Jezus

Argumentirane razprave o filozofskih vprašanjih.
Odgovori
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti (rock) je napisal:
nisi razumel.
Sem v dobri družbi, ki je zelo številčna. Mislim, da nihče ne razume tvojega žlobudranja in smešnega trošenja trapastih kratic. :lol:
Pa ne, da ne veš za napotke, kako mora 'partijec' ravnati v konkretnih okoliščinah (če se sreča z državo, ki je v praksi globoko religiozna - namreč, da ljudje ne bodo takoj že a priori masovno zavrnili njegovega 'novega nauka')?
Ne, ne vem. Jih poznaš morda ti? Je bila to tema kakšnega farškega seminarja v naravi ob udeležbi nadebudnih dečkov in deklic?
tudi filologijo slabo poznaš. Ampak o podobnem sva že govorila, zato navedeno zadostuje.
Tudi ni potrebno v tem kontekstu; tu namreč govorimo o lingvistiki... :lol:
Ne, pri razumevanju "grabeža" in "pohlepa" nimam prav nobenih težav. Ob branju nadaljevanke-shrljivke o mariborski nadškofiji sem se dodobra, teoretično in na številnih praktičnih primerih seznanil s pravo vsebino teh dveh pojmov...
Ogabni Stvor, tudi tega seveda ne razumeš. Toda tudi o tem sva že razpravljala.
Seveda je težko razumeti, kako lahko institucija, ki sebe predstavlja kot kvintesenco morale in etike, organizirano (torej ne preko posameznih lopovov-farjev!) pokrade milijardo evrov ljudem in bankam v državi z dvema milijonoma prebivalcev. Še posebej težko to razume tistih 30.000 ovčic, ki so nasedli sirenam s prižnic in nesli svoje prihranke v 'božje roke'... :lol:
"Toda tudi o tem sva že razpravljala", kot sam lepo ugotavljaš...
prikrivati danes (v času globalizacije) bi bilo seveda smešno. Toda ni bilo vedno tako. Bi zopet rad zaobšel bistvo?
Ne gre za to, ali je možno danes karkoli prikrivati, Preprosti, ampak za to, ali to sploh kdo počne.
To je samo začetni del,
Seveda je to "samo začetni del", Preprosti! Več kot ugodil sem tvoji skromni prošnji po "nekaj originalnih nemških stavkih". Ali si mislil, da ti bom citiral vsa mojstrova Zgodnja dela?! :lol:
Manjka M. stališče o 'alienaciji'-'dezalineaciji'-religiji.
Ne, prav o tem je govora v tem pasusu! Če ne znaš dovolj nemško, kar povej!
In manjka bistveno: kateri stavki (katere njegove misli) iz citirane obupne besedne solate so tisti, ki utemeljujejo 'tvoj zaključek' glede opija.Filozofija je znanost, ne ideološki arbitrarno navrženi nesmisli, tavtologije ali prazne besede.
Tile stavki, Preprosti: Das religiöse Elend ist in einem der Ausdruck des wirklichen Elendes und in einem die Protestation gegen das wirkliche Elend. Die Religion ist der Seufzer der bedrängten Kreatur, das Gemüth einer herzlosen Welt, wie sie der Geist geistloser Zustände ist. Sie ist das Opium des Volks.
"Obupna besedna solata" je ta splošno znana in zelo pogosto citirana Marxova logično-filozofska bravura o sociološkem bistvu religij lahko samo za zabitega Rovtarja, kot si ti, ki je prepričan, da je vrh sociologije religije v katekizmu za birmance. Predvsem pa "arbitrarno navržene nesmisle, tavtologije ali prazne besede" trosiš po forumu ti sam od začetka, kar so seveda opazili že vsi forumaši in te dali na index.
Žal mi je (že n-tič), da sem se sploh trudil in na tvoje moledovanje brskal po originarnih virih. Šele v debati z robatim napihnjenim nevednežem kot si ti, začenjem razumevati vso globino svetopisemskega izreka: trositi bisere svinjam. Lahko samo ponovim za resigniranim romanom:
"Pogovor s teboj vedno zaide tja, v slepo ulico. Kar pa se etike tiče, pa mi res ni jasno, zakaj imam toliko potrpljenja s teboj. Mora biti res nekaj narobe z menoj." :lol:
Nesmisel.

Bi pa bilo zanimivo znanstveno/strokovno obdelati, v okviru teorije države, kdaj je upor državljanov zoper neznosno oblast možen (učinkovit): v SZ je trajal teror 70 let, v SFRJ (in drugih) 45, v S. Koreji še traja (in Kubi, Kitajski).
Je nujna pomoč od zunaj (npr. papež), ali lahko ljudstvo sàmo zruši oligarhe?
Kakšni so ukrepi, s katero si nelegitimna oblast podaljšuje življenje, in nasprotno, kako mora ravnati 'civilna družba', da le-ta zmaga?
Ali so dopustne teroristične akcije (zoper oblast), in zakaj (ne)?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
Rock napisal/-a:Poskusi, da ostane tvoj odgovor v socialnih okvirih tudi, če ima sogovornik drugačen pogled.
Pri čemer je treba tu striktno upoštevati tvojo definicijo socialnega okvira?
Potrebno je odgovoriti samo tu.

Da, mojo definicijo. To je sc. okvir civilizacijskih vrednot grškega-rimskega-judovskega-krščanskega kroga.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Vojko napisal/-a:"Pogovor s teboj vedno zaide tja, v slepo ulico. Kar pa se etike tiče, pa mi res ni jasno, zakaj imam toliko potrpljenja s teboj. Mora biti res nekaj narobe z menoj." :lol:
Občudujem tvojo potrpežljivost. :)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a vojko »

roberto11 napisal/-a:
Vojko napisal/-a:"Pogovor s teboj vedno zaide tja, v slepo ulico. Kar pa se etike tiče, pa mi res ni jasno, zakaj imam toliko potrpljenja s teboj. Mora biti res nekaj narobe z menoj." :lol:
Občudujem tvojo potrpežljivost. :)
Ne vem, ali naj to razumem kot kompliment ali kot grajo. Prej to drugo. Imaš seveda prav, saj sem tepec, da se trudim z bolnikom, ki na podrobne in ekstenzivne dokaze (ki jih je sam prosil) nonšalantno blekne: "Nesmisel." in skuša totalno menjati temo.

Gori mi že opozorilna rdeča lučka, ki pravi, da je moja potrpežljivost na rezervi... :D

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
vojko napisal/-a:Preprosti (rock) je napisal:
nisi razumel.
Sem v dobri družbi, ki je zelo številčna. Mislim, da nihče ne razume tvojega žlobudranja in smešnega trošenja trapastih kratic.
Pa ne, da ne veš za napotke, kako mora 'partijec' ravnati v konkretnih okoliščinah (če se sreča z državo, ki je v praksi globoko religiozna - namreč, da ljudje ne bodo takoj že a priori masovno zavrnili njegovega 'novega nauka')?
Ne, ne vem. Jih poznaš morda ti? Je bila to tema kakšnega farškega seminarja v naravi ob udeležbi nadebudnih dečkov in deklic?
tudi filologijo slabo poznaš. Ampak o podobnem sva že govorila, zato navedeno zadostuje.
Tudi ni potrebno v tem kontekstu; tu namreč govorimo o lingvistiki...
Ne, pri razumevanju "grabeža" in "pohlepa" nimam prav nobenih težav. Ob branju nadaljevanke-shrljivke o mariborski nadškofiji sem se dodobra, teoretično in na številnih praktičnih primerih seznanil s pravo vsebino teh dveh pojmov...
Ogabni Stvor, tudi tega seveda ne razumeš. Toda tudi o tem sva že razpravljala.
Seveda je težko razumeti, kako lahko institucija, ki sebe predstavlja kot kvintesenco morale in etike, organizirano (torej ne preko posameznih lopovov-farjev!) pokrade milijardo evrov ljudem in bankam v državi z dvema milijonoma prebivalcev. Še posebej težko to razume tistih 30.000 ovčic, ki so nasedli sirenam s prižnic in nesli svoje prihranke v 'božje roke'... :lol:
"Toda tudi o tem sva že razpravljala", kot sam lepo ugotavljaš...
prikrivati danes (v času globalizacije) bi bilo seveda smešno. Toda ni bilo vedno tako. Bi zopet rad zaobšel bistvo?
Ne gre za to, ali je možno danes karkoli prikrivati, Preprosti, ampak za to, ali to sploh kdo počne.
To je samo začetni del,
Seveda je to "samo začetni del", Preprosti! Več kot ugodil sem tvoji skromni prošnji po "nekaj originalnih nemških stavkih". Ali si mislil, da ti bom citiral vsa mojstrova Zgodnja dela?! :lol:
Manjka M. stališče o 'alienaciji'-'dezalineaciji'-religiji.
Ne, prav o tem je govora v tem pasusu! Če ne znaš dovolj nemško, kar povej!
In manjka bistveno: kateri stavki (katere njegove misli) iz citirane obupne besedne solate so tisti, ki utemeljujejo 'tvoj zaključek' glede opija.Filozofija je znanost, ne ideološki arbitrarno navrženi nesmisli, tavtologije ali prazne besede.
Tile stavki, Preprosti: Das religiöse Elend ist in einem der Ausdruck des wirklichen Elendes und in einem die Protestation gegen das wirkliche Elend. Die Religion ist der Seufzer der bedrängten Kreatur, das Gemüth einer herzlosen Welt, wie sie der Geist geistloser Zustände ist. Sie ist das Opium des Volks.
"Obupna besedna solata" je ta splošno znana in zelo pogosto citirana Marxova logično-filozofska bravura o sociološkem bistvu religij lahko samo za zabitega Rovtarja, kot si ti, ki je prepričan, da je vrh sociologije religije v katekizmu za birmance. Predvsem pa "arbitrarno navržene nesmisle, tavtologije ali prazne besede" trosiš po forumu ti sam od začetka, kar so seveda opazili že vsi forumaši in te dali na index.
Žal mi je (že n-tič), da sem se sploh trudil in na tvoje moledovanje brskal po originarnih virih. Šele v debati z robatim napihnjenim nevednežem kot si ti, začenjem razumevati vso globino svetopisemskega izreka: trositi bisere svinjam. Lahko samo ponovim za resigniranim romanom:
"Pogovor s teboj vedno zaide tja, v slepo ulico. Kar pa se etike tiče, pa mi res ni jasno, zakaj imam toliko potrpljenja s teboj. Mora biti res nekaj narobe z menoj." :lol:
Nesmisel.

Bi pa bilo zanimivo znanstveno/strokovno obdelati, v okviru teorije države, kdaj je upor državljanov zoper neznosno oblast možen (učinkovit): v SZ je trajal teror 70 let, v SFRJ (in drugih) 45, v S. Koreji še traja (in Kubi, Kitajski).
Je nujna pomoč od zunaj (npr. papež), ali lahko ljudstvo sàmo zruši oligarhe?
Kakšni so ukrepi, s katero si nelegitimna oblast podaljšuje življenje, in nasprotno, kako mora ravnati 'civilna družba', da le-ta zmaga?
Ali so dopustne teroristične akcije (zoper oblast), in zakaj (ne)?
Pojdi se solit, ignorant in provokator farški! Poišči si odgovore v svojih svetih spisih! :lol: :lol:

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

vojko napisal/-a:
roberto11 napisal/-a:
Vojko napisal/-a:"Pogovor s teboj vedno zaide tja, v slepo ulico. Kar pa se etike tiče, pa mi res ni jasno, zakaj imam toliko potrpljenja s teboj. Mora biti res nekaj narobe z menoj." :lol:
Občudujem tvojo potrpežljivost. :)
Ne vem, ali naj to razumem kot kompliment ali kot grajo. Prej to drugo. Imaš seveda prav, saj sem tepec, da se trudim z bolnikom, ki na podrobne in ekstenzivne dokaze (ki jih je sam prosil) nonšalantno blekne: "Nesmisel." in skuša totalno menjati temo.

Gori mi že opozorilna rdeča lučka, ki pravi, da je moja potrpežljivost na rezervi... :D
Kompliment, saj sam tega ne bi zmogel. :)
Saj vem, kako je z njim debatirati. Ko je je izzvan, da poda argument, se začne izmikati in filozofirati o neki deseti stvari, ki nima veze s samo debato.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:Bi pa bilo zanimivo znanstveno/strokovno obdelati, v okviru teorije države, kdaj je upor državljanov zoper neznosno oblast možen (učinkovit):
Pojdi se solit, ignorant in provokator farški!
Tepec zabiti ateistični!

Upor zoper (neligitimno) oblast - je pravno-filozofska tema par excellence. Koliko lahko skupnost (država, celota) poseže v ('temeljne') pravice posameznika (del)?

In ti naj bi bil predavatelj teorije države?

(Seveda [kumrovške]. - Zakaj že so bile klasične gimnazije nezaželene, prepovedane? Zakaj že ne veš, zakaj je it. KP 'tolerirala' religioznost? - Je bil legitimen odpor zoper Sile osi? Je bila fr. revolucija upravičena? Je bila ameriška revolucija legitimna? So teroristični napadi Al Kaide [z. 'ameriške globalizacije'] upravičeni? - Bom dodal: je bilo 'ravnanje' Američanov [pred 7.9.2001] upravičeno? Je [bilo] ameriško prisluškovanje legitimno? "Fuck off EU!" - da ali ne?)
Poišči si odgovore v svojih svetih spisih! :lol: :lol:
Da. Biblija daje (pravilen) odgovor (a seveda še širši, ne samo filozofski; zato je teologija sveta veda). Bi. je nenadkriljiv učbenik življenja. - Zbirka zaostalih zgodbic? Tepec zabiti demagoški marksistični!

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a Roman »

roberto11 napisal/-a:
Vojko napisal/-a:"Pogovor s teboj vedno zaide tja, v slepo ulico. Kar pa se etike tiče, pa mi res ni jasno, zakaj imam toliko potrpljenja s teboj. Mora biti res nekaj narobe z menoj." :lol:
Občudujem tvojo potrpežljivost. :)
Tekst je sicer moj, ne Vojkov, moj odgovor pa bi bil nekaj podobnega kot njegov.

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Ja v peklu je vroče.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a Roman »

Po najnovejših raziskavah je tam hladneje kot v nebesih.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a Rock »

Umišljena tolažba krivih.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ne sodi, da ti ne bo sojeno.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a Rock »

Vaš govor bodi: da, da - ne, ne.

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Brez Jezusa se ne da ničesar storiti. To vem jaz zelo dobro.
Seveda bo Shirnk povedal svoje.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Jezus

Odgovor Napisal/-a vojko »

LUKEC napisal/-a:Brez Jezusa se ne da ničesar storiti. To vem jaz zelo dobro.
Seveda bo Shirnk povedal svoje.
Pri branju zadnjih šestih postov so se mi oči šestkrat orosile. Tako ganljivo. Tako preprosto. Tako od srca. Tako iskreno. Avé María, grátia pléna, pomagaj ubogim na duhu... Amen... :lol: :lol:

Dvomim pa, da bo Shirnk kaj povedal; nisem ga še namreč zasledil na tem forumu... :lol: :lol:

Odgovori