Medzvezdna potovanja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a stream »


Imaš prav; poleg obvladovanja naravnih zakonitosti in izdelave 'otroških vesolij' bodo verjetno tudi pisali pesmi, peli in plesali. Ampak ne vsi in ne kot glavno dejavnost... :D


Verjetno se ne bodo zgolj gledali v ogledalo:)
Ne vem točno, kaj si mislil s 'pojavom kolektivne zavesti' :shock:
Gor ti vse lepo piše.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a Rock »

roberto11 napisal/-a:Zame je inteligenca sposobnost življenja, da živi v harmoniji z okoljem. Človeška družba pa je na robu propada zaradi pohlepa in egoizma. Vedno več ljudi je nezadovoljnih, depresivnih...To pač ni znak neke inteligence, ampak bolj ujetosti in znak, da je družba zašla....
Maloprej smo videli grandiozen opis 'inteligence'.

Kako bi ta 'moč' rešila (morda edini grozeči) problem na naši (omejeni) Zemlji:
stalno povečevanje produkcije (BDP), a s tem tudi izčrpavanje resursov in povečevanje polucije?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

stream napisal/-a:

Imaš prav; poleg obvladovanja naravnih zakonitosti in izdelave 'otroških vesolij' bodo verjetno tudi pisali pesmi, peli in plesali. Ampak ne vsi in ne kot glavno dejavnost... :D


Verjetno se ne bodo zgolj gledali v ogledalo:)
Ne vem točno, kaj si mislil s 'pojavom kolektivne zavesti' :shock:
Gor ti vse lepo piše.
Morda bi bilo bolj inteligentno, da avtorju prepustimo, da pove, kaj je mislil, kaj praviš. :lol:
Ali pa morda meniš, da to ti bolje veš od njega? :lol:
"Gor" marsikaj piše... :lol:

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a stream »


Kako bi ta 'moč' rešila (morda edini grozeči) problem na naši (omejeni) Zemlji:
stalno povečevanje produkcije (BDP), a s tem tudi izčrpavanje resursov in povečevanje polucije?
Mislim, da z recikliranjem, kar se zelo lepo že izvaja tudi pri nas, in še proda se znova. Edina stvar, ki se je neda reciklirat plastika, je pa res odpadna prisotna že povsod tudi v ribah, ki jih jemo. Problem je še večji, ker je stoletno počasna razgradnja, iz plastike in njenih derivatov pa je praktično vse so probali v trgovinah brez se pojavi druga težava ker hrana ne obstane. Ni, oceani so nasičeni z mikro plastičnimi delci ponekod cela morja pokrita z odpadno plastiko, problem pa ostaja naša zapuščina naslednjim generacijam,..

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
roberto11 napisal/-a:Zame je inteligenca sposobnost življenja, da živi v harmoniji z okoljem. Človeška družba pa je na robu propada zaradi pohlepa in egoizma. Vedno več ljudi je nezadovoljnih, depresivnih...To pač ni znak neke inteligence, ampak bolj ujetosti in znak, da je družba zašla....
Maloprej smo videli grandiozen opis 'inteligence'.

Kako bi ta 'moč' rešila (morda edini grozeči) problem na naši (omejeni) Zemlji:
stalno povečevanje produkcije (BDP), a s tem tudi izčrpavanje resursov in povečevanje polucije?
Če smo se kaj naučili iz zgodovine je vsaj to, da smo hkrati s problemi vedno uspeli najti tudi rešitve. Saj poznaš kritiko znamenite študije Rimskega kluba Limits to Growth iz 1972? Govori o katastrofi, ki čaka naš planet okoli preloma tisočletja. Kot vidiš, se ni zgodilo nič pretresljivega.

Torej kritiki so vzeli pod drobnogled njihovo metodo; na osnovi študija trendov petih spremenljivk (svetovne populacije, industrializacije, polucije, proizvodnje hrane in izrabe resursov) so postavili sceno za 100 let nazaj, se pravi v leto 1872. Izračuni so pokazali, da se bi London pri takšnem trendu naraščanja števila konjskih vpreg do leta 1900 zadušil v konjskih iztrebkih!
Kje je metodološka napaka? Seveda v dejstvu, da ob eksponencialni rasti svetovne populacije, industrializacije, polucije NISO upoštevali prav tako eksponencialne rasti tehnologije.
Konec XIX. se je namreč pojavil bencinski motor, ki je obrnil na glavo vse predpostavke o konjskih vpregah.
Zdaj tarnamo o izčrpavanju poslednjih zalog fosilnih goriv in posledično o globalnem segrevanju. Pozabili pa smo, da v Cadarachu v južni Franciji raste termonuklearni reaktor (projekt ITER), ki bo dobesedno iz morske vode proizvajal električno energijo in to brez radioaktivnih odpadkov in brez toplogrednih plinov. To bi se naj zgodilo do leta 2030, se pravi še za časa naše generacije... :D

Morske vode pa ne bo kmalu zmanjkalo... :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

stream napisal/-a:

Kako bi ta 'moč' rešila (morda edini grozeči) problem na naši (omejeni) Zemlji:
stalno povečevanje produkcije (BDP), a s tem tudi izčrpavanje resursov in povečevanje polucije?
Mislim, da z recikliranjem, kar se zelo lepo že izvaja tudi pri nas, in še proda se znova. Edina stvar, ki se je neda reciklirat plastika, je pa res odpadna prisotna že povsod tudi v ribah, ki jih jemo. Problem je še večji, ker je stoletno počasna razgradnja, iz plastike in njenih derivatov pa je praktično vse so probali v trgovinah brez se pojavi druga težava ker hrana ne obstane. Ni, oceani so nasičeni z mikro plastičnimi delci ponekod cela morja pokrita z odpadno plastiko, problem pa ostaja naša zapuščina naslednjim generacijam,..
Poslušaj, stream, če misliš sodelovati na javnem forumu, boš moral začeti pisati slovensko. Tole zgoraj je besedna solata, ki je nihče normalen ne razume.
Kaj naj bi pomenilo tole žlobudranje: "/...ker je stoletno počasna razgradnja, iz plastike in njenih derivatov pa je praktično vse so probali v trgovinah brez se pojavi druga težava ker hrana ne obstane. Ni, oceani so nasičeni z mikro plastičnimi delci .../"? :lol:

Si disleksik, ali imaš kakšno drugo motnjo v zvezi s pismeno komunikacijo? :lol:

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a stream »

vojko napisal/-a:
Rock napisal/-a:
roberto11 napisal/-a:Zame je inteligenca sposobnost življenja, da živi v harmoniji z okoljem. Človeška družba pa je na robu propada zaradi pohlepa in egoizma. Vedno več ljudi je nezadovoljnih, depresivnih...To pač ni znak neke inteligence, ampak bolj ujetosti in znak, da je družba zašla....
Maloprej smo videli grandiozen opis 'inteligence'.

Kako bi ta 'moč' rešila (morda edini grozeči) problem na naši (omejeni) Zemlji:
stalno povečevanje produkcije (BDP), a s tem tudi izčrpavanje resursov in povečevanje polucije?
Če smo se kaj naučili iz zgodovine je vsaj to, da smo hkrati s problemi vedno uspeli najti tudi rešitve. Saj poznaš kritiko znamenite študije Rimskega kluba Limits to Growth iz 1972? Govori o katastrofi, ki čaka naš planet okoli preloma tisočletja. Kot vidiš, se ni zgodilo nič pretresljivega.

Torej kritiki so vzeli pod drobnogled njihovo metodo; na osnovi študija trendov petih spremenljivk (svetovne populacije, industrializacije, polucije, proizvodnje hrane in izrabe resursov) so postavili sceno za 100 let nazaj, se pravi v leto 1872. Izračuni so pokazali, da se bi London pri takšnem trendu naraščanja števila konjskih vpreg do leta 1900 zadušil v konjskih iztrebkih!
Kje je metodološka napaka? Seveda v dejstvu, da ob eksponencialni rasti svetovne populacije, industrializacije, polucije NISO upoštevali prav tako eksponencialne rasti tehnologije.
Konec XIX. se je namreč pojavil bencinski motor, ki je obrnil na glavo vse predpostavke o konjskih vpregah.
Zdaj tarnamo o izčrpavanju poslednjih zalog fosilnih goriv in posledično o globalnem segrevanju. Pozabili pa smo, da v Cadarachu v južni Franciji raste termonuklearni reaktor (projekt ITER), ki bo dobesedno iz morske vode proizvajal električno energijo in to brez radioaktivnih odpadkov in brez toplogrednih plinov. To bi se naj zgodilo do leta 2030, se pravi še za časa naše generacije... :D

Morske vode pa ne bo kmalu zmanjkalo... :wink:
Uuu sploh nič pretresljivega WTC, zlom gospodarstva, svetovna kriza, lakote, naravne katastrofe,.... skratka NIČ. A dej no mir kje pa ti živiš

Nuklearni reaktor brez radioaktivnih odpadkov dej lepo te prosim, pa tudi ajde eden do leta 2030 kaj pa na stotine nuklark po svetu? ti pa sanjaš o enem....

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:To je 'teistično razglabljanje' samo v tvoji interpretaciji.
Ma nisem čisto prepričan, da zgolj v moji, ampak sprejmem, da gre zgolj za mojo interpretacijo.
Toliko me že poznaš, da ti je prezenten moj odnos do vsakega teizma.
Poznam in tu dejansko ne bom problematiziral tvojega deklariranja za ateista. Ne bom pa ti tudi lagal, da imam določen dvom glede tega, kar bom skušal v nadaljevanju utemeljiti.

Naj najprej opozorim, da kot sam razumem ateizem, se ateist sploh ne bi mogel spraševati tega, kar si se ti spraševal. Sploh ne bi mogel postaviti tistih dveh tez, ker mu je v osnovi koncept, ki vključuje kakršnega koli kreatorja ne-možen. Ampak tisto, kar me bolj daje v dvom glede tvojega ateizma, če se tako izrazim, pa je sledeče:
Ne spremljaš pazljivo debate; ta superinteligenca je ravno tako rezultat neke vrste darvinistične evolucije, toda mnogo milijonov (ali celo milijard) let pred nami.
Ne vidim bistvene razlike o trditvi glede obstoja boga-ov ali pa trditvi glede obstoja (super)inteligence. Ne eno ne drugo še nihče nikdar ni ne videl, ne slišal, ne čutil, ne ... Torej za oboje, boga in (super)inteligenco, lahko ugotoviva, da trditev o obstoju le tega lahko temelji zgolj ne veri v ta obstoj. Da pa vero še bolj poudarim, pa moram nujno opozoriti, da poleg teorije o obstoju (super)inteligence obstaja še vsaj ena teorija, ki na radikalno alternativen način opiše razvoj oziroma dinamiko vesolja. Torej teorija, ki ne vključuje demiurga. In čim imaš vsaj eno alternativno teorijo za isti pojav enostavno moraš ugotoviti oziroma sprejeti, da je tvoja trditev, ki je utemeljena na "tvoji" teoriji, plod vere v pravilnost te teorije. Torej je tvoja trditev v pravilnost ali možnost obstoja (super)inteligence metafizična. Skratka, teistična ...

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a stream »

vojko napisal/-a:
stream napisal/-a:

Kako bi ta 'moč' rešila (morda edini grozeči) problem na naši (omejeni) Zemlji:
stalno povečevanje produkcije (BDP), a s tem tudi izčrpavanje resursov in povečevanje polucije?
Mislim, da z recikliranjem, kar se zelo lepo že izvaja tudi pri nas, in še proda se znova. Edina stvar, ki se je neda reciklirat plastika, je pa res odpadna prisotna že povsod tudi v ribah, ki jih jemo. Problem je še večji, ker je stoletno počasna razgradnja, iz plastike in njenih derivatov pa je praktično vse so probali v trgovinah brez se pojavi druga težava ker hrana ne obstane. Ni, oceani so nasičeni z mikro plastičnimi delci ponekod cela morja pokrita z odpadno plastiko, problem pa ostaja naša zapuščina naslednjim generacijam,..
Poslušaj, stream, če misliš sodelovati na javnem forumu, boš moral začeti pisati slovensko. Tole zgoraj je besedna solata, ki je nihče normalen ne razume.
Kaj naj bi pomenilo tole žlobudranje: "/...ker je stoletno počasna razgradnja, iz plastike in njenih derivatov pa je praktično vse so probali v trgovinah brez se pojavi druga težava ker hrana ne obstane. Ni, oceani so nasičeni z mikro plastičnimi delci .../"? :lol:

Si disleksik, ali imaš kakšno drugo motnjo v zvezi s pismeno komunikacijo? :lol:
Aja dve vejici sem namenoma spustil, in dislektik ti je v glavi.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:Si disleksik, ali imaš kakšno drugo motnjo v zvezi s pismeno komunikacijo? :lol:
Se ti disleksikom ali ljudem s kakšno drugo motnjo smejiš? Če, mi lahko poveš zakaj? Kako utemeljuješ svojo etiko do teh ljudi?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

problemi napisal/-a:
vojko napisal/-a:Si disleksik, ali imaš kakšno drugo motnjo v zvezi s pismeno komunikacijo? :lol:
Se ti disleksikom ali ljudem s kakšno drugo motnjo smejiš? Če, mi lahko poveš zakaj? Kako utemeljuješ svojo etiko do teh ljudi?
To me sprašuješ ti, ki si takole benevolentno ocenil njegovo besedno solato: "/...takšne driskijade in pišurije na tem forumu že dolgo nisem bral."?? :lol:

Če ne razumeš čisto navadne ironične bodice, se raje ne javljaj za pro bono advokata...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

stream je napisal:
Mislim, da z recikliranjem, kar se zelo lepo že izvaja tudi pri nas, in še proda se znova. Edina stvar, ki se je neda reciklirat plastika, je pa res odpadna prisotna že povsod (,)tudi v ribah, ki jih jemo. Problem je še večji, ker je stoletno počasna razgradnja, iz plastike in njenih derivatov pa je praktično vse so probali v trgovinah brez se pojavi druga težava ker hrana ne obstane. Ni, oceani so nasičeni z mikro plastičnimi delci ponekod cela morja pokrita z odpadno plastiko, problem pa ostaja naša zapuščina naslednjim generacijam,..
Poslušaj, stream, če misliš sodelovati na javnem forumu, boš moral začeti pisati slovensko. Tole zgoraj je besedna solata, ki je nihče normalen ne razume.
Kaj naj bi pomenilo tole žlobudranje: "/...ker je stoletno počasna razgradnja, iz plastike in njenih derivatov pa je praktično vse so probali v trgovinah brez se pojavi druga težava ker hrana ne obstane. Ni, oceani so nasičeni z mikro plastičnimi delci .../"?

Si disleksik, ali imaš kakšno drugo motnjo v zvezi s pismeno komunikacijo? :lol:
Aja dve vejici sem namenoma spustil, in dislektik ti je v glavi.
'Dve vejici' ???! :lol: :lol:

Človek božji, v tvoji besedni solati je več napak kot je besed! Pa to še ni najhujše! Besedilo je zaradi nedoseganja minimalnega nivoja funkcionalne pismenosti preprosto nerazumljivo! :lol:

Za takšen 'prosti spis' bi v tretjem razredu osnovne šole letele negativne ocene, pa še starše bi poklicali na razgovor... :lol:

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a stream »

vidim, da samo iščeš napake in ignoriraš temo. Ni mi sicer jasno zakaj, isto tvoj kolega. človek, če nebi jaz vedel o čem govorim pa na kakšen način govorim, verjemi nebi prišel v življenju daleč. seveda sem navajen na opotikanje, ni mi nič novega a imam vseskozi konkreten plan. ti misliš, da sem funkcionalno nepismen, dislektik, nevem kaj še, drugi govori o besedni solati; jaz nevem kako vam je neka preprosta razlaga tako tuja in se celo posmehuje mojemu povzetku dokaj težke in resne teme. nevem. pa ta tvoj tretji razred; ne, nisem pisal domačih nalog raje sem se osredotočil na državna priznanja, itd kasneje v gimnaziji na metode raziskovalnega dela itd, in zdaj sem spet tu, da ti zastavim par resnih vprašanj itd
in, če s tem ko napeljem na določeno temo ne vzpodbudim z njim debate o tem je edino en logičen sklep, da ne ve nič o tem. aja, na izobražene filozofe se sklicuje, sam pa ne pove nič o tem hm verjetno ni še tapravi čas in kraj, uredu razumem samo ne mi izpodbijat razmišljanja, reči da se ne strinjaš - uredu, forum še vedno stoji in kar naj. TEMA: MEDZVEZDNA POTOVANJA (če bi bili prisotni moderatorji, tako nebi pustili kar nekaj mimo teme, no )

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a vojko »

stream napisal/-a:vidim, da samo iščeš napake in ignoriraš temo. Ni mi sicer jasno zakaj, isto tvoj kolega. človek, če nebi jaz vedel o čem govorim pa na kakšen način govorim, verjemi nebi prišel v življenju daleč. seveda sem navajen na opotikanje, ni mi nič novega a imam vseskozi konkreten plan. ti misliš, da sem funkcionalno nepismen, dislektik, nevem kaj še, drugi govori o besedni solati; jaz nevem kako vam je neka preprosta razlaga tako tuja in se celo posmehuje mojemu povzetku dokaj težke in resne teme. nevem. pa ta tvoj tretji razred; ne, nisem pisal domačih nalog raje sem se osredotočil na državna priznanja, itd kasneje v gimnaziji na metode raziskovalnega dela itd, in zdaj sem spet tu, da ti zastavim par resnih vprašanj itd
in, če s tem ko napeljem na določeno temo ne vzpodbudim z njim debate o tem je edino en logičen sklep, da ne ve nič o tem. aja, na izobražene filozofe se sklicuje, sam pa ne pove nič o tem hm verjetno ni še tapravi čas in kraj, uredu razumem samo ne mi izpodbijat razmišljanja, reči da se ne strinjaš - uredu, forum še vedno stoji in kar naj. TEMA: MEDZVEZDNA POTOVANJA (če bi bili prisotni moderatorji, tako nebi pustili kar nekaj mimo teme, no )
:lol: :lol:

Samo tole še, stream: nam zaupaš, na kateri "gimnaziji si se osredotočal na metode raziskovalnega dela itd"? :lol:

Če te prav razumem (kar vedno zahteva herkulski napor!), se nisi osredotočal na raziskovalno delo, ampak na njegove metode? :lol:

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA

Odgovor Napisal/-a stream »

vojko napisal/-a:
stream napisal/-a:vidim, da samo iščeš napake in ignoriraš temo. Ni mi sicer jasno zakaj, isto tvoj kolega. človek, če nebi jaz vedel o čem govorim pa na kakšen način govorim, verjemi nebi prišel v življenju daleč. seveda sem navajen na opotikanje, ni mi nič novega a imam vseskozi konkreten plan. ti misliš, da sem funkcionalno nepismen, dislektik, nevem kaj še, drugi govori o besedni solati; jaz nevem kako vam je neka preprosta razlaga tako tuja in se celo posmehuje mojemu povzetku dokaj težke in resne teme. nevem. pa ta tvoj tretji razred; ne, nisem pisal domačih nalog raje sem se osredotočil na državna priznanja, itd kasneje v gimnaziji na metode raziskovalnega dela itd, in zdaj sem spet tu, da ti zastavim par resnih vprašanj itd
in, če s tem ko napeljem na določeno temo ne vzpodbudim z njim debate o tem je edino en logičen sklep, da ne ve nič o tem. aja, na izobražene filozofe se sklicuje, sam pa ne pove nič o tem hm verjetno ni še tapravi čas in kraj, uredu razumem samo ne mi izpodbijat razmišljanja, reči da se ne strinjaš - uredu, forum še vedno stoji in kar naj. TEMA: MEDZVEZDNA POTOVANJA (če bi bili prisotni moderatorji, tako nebi pustili kar nekaj mimo teme, no )
:lol: :lol:

Samo tole še, stream: nam zaupaš, na kateri "gimnaziji si se osredotočal na metode raziskovalnega dela itd"? :lol:

Če te prav razumem (kar vedno zahteva herkulski napor!), se nisi osredotočal na raziskovalno delo, ampak na njegove metode? :lol:
ti si nemogoč, kar nekaj mi barvaš tule.
ja berkley
seveda z minimalnim odporom haha

Odgovori