Ali je voda škodljiva zdravju ?

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:
Primus82 napisal/-a:Še en LOL dobiš pa za "Destilirana voda v večini primerov še vedno vsebuje nekaj mineralov". Aja, kako pa? Glede na to, da z procesom destilacije vse pade stran in ostane čisti h20...aja, mogoče pa misliš tiste 0,001% kar ostane. Zgleda da teh 0,001 zelo dobro opravlja svoj posel lol
Predlagam ti eksperiment, da ga izvedeš na sebi:

Zmeni se z najbližjim kemijskim laboratorijem (lahko srednješolskim), da ti dobavljajo pravo "destilirano" vodo in jo pij po 4 litre na dan. Oglasi čez par let. :lol:
Poleg tega, kar si navedel (in kar seveda stoji), je treba pri tej prismodariji z destilirano vodo upoštevati čisto navaden 'common sense' ali zdravo kmečko logiko: živali (vključno z našo vrsto!) že vsaj 500 milijonov let uživajo NEdestilirano vodo (saj je v naravi praktično ni), pa jim gre kar dobro v evoluciji... :wink:

Primus82
Prispevkov: 21
Pridružen: 19.8.2014 14:25

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a Primus82 »

shrink napisal/-a:
Primus82 napisal/-a:Še en LOL dobiš pa za "Destilirana voda v večini primerov še vedno vsebuje nekaj mineralov". Aja, kako pa? Glede na to, da z procesom destilacije vse pade stran in ostane čisti h20...aja, mogoče pa misliš tiste 0,001% kar ostane. Zgleda da teh 0,001 zelo dobro opravlja svoj posel lol
Predlagam ti eksperiment, da ga izvedeš na sebi:

Zmeni se z najbližjim kemijskim laboratorijem (lahko srednješolskim), da ti dobavljajo pravo "destilirano" vodo in jo pij po 4 litre na dan. Oglasi čez par let. :lol:

Crkujem od smeha, še eden pametnajkovič več :D Hahhhahahahahhhhaa, no i kaj je "prava destilirana voda"? Kakšne metode merjenja imaš ti? Me prav zanima :D Mam doma destilator, mam doma TDS meter, ki kaže da ima ta destilirana voda 000 ppm, itak pa dvomim da veš kaj to pomeni.
Sicer pa, lol kako jo pa srednešolski laboratoriji dobivajo?! HAHAHAHAHAHA..jao kteri liki ste tu gor, vsak k ma 5 min cajta neki bluzi po svoje :D

Eden govori da ne obstajajo organski minerali, drugi da obstaja prava in neprava destlirana voda...kaj bom še slišal? Sicer pa, moj frend jo pije že 15+ let, od svojega 40 leta, pa je čil in zdrav...a še njega prpelem gor?

Sicer pa ker si tako grozno pameten in podkovan..a sprejmeš stavo? Destiliram vodo, jo skupaj neseva skupa v katerkoli laboratorij želiš IN, če je destilirana plačaš analizo TI, čene pa jst, deal? :D

V medicinske namene sicer uporabljano oz. se ima za destilirano vodo vsaka ki ima manj ko 010 ppm, medtem ko ima moja doma 000 ppm

Primus82
Prispevkov: 21
Pridružen: 19.8.2014 14:25

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a Primus82 »

vojko napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Primus82 napisal/-a:Še en LOL dobiš pa za "Destilirana voda v večini primerov še vedno vsebuje nekaj mineralov". Aja, kako pa? Glede na to, da z procesom destilacije vse pade stran in ostane čisti h20...aja, mogoče pa misliš tiste 0,001% kar ostane. Zgleda da teh 0,001 zelo dobro opravlja svoj posel lol
Predlagam ti eksperiment, da ga izvedeš na sebi:

Zmeni se z najbližjim kemijskim laboratorijem (lahko srednješolskim), da ti dobavljajo pravo "destilirano" vodo in jo pij po 4 litre na dan. Oglasi čez par let. :lol:
Poleg tega, kar si navedel (in kar seveda stoji), je treba pri tej prismodariji z destilirano vodo upoštevati čisto navaden 'common sense' ali zdravo kmečko logiko: živali (vključno z našo vrsto!) že vsaj 500 milijonov let uživajo NEdestilirano vodo (saj je v naravi praktično ni), pa jim gre kar dobro v evoluciji... :wink:
"....uživajo NEdestilirano vodo (saj je v naravi praktično ni)"..lolz, kaj pa je dež?
Evo še ena cvetka

Kaj sem se naučil na tem forumu:

1. Ne obstajajo organski minerali
2. Obstaja neprava in prava destlirana voda
3. Deslirirane vode v naravi ni


Slučajno sem pogledal to temo in videl razpravo kako lahko je nevarno pitje destilirane vode, se nasmejal, se prijavil, napisal izkušnje mene in mojih bližnjih, da bi povedal folku da to ni res... zdej pa mam opravka s kreteni, ki mi zatrujejo da je to drugače, ker tako piše na intenetu
Bravo majstori! Svaka čast!! Pa na zdravje z vodo iz pipe :D

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a problemi »

Primus82 napisal/-a:Haha, paradox je v tem, da pa ti imaš svoje prepričanje iz 2. člankov na netu :D
Uporaba tujke, recimo paradoks, me ne fascinira. Ne gre za noben paradoks. Če bi bral moje poste, bi videl, da se niti z besedo nisem dotaknil problema pitja destilirane vode, temveč sem se obregnil ob new age nabijanja o "pokvarjenosti" znanstvenikov, ki trdijo, da pitje le te (lahko) škoduje zdravju. Meni je pije ali ne pitje destilirane vode povsem irelevantno, sam je pač ne bom pil. Ne vidim prav nobene potrebe.

Predlagam, da začneš brati poste sogovornikov, bo veliko lažje debatirati ...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Primus82 napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Primus82 napisal/-a:Še en LOL dobiš pa za "Destilirana voda v večini primerov še vedno vsebuje nekaj mineralov". Aja, kako pa? Glede na to, da z procesom destilacije vse pade stran in ostane čisti h20...aja, mogoče pa misliš tiste 0,001% kar ostane. Zgleda da teh 0,001 zelo dobro opravlja svoj posel lol
Predlagam ti eksperiment, da ga izvedeš na sebi:

Zmeni se z najbližjim kemijskim laboratorijem (lahko srednješolskim), da ti dobavljajo pravo "destilirano" vodo in jo pij po 4 litre na dan. Oglasi čez par let. :lol:
Crkujem od smeha, še eden pametnajkovič več Hahhhahahahahhhhaa, no i kaj je "prava destilirana voda"? Kakšne metode merjenja imaš ti? Me prav zanima Mam doma destilator, mam doma TDS meter, ki kaže da ima ta destilirana voda 000 ppm, itak pa dvomim da veš kaj to pomeni.
Sicer pa, lol kako jo pa srednešolski laboratoriji dobivajo?! HAHAHAHAHAHA..jao kteri liki ste tu gor, vsak k ma 5 min cajta neki bluzi po svoje
Brez skrbi: za razliko od tebe sem tudi opravljal kemijsko laboratorijsko delo. Kar vprašaj v laboratorijih, kakšno destilirano vodo uporabljajo za kemijske eksperimente. :lol:
Eden govori da ne obstajajo organski minerali, drugi da obstaja prava in neprava destlirana voda...kaj bom še slišal? Sicer pa, moj frend jo pije že 15+ let, od svojega 40 leta, pa je čil in zdrav...a še njega prpelem gor?
A ta tvoj friend morda prodaja "destilatorje"? :lol:
Sicer pa ker si tako grozno pameten in podkovan..a sprejmeš stavo? Destiliram vodo, jo skupaj neseva skupa v katerkoli laboratorij želiš IN, če je destilirana plačaš analizo TI, čene pa jst, deal?
Ne, ne, raje svoje ugotovitve, kako si zdrav s pitjem destilirane vode, pošlji v objavo v kakšno medicinsko revijo. :lol:
V medicinske namene sicer uporabljano oz. se ima za destilirano vodo vsaka ki ima manj ko 010 ppm, medtem ko ima moja doma 000 ppm
Da slučajno ne variš doma vode in jo prodajaš na internetu? A certifikat tudi ponujaš? :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Primus82 napisal/-a:Slučajno sem pogledal to temo in videl razpravo kako lahko je nevarno pitje destilirane vode, se nasmejal, se prijavil, napisal izkušnje mene in mojih bližnjih, da bi povedal folku da to ni res... zdej pa mam opravka s kreteni, ki mi zatrujejo da je to drugače, ker tako piše na intenetu
Bravo majstori! Svaka čast!! Pa na zdravje z vodo iz pipe
Aha, zmerjanje se je že začelo. Naslednja faza je, da se pojavi kak alias ali "friend" in začne groziti (kot v primeru pitja "varikine"). Komaj čakam. :lol:

Primus82
Prispevkov: 21
Pridružen: 19.8.2014 14:25

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a Primus82 »

shrink napisal/-a:
Primus82 napisal/-a:Slučajno sem pogledal to temo in videl razpravo kako lahko je nevarno pitje destilirane vode, se nasmejal, se prijavil, napisal izkušnje mene in mojih bližnjih, da bi povedal folku da to ni res... zdej pa mam opravka s kreteni, ki mi zatrujejo da je to drugače, ker tako piše na intenetu
Bravo majstori! Svaka čast!! Pa na zdravje z vodo iz pipe
Aha, zmerjanje se je že začelo. Naslednja faza je, da se pojavi kak alias ali "friend" in začne groziti (kot v primeru pitja "varikine"). Komaj čakam. :lol:

7 starni teoretikov brez teorije, enjoy your tap water :D
Drugač pa ja, varikina je tut super z vodo iz pipe je baje elixir of immortality. Res, sem na internetu prebral teorijo o tem..oh wait, no thats you..

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Primus82 napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Primus82 napisal/-a:Slučajno sem pogledal to temo in videl razpravo kako lahko je nevarno pitje destilirane vode, se nasmejal, se prijavil, napisal izkušnje mene in mojih bližnjih, da bi povedal folku da to ni res... zdej pa mam opravka s kreteni, ki mi zatrujejo da je to drugače, ker tako piše na intenetu
Bravo majstori! Svaka čast!! Pa na zdravje z vodo iz pipe
Aha, zmerjanje se je že začelo. Naslednja faza je, da se pojavi kak alias ali "friend" in začne groziti (kot v primeru pitja "varikine"). Komaj čakam. :lol:

7 starni teoretikov brez teorije, enjoy your tap water :D
Drugač pa ja, varikina je tut super z vodo iz pipe je baje elixir of immortality. Res, sem na internetu prebral teorijo o tem..oh wait, no thats you..
Ne, ne, "varikino" je treba pomešati z doma pridelano žlahtno kapljico (mislim: z destilirano vodo): to je šele zmagovita kombinacija za vse zdravstvene tegobe. :lol:

Svojo "teorijo" o pitju destilirane vode kot viru neizmernega zdravja pa veš, kam lahko pošlješ. :lol:

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a Motore »

Primus82 napisal/-a:Organskih mineralov ni?! Rotfl, se pravi sadje in zelenjava proizvajata anorganske minerale?! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Prosim najdi mi špinačo, kjer je magnezij v njej anorganski LOOOL
Očitno si prešprical osnovnošolsko kemijo. Magnezij je anorganska snov. Res ne veš razlike med anorganskimi spojinami in organskimi?
Glej: http://eucbeniki.sio.si/test/iucbeniki/ ... index.html
Primus82 napisal/-a:Kaj sem se naučil na tem forumu:

1. Ne obstajajo organski minerali
2. Obstaja neprava in prava destlirana voda
3. Deslirirane vode v naravi ni
1. Seveda ne, glej odgovor zgoraj.
2. Obstaja dobro destilirana voda (čista H2O) in slabo destilirana voda oz. takšna kjer je večina makroskopskih snovi odstranjenih, s tem da veliko ionov je še vedno v njej.
3. Tako je, deževnica je daleč od destilirane vode.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Primus82 je napisal:
no i kaj je "prava destilirana voda"?
Mam doma destilator, mam doma TDS meter
jao kteri liki ste tu gor, vsak k ma 5 min cajta neki bluzi po svoje
Destiliram vodo, jo skupaj neseva skupa v katerkoli laboratorij želiš IN
TI, čene pa jst, deal?
Jest b se tud rd prkluču tejle debat, k je tko kul, pa na vejm u kater šprah je napisana. Nejmam cajta d b brskou po dikšenerih, pa m plis preved tule. Sm kr mau ustopljen od use te teligence, k se rola po temle forumu, jes pa nejsm šolan čvouk, vejš. No, še tula: moja materna špraha je slovenšna, tku d b te prosu, d m prevedeš u slovešno.

A b švo? Pa nazdrauje s tole dejstilirana voda... :lol: :lol: :lol:

Primus82
Prispevkov: 21
Pridružen: 19.8.2014 14:25

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a Primus82 »

Motore napisal/-a:
Primus82 napisal/-a:Organskih mineralov ni?! Rotfl, se pravi sadje in zelenjava proizvajata anorganske minerale?! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Prosim najdi mi špinačo, kjer je magnezij v njej anorganski LOOOL
Očitno si prešprical osnovnošolsko kemijo. Magnezij je anorganska snov. Res ne veš razlike med anorganskimi spojinami in organskimi?
Glej: http://eucbeniki.sio.si/test/iucbeniki/ ... index.html
Primus82 napisal/-a:Kaj sem se naučil na tem forumu:

1. Ne obstajajo organski minerali
2. Obstaja neprava in prava destlirana voda
3. Deslirirane vode v naravi ni
1. Seveda ne, glej odgovor zgoraj.
2. Obstaja dobro destilirana voda (čista H2O) in slabo destilirana voda oz. takšna kjer je večina makroskopskih snovi odstranjenih, s tem da veliko ionov je še vedno v njej.
3. Tako je, deževnica je daleč od destilirane vode.

1. Prosim, prosim, prosim...pokažimi kje/kako/zakaj lahko organska snov kot je npr. špinača, vsebuje v sebi ANorganski magnezij? :D
2. Čista destilirana voda je destilirana voda. Če ni čista oz. slabo destilirana voda, potem jo ne moreš poimenovat destilirana voda..kapiš?
3. V optimalnih primerih je deževnica destilirana, če ne gre za osnaževanje zraka, okolja...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a vojko »

Primus82 napisal/-a:
Motore napisal/-a:
Primus82 napisal/-a:Organskih mineralov ni?! Rotfl, se pravi sadje in zelenjava proizvajata anorganske minerale?! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Prosim najdi mi špinačo, kjer je magnezij v njej anorganski LOOOL
Očitno si prešprical osnovnošolsko kemijo. Magnezij je anorganska snov. Res ne veš razlike med anorganskimi spojinami in organskimi?
Glej: http://eucbeniki.sio.si/test/iucbeniki/ ... index.html
Primus82 napisal/-a:Kaj sem se naučil na tem forumu:

1. Ne obstajajo organski minerali
2. Obstaja neprava in prava destlirana voda
3. Deslirirane vode v naravi ni
1. Seveda ne, glej odgovor zgoraj.
2. Obstaja dobro destilirana voda (čista H2O) in slabo destilirana voda oz. takšna kjer je večina makroskopskih snovi odstranjenih, s tem da veliko ionov je še vedno v njej.
3. Tako je, deževnica je daleč od destilirane vode.

1. Prosim, prosim, prosim...pokažimi kje/kako/zakaj lahko organska snov kot je npr. špinača, vsebuje v sebi ANorganski magnezij? :D
2. Čista destilirana voda je destilirana voda. Če ni čista oz. slabo destilirana voda, potem jo ne moreš poimenovat destilirana voda..kapiš?
3. V optimalnih primerih je deževnica destilirana, če ne gre za osnaževanje zraka, okolja...
Jest sm pa mislu d kr z neba pade d je noben ne destilira...prmejduš zdej šele vidm kuku mau vejm o destiliran vod... :lol:

Motore
Prispevkov: 1107
Pridružen: 9.9.2009 23:28

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a Motore »

Primus82 napisal/-a:1. Prosim, prosim, prosim...pokažimi kje/kako/zakaj lahko organska snov kot je npr. špinača, vsebuje v sebi ANorganski magnezij?
No očitno si prešprical kemijo. Ločiš med organskimi in anorganskimi spojinami? Minerali spadajo med anorganske snovi. Sicer pa, tudi ATP črpalka, ki se nahaja na membrani naših celic pošlje 3 Na+ ione iz celice in 2 K+ v celico. A natrij in kalij boš rekel, da so organske snovi? Niso.
Primus82 napisal/-a:2. Čista destilirana voda je destilirana voda. Če ni čista oz. slabo destilirana voda, potem jo ne moreš poimenovat destilirana voda..kapiš?
Potem je pa čudež, da je s teboj vse v redu, če redno piješ vodo brez najmanjšega iona, izredno hipotonično. Fiziologija pravi, da je to brez posledic nemogoče.
Primus82 napisal/-a:3. V optimalnih primerih je deževnica destilirana, če ne gre za osnaževanje zraka, okolja...
V optimalnih primerih tudi deževnica vsebuje raztopljene pline, zlasti kisik, dušik in ogljikov dioksid.

Primus82
Prispevkov: 21
Pridružen: 19.8.2014 14:25

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a Primus82 »

Dr. Norman W. Walker: Water Can Undermine Your Health
http://www.amazon.com/Water-Can-Undermi ... 0890190372

To Drink – or NOT to Drink – Distilled Water?
Some people decry: DON’T drink Distilled Water! Other people say that if you drink any water, drink ONLY Distilled Water.

Who is right?
Consider the facts! The most conclusive argument will produce no more conviction to a closed mind than the most superficial assertion.
There is no substitute for experience.
As I suggested in a preceding page, try the experiment of drinking ONLY Distilled Water, whenever you drink water, during the next 30 days, and
drink at least 3 or 4 glasses of it a day. It may then dawn on you that there IS a vast difference between Distilled Water and Natural waters.
People who say DON’T drink Distilled Water because it leaches minerals out of your body, are 50% correct. Those who recommend drinking ONLY Distilled Water are 100% correct.
People who say that Distilled Water leaches minerals out of the body are, therefore, correct only in this respect. This is only 50% of the truth. It
is virtually impossible for Distilled Water to separate minerals which have become an integral part of the cells and tissues of the body. Distilled water collects ONLY the minerals which remain in the body, minerals discarded from natural water AND from the cells, the minerals which the natural
water originally collected from its contact with the earth and the rocks. Such minerals, having been rejected by the cells of the body are of no constructive value. On the contrary,they are debris which distilled water is capable of picking up and eliminating from the system

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ali je voda škodljiva zdravju ?

Odgovor Napisal/-a shrink »

Primus82 napisal/-a:Dr. Norman W. Walker:
"Jaki doktor":

http://en.wikipedia.org/wiki/Norman_W._ ... tle_claims

:lol:

Odgovori