Verjamete v reinkaracijo?

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori

Verjameš v reinkaracijo?

DA
30
33%
NE
61
67%
 
Skupaj glasov: 91

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Kad jednom se stvorim ja, pred Tvojim Vratima .
Vendar bolje, da o ustreznosti vrat skleneš pravni dogovor. Če se boš zanašal na verjetnostni račun, tvegaš kljub IT morje težav.
Se povsem strinjam. Saj poznaš moje geslo, ni važno kaj govoriš, važno je kaj poslušalec razume/dojame. Torej skoraj vse je stvar dogovora. :wink: Problem pa je, da sem slišal, da kolikor je pravnikov, toliko je lahko različnih mnenj. Ej, če upoštevam še Vojka, ki se včasih ne strinja sam s seboj, potem je lahko mnenj še več, kot jih je stvarno mogoče. Spet sva na začetku. Na začetku je bila beseda. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Kad jednom se stvorim ja, pred Tvojim Vratima .
Vendar bolje, da o ustreznosti vrat skleneš pravni dogovor. Če se boš zanašal na verjetnostni račun, tvegaš kljub IT morje težav.
Se povsem strinjam. Saj poznaš moje geslo, ni važno kaj govoriš, važno je kaj poslušalec razume/dojame. Torej skoraj vse je stvar dogovora. :wink: Problem pa je, da sem slišal, da kolikor je pravnikov, toliko je lahko različnih mnenj. Ej, če upoštevam še Vojka, ki se včasih ne strinja sam s seboj, potem je lahko mnenj še več, kot jih je stvarno mogoče. Spet sva na začetku. Na začetku je bila beseda. :wink:
Tole floskulo sem že večkrat zasledil, pa sem jo preslišal. Ker pa jo vztrajno ponavljaš, mi jo pojasni! Kaj hočeš povedati? :shock:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Ad1) Argumentacija je brezpredmetna in nesmiselna, zato ni mogoč racionalen odgovor.
Izjava je pomensko porozna, zato ne odgovarjam.
Ad2) Ne vem sicer, kaj misliš s sintagmo, da je primerjava človeka s ščurki (ker sta pač oba pripadnika carstva Animalia) "podmena, ki bi jo moral šele dokazati", toda to ni nobena 'podmena'. To je neizpodbitno dejstvo, ki se ga naučijo otroci v četrtem razredu osnovne šole in ki si ga normalni ljudje zapomnimo za vse življenje, drugi pa pač podležejo zapeljivemu glasu siren s prižnic in minaretov… :lol:
Tudi čudovita vrtnica ne more biti užaljena, če jo primerjamo s plevelom; obe sta namreč pripadnici istega carstva – Planteae, vsi skupaj (Animalia, Plantae, Procariota) pa smo srečna družina domene živih bitij. Izven tega so samo mitologije, samoprevare, halucinacije in praznoverja… :lol:
Predlagam poravnavo (bistvo poravnave: vsak delno popusti):

jaz zadržim vrtnico, tebi pripadejo ščurki in plevel. - Pravičen dogovor o razdelitvi in izročitvi materialnega premoženja, moraš priznati.
Ad3) Gotovo je bil Marx nevoščljiv bogu zaradi brade, kajti bog si jo je naredil sam, Marxu pa je sama zrasla… :wink:
Tvoje tri pikice seveda pomenijo: ___ po božji volji.
Se strinjam.

Mogoča je pa tudi interpretacija:
Bog je čisti duh, zato ne more biti človeško nevoščljiv.
Ti kot ateist pa itak ne verjameš v Boga.
Tvoja izjava na racionalni ravni pomeni popoln nesmisel.
Ad4) Kako, prosim? Bolj glasno, ne momljaj v brado! Da je "zgolj predsodek", da religije (vse, brez izjeme) slonijo na veri brez dokazov in argumentacije, praviš??? Tale hudičevo močna trditev zahteva tudi hudičevo močne dokaze; upam, da bomo videli vsaj kakšnega… :lol:
Moral se boš najprej odpovedati paktiranju s hud-ičem.
In v dokaz za očiščenje boš predložil potrdilo od uradnega ekzorcista (primerljivo s potrdilom psihiatra, da oseba ni neprištevna): da ne boš pred ljudmi veljal za volka v ovčji preobleki.
Nato bova nadaljevala z razpravo o dob-rem (o dokazih) - vendar moraš predhodno obžalovati grehe in obljubiti poboljšanje.
Javno predstavljanje dejstev nikoli ne more biti "sovražni govor". V pogovornem jeziku temu običajno rečemo izobraževanje, razvetljevanje ljudi z lučjo resnice, ne pa sovražni govor…Drži pa tvoja trditev, da zaostala družbena zavest (religioznost) "odraža odsotnost klasične (temeljne) izobrazbe, je rezultat (verske) indoktrinacije"… :D
Sovražni govor je vedno nekaj zavržnega (kot tudi laganje, žalitve, obrekovanje, opravljanje). Po eni strani odkriva etično plat storilca, sicer pa pomanjkanje argumentov (in zato zatekanje k hudiču). - Mimogrede, zadeva odlično ponazarja povezanost božjih in človeških reči (rimsko-pravna jurisprudenca; Rim je bil mogočna država 2.000 let) in narekuje spremembo naše ustave v členu 7 o odnosu med državo in Cerkvijo.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Vendar bolje, da o ustreznosti vrat skleneš pravni dogovor. Če se boš zanašal na verjetnostni račun, tvegaš kljub IT morje težav.
Se povsem strinjam. Saj poznaš moje geslo, ni važno kaj govoriš, važno je kaj poslušalec razume/dojame. Torej skoraj vse je stvar dogovora. :wink: Problem pa je, da sem slišal, da kolikor je pravnikov, toliko je lahko različnih mnenj. Ej, če upoštevam še Vojka, ki se včasih ne strinja sam s seboj, potem je lahko mnenj še več, kot jih je stvarno mogoče. Spet sva na začetku. Na začetku je bila beseda. :wink:
Verjemi na besedo. Mojo. Jaz cenim odnos, ki je podlaga za temeljno pravno načelo 'pacta sunt servanda' (dogovore je treba spoštovati).

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Tole floskulo sem že večkrat zasledil, pa sem jo preslišal. Ker pa jo vztrajno ponavljaš, mi jo pojasni! Kaj hočeš povedati? :shock:
Kaka floskula, to so dejstva, kar prebrskaj forum in najdi kakšen moj QED v zvezi s tem. Drugače pa sem vesel, da spremeniš včasih svoje stališče, spomnim se, da si celo kupil neko razlago. :wink:

Evo, ena od viewtopic.php?f=21&t=4973&p=67455&hilit ... res#p67455 :roll:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:Vendar bolje, da o ustreznosti vrat skleneš pravni dogovor. Če se boš zanašal na verjetnostni račun, tvegaš kljub IT morje težav.
Se povsem strinjam. Saj poznaš moje geslo, ni važno kaj govoriš, važno je kaj poslušalec razume/dojame. Torej skoraj vse je stvar dogovora. :wink: Problem pa je, da sem slišal, da kolikor je pravnikov, toliko je lahko različnih mnenj. Ej, če upoštevam še Vojka, ki se včasih ne strinja sam s seboj, potem je lahko mnenj še več, kot jih je stvarno mogoče. Spet sva na začetku. Na začetku je bila beseda. :wink:
Verjemi na besedo. Mojo. Jaz cenim odnos, ki je podlaga za temeljno pravno načelo 'pacta sunt servanda' (dogovore je treba spoštovati).
Verjamem na besedo z stiskom rok in pogledom v oči. Drugič pride poljub in ... :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock je napisal:
Izjava je pomensko porozna, zato ne odgovarjam.
No, končno! Dolgo je trajalo, da si priznal, da nimaš odgovora. Pametna odločitev: bolje molčati kot… :lol:
Predlagam poravnavo (bistvo poravnave: vsak delno popusti):

jaz zadržim vrtnico, tebi pripadejo ščurki in plevel. - Pravičen dogovor o razdelitvi in izročitvi materialnega premoženja, moraš priznati.
Jaz predlagam drugačno poravnavo: ti priznaj, da ne spadaš v živalsko carstvo, ampak si bil 'ustvarjen' leta 4004 pnš, via Adam in Eva (ali vedno uporabljate simbolične prenašalce – golobe, angele, prva človeka, reveža Mojzesa, ki je tovoril kameno ploščo s Sinaja, ipd.?) jaz pa bom umaknil komparacijo med ščurki in ljudmi. Velja? :lol:
Tvoje tri pikice seveda pomenijo: ___ po božji volji.
Se strinjam.

Mogoča je pa tudi interpretacija:
Bog je čisti duh, zato ne more biti človeško nevoščljiv.
Ti kot ateist pa itak ne verjameš v Boga.

Tole si dobro povedal: 'Bog je čisti duh.' V čem pa se potem loči od "čistega vakuuma", ali od pregovornega strahu, ki je znotraj votel, …?

Mimogrede, ali je vsak od cca 4.500 bogov "čisti duh"? Stari Grki so bili bolj utilitaristični; njihovi bogovi so živeli na bližnjem Olimpu, prihajali so med ljudi (kot naši politiki), se z ljudmi ženili, resorje so imeli lepo razdeljene. :lol:
To o nevoščljivosti tvojega "čistega duha" pa je zraslo na tvojem zelniku.
Tvoja izjava na racionalni ravni pomeni popoln nesmisel.
Narobe, "tvoja izjava na racionalni ravni pomeni popoln nesmisel." Kako tega ne uvidiš?
Moral se boš najprej odpovedati paktiranju s hud-ičem.
In v dokaz za očiščenje boš predložil potrdilo od uradnega ekzorcista (primerljivo s potrdilom psihiatra, da oseba ni neprištevna): da ne boš pred ljudmi veljal za volka v ovčji preobleki.
Nato bova nadaljevala z razpravo o dob-rem (o dokazih) - vendar moraš predhodno obžalovati grehe in obljubiti poboljšanje.
Vse bom storil, samo povej mi, kako poteka ekzorcistični tretman? Hudo boli? Še uporabljate elektrošoke? Za grmade vem, da ne gorijo več že nekaj časa… :lol:
Sovražni govor je vedno nekaj zavržnega (kot tudi laganje, žalitve, obrekovanje, opravljanje). Po eni strani odkriva etično plat storilca, sicer pa pomanjkanje argumentov (in zato zatekanje k hudiču). –
Soglašam. Saj se spomniš tiste prisrčne: "Za pet kristusovih ran naj pogine partizan!", ki so jo kričali "vaši vojaki" na S. Urhu, ko so klali partizane? Prav ganljivo krščansko usmiljenje…
Rim je bil mogočna država 2.000 let/.../
Mimogrede, drži, da je bil "Rim mogočna država 2.000 let"; navzdol je začelo iti, brž ko so sprejeli krščansko vero kot državno vero… :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Tole floskulo sem že večkrat zasledil, pa sem jo preslišal. Ker pa jo vztrajno ponavljaš, mi jo pojasni! Kaj hočeš povedati? :shock:
Kaka floskula, to so dejstva, kar prebrskaj forum in najdi kakšen moj QED v zvezi s tem. Drugače pa sem vesel, da spremeniš včasih svoje stališče, spomnim se, da si celo kupil neko razlago. :wink:

Evo, ena od viewtopic.php?f=21&t=4973&p=67455&hilit ... res#p67455 :roll:
Moraš še enkrat prebrati moj odgovor na tvoj linkani post! :D

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:
Rock napisal/-a:
bargo napisal/-a:Se povsem strinjam. Saj poznaš moje geslo, ni važno kaj govoriš, važno je kaj poslušalec razume/dojame. Torej skoraj vse je stvar dogovora. :wink: Problem pa je, da sem slišal, da kolikor je pravnikov, toliko je lahko različnih mnenj. Ej, če upoštevam še Vojka, ki se včasih ne strinja sam s seboj, potem je lahko mnenj še več, kot jih je stvarno mogoče. Spet sva na začetku. Na začetku je bila beseda. :wink:
Verjemi na besedo. Mojo. Jaz cenim odnos, ki je podlaga za temeljno pravno načelo 'pacta sunt servanda' (dogovore je treba spoštovati).
Verjamem na besedo z stiskom rok in pogledom v oči. Drugič pride poljub in ... :roll:
Judežev poljub?

Sicer, je bil tudi Judež izdan?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Rock je napisal:
Izjava je pomensko porozna, zato ne odgovarjam.
No, končno! Dolgo je trajalo, da si priznal, da nimaš odgovora. Pametna odločitev: bolje molčati kot… :lol:
Zopet nisi dobro čital. Floskule so v resnici rezultat obupa.
Predlagam poravnavo (bistvo poravnave: vsak delno popusti):
jaz zadržim vrtnico, tebi pripadejo ščurki in plevel. - Pravičen dogovor o razdelitvi in izročitvi materialnega premoženja, moraš priznati.
--------
Jaz predlagam drugačno poravnavo: ti priznaj, da ne spadaš v živalsko carstvo, ampak si bil 'ustvarjen' leta 4004 pnš, via Adam in Eva (ali vedno uporabljate simbolične prenašalce – golobe, angele, prva človeka, reveža Mojzesa, ki je tovoril kameno ploščo s Sinaja, ipd.?) jaz pa bom umaknil komparacijo med ščurki in ljudmi. Velja? :lol:
Ostaniva raje pri prvem realističnem predlogu.

Tvoje tri pikice seveda pomenijo: ___ po božji volji.
-----------
Se strinjam.
-----------
Mogoča je pa tudi interpretacija:
Bog je čisti duh, zato ne more biti človeško nevoščljiv.
Ti kot ateist pa itak ne verjameš v Boga.
-----------
Tole si dobro povedal: 'Bog je čisti duh.' V čem pa se potem loči od "čistega vakuuma",
V vesolju obstaja popolni vakuum?
ali od pregovornega strahu, ki je znotraj votel, …?
Strah je pokazatelj, da je oseba duhovno nezrela;
pravilen odnos do Boga je 'strahospoštovanje'. Bog je namreč dober, vsemogočen, toda Njegova pota niso naša pota (človek se mora ukloniti).
Mimogrede, ali je vsak od cca 4.500 bogov "čisti duh"?
Ateist se zanima za politeizem?
Stari Grki so bili bolj utilitaristični; njihovi bogovi so živeli na bližnjem Olimpu, prihajali so med ljudi (kot naši politiki), se z ljudmi ženili, resorje so imeli lepo razdeljene. :lol:
Vidim, da je tvoj ateizem v resnici hoja po nepravilni poti do političnega kislega grozdja.
To o nevoščljivosti tvojega "čistega duha" pa je zraslo na tvojem zelniku.
Zopet slabo bereš. Poleg tega kaže antropomorfnost na bipolarno motnjo: oseba zanika svoje dostojanstvo (človek je krona stvarstva), a hkrati hoče stopiti na mesto Boga (11. teza).
Tvoja izjava na racionalni ravni pomeni popoln nesmisel.
----------
Narobe, "tvoja izjava na racionalni ravni pomeni popoln nesmisel." Kako tega ne uvidiš?
Ali sedaj čutiš razliko med trditvijo in argumentom?
Moral se boš najprej odpovedati paktiranju s hud-ičem.
In v dokaz za očiščenje boš predložil potrdilo od uradnega ekzorcista (primerljivo s potrdilom psihiatra, da oseba ni neprištevna): da ne boš pred ljudmi veljal za volka v ovčji preobleki.
Nato bova nadaljevala z razpravo o dob-rem (o dokazih) - vendar moraš predhodno obžalovati grehe in obljubiti poboljšanje.
---------
Vse bom storil, samo povej mi, kako poteka ekzorcistični tretman? Hudo boli? Še uporabljate elektrošoke? Za grmade vem, da ne gorijo več že nekaj časa… :lol:
Alternativa je večni peklenski ogenj, kjer je jok in škripanje z zobmi.
Absolutno se ti splača izbrati manjše zlo.
Sovražni govor je vedno nekaj zavržnega (kot tudi laganje, žalitve, obrekovanje, opravljanje). Po eni strani odkriva etično plat storilca, sicer pa pomanjkanje argumentov (in zato zatekanje k hudiču).
----------
Soglašam.
Dobro.
Priznanje sicer ni olajševalna okoliščina, ker je zadeva že dokazana. Vendar si na pravi poti.
Saj se spomniš tiste prisrčne: "Za pet kristusovih ran naj pogine partizan!", ki so jo kričali "vaši vojaki" na S. Urhu, ko so klali partizane? Prav ganljivo krščansko usmiljenje …
To niso moji vojaki.
Sicer: nasilje zoper komunistično nasilje se imenuje samoobramba.
Rim je bil mogočna država 2.000 let/.../
--------
Mimogrede, drži, da je bil "Rim mogočna država 2.000 let"; navzdol je začelo iti, brž ko so sprejeli krščansko vero kot državno vero… :lol:
Zopet napačno zaradi napačnih premis: ko so prenehali preganjati kristjane, je bilo že prepozno.
Preberi si zgoraj še enkrat:
absolutno se ti splača čimprej, da si dopustiš pokoro, da ne bo prepozno.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock je napisal:
Zopet nisi dobro čital. Floskule so v resnici rezultat obupa.
Izven konteksta, zato irelevantno.
Ostaniva raje pri prvem realističnem predlogu.
Ja, prvi je res bolj realističen, saj sem vnaprej vedel, da se ne boš blamiral z javnim priznanjem prismodarije o "stvarjenju" leta 4.004 pnš. Čisto nekje v sebi pa sem prepričan, da tudi ti tega ne verjameš, čeprav te je to groza priznati tvojemu farju. Lahko pa te vprašam, zakaj ne sprejmeš mojega predloga poravnave?
V vesolju obstaja popolni vakuum?
Teoretično, asimptotično v limiti – da, praktično pa ne.
Strah je pokazatelj, da je oseba duhovno nezrela;
pravilen odnos do Boga je 'strahospoštovanje'. Bog je namreč dober, vsemogočen, toda Njegova pota niso naša pota (človek se mora ukloniti).
Uporabil sem metaforo o strahu kot komparacijo s tvojim bogom, ki je prav tako znotraj votel, okrog ga pa nič ni ('čisti duh').

Brez da bi se zavedal, si povedal veliko in globoko resnico o vseh religijah in vseh bogovih: "pravilen odnos do Boga je 'strahospoštovanje'". Ne odnos oče-sin, ne prijatelj v stiski, ne tolažnik, ne lučonosec (luciferus) v temi obupa, ne nekdo, h kateremu se obrnemo po nasvet – pa ga zaradi vseh teh lastnosti imamo radi, ga cenimo, se veselimo njegove bližine. Ne, "pravilen odnos do Boga je 'strahospoštovanje'". Sploh se ti sanja ne, kako globoko resnico o bistvu vseh religij si povedal! Vidiš morda kakšno paralelo z odnosom ubogih Severnokorejcev do svojega "ljubljenega vodje", ali Rusov za časa Stalinove strahovlade do Stalina? Edini opis je: strahospoštovanje. :lol:

Kar se pa tiče njegovih domnevnih karakternih lastnosti, pa jih je najbolj pregnantno povzel R. Dawkins v enem svojih najbolj citiranih odlomkov iz njegove uspešnice "The God Delusion":

The God of the Old Testament is arguably the most unpleasant character in all fiction: jealous and proud of it; a petty, unjust, unforgiving control-freak; a vindictive, bloodthirsty ethnic cleanser; a misogynistic, homophobic, racist, infanticidal, genocidal, filicidal, pestilential, megalomaniacal, sadomasochistic, capriciously malevolent bully.”

Torej:

Bog Stare Zaveze je verjetno najbolj neprijeten lik v vsem leposlovju: ljubosumen in ponosen na to; malenkosten, nepravičen, neprizanesljiv obsedenec z nadzorovanjem; maščevalen, krvoločen izvajalec etničnih čistk; mačističen, homofoben, rasističen, detomorilski, genociden, morilec lastnih otrok, moralno perniciozen, megalomanski, sadomazohističen, muhasto zloben nasilnež. (Dawkins)
Ateist se zanima za politeizem?
Da, tako kot za polifonijo, poligamijo, politiko, policentrizem, ipd. Proučevanje modalitet zaostale družbene zavesti spada po moje k splošni izobrazbi.. :lol:
Stari Grki so bili bolj utilitaristični; njihovi bogovi so živeli na bližnjem Olimpu, prihajali so med ljudi (kot naši politiki), se z ljudmi ženili, resorje so imeli lepo razdeljene.
(Vojko)
Vidim, da je tvoj ateizem v resnici hoja po nepravilni poti do političnega kislega grozdja.
To ni tema. Povej raje, kaj misliš o ureditvi božjih zadev pri Starih Grkih?

Apolon je bil zadolžen za glasbo, Ares je bil vojni minister, Dioniz je vodil referat za vinogradništvo in vinarstvo, Éol je bil zadolžen za vetrove, Êrida je skrbela, da je bilo vedno dovolj prepira in nesloge, Êros je bil bog ljubezni, poželenja in spolnosti (zelo zaželjen resor, to že moram reči!), Had je skrbel za podzemlje in varen prevoz v onostranstvo, Hefajst je vodil resor kovinske industrije in železarstva, Helios je skrbel, da je bilo vse v redu s Soncem, referat za družino je vodila Hera, Hermes je skrbel na kmetijskem ministrstvu za pastirje, Kronos je bil zadolžen, da so ure tekle pravilno, Okean je bil skupaj s Pozejdonom minister za pomorstvo, Tanatos pa je bil kot nekakšen direktor pogrebnega zavoda in je skrbel, da ljudje niso predolgo živeli. :lol:
Zopet slabo bereš. Poleg tega kaže antropomorfnost na bipolarno motnjo: oseba zanika svoje dostojanstvo (človek je krona stvarstva), a hkrati hoče stopiti na mesto Boga (11. teza).
Bolna in ostudna predstava, da pomeni priznanje človekovega naravnega porekla in mesta v živalskem svetu "zanikanje svojega dostojanstva" lahko zraste samo na pernicioznem humusu verskih indoktrinacij in kot posledica dolgotrajnega malicioznega brainwashinga. To, da je človek na vrhu živalskega debla in je najbolj razvito (v smislu intelektualnih sposobnosti) živo bitje, še zdaleč ne pomeni, da ni le ena izmed vrst, ki so se razvile skozi eone na Zemlji v skladu z Darwinovim naukom.

Tudi človekova imanentna in naravna potreba in želja, da hoče svet, v katerem živi, spremeniti (Marxova 11. teza o Feuerbachu) na bolje, niti slučajno ne pomeni, da "hoče stopiti na mesto Boga". Bistvo človeka kot generičnega bitja je ravno v njegovem Aufhebung (V Marxovi, ne Heglovi interpretaciji), torej transcendenci, preseganju samega sebe in sicer na podlagi razvoja materialnih produkcijskih sil.
Obratno pa je bistvo vsake religije ultrakonservativizem, ohranjanje obstoječega, strah pred spremembami, anksioznost pred vsem novim.
Alternativa je večni peklenski ogenj, kjer je jok in škripanje z zobmi.
Absolutno se ti splača izbrati manjše zlo.
Da, da, zelo vsebinske besede. Torej: strahospoštovanje do nebeškega diktatorja, pa bom večno užival v raju? :lol:
Saj se spomniš tiste prisrčne: "Za pet kristusovih ran naj pogine partizan!", ki so jo kričali "vaši vojaki" na S. Urhu, ko so klali partizane? Prav ganljivo krščansko usmiljenje …
To niso moji vojaki.
Sicer: nasilje zoper komunistično nasilje se imenuje samoobramba.
Kako niso? Še ne dolgo nazaj si ponosno govoril o belčkih in domobrancih kot o "naši vojski"! Se jih zdaj odrekaš?
Torej je bila po tvoje borba nacistov in njihovih kolaborantov zoper zavezniško 'nasilje' po izkrcanju v Normandiji "samoobramba"? :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Ja, prvi je res bolj realističen, saj sem vnaprej vedel, da se ne boš blamiral z javnim priznanjem prismodarije o "stvarjenju" leta 4.004 pnš. Čisto nekje v sebi pa sem prepričan, da tudi ti tega ne verjameš, čeprav te je to groza priznati tvojemu farju. Lahko pa te vprašam, zakaj ne sprejmeš mojega predloga poravnave?
Mogoče malce pomagam Rock-u. Vojko ali veš, da je sloviti sir Isaac Newton izračunal, da bo konec sveta leta 2060. Za izračune je uporabljal Biblijo in napotke, ki jih je baje dešifriral iz nje. :D O dešifriranju in skritih informacijah v Bibliji je nekaj govoril Rock tako, da ...

Ali pa tale sir Roger Penrose in Kepler je še bolj zanimiva: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... mzmw#t=854

Kaj le je počel Kepler na začetku 17. stoletja s temi simetrijami? :shock:

Recimo, tole bi bilo primerno za predstavitev 2Cellos v 17. stoletju Keplerjevega početja. :D :D

p.s. Koliko žim sta potrgala! :shock:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Rock je napisal:
V vesolju obstaja popolni vakuum?
Teoretično, asimptotično v limiti – da, praktično pa ne.
Kaj naj bi pomenil ta zmazek?
Strah je pokazatelj, da je oseba duhovno nezrela;
pravilen odnos do Boga je 'strahospoštovanje'. Bog je namreč dober, vsemogočen, toda Njegova pota niso naša pota (človek se mora ukloniti).
-----------
Uporabil sem metaforo o strahu kot komparacijo s tvojim bogom, ki je prav tako znotraj votel, okrog ga pa nič ni ('čisti duh').
Brez da bi se zavedal, si povedal veliko in globoko resnico o vseh religijah in vseh bogovih: "pravilen odnos do Boga je 'strahospoštovanje'".
Kako bi omejeni ateist mogel kaj vedeti?
Ne odnos oče-sin, ne prijatelj v stiski, ne tolažnik, ne lučonosec (luciferus) v temi obupa, ne nekdo, h kateremu se obrnemo po nasvet – pa ga zaradi vseh teh lastnosti imamo radi, ga cenimo, se veselimo njegove bližine. Ne, "pravilen odnos do Boga je 'strahospoštovanje'". Sploh se ti sanja ne, kako globoko resnico o bistvu vseh religij si povedal!
O tem si sanjal?
Vidiš morda kakšno paralelo z odnosom ubogih Severnokorejcev do svojega "ljubljenega vodje", ali Rusov za časa Stalinove strahovlade do Stalina? Edini opis je: strahospoštovanje. :lol:
Ali do Tita? Ali do drugih zlih diktatorjev?
Kar se pa tiče njegovih domnevnih karakternih lastnosti, pa jih je najbolj pregnantno povzel R. Dawkins v enem svojih najbolj citiranih odlomkov iz njegove uspešnice "The God Delusion":
The God of the Old Testament is arguably the most unpleasant character in all fiction: jealous and proud of it; a petty, unjust, unforgiving control-freak; a vindictive, bloodthirsty ethnic cleanser; a misogynistic, homophobic, racist, infanticidal, genocidal, filicidal, pestilential, megalomaniacal, sadomasochistic, capriciously malevolent bully.”
Nesmiselna ocena.
(Sicer: tudi D. je treba znati brati.)
Ateist se zanima za politeizem?
--------------
Da, tako kot za polifonijo, poligamijo, politiko, policentrizem, ipd. Proučevanje modalitet zaostale družbene zavesti spada po moje k splošni izobrazbi.. :lol:
Če se ukvarjaš s svojim problemom, je bolje kot nič. Toda bolj bi koristilo nepristransko šolanje in solidna vzgoja.
Stari Grki so bili bolj utilitaristični; njihovi bogovi so živeli na bližnjem Olimpu, prihajali so med ljudi (kot naši politiki), se z ljudmi ženili, resorje so imeli lepo razdeljene.
----------
Vidim, da je tvoj ateizem v resnici hoja po nepravilni poti do političnega kislega grozdja.
---------
To ni tema.
Seveda je.
Povej raje, kaj misliš o ureditvi božjih zadev pri Starih Grkih?
Apolon je bil zadolžen za glasbo, Ares je bil vojni minister, Dioniz je vodil referat za vinogradništvo in vinarstvo, Éol je bil zadolžen za vetrove, Êrida je skrbela, da je bilo vedno dovolj prepira in nesloge, Êros je bil bog ljubezni, poželenja in spolnosti (zelo zaželjen resor, to že moram reči!), Had je skrbel za podzemlje in varen prevoz v onostranstvo, Hefajst je vodil resor kovinske industrije in železarstva, Helios je skrbel, da je bilo vse v redu s Soncem, referat za družino je vodila Hera, Hermes je skrbel na kmetijskem ministrstvu za pastirje, Kronos je bil zadolžen, da so ure tekle pravilno, Okean je bil skupaj s Pozejdonom minister za pomorstvo, Tanatos pa je bil kot nekakšen direktor pogrebnega zavoda in je skrbel, da ljudje niso predolgo živeli. :lol:
To ni tema.
Zopet slabo bereš. Poleg tega kaže antropomorfnost na bipolarno motnjo: oseba zanika svoje dostojanstvo (človek je krona stvarstva), a hkrati hoče stopiti na mesto Boga (11. teza).
----------
Bolna in ostudna predstava, da pomeni priznanje človekovega naravnega porekla in mesta v živalskem svetu "zanikanje svojega dostojanstva" lahko zraste samo na pernicioznem humusu verskih indoktrinacij in kot posledica dolgotrajnega malicioznega brainwashinga. To, da je človek na vrhu živalskega debla in je najbolj razvito (v smislu intelektualnih sposobnosti) živo bitje, še zdaleč ne pomeni, da ni le ena izmed vrst, ki so se razvile skozi eone na Zemlji v skladu z Darwinovim naukom.
Tudi človekova imanentna in naravna potreba in želja, da hoče svet, v katerem živi, spremeniti (Marxova 11. teza o Feuerbachu) na bolje, niti slučajno ne pomeni, da "hoče stopiti na mesto Boga". Bistvo človeka kot generičnega bitja je ravno v njegovem Aufhebung (V Marxovi, ne Heglovi interpretaciji), torej transcendenci, preseganju samega sebe in sicer na podlagi razvoja materialnih produkcijskih sil.
Obratno pa je bistvo vsake religije ultrakonservativizem, ohranjanje obstoječega, strah pred spremembami, anksioznost pred vsem novim.
Aufhebung 'prevajaš' s transcendenco?
Povsem predvidljiva kameleonska marksistična apologetika v duhovnem 21. stoletju.
Alternativa je večni peklenski ogenj, kjer je jok in škripanje z zobmi.
Absolutno se ti splača izbrati manjše zlo.
------------
Da, da, zelo vsebinske besede. Torej: strahospoštovanje do nebeškega diktatorja, pa bom večno užival v raju? :lol:
Se pa hitro premisliš.
(Vojko: 'Brez da bi se zavedal, si povedal veliko in globoko resnico: pravilen odnos do Boga je strahospoštovanje.')
Saj se spomniš tiste prisrčne: "Za pet kristusovih ran naj pogine partizan!", ki so jo kričali "vaši vojaki" na S. Urhu, ko so klali partizane? Prav ganljivo krščansko usmiljenje …
------------
To niso moji vojaki.
------------
Kako niso? Še ne dolgo nazaj si ponosno govoril o belčkih in domobrancih kot o "naši vojski"!
Ne drži.
Torej je bila po tvoje borba nacistov in njihovih kolaborantov zoper zavezniško 'nasilje' po izkrcanju v Normandiji "samoobramba"? :lol:
Napačna presoja.
(Posledica tvoje zaostale izobrazbe in pokvarjene vzgoje. - Če želiš, reci, in bom elaboriral.)

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a Rock »

bargo napisal/-a:Mogoče malce pomagam Rock-u. Vojko ali veš, da
Ali pa tale sir Roger Penrose in Kepler je še bolj zanimiva: https://www.youtube.com/watch?feature=p ... mzmw#t=854
Kaj le je počel Kepler na začetku 17. stoletja s temi simetrijami? :shock:
V mojih podatkih piše glede Keplerja:

'Astronomer Johannes Kepler  concluded that 3992 B.C. was the probable date.'

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Verjamete v reinkaracijo?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti (rock) je napisal:
Saj se spomniš tiste prisrčne: "Za pet kristusovih ran naj pogine partizan!", ki so jo kričali "vaši vojaki" na S. Urhu, ko so klali partizane? Prav ganljivo krščansko usmiljenje … (Vojko)
------------
To niso moji vojaki.
------------
Kako niso? Še ne dolgo nazaj si ponosno govoril o belčkih in domobrancih kot o "naši vojski"! (Vojko)
Ne drži.
Samo, da ti še enkrat dokažem, da javno lažeš:

/"naši vojaki drugačne politične provenience, plava garda, bela garda, domobranci -..."/Napisal/-a Rock » 10.4.2013 23:30

Vse drugo je zmedeno blebetanje obupanca, ki je bil z argumenti stisnjen v kot in ne zasluži resnega komentarja. :lol: :lol: :lol:

Odgovori