energija = antimaterija ...?

Nedeljivi. Atomi? Ne, delci!
ravnovesor

energija = antimaterija ...?

Odgovor Napisal/-a ravnovesor »

ENERGIJA=ANTIMATERIJA... ANTIMATERIJA=mc na kvadrat
:shock:

Franko
Prispevkov: 174
Pridružen: 15.1.2003 23:35

Odgovor Napisal/-a Franko »

Če izpustiš antimaterijo bo kar prav.
Problem je da antimaterija ni energija, to so delci(fizični, čeprav zelo majhni).

ravnovesor

energija=antimaterija

Odgovor Napisal/-a ravnovesor »

morda enacba ne ustreza..bral pa sem da nihce ne ve kaj energija je...in ker je ni za videti ni je za otipati ..vse pa kaze na njo..fizikalne enacbe.je najbrz antimaterija...pa se logicno je da je vedno prisotna ceprav je mi ne zaznamo.ker smo materija..tezko je za verjeti, da vse to lahko obstaja brez omejitev..obstojnost atomov in podobno.in tezko je za verjeti da je materije vec kot antimaterije to je energije...sicer ce bi enacba ustrezala bi ugotovili, da ves cas opisujemo samo antimaterijo...materija je tista, za katero ne vemo aj je...torej ves cas opisujemo negativ..ampak moral sem to natipkati..fajn se je zazdelo.. :D

ravnovesor

Odgovor Napisal/-a ravnovesor »

cisto takole na oko..zakaj pa se potlej rece delcem, ki so fizicni antimaterija? :roll:

Franko
Prispevkov: 174
Pridružen: 15.1.2003 23:35

Odgovor Napisal/-a Franko »

Fizicni, sem misli to da so snovni, ne kot energija, ki je votla, okoli pa je nič ni. :lol:
Npr.: Elektron(materija) je negativno nabit; pozitron(antimaterija) pa ima popolno enako sestavo le da je pozitivno nabit. Antimaterijo se že dokazali, zato sploh ne more biti energija.

ravnovesor

Odgovor Napisal/-a ravnovesor »

zame je antimaterija pojav brez mase...pozitroni in nevtrinoti in podobni zvarki to je materija..to so zame pravi negativni delci...

Franko
Prispevkov: 174
Pridružen: 15.1.2003 23:35

Odgovor Napisal/-a Franko »

zame je antimaterija pojav brez mase
Ni mogoče. Saj že ime pove, antiMATERIJA, se pravi naterija ima maso antimaterija tudi.
pozitroni in nevtrinoti in podobni zvarki to je materija
Ja seveda je, samo naboj jo dela antimateijo(vsaj pozitron).

ravnovesor

Odgovor Napisal/-a ravnovesor »

kapisch :D ..ko bom velik bom franko :mrgreen:

XJam
Prispevkov: 27
Pridružen: 10.2.2003 2:31
Kraj: Celje, mestna četrt Nova vas
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a XJam »

Malo ste sicer 'zabluzili' in zamešali pojme snov, energija, antimaterija, sicer pa ne preveč.

Tukaj je nekaj malega o tem in je lepo poljudno pojasnjeno kako naj bi antimaterija reagirala z običajno snovjo in kakšni zanimivi pojavi bi lahko iz tega izhajali. Skratka antimaterija ni neka čudna reč, neka čudna vrsta energije, če ne gledamo preveč podrobnosti, samo predznake obrnemo - pa je. Bolj skrivnostna je v bistvu temna snov, čeprav mogoče ne bo nikoli ničemur služila, 'protisnov' pa nas mogoče nekoč ponese do zvezd ___

Kronos
Prispevkov: 7
Pridružen: 21.6.2005 19:08
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kronos »

Glede na to, da je energijo težko opisati v praktičnem svetu, oz. na drugačne, bolj oprijemlive načine (ne kot hitrosti, valovanja, ipd. kvantnih delcev), me zanima, kakšne razlage in pojmovanja imate.

Lp, Klemen.

amon
Prispevkov: 26
Pridružen: 13.8.2005 22:49

Odgovor Napisal/-a amon »

http://www.log-um.org/forum/index.php

pod FIZIKA poteka podobna tema

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

E = m x c2; Kaj je energija?

m = E / c2; Kaj je masa?

Predstvaljajmo si naslednjo korelacijo. Tako kot veljajo Newtonovi zakoni za fiziko na planetu, tako velja ta enačba za življenje ljudi. Kajti ...

Vse kar "mislimo" vidimo, da nas obdaja je Materija. Materija ima maso.

Stol na katerem sediš, tla po katerih hodiš, miza, omara, računalnik, človeško telo, itd. Vse to je materija.

Da bi sleherna duša zaznavala ta svet, je potrebno nekaj kar bo naredilo svet """"STVAREN""" - energija. Energija je torej tista veličina, ki drži materijo vidno (zaznavno).

Dobro so nam tole skonstruirali, (nekaterim se dozdeva celo RESNIČNO).

:D :P :D Človek se mora nasmejat ha, ha....

Kronos
Prispevkov: 7
Pridružen: 21.6.2005 19:08
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Kronos »

Vedež napisal/-a: Vse kar "mislimo" vidimo, da nas obdaja je Materija. Materija ima maso.
Materija je v kvantnem svetu definirana kot nosilka mase, masa pa je posledica energije. Energija ni nek medij s pomočjo katerega lahko opazujemo materijo, saj je materija posledica energije in brez energije materija nebi obstajala.

Balty
Prispevkov: 28
Pridružen: 19.3.2006 10:36
Kraj: Slovenija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Balty »

A ni to vse mal čudno???Iz anjštajnove enačbe se mi dozdeva da dve materiji ustvarjata antimaterijo???Men se zdi pa bolj mogoče da je energija materija samo mi je moremo zaznati ker je človek setavjen iz velike količine energije ki drži skupaj trdne delce :D (materijo)!Kaj se vam zdi??

Jurij
Prispevkov: 585
Pridružen: 27.2.2006 11:09

Odgovor Napisal/-a Jurij »

mene pa zanima, zakva je materije več kot antimaterije; zakva je pri velkem poku nastal več materije kot pa antimaterije

Odgovori