Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Rock
Kraj: Ljubljana

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a Rock »

Ruske revolucije 1917:
[angleška Wikipedia
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Russian_ ... %281917%29
podnslv 'October Revolution']

On 7 November 1917, Bolshevik leader Vladimir Lenin led his leftist revolutionaries in a revolt against the ineffective Provisional Government (Russia was still using the Julian Calendar at the time, so period references show a 25 October date).

Na katerem bregu si?
Alea iacta est. (Kocka je padla.)

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:Ruske revolucije 1917:
[angleška Wikipedia

On 7 November 1917, Bolshevik leader Vladimir Lenin led his leftist revolutionaries in a revolt against the ineffective Provisional Government (Russia was still using the Julian Calendar at the time, so period references show a 25 October date).

Na katerem bregu si?
Ja, to vemo vsi, ki smo končali osnovno šolo. Kaj se trudiš povedati, Preprosti? Da ne poznam razlike med julijanskim in gregorijanskim koledarjem?! Da ne vem, da je bila oktobrska revolucija 7.novembra po našem koledarju?! Pa saj to sem ti hotel dopovedati, preprostež Preprosti, ko ti že nekaj postov nazaj tiščim pod nos, da gre za Oktobrsko revolucijo in da nihče pri zdravi pameti ne govori o 'Novembrski revoluciji'... :lol:

Na katerem bregu sem? Na bregu zdravega razuma in zaupanja v znanost. Gledam te tam čez, čez široko reko, kjer stojite na drugem bregu. Žalostna druščina revčkov z zaostalo družbeno zavestjo, ki se v XXI. stoletju še vedno krčevito oklepa vsak svojega bogca, verjame v čudeže in 'večno življenje' po smrti in o raznih 'poslednjih sodbah'... Neusmiljena reka časa pa teče in vas vse počasi a gotovo odnaša na smetišče zgodovine, kot je doslej odnesla že vsa nešteta božanstva, katerih imen se niti ne spominjamo več. Včasih pa so ljudje prav tako ihtavo in neomajno verjeli vanje, se jim klanjali, jim žrtvovali otroke, se pobijali med sabo in verjeli, da so prav oni ustvarili svet in da bdijo noč in dan nad usodo vsakega... :lol:

Oh, moj ljubi Preprosti, ko bi ti vedel, kako ste smešni in pomilovanja vredni s svojimi zakljinjanji na zgodbice iz zgodnje železne dobe, sredi hrumenja raket, ki hitijo proti Marsu, ob zamolklem predenju superprevodnih magnetov v LHC-ju, ki se bližajo dogajanju v big bangu in rjovenju gradbenih strojev, ki v sončni Provansi v Cadarachu gradijo Tempelj Sonca: ITER... :lol:

Rock

Sluzasti, vprašanje niti ni bilo namenjeno tebi.

V ostalem:
Imam občutek, da dolžina odgovora ni v sorazmerju z intenzivnostjo tvojega zaupanja v znanost.

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Rock napisal/-a:Sluzasti, vprašanje niti ni bilo namenjeno tebi.

V ostalem:
Imam občutek, da dolžina odgovora ni v sorazmerju z intenzivnostjo tvojega zaupanja v znanost.
Občutek te vara, kot običajno, Preprosti... :lol: :lol: :lol:

P.S. Kakšna pa je ta tvoja najnovejša kompulzivna obsesija z velikimi črkami, Preprosti? Zdraviš kronični kompleks inferiornosti? :lol:

Rock

vojko napisal/-a:Občutek te vara, kot običajno, Preprosti... :lol: :lol: :lol:
Zopet si pogrešil, Sluzasti.
P.S. Kakšna pa je ta tvoja najnovejša kompulzivna obsesija z velikimi črkami, Preprosti? Zdraviš kronični kompleks inferiornosti? :lol:
Postajaš nervozen, Sluzasti?

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Občutek te vara, kot običajno, Preprosti...
Zopet si pogrešil, Sluzasti.
Postajaš nervozen, Sluzasti?
Zakaj pa jaz?! Nimam nobenega razloga, saj me niso že najmanj desetkrat zalotili pri pisanju neumnosti in neresnic, kot smo tebe...:lol:

Zato tudi ne uporabljam indiskriminatorno ogromne pisave...:lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

[angleška Wikipedia

Na katerem bregu si?
Na mojem Bregu, vendar. Strune, lire; Križev Pubec.

Poglej, kocka ima 6 ploskev, vendar zmeraj kaže 7. Gledaš kakor gledaš, razen, če vidiš rob, potem je smiselno upoštevati še to dodatno stanje, torej spet 7.

7 to ME! To smo že nekaj krat jemali, če pogledamo še iz drugega zornega kota, potem lahko rečem in verjamem, da se Albert strinja z terapijo:
me, me, me, me, me, me, me, torej 7 krat pred spanjem, za mirno noč.

Vojko, zate podnapisi, Rdeči oktober je mrzli November:
Guns N' Roses
nato sledi presenečenja polni 25. december ali pa 7. januar, kakor šteješ.

Ja, pa 25. maj ne gre pozabiti, dan mladosti! Se spomniš, ko si postal pionirček? Mater sem bil ponosen. :D

Vidiš, kakor koli obrneš, kaže 7! :D

Zrcališ in najdeš mir. :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

bargo napisal/-a:
[angleška Wikipedia

Na katerem bregu si?
Na mojem Bregu, vendar. Strune, lire; Križev Pubec.

Poglej, kocka ima 6 ploskev, vendar zmeraj kaže 7. Gledaš kakor gledaš, razen, če vidiš rob, potem je smiselno upoštevati še to dodatno stanje, torej spet 7.

7 to ME! To smo že nekaj krat jemali, če pogledamo še iz drugega zornega kota, potem lahko rečem in verjamem, da se Albert strinja z terapijo:
me, me, me, me, me, me, me, torej 7 krat pred spanjem, za mirno noč.

Vojko, zate podnapisi, Rdeči oktober je mrzli November:
Guns N' Roses
nato sledi presenečenja polni 25. december ali pa 7. januar, kakor šteješ.

Ja, pa 25. maj ne gre pozabiti, dan mladosti! Se spomniš, ko si postal pionirček? Mater sem bil ponosen. :D

Vidiš, kakor koli obrneš, kaže 7! :D

Zrcališ in najdeš mir. :roll:
Kako pa kaj zdravje zadnje čase, bargo? :lol:

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:Kako pa kaj zdravje zadnje čase, bargo? :lol:
Hvala, dobro, ne preveč stabilno. Jack deluje, Hoffmanove kapljice pa so problem, nisem prebral navodil. :oops:

Kako pa tvoje zdravje?

Čuj, se ti je vid že kaj izboljšal? Veš, sem bral, da z laserjem lahko trajno rešiš težave, veš, ne boš več rabil iskati očal. 8)

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Kako pa kaj zdravje zadnje čase, bargo? :lol:
Hvala, dobro, ne preveč stabilno. Jack deluje, Hoffmanove kapljice pa so problem, nisem prebral navodil. :oops:

Kako pa tvoje zdravje?

Čuj, se ti je vid že kaj izboljšal? Veš, sem bral, da z laserjem lahko trajno rešiš težave, veš, ne boš več rabil iskati očal. 8)
Vid se mi slabša...zakon narave. :D

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Kako pa kaj zdravje zadnje čase, bargo?
Hvala, dobro, ne preveč stabilno. Jack deluje, Hoffmanove kapljice pa so problem, nisem prebral navodil.

Kako pa tvoje zdravje?

Vid se mi slabša...zakon narave. :D
Ne, ne, nova spoznanja in ne stare navade. Veš, takšna tolažba je lažna, dejstva so dejstva. Starava se enako. :lol: Veš, bojim se da si padel v 7! Migaj, migaj, nikar se ne ustavi. :D

Ja, vidiš sedaj zato pa še zvok zraven, da ne spregledaš.

Rock, povečuje črke, mislim, da tudi on slabo vidi. Laser Rock, laser pomaga. Perfektni komunizem, vsi nabiti skočijo hkrati, je precej ostro in natančno.

Veš, predvidevam, da črnih in belih laserjev ni, ali pač? :roll:

Gewa 18 C-dur bambus

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:Saj se spomniš, http://www.youtube.com/watch?v=mg8_cKxJZJY
"7 TO ME!" "Wrong again Albert!" :D :D

Strela je zadela Žabico in jo izvrgla na kopno.
Naboj "miruje", učinek ima, če se mu približaš. Že eden sam naredi polje, veliko polje, kaj šele trije.

Sedaj se začne naboj premikati, kar naenkrat se pojavi čudežno polje,
...
:shock:
Ko sem ugotovil, da pingvini lahko letijo in sem skočil ven, si se smejala Žabica, moja Žabica. Sedaj, ko te je zadela strela in ti trzajo noge na kopnem in ni videti vode, ja sedaj te je pa strah. No, nikar, vse bo dobro Žabica.

To trzanje je zaradi vetra, zebe te Žabica. Vse bo v redu.
Veš, Žabica, nič hudega ne bo, modrino poznaš, to je od modrega neba. Poglej vse te bele oblake na modrem nebu, so videti kot morska pena, samo teh se pač ne moreš dotakniti in oni se ne morejo dotakniti tebe Žabica, veš, so zelo, zelo daleč vstran. No, nikar ne joči Žabica.

Poslušaj Žabica, včasih pridejo sivi in črni oblaki, kar naenkrat postane tema, zapihajo vetrovi in sliši se piskanje in šumenje. Veš, ne sme te biti strah, za tem pride voda, iz tega temnega neba. :cry: Voda iz neba? Ja, voda iz neba. :)

Poslušaj, včasih pride z vodo tudi mavrica, ah mavrica, mavrica vseh barv, toliko jih je, da jih ne moreš prešteti. Veš, Žabica, tema in svetloba in mavrica vmes, to resnično moraš videti. To je res čudežno. Kako si Žabica?

Rock

vojko napisal/-a:Zakaj pa jaz?! Nimam nobenega razloga, saj me niso že najmanj desetkrat zalotili pri pisanju neumnosti in neresnic, kot smo tebe...:lol:
Zato tudi ne uporabljam indiskriminatorno ogromne pisave...:lol: :lol:
Samo, da nisi diskriminatoren.

Kar pa je ESČP včeraj očitalo Sloveniji ('izbrisani' - etnična diskriminacija). Država je to tajila več kot 20 let.

Državljani (dobesedno 'podaniki') bomo morali takšno 'slovensko politiko' drago plačati, kajti navedeno sodišče je sedaj prisodilo vsem šestim tožnikom (in njihovim otrokom [čeprav ti niso bili izbrisani!]) še premoženjsko odškodnino.
Okvirni izračun pokaže, da nas bo samo en 'izbrisani' stal 35.000 €.

Aktualni pristojni minister je izjavil, da je zelo zadovoljen s sodbo.
Mediji razglašajo, da si sodbo tolmači vsak po svoje.
En poslušalec je danes na radiu komentiral (sicer v drugi zvezi), da nimamo več države, ampak le še domovino. (Glede na to da država nima lastnega denarja, ampak se mora zadolževati za tekoče stroške [krediti niso investicijski!] - se lahko komentarju le pridružim.)

Sluzasti boljševistični pravnik, nas boš osrečil s pravilno interpretacijo sodbe ESČP? (Če zadeve ne poznaš, nisi dolžan odgovoriti - umikam vprašanje.)

In še ena ugodna priložnost te je doletela:
je naša (neobstoječa) država nelikvidna ali nesolventna? (Namig: opevani marksistični 'štacunar' ti ne bo v pomoč.)

Rock

bargo napisal/-a:Rock, povečuje črke, mislim, da tudi on slabo vidi. Laser Rock, laser pomaga. Perfektni komunizem, vsi nabiti skočijo hkrati, je precej ostro in natančno.
Moje oči so občutljive, ampak pazim nanje. Sem zelo zadovoljen.

(Očitno sem intuitivno in altruistično hotel pomagati Vojku. - Kadar mi vidva pišeta, postane včasih moj odgovor brez razloga minimalen. Očitno vpliv minulega evolucijskega pritiska, to je, sedanjega njenega dediča tehnike.)

Rock

Rock napisal/-a:Država je to tajila več kot 20 let.
Mimogrede, Vojko, kako se prevede v angleščino 'tajiti'?

(Sicer sva neuspešno diskutirala že pri 'plavzibilnosti' - ampak osel gre samo 1x na led, toda baš v tem je oslovstvo.)

Vprašanje naslavljam tudi na Barga, in na vse druge.
(Kdo bo najbolje odgovoril?)

Odgovori