Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Eskiviraš, bargo! Razloži mi, kje v našem vsakdanjem vesolju je "nikjer"?

Recimo, v nevsakdanjem vesolju, tistem, ki prihaja. Veš, da tolčemo Nemce, sredi Nemčije. 0:1, dajmo Maribor. :D :D
Na nogomet se spoznam še manj kot na KM... :D
Saj ni važno, oboje je enako razburljivo. Uff, se spomnim, da nisi veliko videl v "WAKA WAKA". Poslušaj in uživaj! :D
Tokrat za Maribor! :D

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Bargo napisal/-a:Dobro. Tudi nič je informacija, stanje 1 bita
Se strinjam. Čeprav sem mislil na nič, kot neobstoj in ne na ničlo kot cifro. :)
Vojko pravi temu bitu, masa informacije.
Zakaj pa masa ?
Informacija je v materiji, vendar govoriva o dostopnosti informacije in takšni strukturi materije, ki lahko vidi oz. dostopa do takšne vrste informacij, ki jih drugačne strukture ne morejo doseči. Ne nazadnje je tudi informacija strukturirana, pri čemer je problem, da povsem identična struktura informacije, lahko ima povsem različne pomene. Sama informacija torej ne zadošča, potrebna je še vsaj interpretacija, a ne?
Če zadošča ali ne, je seveda odvisno od tistega, ki informacijo sprejema in jo interpretira. Mi smo ravno tako kot neke merilne naprave, ki smo sposobni zaznavati informacije v svojem omejenem obsegu. Interpretiramo pa jih tako, da imamo neko korist ali rezultat.
Ah, malce poenostavljaš. Eksperimenti so ponovljivi in naj bi bili neodvisni od nas.
Noben eksperiment ne more biti neodvisen od nas. Seveda pa naše vplive običajno zanemarimo.
Na primer, če boš meril temperaturo vode v bazenu, boš s tem, ko boš termometer potopil v vodo, vodi odvzel nekaj toplote. Bo pa to tako majhna razlika, da nam je nepomembna. Pri merjenju enega ml vode, pa to ni več zanemarljivo.
To že vendar, vendar KAJ JE med vzrokom in posledico, je vprašanje, a ne? :D
A bi moralo kaj biti ? :)
Ja vidiš sedaj, "ne veš in izgleda". :D Skratka se nagibaš, se pa še nisi nagnil.
Ne, ker se mi to ne zdi življenjskega pomena in ne zakonsko obvezujoče. :)
Si raje puščam odprte vse možnosti, dokler nimam dovolj informacij, katere bom lahko interpretiral ali uvrstil k eni od možnosti.
Ja, celotna zgodovina je v genih, potem pa še kulture, itd. Še ko te ni bilo, ne moreš govoriti o ločenosti, a ne? Vendar, ali to pomeni, da nisi avtonomen pri svojih odločitvah? Ali nimaš občutka, da tudi, če se ne moreš odločiti, si se v bistvu odločil?
Glede te avtonomije sem ravno debatiral s "Problemi", kjer sem svojo svobodno izbiro utemeljeval na podlagi tega, da obstajam kot nek subjekt, ki na svoj specifičen način obdeluje informacije, kar mi potem daje občutek svobodne izbire.
Po drugi strani pa, če bi upoštevali vse moje specifične lastnosti ter vplive okolice in zunanjih informacij, bi lahko izračunali kako se bom odločil.
Pravzaprav se ravno to ves čas dogaja. Odločitev je lahko le matematično logična, saj jo določajo informacije in lastnosti materije.
Ja, odvisno s katere strani gledaš. Lahko je tudi nesposobnost, a ne?
Tudi to. Zaenkrat še nismo sposobni. Mogoče še kdaj bomo.
Ne vem. Pravzaprav ne razumem, kaj si hotel povedati. Negotovost je stanje, izbira je proces, a ne?
Negotovost je res stanje. Stanje navzkrižnih informacij, ki nas zmedejo in hkrati omogočajo razvoj in nova spoznanja. Če bi bilo vedno vse gotovo, ne bi spoznali več nič novega.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Vojko pravi temu bitu, masa informacije.
Zakaj pa masa ?
Mogoče je bolje, da on to pojasni. Vojko? Veš, Vojko se zmeraj skrije za divan, ko je govora o "čudežih".
roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Informacija je v materiji, vendar govoriva o dostopnosti informacije in takšni strukturi materije, ki lahko vidi oz. dostopa do takšne vrste informacij, ki jih drugačne strukture ne morejo doseči. Ne nazadnje je tudi informacija strukturirana, pri čemer je problem, da povsem identična struktura informacije, lahko ima povsem različne pomene. Sama informacija torej ne zadošča, potrebna je še vsaj interpretacija, a ne?
Če zadošča ali ne, je seveda odvisno od tistega, ki informacijo sprejema in jo interpretira. Mi smo ravno tako kot neke merilne naprave, ki smo sposobni zaznavati informacije v svojem omejenem obsegu. Interpretiramo pa jih tako, da imamo neko korist ali rezultat.
Ja malce se potrudi, odmisli nas, tako svetuje problemi. Kdo pa smo mi? Veš, smo pa že veliko, veliko več kot merilne naprave, včasih smo bili roboti, mater si nas zreduciral. Daj pozabi že na te stroje, no. Si ti strojnik? :shock:


roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Ah, malce poenostavljaš. Eksperimenti so ponovljivi in naj bi bili neodvisni od nas.
Noben eksperiment ne more biti neodvisen od nas. Seveda pa naše vplive običajno zanemarimo.
Ja, recimo, da jih znamo od računati.
roberto11 napisal/-a: Na primer, če boš meril temperaturo vode v bazenu, boš s tem, ko boš termometer potopil v vodo, vodi odvzel nekaj toplote. Bo pa to tako majhna razlika, da nam je nepomembna. Pri merjenju enega ml vode, pa to ni več zanemarljivo.
Merilne principe smo izboljšali, tudi zato, da bi zmanjšali vpliv merjenja. Veš, se sploh ne rabiš dotakniti merjenca, da izmeriš njega temperaturo.
roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: To že vendar, vendar KAJ JE med vzrokom in posledico, je vprašanje, a ne?
A bi moralo kaj biti ?
Seveda, ker drugače ne bi imelo smisla, da bi imeli dva, tako pomembna, pojma za isto stvar, a ne? :D
roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Ja vidiš sedaj, "ne veš in izgleda". :D Skratka se nagibaš, se pa še nisi nagnil.
Ne, ker se mi to ne zdi življenjskega pomena in ne zakonsko obvezujoče.
Si raje puščam odprte vse možnosti, dokler nimam dovolj informacij, katere bom lahko interpretiral ali uvrstil k eni od možnosti.
Saj, če se nagneš, še ne pomeni, da se spet ne zmoreš postaviti v izhodišče. Saj si šel že kdaj na hrib, a ne?
Drugače pa, ta tvoja strategija "puščanju odprtih možnosti" je neke vrste zaseda, a ne? Me malo spominja na kolega Motore, ki zmeraj skoči iz zasede.
roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Ja, celotna zgodovina je v genih, potem pa še kulture, itd. Še ko te ni bilo, ne moreš govoriti o ločenosti, a ne? Vendar, ali to pomeni, da nisi avtonomen pri svojih odločitvah? Ali nimaš občutka, da tudi, če se ne moreš odločiti, si se v bistvu odločil?
Glede te avtonomije sem ravno debatiral s "Problemi", kjer sem svojo svobodno izbiro utemeljeval na podlagi tega, da obstajam kot nek subjekt, ki na svoj specifičen način obdeluje informacije, kar mi potem daje občutek svobodne izbire.
Po drugi strani pa, če bi upoštevali vse moje specifične lastnosti ter vplive okolice in zunanjih informacij, bi lahko izračunali kako se bom odločil.
Ja, drži, da bi lahko tvojo odločitev predvideli, s pomočjo zaznavanj in preračunavaj in to celo, pazi sedaj, nekaj minut, preden, da bi se ti sploh zavedal, kaj si/se boš odločil in izvedel odločitev. Vendar pa je hec, da ti lahko to odločitev ZAVESTNO prekličeš tako čisto v zadnjem trenutku, ta preklic, če se bo zgodil ali ne, ne zmore napovedati nihče. :D Svobodno voljo, gre torej iskati v izbiri oz. preklicu, spremembi že "dogovorjenega", kar pa je nepredvidljivo. Inteligenca se vendar prilagaja okolju, a ne?
roberto11 napisal/-a: Pravzaprav se ravno to ves čas dogaja. Odločitev je lahko le matematično logična, saj jo določajo informacije in lastnosti materije.
Kaj pa vem, zagotovo je, da nismo računski stroji. "Ni me mogoče dokazati" je dober argument, da odločitve niso samo racionalne.

roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Ja, odvisno s katere strani gledaš. Lahko je tudi nesposobnost, a ne?
Tudi to. Zaenkrat še nismo sposobni. Mogoče še kdaj bomo.
Kaj pa če smo sposobni, pa smo samo leni?
roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Ne vem. Pravzaprav ne razumem, kaj si hotel povedati. Negotovost je stanje, izbira je proces, a ne?
Negotovost je res stanje. Stanje navzkrižnih informacij, ki nas zmedejo in hkrati omogočajo razvoj in nova spoznanja. Če bi bilo vedno vse gotovo, ne bi spoznali več nič novega.
No vidiš, ko si v stanju velike negotovosti, si dejansko tudi v stanju velike senzibilnosti, torej v iskanju različnih možnosti, znotraj vseh možnosti, tako tistih, ki se jih sploh nisi zavedal, kot tudi tistih zunanjih, ki šele prihajajo, v tem procesu negotovosti in senzibilnosti. Takšen proces zbiranja je zelo naporen, saj sama izbira ni enostavna, kar na enkrat je preveč, veliko preveč možnosti. :wink: Zato pa še pride potem proces izbire, o katerem nisi nič povedal, škoda.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Mogoče je bolje, da on to pojasni. Vojko? Veš, Vojko se zmeraj skrije za divan, ko je govora o "čudežih".
Prvič, vsak ima neko fiksno idejo na teh forumih; to daje pravico tudi meni. Moja fiksna ideja je, da za informacije potrebujemo maso, oz. da imajo informacije maso. Čeprav so me eksperti prepričali, da je to le moja fiks-ideja in da ni res, sem na tiho prepričan, da imam prav. Razloge pro in contra smo obširno navajali in jih lahko roberto11 poišče. :wink:

In drugič, ni res, da "se zmeraj skrijem za divan, ko je govora o "čudežih". To je debela laž. Skrijem se namreč za kavč... :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Mogoče je bolje, da on to pojasni. Vojko? Veš, Vojko se zmeraj skrije za divan, ko je govora o "čudežih".
Prvič, vsak ima neko fiksno idejo na teh forumih; to daje pravico tudi meni. Moja fiksna ideja je, da za informacije potrebujemo maso, oz. da imajo informacije maso. Čeprav so me eksperti prepričali, da je to le moja fiks-ideja in da ni res, sem na tiho prepričan, da imam prav.
Ah, videti je, da preglasili, ne prepričali. :wink:


vojko napisal/-a: In drugič, ni res, da "se zmeraj skrijem za divan, ko je govora o "čudežih". To je debela laž. Skrijem se namreč za kavč... :D
Res je, divan je Štajerski kavč. :oops:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Mogoče je bolje, da on to pojasni. Vojko? Veš, Vojko se zmeraj skrije za divan, ko je govora o "čudežih".
Prvič, vsak ima neko fiksno idejo na teh forumih; to daje pravico tudi meni. Moja fiksna ideja je, da za informacije potrebujemo maso, oz. da imajo informacije maso. Čeprav so me eksperti prepričali, da je to le moja fiks-ideja in da ni res, sem na tiho prepričan, da imam prav.
Ah, videti je, da preglasili, ne prepričali. :wink:

vojko napisal/-a: In drugič, ni res, da "se zmeraj skrijem za divan, ko je govora o "čudežih". To je debela laž. Skrijem se namreč za kavč... :D
Res je, divan je Štajerski kavč. :oops:
Že prav, da spoštuješ vse, kar je štajersko, ampak tako pa spet ne, da pišeš 'Štajerski' kavč z veliko... :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a: Že prav, da spoštuješ vse, kar je štajersko, ampak tako pa spet ne, da pišeš 'Štajerski' kavč z veliko... :D
To, kavč, je postalo naselbinsko ime. Mislim, da bi moral še kavč z veliko napisati, a ne? Torej, Štajerski Kavč, Divan je mesto, kjer se rime pišejo, Plac je zaenkrat prazen. :wink:
Si videl, včeraj smo Nemcem pomagali izenačiti. Kak bi te zgledalo, da jih dol ruknemo sredi Nemčije. :D

Drugače pa, tole stanje 1 BIT-a, kot mase informacije, bi lahko temu rekli tudi, alternirajoča informacija, več takim stanjem, ki imajo seveda večjo maso, pa beseda. Beseda, ki ima potencial, da "meso" postane. Kako velik je ta potencial pa lahko vidiš, a ne? :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Že prav, da spoštuješ vse, kar je štajersko, ampak tako pa spet ne, da pišeš 'Štajerski' kavč z veliko...
To, kavč, je postalo naselbinsko ime. Mislim, da bi moral še kavč z veliko napisati, a ne? Torej, Štajerski Kavč, Divan je mesto, kjer se rime pišejo, Plac je zaenkrat prazen.
Si videl, včeraj smo Nemcem pomagali izenačiti. Kak bi te zgledalo, da jih dol ruknemo sredi Nemčije. :D

Drugače pa, tole stanje 1 BIT-a, kot mase informacije, bi lahko temu rekli tudi, alternirajoča informacija, več takim stanjem, ki imajo seveda večjo maso, pa beseda. Beseda, ki ima potencial, da "meso" postane. Kako velik je ta potencial pa lahko vidiš, a ne? :wink:
Če sem razumel tvoj pitijski :D post, se strinjaš z mano, da imajo informacije maso? Samo omejeno količino informacij (bitov) namreč lahko stlačiš na omejen prostor. Ko dodaš naslednji bit, se vse skupaj zruši v črno luknjo, to pa je prostor, kjer so informacije tako stlačene, kolikor je v našem vesolju sploh mogoče... Če parafraziram Rutarja: Gosteje ne gre! :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a: Že prav, da spoštuješ vse, kar je štajersko, ampak tako pa spet ne, da pišeš 'Štajerski' kavč z veliko...
To, kavč, je postalo naselbinsko ime. Mislim, da bi moral še kavč z veliko napisati, a ne? Torej, Štajerski Kavč, Divan je mesto, kjer se rime pišejo, Plac je zaenkrat prazen.
Si videl, včeraj smo Nemcem pomagali izenačiti. Kak bi te zgledalo, da jih dol ruknemo sredi Nemčije. :D

Drugače pa, tole stanje 1 BIT-a, kot mase informacije, bi lahko temu rekli tudi, alternirajoča informacija, več takim stanjem, ki imajo seveda večjo maso, pa beseda. Beseda, ki ima potencial, da "meso" postane. Kako velik je ta potencial pa lahko vidiš, a ne?
Če sem razumel tvoj pitijski :D post, se strinjaš z mano, da imajo informacije maso? Samo omejeno količino informacij (bitov) namreč lahko stlačiš na omejen prostor.
Poglej, Janez pravi tako: "V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Bogu in Beseda je bila Bog.",

Lao Tzu, napiše: "Tao je starejši od Boga, ne izbira strani: daje rojstvo dobremu in slabemu. Je kot meh prazen vendar neskončno zmožen. Več kot ga uporabljaš, več proizvede; več kot govoriš o njem, manj razumeš. Imej ga v svojem centru. Tau se reče Velika Mati;prazen, vendar neizčrpen, daje rojstvo neskončnim svetovom. Vedno je prisoten znotraj tebe. Lahko ga uporabiš kakorkoli hočeš."
vojko napisal/-a: Ko dodaš naslednji bit, se vse skupaj zruši v črno luknjo, to pa je prostor, kjer so informacije tako stlačene, kolikor je v našem vesolju sploh mogoče... Če parafraziram Rutarja: Gosteje ne gre! :wink:
No, ja, nekam jih moraš zapisati, te informacije. V črni lukni pišeš z laserjem, zelenim laserjem, saj sem ti že povedal. :wink: Kako nastajajo, informacije, da jih lahko zapišeš, ja to pa je resničen problem, a ne? :roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

Bargo je napisal:
Poglej, Janez pravi tako: "V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Bogu in Beseda je bila Bog.",
Napačno! Stavek se pravilno glasi: Janez pravi tako: "Bla, blabla, blablabla, toda bla blabla in blablabla bla!" :lol:

Za laser nimaš več prostora! Preveč je že en bit! :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Poglej, Janez pravi tako: "V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Bogu in Beseda je bila Bog.",
Napačno! Stavek se pravilno glasi: Janez pravi tako: "Bla, blabla, blablabla, toda bla blabla in blablabla bla!" :lol:
Tako ja, tako, odlično. :D Srečko!
A B < 1, 2 3
Vidiš, tako se začne harmonija? :roll:


V svetu pismenega komuniciranja ima (...) osnovno (...) vrednost abeceda (na to nas spominjajo začetne črke abecede), v matematičnem svetu pa imajo to osnovno vrednost številke. Vendar je med tema dvema sistemoma: med pisanjem in računanjem razlika, saj matematično znamenje neenakosti kaže, da so začetne črke abecede 'manj vredne' od osnovnih števil.

Vse je informacija!
vojko napisal/-a: Za laser nimaš več prostora! Preveč je že en bit! :lol:
Ne, ker laser je prostor, dodaten prostor. Pišeš pa itak po horizontu, z one druge strani. :D

uMETNOst + oBjekT = deloVaNje

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bargo je napisal:
Poglej, Janez pravi tako: "V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Bogu in Beseda je bila Bog.",
Napačno! Stavek se pravilno glasi: Janez pravi tako: "Bla, blabla, blablabla, toda bla blabla in blablabla bla!" :lol:
Tako ja, tako, odlično. Srečko!
A B < 1, 2 3
Vidiš, tako se začne harmonija? :roll:


V svetu pismenega komuniciranja ima (...) osnovno (...) vrednost abeceda (na to nas spominjajo začetne črke abecede), v matematičnem svetu pa imajo to osnovno vrednost številke. Vendar je med tema dvema sistemoma: med pisanjem in računanjem razlika, saj matematično znamenje neenakosti kaže, da so začetne črke abecede 'manj vredne' od osnovnih števil.

Vse je informacija!
vojko napisal/-a: Za laser nimaš več prostora! Preveč je že en bit! :lol:
Ne, ker laser je prostor, dodaten prostor. Pišeš pa itak po horizontu, z one druge strani. :D

uMETNOst + oBjekT = deloVaNje

Aoccdrnig to a rscheearch at Cmabrigde Uinervtisy, it deosn't mttaer in waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the frist and lsat ltteer be at the rghit pclae. The rset can be a total mses and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae the huamn mnid deos not raed ervey lteter by istlef, but the wrod as a wlohe.

Feraknig azmanig huh, bargo? :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a: uMETNOst + oBjekT = deloVaNje
Aoccdrnig to a rscheearch at Cmabrigde Uinervtisy, it deosn't mttaer in waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the frist and lsat ltteer be at the rghit pclae. The rset can be a total mses and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae the huamn mnid deos not raed ervey lteter by istlef, but the wrod as a wlohe.

Feraknig azmanig huh, bargo?
Poglej, poglej, ena iz črvine :D
bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:Ne da si omagal? Te počakam, samo pohiti. :wink:
Kje me čakaš, če pa si se izgubil? :wink:
Ne, izbubil sem tebe. Jaz sedim pod velikim drevesom na katerem je tablica z napisom TEO(I) in spodaj še piše "Janez je bil tukaj". :wink:
Dozdeva se mi, da ne moreš biti daleč vstran.
Aha, pa sem te našel. No, našel si se sam, a ne? :roll:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

A, K. 622
I was waiting for so long
For a miracle to come
Everyone told me to be strong
Hold on and don't shed a tear

Where it was dark now there's is light
Where there was pain, now there's joy
Where there was weakness, i found my strength
All in the eyes of a boy

VETER!

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo je napisal:
Ne da si omagal? Te počakam, samo pohiti.
Kje me čakaš, če pa si se izgubil? Ne, izbubil sem tebe. Jaz sedim pod velikim drevesom na katerem je tablica z napisom TEO(I) in spodaj še piše "Janez je bil tukaj".
Dozdeva se mi, da ne moreš biti daleč vstran.
Aha, pa sem te našel. No, našel si se sam, a ne?
Si našel ti ali računalnik? Odslej moram paziti... :D Kaj pa tole, ker si obseden z besedami:

"To do is to be."-Descartes
"To be is to do."-Voltaire
"Do be do be do."-Frank Sinatra :D

Odgovori