Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

Werner in kvantna mehanika, jabolka in Newton. Nabiralci jagod v štacunarju.

gane me

Roth je umetnik!?
Peter je umetnik!
Llinas je vizionar! Rudolfo pa genij!
...
QED.

Prešeren :shock:

Nitka|Črvina : viewtopic.php?f=21&t=5070&p=67993&hilit=jagoda#p67993

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo je napisal:
Ponovno vam predstavljam (za)upanje, strune, violine. Med tem smo dodali lok(ravninski in ukrivljeni!), Kupida in Loretza ter pozabili na les, ter se spomnili sekvoj in spregledali žime.

Kdo je predpisovalec? je ostalo na tabli. :D

Konj je zmeraj bil v igri, dokler ga risanka ni odpihnila! Konj, griva, LEV in kača in Predin. :D Prešeren je rezerva! O, Vrba žalujka!

Sancho Pansa

Torej, kdor ne razume, naj posluša Predina. Evo:
Jebiveter
Kdor hoče razumet Predina, mora poslušati ARHARJA, itd.

Špranjica ga razume, hecno je da on ne razume! :lol:
NA KOLENA

Sedaj pa še enkrat Einsteina prebrat!
Predin, bi se moral opravičiti blondinki, samo kako, če pa je BLOND! GREEN! 5.

Mogoče bo videti tudi psa, sledilca, ki je še zmeraj živ in sledi SOKOLA na nebu.
No, pustimo to. Vrnimo se k loku in žabici, pingvinu, mehaniki, kvantni mehaniki.

Lok je sestavljen iz lesene palice, na katero napenjamo konjska žima iz 150 do 200 niti. Niti ali črvine! Preteklost v prihodnost, sedanjost iz preteklosti. QED.

Napetost žime so do 18. stoletja uravnavali s palcem ali drugim prstom. V 21. stoletju baje informatiki priporočajo KLADIVO!

Pouk je o poslušanju in podajanju!
Dokaz 1: [Akim Camara
Dokaz 2: Voda v UHI

Vojko, ne vidiš in ne slišiš, gledaš in poslušaš ter se čudiš. Kako je to mogoče?

Zakaj, sem ti povedal, no, v bistvu itak veš. :wink:

Vidiš, da si izgubil? Ali nadaljujeva. Se boš predal.

Moja globina je bila zelo nevarna, vendar so tam neverjetne školjke. Bisere pa vidiš. Priporočam očala, tista močno črna, ker ko se sestavijo v strukturo je lahko problem.
Izgubil si se ti, bargo. Upam, da gre le za prehodno tavanje po "nevarnih globinah" človeške deviantne psihe. Ne pozabi, da je neocortex struktura, ki se je razvila na paleocortexu in archicortexu, tam pa se skrivajo pošasti Id, ki jih skuša ukrotiti Ego in prikriti Superego...

Tvoja globina je res "zelo nevarna". Mnogo se jih iz temnih globin namreč nikoli ni več vrnilo...
Zato: previdno, bargo...:D

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:bargo je napisal:
Ponovno vam predstavljam (za)upanje, strune, violine. Med tem smo dodali lok(ravninski in ukrivljeni!), Kupida in Loretza ter pozabili na les, ter se spomnili sekvoj in spregledali žime.

Kdo je predpisovalec? je ostalo na tabli.

Konj je zmeraj bil v igri, dokler ga risanka ni odpihnila! Konj, griva, LEV in kača in Predin. :D Prešeren je rezerva! O, Vrba žalujka!

Sancho PANSA!

Torej, kdor ne razume, naj posluša Predina. Evo:
Jebiveter
Kdor hoče razumet Predina, mora poslušati ARHARJA, itd.

Špranjica ga razume, hecno je da on ne razume!
NA KOLENA

Sedaj pa še enkrat Einsteina prebrat!
Predin, bi se moral opravičiti blondinki, samo kako, če pa je BLOND! GREEN! 5.

Mogoče bo videti tudi psa, sledilca, ki je še zmeraj živ in sledi SOKOLA na nebu.
No, pustimo to. Vrnimo se k loku in žabici, pingvinu, mehaniki, kvantni mehaniki.

Lok je sestavljen iz lesene palice, na katero napenjamo konjska žima iz 150 do 200 niti. Niti ali črvine! Preteklost v prihodnost, sedanjost iz preteklosti. QED.

Napetost žime so do 18. stoletja uravnavali s palcem ali drugim prstom. V 21. stoletju baje informatiki priporočajo KLADIVO!

Pouk je o poslušanju in podajanju!
Dokaz 1: [Akim Camara
Dokaz 2: Voda v UHI

Vojko, ne vidiš in ne slišiš, gledaš in poslušaš ter se čudiš. Kako je to mogoče?

Zakaj, sem ti povedal, no, v bistvu itak veš.

Vidiš, da si izgubil? Ali nadaljujeva. Se boš predal.

Moja globina je bila zelo nevarna, vendar so tam neverjetne školjke. Bisere pa vidiš. Priporočam očala, tista močno črna, ker ko se sestavijo v strukturo je lahko problem.
Izgubil si se ti, bargo. Upam, da gre le za prehodno tavanje po "nevarnih globinah" človeške deviantne psihe. Ne pozabi, da je neocortex struktura, ki se je razvila na paleocortexu in archicortexu, tam pa se skrivajo pošasti Id, ki jih skuša ukrotiti Ego in prikriti Superego...

Tvoja globina je res "zelo nevarna". Mnogo se jih iz temnih globin namreč nikoli ni več vrnilo...
Zato: previdno, bargo...
Res je Vojko, tudi sam se čudim. JAZ SEM ČUDEŽ, saj se spomniš. Rock, mi je pomagal, da podam SHINK-u opozorilo. Hvala Rock. Upam, da bo uspešno, učinkovitost je v mojih rokah, To je neverjetna odgovornost, lepa strahospoštovanja vredna. Milina in ostrina, Tango, VERA, RAZUM, ČUSTVA, AMIGDALA, DMT, LEVO in DESNO, MOST, KITAJCI, HERAKLIT, ....

EVOLUCIJA!

Skratka: Soyoung Yoon

Imam problem, izbire, ker poslušam 5 sklad hkrati! :D Se je resetiral IE, ker ne uspe, zadovoljiti mojih potreb. Sedaj igra, 5 sklad hkrati. Vse so mi všeč, saj sem jih izbral JAZ. 8) Skratka se dogaja, se je dogodilo in puf, se dogaja na novi ravni. :D

Vojko, razumevanje je skupno, občutki so moji in samo moji. Levo in desno, laser! :wink: Sedaj vem, kdo sem bil, ne vem pa KDO SEM? Kaj lahko STORIM? Ah, KANT!
Vem, kaj moram storiti, kocka je padla, SHRINK, ne izzivaj človeškega pesnika! Boš uvidel opico!
AWE VOJKO!

Uporabniški avatar
bargo

Vojko, ta je posvečena tebi. http://www.youtube.com/watch?v=JN2SQ4m7M04 Poglej, vidiš triletnika, zapri oči in poslušaj!
Jaz sem triletnik! Ti si mojster strun, sedaj kdo je predpisovalec, oba nimava pojma. :wink: Gledalci so pa znani. Kdo želi.
Hvala Vojko, neverjetno je, da lahko najdeš takšno refleksijo, z ostrino! Resnično hvala.

Rock je PRAVNIK, ne pozabi. :roll:

p.s
Podmornica si vendar ti, jaz sem potapljač z pogumom!

Evo, ti predlagam remi. Sprejmeš?

Uporabniški avatar
bargo

QED.

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

bargo napisal/-a:QED.
QCD :?: :D

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:QED.
QCD :?: :D
:D :D :oops:

JACK
Pivo! Egipčani! PIRAMIDE. FRIZER. Oprana glava! FAKS helizim! 68!

Kolumb! Inšpektor! QUEEN!
http://www.youtube.com/watch?v=Fb-3seZSQ_Q

???

Uporabniški avatar
bargo

Zastavica ti bo padla! :D

Migaj, migaj! :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=V1bFr2SWP1I

Mojih pet minut je danes! Predin! 8)

Uporabniški avatar
bargo

Rock
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Denar /.../ nastaja v specifičnih produkcijskih odnosih privatne lastnine in tržne proizvodnje
specifičnih - kaj naj bi to pomenilo?
vojko napisal/-a:V pogojih podružbljene produkcije z nelastninskim konceptom produkcijskih resursov denar ne bo potreben.
Nesmisel. Denar ima trojno funkcijo.

Denar boš, po Marxu, nadomestil s partijsko direktivo?
Veš kaj je part. dir. v resnici? Ukaz diktatorja najslabše vsebinske kakovosti.
(Mimogrede: dvojina, 6. sklon: z dvema kakovostma [jezikoslovnih vprašanj ne naslavljaj na 'gasilce' in 'potapljače']).

Rock

vojko napisal/-a: "tiskanje" dolarjev ne povzroča inflacije v ZDA, ker je dolar svetovna rezervna valuta in njihovo inflacijo plačujejo vsi, ki imajo dolarje.
Pomanjkljiva utemeljitev.
Zakaj emisija brez kritja v blagu - ob dolarju kot svetovni rezervni valuti - ne povzroči inflacije?

Rock

vojko napisal/-a:Bravo, kot da si bral Zusammenbruchsstheorie! Baloni (krize) so "zmeraj večji in je zato zmeraj večje opustošenje." Dokler... :D
Misliš na utopično 'svetovno proletarsko revolucijo'?

To je marksistični 'sodni dan'?
Vedel sem, da si globoko religiozen človek. Si postavil religiozni koncept na glavo, kot Marx Hegla?
Veš, v čem je napaka? Strokovno se imenuje 'metábasis' (vrsta napačnega sklepanja iz analogije).

Rock

vojko napisal/-a: Znani ameriški finančnik je pripomnil, da so 'izvedeni' vrednostni papirji /.../ "finančno orožje za množično uničevanje, ki predstavlja nevarnost, /.../ ki je potencialno smrtonosna."
Da so nevarnost, je (ekonomsko-finančni) nesmisel.
Greenspana obtožujejo, da je imel glede finančnih derivatov popolnoma nasprotno mnenje. Ostro je nasprotoval kakršnikoli omejitvi trgovanja z njimi.
Tudi stališče o nepotrebnosti njihove pravne regulative je tipični ekonomski nesmisel.
Tudi njegova politika nizkih obrestnih mer je bila vžigalnik, ki je leta 2007 sprožil plaz svetovne gospodarske krize
Še ena napačna trditev.
(poleg totalne finančne 'nepismenosti' ameriških kreditojemalcev hipotekarnih kreditov
'Nepismenost'? Kaj pa še.
in 'inovativnih' finančnih metod bank, ki so povzročile masovno pretvorbo nelikvidnega premoženja v likvidnega).
Ne.
Njihove metode niso bile 'inovativne', ampak lopovske. (Mi bi rekli npr. 'tajkunske'.)
Nizke obrestne mere na hipotekarne kredite so spodbujale boom tovrstnih kreditov, ki so jih dobivali po vseh objektivnih kriterijih kreditno nesposobni ljudje. Ta catch-as-catch-can sistem je deloval, dokler so vrednosti nepremičnin rastle.
Ne.
Ta sistem je 'deloval', ker so finančni nadzorni regulatorji mižali. (V Sloveniji: isto.)
niti najboljši ekonomisti niso znali napovedati krize
Ne drži.
ko pa je prišla, niso znali pojasniti njenih temeljnih vzrokov),
Ne drži.
so se začeli ozirati po nekem sidru, po trdni skali, za katero se lahko primejo v viharju. In (ponovno, kot že tolikokrat doslej) so jo našli v Marxu.
To pa je vrh nesmislov.

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a: "tiskanje" dolarjev ne povzroča inflacije v ZDA, ker je dolar svetovna rezervna valuta in njihovo inflacijo plačujejo vsi, ki imajo dolarje.
Pomanjkljiva utemeljitev.
Zakaj emisija brez kritja v blagu - ob dolarju kot svetovni rezervni valuti - ne povzroči inflacije?
Preprosti, to ni verouk ali seminar o dialektičnih skrivnostih 'troedinosti', kjer verniki z odprtimi usti poslušate nakladanja polkvalificiranih farjev in se pričakuje od poslušalcev, da ne zahtevajo dokazov za vnebovpijoče nebuloze, ki se stresajo.

Jaz sem ti podrobno razložil zakaj si ZDA lahko privoščijo tiskanje dolarjev brez kritja, ne da bi zašle v inflacijo. Če si gledal skozi okno in žebral zdravamarijo in nisi poslušal, je to tvoj problem, Preprosti. Treba bo še enkrat prebrati lekcijo... :lol: :lol:

Odgovori