Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Da povzamem tvoje vezanje otrobov:
-tvoje izmotavanje je smešno in irelevantno
-jasno je, da gre obakrat za očitne lingvistične napake
-nikoli nisem bil član kakršnegakoli "filološkega foruma"*, zato me ne more nihče "izločiti" (verjetno v pomenu: izključiti", kajti jetra recimo "izločajo" žolč, člane pa se izključuje)
-sem pa ljubiteljski lingvist**. :lol:
Si boš zdaj zapomnil semantično razliko med filologijo in lingvistiko? :lol:
Če dovoliš, Sluzasti, namerno sem uporabil besedo 'filologijo', ker ima širši pomen. Ustreza tvojemu obsegu domislic.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Vojko napisal/-a:Strinjam se z argumentacijo v tekstu, ne pa s tvojim imbecilnim zaključkom, da si mi s tem "pristrigel peruti"!
No, ko padeš, boš lahko vedel kaj je bil vzrok. Ne sonce, temveč dolga roka Ro(c)ka. :lol: :lol:
Peruti sem si pritrdil z znanjem, ne z voskom...Sicer pa, parabola z Ikarjem je tudi s fizikalnega stališča zgrešena: bolj ko se dvigaš z Zemlje proti Soncu, hladneje je... :lol:
Peruti, znanje, vosek, Ikar, hladna zvezda Sonce (vključno z izbruhi) - kje imaš stalno prebivališče?

V Limbušu? Kopijo bom poslal krajevno pristojni umobolnici.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Da povzamem tvoje vezanje otrobov:
-tvoje izmotavanje je smešno in irelevantno
-jasno je, da gre obakrat za očitne lingvistične napake
-nikoli nisem bil član kakršnegakoli "filološkega foruma"*, zato me ne more nihče "izločiti" (verjetno v pomenu: izključiti", kajti jetra recimo "izločajo" žolč, člane pa se izključuje)
-sem pa ljubiteljski lingvist**.
Si boš zdaj zapomnil semantično razliko med filologijo in lingvistiko?
Če dovoliš, Sluzasti, namerno sem uporabil besedo 'filologijo', ker ima širši pomen. Ustreza tvojemu obsegu domislic.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti (Rock) je napisal:
Peruti, znanje, vosek, Ikar, hladna zvezda Sonce (vključno z izbruhi) - kje imaš stalno prebivališče?

V Limbušu? Kopijo bom poslal krajevno pristojni umobolnici.
Prvič, do Sonca ne moreš leteti s perutmi, saj bi moral preleteti kakšnih 150 milijonov km po vakuumu in pri temperaturi okoli absolutne ničle, preprosti! Dokler pa se dvigaš s krili v atmosferi (v brezzračnem prostoru nič ne pomaga mahanje z njimi, Preprosti!) :lol: , je vedno hladneje in bi Ikar zmrznil, skupaj z njegovim voskom. :lol:
"Sonce (vključno z izbruhi)" je enostavno predaleč za lete tipa Ikar, Preprosti. :lol:

Sicer pa, nekako sumljivo dobro se spoznaš na umobolnice in vse kar je z njimi v zvezi... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti napisal/-a:Prvič, do Sonca ne moreš leteti s perutmi
Človek tudi na kratke razdalje ni sposoben leteti s perutmi, iz več razlogov.

Dokler pa se dvigaš s krili v atmosferi (v brezzračnem prostoru nič ne pomaga mahanje z njimi, Preprosti!) :lol: , je vedno hladneje in bi Ikar zmrznil, skupaj z njegovim voskom. :lol:
Glede na izražene namene sem ti peruti zato v tvoje dobro preventivno pristrigel.

Sicer pa, nekako sumljivo dobro se spoznaš na umobolnice in vse kar je z njimi v zvezi... :lol:
Poznam problematiko. Sem zagovornik pacientovih pravic.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Vojko napisal/-a:Strinjam se z argumentacijo v tekstu, ne pa s tvojim imbecilnim zaključkom, da si mi s tem "pristrigel peruti"!
No, ko padeš, boš lahko vedel kaj je bil vzrok. Ne sonce, temveč dolga roka Ro(c)ka. :lol: :lol:
Peruti sem si pritrdil z znanjem, ne z voskom...Sicer pa, parabola z Ikarjem je tudi s fizikalnega stališča zgrešena: bolj ko se dvigaš z Zemlje proti Soncu, hladneje je...
Hladneje kot je večja je diferenciacija, bolj se izraža raznolikost. :wink:
Znanje praviš? Kaj je znanje?
Ali ni že za samo pritrjevanje potrebno znanje?
Videti je, da sta želja in imitacija zadoščala, če vključimo še iskanje vzrokov in grajenje vzročno-posledičnih verig, potem pridemo do Sukhoi PAK FA ali pa tvoj priljubljen F-22 Raptor, kot peta generacija lovcev. :D

Za skrivanje, ne vidnost, bo pa treba še enkrat preučiti hobotnico, tisto z distribuiranim živčnim sistemom.
Malce nanotehnologije in evo leteče "hobotnice"! Me res zanima, kdaj bo kakšen lovec dobil ime po glavonožcih. :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti (rock) je napisal:
Človek tudi na kratke razdalje ni sposoben leteti s perutmi, iz več razlogov.
Za Ikarja si trdil, da lahko. Pa za angele tudi… :lol:
Sicer pa, nekako sumljivo dobro se spoznaš na umobolnice in vse kar je z njimi v zvezi...
Poznam problematiko. Sem zagovornik pacientovih pravic.
Poznaš problematiko iz osebnih izkušenj, Preprosti? Si za ombudsmana pacientovih pravic bil imenovan po predpisanem postopku, ali si se kar sam imenoval, oz. živiš v iluziji, da si varuh? Potem je to le še ena v dolgi vrsti iluzij in samoprevar... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Hladneje kot je večja je diferenciacija, bolj se izraža raznolikost.
:shock:
Znanje praviš? Kaj je znanje?
Dejstva, informacije in veščine, pridobljene skozi izkušnje in izobraževanje; teoretično in praktično razumevanje predmeta. :D
Ali ni že za samo pritrjevanje potrebno znanje?
Je.
Videti je, da sta želja in imitacija zadoščala, če vključimo še iskanje vzrokov in grajenje vzročno-posledičnih verig, potem pridemo do Sukhoi PAK FA ali pa tvoj priljubljen F-22 Raptor, kot peta generacija lovcev.


Moj 'priljubljeni' je MIG 39/1.44 / MFI… :wink:
Za skrivanje, ne vidnost, bo pa treba še enkrat preučiti hobotnico, tisto z distribuiranim živčnim sistemom.
Pri lovcih gre za 'skrivanje' pred radarskimi, ne vidnimi EM valovi, zato so tudi metode kamuflaže drugačne… :lol:
Malce nanotehnologije in evo leteče "hobotnice"! Me res zanima, kdaj bo kakšen lovec dobil ime po glavonožcih.


Verjetno nikoli… :?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Hladneje kot je večja je diferenciacija, bolj se izraža raznolikost.
:shock:
Kaj te je spet šokiralo, saj si vendar hoby fizik in bi to moral razumeti. :roll: Kaj je že temperatura?

vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a: Ali ni že za samo pritrjevanje potrebno znanje?
Je.
Dobro, vidim, da si dobro pritrdil, samo včasih malce hecno izgleda in se tudi kaj podre.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a: Za skrivanje, ne vidnost, bo pa treba še enkrat preučiti hobotnico, tisto z distribuiranim živčnim sistemom.
Pri lovcih gre za 'skrivanje' pred radarskimi, ne vidnimi EM valovi, zato so tudi metode kamuflaže drugačne…

Seveda, saj je oboje EM valovanje. Ko bo celotno letalo izginilo pred tvojimi očmi in se spet pojavilo drugje, bodo mogoče lovci iz temne materije, če ta obstaja ali pa bodo ugotovili kako kontrolirano in (zelo) hitro pretvoriti energijo v kakšno stabilnejšo obliko. To izginjanje seveda ni mišljeno, kot skrivanje za oblaki. :wink: Radarji delujejo z nekaj razredi manjšimi frekvencami EM valovanja, kot je vidni spekter EM, ki je v Thz.

vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a: Malce nanotehnologije in evo leteče "hobotnice"! Me res zanima, kdaj bo kakšen lovec dobil ime po glavonožcih.

Verjetno nikoli…
Zagotovo. Vesolje je veliko in predvsem prazno in tako bo potrebno skriti kakšne vesoljske lovce, pred očmi sovražnika. :roll: Recimo octopus class fighter! :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Znanje praviš? Kaj je znanje?
Dejstva, informacije in veščine, pridobljene skozi izkušnje in izobraževanje; teoretično in praktično razumevanje predmeta. :D
Aha, torej je glavni vir informacij evolucija, neke vrste evolucijska baza podatkov iz katere črpamo znanje? :roll:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

Preprosti (rock) je napisal:
Človek tudi na kratke razdalje ni sposoben leteti s perutmi, iz več razlogov.
----------
Za Ikarja si trdil, da lahko.
Lažeš.

Sluzasti napisal/-a:Pa za angele tudi… :lol:
Lažeš.

Sicer pa, nekako sumljivo dobro se spoznaš na umobolnice in vse kar je z njimi v zvezi...
------------
Poznam problematiko. Sem zagovornik pacientovih pravic.
---------
Poznaš problematiko iz osebnih izkušenj, Preprosti?
Iz teorije (šolanje) in prakse (pacienti), Sluzasti.

Si za ombudsmana pacientovih pravic bil imenovan ...
To ni predmet teme, Sluzasti. - Poleg tega 'ombudsman' in 'zagovornik' ni isto, Sluzasti.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
Preprosti (rock) je napisal:
Človek tudi na kratke razdalje ni sposoben leteti s perutmi, iz več razlogov.
----------
Za Ikarja si trdil, da lahko.
1.Lažeš.

Sluzasti napisal/-a:Pa za angele tudi… :lol:
2.Lažeš.

Sicer pa, nekako sumljivo dobro se spoznaš na umobolnice in vse kar je z njimi v zvezi...
------------
Poznam problematiko. Sem zagovornik pacientovih pravic.
---------
Poznaš problematiko iz osebnih izkušenj, Preprosti?
3.Iz teorije (šolanje) in prakse (pacienti), Sluzasti.

Si za ombudsmana pacientovih pravic bil imenovan ...
4.To ni predmet teme, Sluzasti. - Poleg tega 'ombudsman' in 'zagovornik' ni isto, Sluzasti.
Ad1) Torej Ikar ni letel? :lol:
Ad2) Torej tvoji angeli ne letijo? :lol:
Ad3) Kakšno 'šolanje' in kakšna 'praksa', Preprosti, moliću fino? :lol:
Ad4) Samo vprašam, ne dobi takoj A.M.I.! :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:Hladneje kot je večja je diferenciacija, bolj se izraža raznolikost.
:shock:
Kaj te je spet šokiralo, saj si vendar hoby fizik in bi to moral razumeti. Kaj je že temperatura?

vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a: Ali ni že za samo pritrjevanje potrebno znanje?
Je.
Dobro, vidim, da si dobro pritrdil, samo včasih malce hecno izgleda in se tudi kaj podre.
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a: Za skrivanje, ne vidnost, bo pa treba še enkrat preučiti hobotnico, tisto z distribuiranim živčnim sistemom.
Pri lovcih gre za 'skrivanje' pred radarskimi, ne vidnimi EM valovi, zato so tudi metode kamuflaže drugačne…

Seveda, saj je oboje EM valovanje. Ko bo celotno letalo izginilo pred tvojimi očmi in se spet pojavilo drugje, bodo mogoče lovci iz temne materije, če ta obstaja ali pa bodo ugotovili kako kontrolirano in (zelo) hitro pretvoriti energijo v kakšno stabilnejšo obliko. To izginjanje seveda ni mišljeno, kot skrivanje za oblaki. Radarji delujejo z nekaj razredi manjšimi frekvencami EM valovanja, kot je vidni spekter EM, ki je v Thz.

vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a: Malce nanotehnologije in evo leteče "hobotnice"! Me res zanima, kdaj bo kakšen lovec dobil ime po glavonožcih.

Verjetno nikoli…
Zagotovo. Vesolje je veliko in predvsem prazno in tako bo potrebno skriti kakšne vesoljske lovce, pred očmi sovražnika. :roll: Recimo octopus class fighter! :D
Ne vemo pa, za kateri odsek EM spektra bodo te "oči sovražnika" občutljive? Naše so na celoten spekter (z majhno pomočjo vsemogočne tehnologije, seveda!) :D

Je pa zanimivo to vprašanje stealth tehnologije v nekem drugem kontekstu. To je vprašanje, ali je zgodba o nevidnem človeku s fizikalnega stališča sploh plavzibilna? Ali obstoji kakšen fizikalni princip, ki to izključuje? :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Znanje praviš? Kaj je znanje?
Dejstva, informacije in veščine, pridobljene skozi izkušnje in izobraževanje; teoretično in praktično razumevanje predmeta. :D
Aha, torej je glavni vir informacij evolucija, neke vrste evolucijska baza podatkov iz katere črpamo znanje? :roll:
Ne vem točno, kaj misliš. V kašnem smislu?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Dejstva, informacije in veščine, pridobljene skozi izkušnje in izobraževanje; teoretično in praktično razumevanje predmeta. :D
Aha, torej je glavni vir informacij evolucija, neke vrste evolucijska baza podatkov iz katere črpamo znanje? :roll:
Ne vem točno, kaj misliš. V kašnem smislu?
Znanje in izkušnje so zapisane v DNK (genetika), ki se nato strukturira v nove kreature, bitja. Te zaživijo samostojno in če živijo dovolj časa, potem imajo potomce. V svojem življenju uporabljajo implicitno znanje iz DNK ter dodajajo eksplicitno znanje, ki ga pridobivajo iz svojega okolja v katerem dejansko živijo. Kako poteka ta proces izboljševanja znanja ? Naključno?

Če tole ponavljava dovolj dolgo, se pojavi h.s.s. in malce kasneje "Vojko". :wink: Iz dejstva, da se naši možgani niso bistveno spremenili zadnji 50.000 let je malce hecno, da imamo takšne zmožnosti, da manipuliramo z delci, reda 10^-10m, čeprav dejansko živimo v svetu metra. :roll: Ne pozabi, da smo te sposobnosti sprejemanja, dojemanja in obdelave informacij imeli že pred več kot 50.000 leti.

Kako se zbirajo informacije in kakšen je kriterij, ki določa, kaj se je/bo zapisalo in kaj se bo/je opustilo? :roll: Recimo, da je kriterij tisto kar deluje in je funkcionalno potrjeno iz okolja? Kdo ali kaj je okolje?
Zadnjič spremenil bargo, dne 23.2.2014 18:46, skupaj popravljeno 1 krat.

Odgovori