinose k hobi fiziki, ki res kažejo na "globoko" razumevanje, tipa: "Vesolje se pospešeno širi zaradi črnih lukenj," pa raje pustimo "strokovnjakom" tipa amrit, katerih "razumevanje" nima para. :lol:

P.S. Pa sem pa tja vključi kakšen urejevalnik besedil s črkovalnikom, da se ne boš več "vklučil" kot tipičen polpismen nakladač. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Meni osebno je všeč, če na spletni strani, kjer kraljujejo Experti tipa Skrčko Skrčko Shrink najdemo take članke kot je : http://www.kvarkadabra.net/wiki/index.p ... onometrija - citat

Razmerje med kotom in nasprotno stranico imenujemo sinus.

In v zvezi s tem člankom Administrator Shrink napiše:
shrink napisal/-a: Glede KvarkaWikija pa sem že dal nasvet: če raznim osmoljenimleotom kaj ne paše, lahko to uredijo kot prijavljeni ali anonimni uporabniki, seveda pa njihovo nezadovoljstvo ne pomeni, da je karkoli iz strokovnega vidika narobe; pri urejanju pa naj nikar ne pozabijo citirati virov, iz katerih so črpali (ampak s tem niso mišljeni OŠ delovni zvezki).

Sedaj pa lahko še naprej jokcaš, osmoljenileo - to ti gre najbolje od rok - pa pripravi čiste slinčke za ponedeljek. :lol:
Sedaj pa skromno prosim gospoda Administratorja, da tole strokovnost - Razmerje med kotom in nasprotno stranico imenujemo sinus.
- podpre s kakšnim citatom - kakšen delovni zvezek OŠ ali učbenik kratkohlačnih gimnazijcev sem mu pripravljen darovati.

P.S. Pa sem pa tja izključi kakšen urejevalnik besedil s črkovalnikom, da se ne boš več "vklučil" kot tipičen polpismen nakladač. Veš, črkovalnik ne pokaže vsebinskih napak, za to je potrebno tekst razumeti. Verjetno Kvakadabra za Administratorja ne zahteva testa bralnih kompetenc!!! :shock: :shock: :shock:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

Dej, nehi no, jokcati osmoljenileo, gre za lapsus, kar je razvidno kasneje iz pravilne definicije (ki jo je navedel isti avtor; seveda ne jaz, kot si trdil): saj sem ti rekel, da lahko popraviš. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

In mimogrede, osmoljenileo, iz teksta je jasno, da je avtor z: "razmerje med kotom in nasprotno stranico vedno kostantno" pravzaprav mislil na razmerje med sinusom kota in nasprotno stranico, ki je konstantno, kar je seveda sinusni izrek.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Shrink - še enkrat:
tebe kot administratorja sem opozoril, da je članek zanič - tudi vsebinsko. Kljub temu nisi sposoben odkriti in popraviti napake, zelo preproste, če seveda razumeš kaj tam piše in če poznaš sinus ( tisti pri matematiki).

Si sedaj primerjal črke definicije sinusa v Wikipediji s črkami v KvakaWikiju in opazil, da niso enake - ti praviš lapsus. Imbecilni lapsus, ki ga nisi sposoben prepoznati, čeprav si bil explicitno nanj opozorjen. Skrčko, opusti naravoslovje, vsaj malo razumevanja matematike je vseeno potrebno.
Ali pa začni znova:
spremeni avatar, odpovej se oholosti, pobalinstva, začni spoštovati sogovornike, četudi niso podobnega mnenja kot ti.

PS na zadji odgovor Experta Izmikavstva: Ma nekaj nakladati in se izmikati - Expert izmikavstva. Boš pa ja vedel kaj je definicija kotnih funkcij in kaj sinusni izrek. Tole je pa res že poden.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

Imbecilno je le tvoje jokcanje, unterlehrer osmoljenileo:

Že n-krat sem ti povedal, da ni na skrbnikih wikija, da urejajo besedila: to lahko počne vsakdo, tudi razni osmoljenileoti: torej kar zavihajte rokave. :lol:

Lapsusa pa tvoje hobistično ostro oko očitno ni moglo spoznati in sedaj tvoja hobistična pamet nikakor sama sebi noče priznati, da ni videla kasneje v istem tekstu (ja, na KvarkaWiki, če je tvojemu ostremu očesu ušlo :lol: ) pravilne definicije, kaj šele pomena "razmerja", ki je bilo mišljeno v besedilu, a je narobe zapisano; toliko o "sposobnosti prepoznavanja" s strani jodlarskega unterlehrerja. :lol:

Sedaj pa kar še naprej jokcaj (o oholosti, spoštovanju ali čem drugem - pa nastavi si ogledalo), osmoljenileo, to ti gre najbolje od rok. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

V vednost članom, ki diskutirajo z gospodom Shrinkom, Administratorjerm Kvarkawikija:
kljub opozorilom, da je članek http://www.kvarkadabra.net/wiki/index.p ... onometrija neprimeren, ga administrator ne popravi in v zvezi s tem člankom izjavi:
shrink napisal/-a: Glede KvarkaWikija pa sem že dal nasvet: če raznim osmoljenimleotom kaj ne paše, lahko to uredijo kot prijavljeni ali anonimni uporabniki, seveda pa njihovo nezadovoljstvo ne pomeni, da je karkoli iz strokovnega vidika narobe; pri urejanju pa naj nikar ne pozabijo citirati virov, iz katerih so črpali (ampak s tem niso mišljeni OŠ delovni zvezki).
čeprav v tem članku piše - citat: Razmerje med kotom in nasprotno stranico imenujemo sinus. , zanj ni iz strokovnega vidika karkoli narobe. ( O stilu niti ne govorim - prosim preberite članek).

Ali je ta osebek kot administrator nesposoben popraviti vsebinsko napako zaradi brezbrižnost, malomarnosti, nestrokovnosti, oholosti, prevzvišenosti ... ali vsega skupaj, je meni vseeno, menim pa, da ni dovolj kompetenten za Administratorja in neprimeren (tudi zaradi odnosa do sogovornikov) za diskusijo.

Osebno temu primeru in primerku nimam kaj dodati.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, jodlarski unterlehrer osmoljenileo, vidim, da si začel jokcati v stilu "kopipaste" - ta imbecilna "kopipasta" je seveda že deležna ustrezne replike:

viewtopic.php?p=84890#p84890

Sedaj pa kar še naprej jokcaj - to ti gre najbolje od rok. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Energija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

V vednost članom, ki diskutirajo z gospodom Shrinkom, Administratorjerm Kvarkawikija:
kljub opozorilom, da je članek http://www.kvarkadabra.net/wiki/index.p ... onometrija neprimeren, ga administrator ne popravi in v zvezi s tem člankom izjavi:
shrink napisal/-a: Glede KvarkaWikija pa sem že dal nasvet: če raznim osmoljenimleotom kaj ne paše, lahko to uredijo kot prijavljeni ali anonimni uporabniki, seveda pa njihovo nezadovoljstvo ne pomeni, da je karkoli iz strokovnega vidika narobe; pri urejanju pa naj nikar ne pozabijo citirati virov, iz katerih so črpali (ampak s tem niso mišljeni OŠ delovni zvezki).
čeprav v tem članku piše - citat: Razmerje med kotom in nasprotno stranico imenujemo sinus. , zanj ni iz strokovnega vidika karkoli narobe. ( O stilu niti ne govorim - prosim preberite članek).

Ali je ta osebek kot administrator nesposoben popraviti vsebinsko napako zaradi brezbrižnost, malomarnosti, nestrokovnosti, oholosti, prevzvišenosti ... ali vsega skupaj, je meni vseeno, menim pa, da ni dovolj kompetenten za Administratorja in neprimeren (tudi zaradi odnosa do sogovornikov) za diskusijo.

Osebno temu primeru in primerku nimam kaj dodati.

Zaklenjeno