Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Stvar je precej enostavna. Lahko greste na izlet v Krakow in se načudite lepotam narave. Blizu zraven, so grozodejstva, ki jih lahko naredi človek.

No, recimo lahko pa greste v Munchen pogledat muzeje, začutit mesto. Nato pa malo naprej pogledat drug, še strašnejši kraj, kjer je mogoče začutiti grozo, tesnobo.

Taborišča

Ne vem, če je odprt še Jasenovac. Kdor je preživel prejšnja izleta, si lahko privošči še tega. :cry:

Skratka, ideologija, red in disciplina, ki zatira kreativnost in odpira grozote, kreativnosti.

Einheiten je geslo! Ko enota postane človek, nastane pekel. :twisted: Če že kaj, potem je človek mera in ne enota!
Malo si zmeden, bargo.
Nobene zmede več ni. Ustvarila se je praznina, vse je lepo zloženo, prej je bilo malce razmetano. Veš, volumen je omejen, masa je masa, lahko spreminjaš samo gostoto. To pa boli, zelo boli! Se trga in sestavlja na novo. Tako, kot zmeraj. Pospešek je problem, Lorentz/Kupid te obdrži na cesti! Glede Alberta, pa nisem več prepričan, bom moral kakšno njegovo poljudno knjigo najti. Se mi pa dozdeva, da je stavek: "Bom razmišljal kaj je svetloba" pot do tega. Imate kakšno idejo?

vojko napisal/-a: Katera 'stvar je precej enostavna'? :shock:
Hm. Zgodba je dolga. Vendar, ko sem sam hodil po teh krajih, sem si predstavljal, da sem jaz del te zgodovine. Tam na licu mesta, s številko na roki. Bilo je grozno. Veš, da imam precej dobro domišljijo, se lahko vživim tako v ene, kot druge. Film v Jasenovcu nisem mogel gledati do konca iz različnih razlogov.
Eden drug film me je še posebej sesul. Skratka, vživeti se je potrebno, spoznati in trenirati čustva. Tako malo po malo.
vojko napisal/-a: Seveda velja v vseh humanih vizijah človeške družbe: homo mensura. Še posebej je to izrazito pri Mohru... :D
Ne vem, kaj je prav, vem lahko kaj ni prav, bolje kaj ni skladno z menoj. Prihodnost je odprta, se kreira, zato je poskrbela narava sama. Mogoče spet uporabimo Rocka, bo poiskal skladno misel iz Biblije, glede na trenutno temo, dogajanje. Kako si boš postlal tako, boš spal.
Mogoče je čas, da Rock razmisli, ali bi lahko odprl novo primerno temo. Naj se pubec potrudi tako, kot si se ti, z PODMORNICO! in našel potapljača.

Mogoče poiščeš še ti misel, v svoji glavi, ne neke citate, stavek ali dva tako, po Gutenbergu. :wink: Recimo: Proletarci vse dežel, združite se! Tega vzamem jaz in rečem: "Vsi smo proletarci tako, kot sem pokazal, da smo vsi verniki !"

Uporabniški avatar
vojko
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Stvar je precej enostavna. Lahko greste na izlet v Krakow in se načudite lepotam narave. Blizu zraven, so grozodejstva, ki jih lahko naredi človek.

No, recimo lahko pa greste v Munchen pogledat muzeje, začutit mesto. Nato pa malo naprej pogledat drug, še strašnejši kraj, kjer je mogoče začutiti grozo, tesnobo.

Taborišča

Ne vem, če je odprt še Jasenovac. Kdor je preživel prejšnja izleta, si lahko privošči še tega. :cry:

Skratka, ideologija, red in disciplina, ki zatira kreativnost in odpira grozote, kreativnosti.

Einheiten je geslo! Ko enota postane človek, nastane pekel. :twisted: Če že kaj, potem je človek mera in ne enota!
Malo si zmeden, bargo.
Nobene zmede več ni. Ustvarila se je praznina, vse je lepo zloženo, prej je bilo malce razmetano. Veš, volumen je omejen, masa je masa, lahko spreminjaš samo gostoto. To pa boli, zelo boli! Se trga in sestavlja na novo. Tako, kot zmeraj. Pospešek je problem, Lorentz/Kupid te obdrži na cesti! Glede Alberta, pa nisem več prepričan, bom moral kakšno njegovo poljudno knjigo najti. Se mi pa dozdeva, da je stavek: "Bom razmišljal kaj je svetloba" pot do tega. Imate kakšno idejo?

vojko napisal/-a: Katera 'stvar je precej enostavna'? :shock:
Hm. Zgodba je dolga. Vednar, ko sem sam hodil po teh krajih, sem si predstavljal, da sem jaz del te zgodovine. Tam na licu mesta, s številko na roki. Bilo je grozno. Veš, da imam precej dobro domišljijo, se lahko vživim tako v ene, kot druge. Film v Jasenovcu nisem mogel gledati do konca iz različnih razlogov.
Eden drug film me je še posebej sesul. Skratka, vživeti se je potrebno, spoznati in trenirati čustva. Tako malo po malo.
vojko napisal/-a: Seveda velja v vseh humanih vizijah človeške družbe: homo mensura. Še posebej je to izrazito pri Mohru... :D
Ne vem, kaj je prav, vem lahko kaj ni prav, bolje kaj ni skladno z menoj. Prihodnost je odprta, se kreira, zato je poskrbela narava sama. Mogoče spet uporabimo Rocka, bo poiskal skladno misel iz Biblije, glede na trenutno temo. Kako si boš postlal tako, boš spal.

Mogoče poiščeš še ti misel, v svoji glavi, ne neke citate, stavek ali dva tako, po Gutenbergu. :wink: Recimo: Proletarci vse dežel, združite se! Tega vzamem jaz in rečem: "Vsi smo proletarci tako, kot sem pokazal, da smo vsi verniki !"
Bil sem Dachauu in Jasenovcu. Ali veš, da je nori Francek hotel v Jasenovcu postaviti skupen spomenik pobitim žrtvam in rabljem (ustašem) po Francovem vzoru? Komaj so mu to preprečili (ali pa ga je prej pobralo)...

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a: Bil sem Dachauu in Jasenovcu.
No, kako je bilo videti most do reke ter sive obokane zidove, lesene barake, z WC na sredini, ter z spalnicami levo in desno. Veš, Krakow to je druga zgodba, veliko bolj osebna. Očala, kupi las, kovčki z imeni, opeke, laterne in tekoči trak do tunela, nato peč in skozi dimnik v nebo. Od tukaj, do petega elementa je samo korak. :roll:
vojko napisal/-a: Ali veš, da je nori Francek hotel v Jasenovcu postaviti skupen spomenik pobitim žrtvam in rabljem (ustašem) po Francovem vzoru? Komaj so mu to preprečili (ali pa ga je prej pobralo)...
Ne, me ne zanima. Kakšna bo zgodovina je nesmisel. Kakšna ne sme biti prihodnost to vemo, a ne?
Z zgodovino, naj se ukvarjajo zgodovinarji, na znanstven način, brez ocen, neutralno, čista dejstva. Ocenjujejo naj tisti, ki so zato usposobljeni, glede na temo. Recimo, filozofi, ki imajo diplome iz drugih specialnosti in velika "jajca". :D

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

bargo napisal/-a:
No, kako je bilo videti most do reke ter sive obokane zidove, lesene barake, z WC na sredini, ter z spalnicami levo in desno. Veš, Krakow to je druga zgodba, veliko bolj osebna. Očala, kupi las, kovčki z imeni, opeke, laterne in tekoči trak do tunela, nato peč in skozi dimnik v nebo. Od tukaj, do petega elementa je samo korak. :roll:
vojko napisal/-a: Ali veš, da je nori Francek hotel v Jasenovcu postaviti skupen spomenik pobitim žrtvam in rabljem (ustašem) po Francovem vzoru? Komaj so mu to preprečili (ali pa ga je prej pobralo)...
Ne, me ne zanima. Kakšna bo zgodovina je nesmisel. Kakšna ne sme biti prihodnost to vemo, a ne?
Z zgodovino, naj se ukvarjajo zgodovinarji, na znanstven način, brez ocen, neutralno, čista dejstva. Ocenjujejo naj tisti, ki so zato usposobljeni, glede na temo. Recimo, filozofi, ki imajo diplome iz drugih specialnosti in velika "jajca". :D
S takim gledanjem se ne morem strinjati. Zgodovina ni samo za zgodovinarje. Če parafraziram znano domislico, bi lahko rekel: zgodovina je preresna stvar, da bi jo prepustili zgodovinarjem.
Vsi smo 'usposobljeni', da razpravljamo o zgodovini in si ustvarjamo zaključke, seveda v skladu z objektivnimi dejstvi. Ni npr. mogoča razprava na nivoju, da se pravzaprav ne ve, kdo so bili zmagovalci v neki bitki, ali (2.svetovni) vojni... :D

smolejleo
Kraj: celovec
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Vojko, vseeno poglej še malo druge vire. Ne mislim ocenjevati vloge cerkve v NS režimu, ne v Sloveniji, ne Avstriji, ne Nemčiji, ne .... , misli pa, da je bila precej različna. Tu je nekaj podatkov za Nemčijo, tudi v Wikipediji je malenkost zapisana. Nisem pa strokovnjak, da bi ocenil, kateri viri so korektni - ne bi pa verjel samo enemu.

http://blog.forum-deutscher-katholiken.de/?p=1281

Po drugi strani pa - storimo vse, da se take in podobne krivice ne bodo več dogajale.

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:

S takim gledanjem se ne morem strinjati. Zgodovina ni samo za zgodovinarje. Če parafraziram znano domislico, bi lahko rekel: zgodovina je preresna stvar, da bi jo prepustili zgodovinarjem.
Vsi smo 'usposobljeni', da razpravljamo o zgodovini in si ustvarjamo zaključke, seveda v skladu z objektivnimi dejstvi. Ni npr. mogoča razprava na nivoju, da se pravzaprav ne ve, kdo so bili zmagovalci v neki bitki, ali (2.svetovni) vojni... :D
Seveda, zato, ker smo vsi filozofi, življenje in izkušnje, izkustvena domišljija!

Si pozabil na "problemi", mojega prijatelja? On je mojster, vendar si ti zvit, kot presta. :D Bolje tekoč, kot voda. Veš, sem hudičevo dolgo čakal, da si rekel NE VEM!
Neverjetno dolgo, mislim, da vsaj pol leta. Vidiš lovca? :D

Dokaz: viewtopic.php?p=67666#p67666
Zadnjič spremenil bargo, dne 17.3.2014 21:25, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

smolejleo napisal/-a:Vojko, vseeno poglej še malo druge vire. Ne mislim ocenjevati vloge cerkve v NS režimu, ne v Sloveniji, ne Avstriji, ne Nemčiji, ne .... , misli pa, da je bila precej različna. Tu je nekaj podatkov za Nemčijo, tudi v Wikipediji je malenkost zapisana. Nisem pa strokovnjak, da bi ocenil, kateri viri so korektni - ne bi pa verjel samo enemu.

http://blog.forum-deutscher-katholiken.de/?p=1281

Po drugi strani pa - storimo vse, da se take in podobne krivice ne bodo več dogajale.
S povedanim se strinjam, z zadnjo mislijo pa popolnoma... :D

No, ravno zaradi te misli je po moje nujno, da "ocenjujemo vlogo cerkve v NS režimu". Gledam odlično kolumbijsko (!) nadaljevanko o Pablu Escobarju (Gospodar zla). Vsaka epizoda se začne za avizom: tisti, ki ne pozna svoje zgodovine, je obsojen na njeno ponavljanje... :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

Bargo je napisal:
Seveda, zato, ker smo vsi filozofi, življenje in izkušnje, izkustvena domišljija!

Si pozabil na "problemi", mojega prijatelja? On je mojster, vendar si ti zvit, kot presta. :D Bolje tekoč, kot voda. Veš, sem hudičevo dolgo čakal, da si rekel NE VEM!
Neverjetno dolgo, mislim, da vsaj pol leta. Vidiš lovca?
Kje točno sem rekel, da "ne vem"? :shock:

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:

Neverjetno dolgo, mislim, da vsaj pol leta. Vidiš lovca?
Kje točno sem rekel, da "ne vem"? :shock:
Poglej gor. ME vidiš? :D :D

Uporabniški avatar
bargo

Dokumentacija:*

Mačji rep. Senca! Resonanca!

Veš, mislim, da TI, še zmeraj ne veš. Vem pa jaz, z veliko verjetnostjo. 8) Manjka mi Jack-a.

Oprostim vam, ker ne veste kaj delate! Se bo potrebno pokesati, da vidim, če so dobri nameni.

KONEC

Peti element press

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

bargo napisal/-a:Dokumentacija:*

Veš, mislim, da TI, še zmeraj ne veš. Vem pa jaz, z veliko verjetnostjo. Manjka mi Jack-a.

Oprostim vam, ker ne veste kaj delate! Se bo potrebno pokesati, da vidim, če so dobri nameni.

KONEC

Peti element press
:shock: :shock: :lol:

Uporabniški avatar
bargo

vojko napisal/-a:

Veš, mislim, da TI, še zmeraj ne veš. Vem pa jaz, z veliko verjetnostjo. Manjka mi Jack-a.

KONEC

Peti element press
:shock: :lol:
Tabla je tabla, saj se spomniš? Te čaka vprašanje tukaj. Bilo bi lepo, da odgovoriš TAM in ne tu. :D :D Saj se spomniš, a ne?
Vera press

Crvina: Torej?

Ja, veš, da ne boš predolgo razmišljaj, gledal vse linke, itd. Samo napiši tako, po občutku. Ne vem, če ti znanje v tistem vesolju kaj pomaga. Tam govori SRCE! :D

Kubistična šala, saj se spomniš?

Uporabniški avatar
vojko
Kontakt:

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:

KONEC

Peti element press
Tabla je tabla, saj se spomniš? Te čaka vprašanje tukaj. Bilo bi lepo, da odgovoriš TAM in ne tu. :D :D Saj se spomniš, a ne?
Vera press

Ja, veš, da ne boš predolgo razmišljaj, gledal vse linke, itd. Samo napiši tako, po občutku. Ne vem, če ti znanje v tistem vesolju kaj pomaga. Tam govori SRCE!

:shock: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo

Bargo:
Dokumentacija:*

KONEC

Peti element press

Tabla je tabla, saj se spomniš? Te čaka vprašanje tukaj. Bilo bi lepo, da odgovoriš TAM in ne tu. :D Saj se spomniš, a ne?
Vera press

Ja, veš, da ne boš predolgo razmišljaj, gledal vse linke, itd. Samo napiši tako, po občutku. Ne vem, če ti znanje v tistem vesolju kaj pomaga. Tam govori SRCE!

Vojko: :shock: :lol: :lol:

Mogoče pa le spregledaš, še je upanje! Gremo Vojko! Dajmo Vojko, držim pesti, zate. :roll:
Zadnjič spremenil bargo, dne 18.3.2014 20:37, skupaj popravljeno 2 krat.

Rock
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rock »

Sluzasti napisal/-a:
Rock napisal/-a:
De rerum novarum in sledeče enciklike (to je: vse tiste, ki se, in kolikor se, nanašajo na 'boljševistične nove reči', na fašizem in nacizem) neprekosljivo razkrinkavajo pravo naravo (bistvo, metode in smoter) teh totalitarizmov.
Enciklike (originali so praviloma v latinščini, a so angleški prevodi odlični - vse je brezplačno dostopno na spletu) + deklaracija EU parlamenta o totalitarizmih (Slovenija je edina članica EU-ja, ki je ni sprejela) = teoretična podlaga za pravilno ravnanje v pogojih okupacije
Enciklika sploh ne obsoja nacizma,

Nesmisel Demagoškega Sluza.

Odgovori