Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Nizki argumentacijski standardi so tipični za kvazinaravoslovce.
Nizek nivo bralno-pisnega (spo)razumevanja nedeljskega pravnika se lepo kaže zgoraj, ko tipično imbecilno citira le prvi del povedi. :lol: O njegovem imbecilnem stilu (ogromna velikost fonta), ki je sicer tipičen za šarlatane na tem forumu, pa ne bi zgubljal besed. :lol:
Nizek argumentacijski standard je tipičen za kvazinaravoslovca shrinka idiota.
Le oglej si zgoraj svoj argumentacijski standard - na tipičnem imbecilnem nivoju nedeljskopravnega delnega citiranja povedi. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Vprašal sem te že bargo, kaj misliš o P-violation, pa si eskiviral odgovor. Zdaj te bom vprašal drugače: kako bi ti Tujcem (galaktični civilizaciji, nezemeljski inteligenci, pojasnil razliko med "levo" in desno"?
Hic Rhodus, hic salta, bargo!
Kakšna eskivacija, nisi pozoren pri pouku. Aha, zato pa imam tako slabe ocene.
Poglej:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Tega ne moreš vedeti. Kako obupna pa je tvoja samopodoba pa se lahko enostavno prepričaš, če na glas prebereš komentarje, ki so jih o tvojih pisnih 'izdelkih' izvolili napisati forumaši. Ko se boš nato pogledal v ogledalo, boš zgrožen zamrmral: "Kdo ste in kaj delate v moji hiši?"
:D Tale je presežek. :D

Ja, ogledalo je zrcaljenje, projekcija, ki ni rotiranje, kot si verjetno ugotovil. Spomni se, vetrnica, petelin, lahko dela samo prepih. Trdnost je lahko tudi krhkost. Saj se spomniš "šalčk"? Bambus press
Podnapisi:
Torej nasprotnost, ki se kaže, da sta nosa drug proti drugemu, sever in jug in ne levo in desno ali gor ali dol. Vse je tako, kot mora biti. :wink:

Recimo, ko potisneš glavo v pesek, potem je na sredini velika luknja, ki jo naredi štrleči nos, v zrcalu je to tisti gomolj, ki štrli proti tebi. Ostržek! :lol:
vojko napisal/-a: Zdaj te bom vprašal drugače: kako bi ti Tujcem (galaktični civilizaciji, nezemeljski inteligenci, pojasnil razliko med "levo" in desno"?
Hic Rhodus, hic salta, bargo!
Z nasprotnostjo. {<0|1>, [-,+],[*,/]}
Zagotovo bi jih povprašal tudi o enotnosti. Recimo: Ali drži, da vse poti vodijo v RIM? :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Vprašal sem te že bargo, kaj misliš o P-violation, pa si eskiviral odgovor. Zdaj te bom vprašal drugače: kako bi ti Tujcem (galaktični civilizaciji, nezemeljski inteligenci, pojasnil razliko med "levo" in desno"?
Hic Rhodus, hic salta, bargo!
Kakšna eskivacija, nisi pozoren pri pouku. Aha, zato pa imam tako slabe ocene.
Poglej:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Tega ne moreš vedeti. Kako obupna pa je tvoja samopodoba pa se lahko enostavno prepričaš, če na glas prebereš komentarje, ki so jih o tvojih pisnih 'izdelkih' izvolili napisati forumaši. Ko se boš nato pogledal v ogledalo, boš zgrožen zamrmral: "Kdo ste in kaj delate v moji hiši?"
:D Tale je presežek. :D

Ja, ogledalo je zrcaljenje, projekcija, ki ni rotiranje, kot si verjetno ugotovil. Spomni se, vetrnica, petelin, lahko dela samo prepih. Trdnost je lahko tudi krhkost. Saj se spomniš "šalčk"? Bambus press
Podnapisi:
Torej nasprotnost, ki se kaže, da sta nosa drug proti drugemu, sever in jug in ne levo in desno ali gor ali dol. Vse je tako, kot mora biti. :wink:

Recimo, ko potisneš glavo v pesek, potem je na sredini velika luknja, ki jo naredi štrleči nos, v zrcalu je to tisti gomolj, ki štrli proti tebi. Ostržek!
vojko napisal/-a: Zdaj te bom vprašal drugače: kako bi ti Tujcem (galaktični civilizaciji, nezemeljski inteligenci, pojasnil razliko med "levo" in desno"?
Hic Rhodus, hic salta, bargo!
Z nasprotnostjo. {<0|1>, [-,+],[*,/]}
Zagotovo bi jih povprašal tudi o enotnosti. Recimo: Ali drži, da vse poti vodijo v RIM? :lol:
Nisi razumel. Recimo, da stopimo v stik s tujo civilizacijo in nas sprašujemo, kakšni smo videti. Pri opisovanju slej ko prej pridemo do: 'in srce imamo na levi strani'. Nato seveda oni vprašajo: katera je leva stran, ne razumemo pojma "levo".

Kako jim boš razložil koncept "levo" in "desno"? Poskusi! Gre za zanimiv in globok fizikalni problem, ki ga je reševal tudi veliki Feynman... :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Zdaj te bom vprašal drugače: kako bi ti Tujcem (galaktični civilizaciji, nezemeljski inteligenci, pojasnil razliko med "levo" in desno"?
Hic Rhodus, hic salta, bargo!
Z nasprotnostjo. {<0|1>, [-,+],[*,/]}
Zagotovo bi jih povprašal tudi o enotnosti. Recimo: Ali drži, da vse poti vodijo v RIM? :lol:
Nisi razumel. Recimo, da stopimo v stik s tujo civilizacijo in nas sprašujemo, kakšni smo videti. Pri opisovanju slej ko prej pridemo do: 'in srce imamo na levi strani'. Nato seveda oni vprašajo: katera je leva stran, ne razumemo pojma "levo".

Kako jim boš razložil koncept "levo" in "desno"? Poskusi! Gre za zanimiv in globok fizikalni problem, ki ga je reševal tudi veliki Feynman... :D
Spet uporabiva nos in simetrijo ter Krjavlja, ki seka točno in natančno. Razmisli o Rimu, če odgovorijo DA, potem sem itak a konju, a ne? :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Spet uporabiva nos in simetrijo ter Krjavlja, ki seka točno in natančno. Razmisli o Rimu, če odgovorijo DA, potem sem itak a konju, a ne?
Ne razumem. Kako jim boš pojasnil pojem "levo" ali "desno"? Simetrija ti nič ne pomaga! Poskusi razložiti! :wink:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Do kdaj godeš, če godeš do jutri?
Do konca vendar.
Katerega?
Ponovim: ali spada polnoč k danes ali k jutri ali, ker si IT, ne veš?
--------
23:59:59:999999999999999999999999999999999999999999999999999999...
Celota brez delčka ni celota.
Pravo je najbolj eksaktna disciplina(?)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:Le oglej si zgoraj svoj argumentacijski standard - na tipičnem imbecilnem nivoju nedeljskopravnega delnega citiranja povedi. :lol:

Ni se ti treba samoiniciativno oglašati, kvazinaravoslovec. Trenutno nisi potreben.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Do kdaj godeš, če godeš do jutri?
Do konca vendar.
Katerega?
Ponovim: ali spada polnoč k danes ali k jutri ali, ker si IT, ne veš?
--------
23:59:59:999999999999999999999999999999999999999999999999999999...
Celota brez delčka ni celota.
Pravo je najbolj eksaktna disciplina(?)
Pravilno je seveda: "Pravo je najmanj eksaktna disciplina." :lol: :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Spet uporabiva nos in simetrijo ter Krjavlja, ki seka točno in natančno. Razmisli o Rimu, če odgovorijo DA, potem sem itak a konju, a ne?
Ne razumem. Kako jim boš pojasnil pojem "levo" ali "desno"? Simetrija ti nič ne pomaga! Poskusi razložiti! :wink:
Dobro, potem si dober primer. Samo zate, IT.

Vzameva jabolko. Primem za pecelj in jo postavim nam mizo. Naključno imava kvadratno mizo, tako gostilniško, Grško.

Slika

Sediva tako, da sta nosa obrnjena drug proti drugemu. Ti, ko vesoljec postaviš jabolko na mizo, jaz kot učitelj prestavim in jo umestim in sicer tako, da je lepo na sredini mize, pecelj je antena! To naredim tako, da jabolko primem za pecelj in jo zavrtim, kot vrtavko. Jabolko se vrti okoli svoje osi, kot se preneha vrteti jo postavim na mesto v sredino mize.

Ti, kot IT, prestaviš, jaz se nasmejim in nadaljujeva.

Lekcija 1: pod mizo in nad mizo. (Gor,Dol)
Lekcija 2: spredaj zadaj.
Nato vzamem nož, katano in Jabolko prerežem od zgoraj navzdol. Tako, da je pecelj vodilo. Sedaj imata oba dela tudi polovico peclja.
Slika

Ups, sedaj se postavita dela Jabolka tako, da sta s stranjo, ki vsebuje belino, proti vrhu. Vidiš!? Kaj vidiš IT?
Preden nadaljujeva. :roll:
Zadnjič spremenil bargo, dne 9.3.2014 14:18, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Spet uporabiva nos in simetrijo ter Krjavlja, ki seka točno in natančno. Razmisli o Rimu, če odgovorijo DA, potem sem itak a konju, a ne?
Ne razumem. Kako jim boš pojasnil pojem "levo" ali "desno"? Simetrija ti nič ne pomaga! Poskusi razložiti! :wink:
Dobro, potem si dober primer. Samo zate, IT.

Vzameva jabolko. Primem za pecelj in jo postavim nam mizo. Naključno imava kvadratno mizo, tako gostilniško, Grško.

Slika

Sediva tako, da sta nosa obrnjena drug proti drugemu. Ti, ko vesoljec postaviš jabolko na mizo, jaz kot učitelj prestavim in jo umestim in sicer tako, da je lepo na sredini mize, pecelj je antena! To naredim tako, da jabolko primem za pecelj in jo zavrtim, kot vrtavko. Jabolko se vrti okoli svoje osi, kot se preneha vrteti jo postavim na mesto v sredino mize.

Ti, kot IT prestaviš, jaz se nasmejim in nadaljujeva.

Lekcija 1: pod mizo in nad mizo. (Gor,Dol)
Lekcija 2: spredaj zadaj.
Nato vzamem nož, katano in Jabolko prerežem od zgoraj navzdol. Tako, da je pecelj vodilo. Sedaj imata oba dela tudi polovico peclja.
Slika

Ups, sedaj se postavita dela Jabolka tako, da sta s stranjo, ki ima največjo površino, na vrhu. Vidiš!? Kaj vidiš IT?
Preden nadaljujeva.
Impresivno, bargo, samo na neko "malenkost" si pozabil: z ET-ji komuniciramo po radiu! :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Vojko : Ne razumem. Kako jim boš pojasnil pojem "levo" ali "desno"? Simetrija ti nič ne pomaga! Poskusi razložiti! :wink:

Dobro, potem si dober primer. Samo zate, IT.

Vzameva jabolko. Primem za pecelj in jo postavim nam mizo. Naključno imava kvadratno mizo, tako gostilniško, Grško.

Slika

Sediva tako, da sta nosa obrnjena drug proti drugemu. Ti, ko vesoljec postaviš jabolko na mizo, jaz kot učitelj prestavim in jo umestim in sicer tako, da je lepo na sredini mize, pecelj je antena! To naredim tako, da jabolko primem za pecelj in jo zavrtim, kot vrtavko. Jabolko se vrti okoli svoje osi, kot se preneha vrteti jo postavim na mesto v sredino mize.

Ti, kot IT (spet) prestaviš (na svoje mesto), jaz se nasmejim in nadaljujeva.

Lekcija 1: pod mizo in nad mizo. (Gor,Dol)
Lekcija 2: spredaj zadaj.
Nato vzamem nož, katano in Jabolko prerežem od zgoraj navzdol. Tako, da je pecelj vodilo. Sedaj imata oba dela tudi polovico peclja.
Slika

Ups, sedaj se postavita dela Jabolka tako, da sta s stranjo, ki vsebuje belino, proti vrhu. Vidiš!? Kaj vidiš IT?
Preden nadaljujeva.
Impresivno, bargo, samo na neko "malenkost" si pozabil: z ET-ji komuniciramo po radiu! :D
Točno tako, zato pa antena, bradati! :D Kaj vidiš? Opiši. Mimogrede, tisti zmedeni v kratkih hlačaš, predstavlja tebe! Poln vtisov, ne zavedajoč se dogajanja. :lol:
Za Shrink-a, je ona mreža obešena na zidu in vzorci na mizi! Predpisovalca ni, je umanjkal! :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Da no, Vojko, saj vendar tebi ni tako težko, videti več svetov v tej zgodbi.

Koliko svetov je mogoče videti v tem Grškem ambientu z Jabolko ? Mogoče spada k temu glasba: Kristina - Jablcko, ki še odpira dodatne svetove. :D :?

Rock, ti je všeč tale z Kristino? Saj lahko odpreš, ali ne?
Vera ti očitno ni všeč, evo Kristina zate!
Morpho press

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

bargo napisal/-a:
Zagotovo bi jih povprašal tudi o enotnosti. Recimo: Ali drži, da vse poti vodijo v RIM?
Bargo, da ne boš glasbe "poslušal" samo z očmi in da dobiš odgovor na zgornje vprašanje, najbolje da si vzameš čas in preštudiraš tole pesem:

http://www.youtube.com/watch?v=26lSDqFBNkE



:)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

smolejleo napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Zagotovo bi jih povprašal tudi o enotnosti. Recimo: Ali drži, da vse poti vodijo v RIM?
Bargo, da ne boš glasbe "poslušal" samo z očmi in da dobiš odgovor na zgornje vprašanje, najbolje da si vzameš čas in preštudiraš tole pesem:

http://www.youtube.com/watch?v=26lSDqFBNkE

:)
Lepo. :D Po študiju, vračam: http://www.youtube.com/watch?v=MDtciJt8aq4
Heja hoj mravljinčarji!
Heja hoj čeladarji!
(Ne okreći se sine.)
(Toni ma pa lepo kapo.)

Je pa res da vsak mravljinčar
se na koncu prelevi,
vsak mravljinčar je čeladar,
neusmiljen brez kosti
Dokaz je kar avtor sam. :shock: :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Vzameva jabolko. Primem za pecelj in jo postavim nam mizo. Naključno imava kvadratno mizo, tako gostilniško, Grško.
Skušam ohraniti debato na resni ravni, zato se mi pridruži, bargo, boš videl, da bo zabavno in koristno (dulce et utile)! Jaz bom v vlogi Tujcev, ki so stopili v radijski kontakt z Zemljani, ti pa boš mi v njihovem imenu skušal razložiti pojma "levo/desno".O.K.? Greva! :D

Ko mi pošlješ gornje sporočilo, ti bom seveda odgovoril:

Ne razumemo koncepta "jabolko" in "miza". Razumemo kaj pomeni "kvadratno".

Odgovori