Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Ja, berem. V našem času vse preveč verjamemo rezultatom, ki jih dobivamo iz teh računskih strojev. Stari Grki bi se čudili, kako je to sploh mogoče, da takšen stroj obstaja in ko bi izkustveno ocenili, da je določena oblika lahko potencialno krilo, bi želeli preveriti. Spet bi nastopil realni problemi in česa in kako narediti "predlagano" krilo!
Danes kar natisnemo z 3D tiskalnikom, tako enostavno in učinkovito! Kar na smeh mi gre, ko bi jim predstavili še 3D tiskalnik, me zanima, kdo bi preživel šok!
Kako to misliš: 'vse preveč verjamemo rezultatom, ki jih dobivamo iz teh računskih strojev'? :shock: To je hudičevo močna izjava računalničarja. Se boš pa moral malo spotiti, da jo boš zadovoljivo pojasnil. Ob upoštevanju vašega pravila GI-GO, seveda… :D

Mislim, da bi jih bolj šokirali, če bi jih peljali na ogled LHC. 'Me zanima, kdo bi preživel šok!' :D
Edino Demokrit bi se privoščljivo smejal v pest... :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Vojko: Govoriva o EVOLUCIJI, bargo, ne o zgodovini človeške civilizacije! Ti pa govoriš o telekinezi, in podobnem cirkusantstvu prevarantov tipa Uri Geller, ki je bil prepričan (pravzaprav ne on, ampak njegovi naivni gledalci), da lahko z mislimi, torej s "prepričanjem " vpliva na objektivno realnost in krivi vilice in žlice. V tem smislu pravim, da nobena "prepričanost" ne more kakorkoli vplivati na dogajanje v naravi.
bargo: Od kod ti pa sedaj telekineza? Kje pa vidiš kakšno TELEKINEZO?

Bargo: Berem in sprejemam, ti ne razmišljaš, ker ko nekdo omeni boga, ti vidiš rdeče. To vendar veš, da ne more biti samo RDEČ, lahko pa je recimo vseh BARV, a ne?
Saj nisem rekel, da je, vendar če je, potem je "vsemogočen". Vidiš koliko krat JE proti samo enem ČE. Kvantiteta press

Vojko: Aha, tako to gre… Mimogrede, kakšno barvo obleke pa je imela Sneguljčica? "Saj nisem rekel, da je obstajala, vendar če je, potem je gotovo imela modro oblekco..."

Bargo: Zagotovo je morala imeti neko barvo obleke, ker drugače bi bila NAGA! :mrgreen:

Bargo: Od kod ti pa sedaj telekineza?

Vojko : Od tu: "/...da lahko z mislimi, torej s "prepričanjem " vpliva na objektivno realnost in krivi vilice in žlice. V tem smislu pravim, da nobena "prepričanost" ne more kakorkoli vplivati na dogajanje v naravi."
Ad obleka Sneguljčice) Ni nujno, da je imela "neko barvo obleke", lahko je imela prozorno... To je Sneguljčica v verziji za 18+...
Sicer pa dobro veš, kaj je bil smisel te ironizacije s Sneguljčico... :wink:

Bargo: POSTOJ. :x Jaz nisem govoril, niti pisal o telekinezi! Kaj te je torej asociralo na telekinezo? :roll:
Ad obleka Sneguljčice) To pa ja, tako kot ima bog belo brado v oddajah ateistov! :mrgreen:
Ja, barva krožnice!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:Vojko: Govoriva o EVOLUCIJI, bargo, ne o zgodovini človeške civilizacije! Ti pa govoriš o telekinezi, in podobnem cirkusantstvu prevarantov tipa Uri Geller, ki je bil prepričan (pravzaprav ne on, ampak njegovi naivni gledalci), da lahko z mislimi, torej s "prepričanjem " vpliva na objektivno realnost in krivi vilice in žlice. V tem smislu pravim, da nobena "prepričanost" ne more kakorkoli vplivati na dogajanje v naravi.
bargo: Od kod ti pa sedaj telekineza? Kje pa vidiš kakšno TELEKINEZO?

Bargo: Berem in sprejemam, ti ne razmišljaš, ker ko nekdo omeni boga, ti vidiš rdeče. To vendar veš, da ne more biti samo RDEČ, lahko pa je recimo vseh BARV, a ne?
Saj nisem rekel, da je, vendar če je, potem je "vsemogočen". Vidiš koliko krat JE proti samo enem ČE. Kvantiteta press

Vojko: Aha, tako to gre… Mimogrede, kakšno barvo obleke pa je imela Sneguljčica? "Saj nisem rekel, da je obstajala, vendar če je, potem je gotovo imela modro oblekco..."

Bargo: Zagotovo je morala imeti neko barvo obleke, ker drugače bi bila NAGA! :mrgreen:

Bargo: Od kod ti pa sedaj telekineza?

Vojko : Od tu: "/...da lahko z mislimi, torej s "prepričanjem " vpliva na objektivno realnost in krivi vilice in žlice. V tem smislu pravim, da nobena "prepričanost" ne more kakorkoli vplivati na dogajanje v naravi."
Ad obleka Sneguljčice) Ni nujno, da je imela "neko barvo obleke", lahko je imela prozorno... To je Sneguljčica v verziji za 18+...Sicer pa dobro veš, kaj je bil smisel te ironizacije s Sneguljčico...

Bargo: POSTOJ. Jaz nisem govoril, niti pisal o telekinezi! Kaj te je torej asociralo na telekinezo?
Ad obleka Sneguljčice) To pa ja, tako kot ima bog belo brado v oddajah ateistov! :mrgreen:
Ad telekineza) Telekineza je premikanje predmetov s pomočjo misli. (citat iz uradnega foruma naivnežev, ki verjamejo vanjo)http://www.carovnice.org/interaktivno/m ... int&sid=73

Torej, kako bi pa ti imenoval zmožnost, da lahko s "prepričanjem" (prepričanje pa spada med misli, drži?) vplivaš na zunanji svet (objektivno realnost)? :lol:

Ad božja bela brada) Mislim, da je zelo malo (po moje nič) oddaj ateistov o bogu. Če pa ga že prikazujejo, povzemajo to po njegovih ovčkah, ki ga tako slikajo... :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Vojko: Govoriva o EVOLUCIJI, bargo, ne o zgodovini človeške civilizacije! Ti pa govoriš o telekinezi, in podobnem cirkusantstvu prevarantov tipa Uri Geller, ki je bil prepričan (pravzaprav ne on, ampak njegovi naivni gledalci), da lahko z mislimi, torej s "prepričanjem " vpliva na objektivno realnost in krivi vilice in žlice. V tem smislu pravim, da nobena "prepričanost" ne more kakorkoli vplivati na dogajanje v naravi.
bargo: Od kod ti pa sedaj telekineza? Kje pa vidiš kakšno TELEKINEZO?

Bargo: Berem in sprejemam, ti ne razmišljaš, ker ko nekdo omeni boga, ti vidiš rdeče. To vendar veš, da ne more biti samo RDEČ, lahko pa je recimo vseh BARV, a ne?
Saj nisem rekel, da je, vendar če je, potem je "vsemogočen". Vidiš koliko krat JE proti samo enem ČE. Kvantiteta press

Vojko: Aha, tako to gre… Mimogrede, kakšno barvo obleke pa je imela Sneguljčica? "Saj nisem rekel, da je obstajala, vendar če je, potem je gotovo imela modro oblekco..."

Bargo: Zagotovo je morala imeti neko barvo obleke, ker drugače bi bila NAGA! :mrgreen:

Bargo: Od kod ti pa sedaj telekineza?

Vojko : Od tu: "/...da lahko z mislimi, torej s "prepričanjem " vpliva na objektivno realnost in krivi vilice in žlice. V tem smislu pravim, da nobena "prepričanost" ne more kakorkoli vplivati na dogajanje v naravi."
Ad obleka Sneguljčice) Ni nujno, da je imela "neko barvo obleke", lahko je imela prozorno... To je Sneguljčica v verziji za 18+...Sicer pa dobro veš, kaj je bil smisel te ironizacije s Sneguljčico...

Bargo: POSTOJ. Jaz nisem govoril, niti pisal o telekinezi! Kaj te je torej asociralo na telekinezo?
Ad obleka Sneguljčice) To pa ja, tako kot ima bog belo brado v *oddajah ateistov! :mrgreen:
Ad telekineza) Telekineza je premikanje predmetov s pomočjo misli. (citat iz uradnega foruma naivnežev, ki verjamejo vanjo)http://www.carovnice.org/interaktivno/m ... int&sid=73

Torej, kako bi pa ti imenoval zmožnost, da lahko s "prepričanjem" (prepričanje pa spada med misli, drži?) vplivaš na zunanji svet (objektivno realnost)?

Ad božja bela brada) Mislim, da je zelo malo (po moje nič) oddaj ateistov o bogu. Če pa ga že prikazujejo, povzemajo to po njegovih ovčkah, ki ga tako slikajo... :D
Daj, navedi mojo poved ali skupino povedi, ki te kakorkoli asocirajo na telekinezo? Me resnično zanima, prosim, preden nadaljujeva. :roll:

Ad božja bela brada)
Ne bereš pozorno! *Oddajanje, izražanje, refleksija posameznika in ne oddaja, kot npr. TV oddaja.
Ah, potem pač oboji ne dojemajo in se pač igrajo, kot mali otroci. Nič kaj zanimivo, verjamem, pa da je vznemirljivo za vpletene. :wink:

Malce vibracij: 10 for strings & b.c in D major

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Mimogrede, ne pozabi na citate, ljubiteljski marksist.
Tole glede zdravja je tvoja ocena, ali tudi uradna diagnoza tvojega osebnega psihiatra, Preprosti? Sprašujem samo zato, ker vsi bolniki s psihičnimi težavami v en glas zatrjujejo, da so "Odlično, hvala!"... :lol: :lol: :lol:
Ne glede na najina razhajanja ti želim hitrega okrevanja... Pa moli mnogo več kot si do sedaj, morda pa si samo obseden z zlim duhom in ne gre za somatsko motnjo... :lol:
Kompulzivna motnja 'univerzalis', Sluzasti? - Vendar, prosim, ne pozabi na citate, Sluzasti.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Mimogrede, ne pozabi na citate, ljubiteljski marksist.
Tole glede zdravja je tvoja ocena, ali tudi uradna diagnoza tvojega osebnega psihiatra, Preprosti? Sprašujem samo zato, ker vsi bolniki s psihičnimi težavami v en glas zatrjujejo, da so "Odlično, hvala!"... Ne glede na najina razhajanja ti želim hitrega okrevanja... Pa moli mnogo več kot si do sedaj, morda pa si samo obseden z zlim duhom in ne gre za somatsko motnjo...
Kompulzivna motnja 'univerzalis', Sluzasti? - Vendar, prosim, ne pozabi na citate, Sluzasti.
Si padel na sodni psihopatologiji, ali pa sploh nisi prišel do finala (4.letnik)? :lol: :lol: :lol:

Moli in delaj...grba ti bo že sama zrasla... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Vojko: Govoriva o EVOLUCIJI, bargo, ne o zgodovini človeške civilizacije! Ti pa govoriš o telekinezi, in podobnem cirkusantstvu prevarantov tipa Uri Geller, ki je bil prepričan (pravzaprav ne on, ampak njegovi naivni gledalci), da lahko z mislimi, torej s "prepričanjem " vpliva na objektivno realnost in krivi vilice in žlice. V tem smislu pravim, da nobena "prepričanost" ne more kakorkoli vplivati na dogajanje v naravi.
bargo: Od kod ti pa sedaj telekineza? Kje pa vidiš kakšno TELEKINEZO?

Bargo: Berem in sprejemam, ti ne razmišljaš, ker ko nekdo omeni boga, ti vidiš rdeče. To vendar veš, da ne more biti samo RDEČ, lahko pa je recimo vseh BARV, a ne?
Saj nisem rekel, da je, vendar če je, potem je "vsemogočen". Vidiš koliko krat JE proti samo enem ČE. Kvantiteta press

Vojko: Aha, tako to gre… Mimogrede, kakšno barvo obleke pa je imela Sneguljčica? "Saj nisem rekel, da je obstajala, vendar če je, potem je gotovo imela modro oblekco..."

Bargo: Zagotovo je morala imeti neko barvo obleke, ker drugače bi bila NAGA! :mrgreen:

Bargo: Od kod ti pa sedaj telekineza?

Vojko : Od tu: "/...da lahko z mislimi, torej s "prepričanjem " vpliva na objektivno realnost in krivi vilice in žlice. V tem smislu pravim, da nobena "prepričanost" ne more kakorkoli vplivati na dogajanje v naravi."
Ad obleka Sneguljčice) Ni nujno, da je imela "neko barvo obleke", lahko je imela prozorno... To je Sneguljčica v verziji za 18+...Sicer pa dobro veš, kaj je bil smisel te ironizacije s Sneguljčico...

Bargo: POSTOJ. Jaz nisem govoril, niti pisal o telekinezi! Kaj te je torej asociralo na telekinezo?
Ad obleka Sneguljčice) To pa ja, tako kot ima bog belo brado v *oddajah ateistov! :mrgreen:
Ad telekineza) Telekineza je premikanje predmetov s pomočjo misli. (citat iz uradnega foruma naivnežev, ki verjamejo vanjo)http://www.carovnice.org/interaktivno/m ... int&sid=73

Torej, kako bi pa ti imenoval zmožnost, da lahko s "prepričanjem" (prepričanje pa spada med misli, drži?) vplivaš na zunanji svet (objektivno realnost)?

Ad božja bela brada) Mislim, da je zelo malo (po moje nič) oddaj ateistov o bogu. Če pa ga že prikazujejo, povzemajo to po njegovih ovčkah, ki ga tako slikajo... :D
1)Daj, navedi mojo poved ali skupino povedi, ki te kakorkoli asocirajo na telekinezo? Me resnično zanima, prosim, preden nadaljujeva.

Ad božja bela brada)
Ne bereš pozorno! *Oddajanje, izražanje, refleksija posameznika in ne oddaja, kot npr. TV oddaja.
Ah, potem pač oboji ne dojemajo in se pač igrajo, kot mali otroci. Nič kaj zanimivo, verjamem, pa da je vznemirljivo za vpletene.
Malce vibracij: 10 for strings & b.c in D major
Ad1) Trikrat sem ti že navedel moje "asociacije", ne bi rad bil diagnosticiran z akutno repetitivnostjo... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Vojko napisal/-a:Ad1) Trikrat sem ti že navedel moje "asociacije", ne bi rad bil diagnosticiran z akutno repetitivnostjo... :lol:
potem pa imam jaz dolgo "lajtungo" in še ne vem o očem pišem. :lol: :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Sem ti že povedal, da niti približno nimam potencialov, da bi "določal cilje evoluciji in jih celo potrjeval ter postavljal nove". Tega ne zmore niti rockov bog (tudi če bi obstajal)…
Ker je vsemogočen, se tega zaveda, ni pa prepričan v svojo vsemogočnost zato stoji in opazuje. :wink:
Bog je vsemogočen, in je 'vse v vsem'. Ker je Absolut, del ('Njegovo prepričanje') ne more biti v protislovju s celoto.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

bargo napisal/-a:
Vojko napisal/-a:Ad1) Trikrat sem ti že navedel moje "asociacije", ne bi rad bil diagnosticiran z akutno repetitivnostjo...
Torej 1. ugibanje: Triger PREPRIČANOST, posledica "TELEKINEZA tipa Uri Geller" ! :D

Prepričanost in vpliv na realnost, dejanskost narave, v kontekstu (lokalne) evolucije?

SSKJ: prepričanje - skupek med seboj povezanih misli, pojmov, sodb
a.) o temeljnih, splošnih vprašanjih sveta, družbe, človeka
b.) zvezi s kakim delom stvarnosti

Prepričanost je mogoča samo v kontekstu evolucije, ki je biološki proces. V procesu nastaja prepričanost, ki se verjetno lahko izrazi in prepozna šele, ko ima prepričani zavest. :roll:

V to, da moraš dihati si prepričan in v to nima smisla dvomiti. S tem in podobnimi prepričanji si se rodil. Nekateri so prepričani, da lahko letijo, da so premagali gravitacijo in dokazujejo tako, da skačejo iz VIŠIN brez ustreznih sredstev. Srečajo se s seboj, torej z elektromagnetizmom, vendar takih je vse manj. :D

Prepričanje v Marxa in njegovo prepričanje je pa že druga zgodba in te vrste prepričanja si zgradimo sami, z izdatno pomočjo okolja. Kultura, Družina, šolski sistem, ..., narava. Še dobro, da imamo svobodno voljo in lahko prepričanje tudi opustimo, čeprav je staro, kot metuzalem. :wink:

Večjo vlogo pri pridobivanju in opuščanju ima korist, zato se pri nas še zmeraj besediči o socializmu, z različnimi pridevniki. Vendar pustimo to.

Kot sam praviš, smo vrsta, ki preoblikujemo naše lokalno okolje v katerem poteka evolucija torej morajo naša dejanja imeti tudi nek večji vpliv na evolucijo, kot pa dejanja drugih vrst. Nenazadnje spreminjamo lastnosti določene vrste in tako tudi miške svetijo. Maček Spot se spet smeji, ker mu lajšamo delo.

Naše prepričanje torej vpliva na našo vrsto in ima lahko tudi velike posledice na evolucijo kot tako, ker če razstrelimo planet, potem mogoče preživi samo moj medvedek, Tardigrade :wink:

Čisto na koncu pa lahko ugotovimo, da je krščanstvo spremenilo in preoblikovalo vsaj Evropo, če ne že celoten svet.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Sem ti že povedal, da niti približno nimam potencialov, da bi "določal cilje evoluciji in jih celo potrjeval ter postavljal nove". Tega ne zmore niti rockov bog (tudi če bi obstajal)…
Ker je vsemogočen, se tega zaveda, ni pa prepričan v svojo vsemogočnost zato stoji in opazuje. :wink:
Bog je vsemogočen, in je 'vse v vsem'. Ker je Absolut, del ('Njegovo prepričanje') ne more biti v protislovju s celoto.
Ah Rock, se ti ne zdi, da si majhen, da bi postavljal trditve izven neskončnosti?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Ker je vsemogočen, se tega zaveda, ni pa prepričan v svojo vsemogočnost zato stoji in opazuje. :wink:
Bog je vsemogočen, in je 'vse v vsem'. Ker je Absolut, del ('Njegovo prepričanje') ne more biti v protislovju s celoto.
Ah Rock, se ti ne zdi, da si majhen, da bi postavljal trditve izven neskončnosti?
Ti si dovolj velik, da ocenjuješ?

Ne glede na to:
Ker je Bog 'vse v vsem', jaz nisem izven obstoječega.

Pa tudi:
že 'neskončnost' je nejasen pojem, kaj šele 'meta-neskončnost'.

Za filozofijo ni prepovedanih vprašanj; pozna pa slabo argumentirane teze.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Kompulzivna motnja 'univerzalis', Sluzasti? - Vendar, prosim, ne pozabi na citate, Sluzasti.
Si padel na sodni psihopatologiji, ali pa sploh nisi prišel do finala (4.letnik)? :lol: :lol: :lol: Moli in delaj...grba ti bo že sama zrasla... :lol:
Pusti Cankarja in svoje spomine, loti se citatov.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Bog je vsemogočen, in je 'vse v vsem'. Ker je Absolut, del ('Njegovo prepričanje') ne more biti v protislovju s celoto.
Ah Rock, se ti ne zdi, da si majhen, da bi postavljal trditve izven neskončnosti?
Ti si dovolj velik, da ocenjuješ?

Ne glede na to:
Ker je Bog 'vse v vsem', jaz nisem izven obstoječega.

Pa tudi:
že 'neskončnost' je nejasen pojem, kaj šele 'meta-neskončnost'.

Za filozofijo ni prepovedanih vprašanj; pozna pa slabo argumentirane teze.
To glede najine velikosti lahko hitro ugotoviva, kakšen centimeter gor ali dol, kar ni bistveno.

Sedaj KAKO je nekaj v vsem in potem nadaljuješ in zatrjuješ, da ne more biti v nasprotju s celoto je potrebno razložiti, sprva nam, ki smo sorodne majhnosti. Torej?
KAKO je nekaj v vsem, torej v CELOTI in JE/NI v RELACIJI s CELOTO? :roll:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:To glede najine velikosti lahko hitro ugotoviva, kakšen centimeter gor ali dol, kar ni bistveno.
OK.
Sedaj KAKO je nekaj v vsem in potem nadaljuješ in zatrjuješ, da ne more biti v nasprotju s celoto je potrebno razložiti, sprva nam, ki smo sorodne majhnosti. Torej?
KAKO je nekaj v vsem, torej v CELOTI in JE/NI v RELACIJI s CELOTO? :roll:
Ne "nekaj", ampak Bog (je 'vse v vsem').

Dalje:
del je pojmovno vedno od celote, zato med pojmoma ne more obstajati protislovnost.

Dalje:
del je (seveda nujno) v relaciji s celoto.

Dalje:
in če nekaj je, ne more (hkrati in v istem pogledu) ne biti.

Odgovori