Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:bargo je napisal:
Ne da si omagal? Te počakam, samo pohiti.
Kje me čakaš, če pa si se izgubil? Ne, izbubil sem tebe. Jaz sedim pod velikim drevesom na katerem je tablica z napisom TEO(I) in spodaj še piše "Janez je bil tukaj".
Dozdeva se mi, da ne moreš biti daleč vstran.
Aha, pa sem te našel. No, našel si se sam, a ne?
Si našel ti ali računalnik?
Kako vprašanje je to, jaz seveda.
vojko napisal/-a: Odslej moram paziti... :D
Žal, prepozno. Informacije, so zdavnaj že podatki postale. Seven of Nine! :wink:
vojko napisal/-a: Kaj pa tole, ker si obseden z besedami:

"To do is to be."-Descartes
"To be is to do."-Voltaire
"Do be do be do."-Frank Sinatra
Tole zgoraj ne najde računalnik, vem pa, da sem to že prebiral. :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:bargo je napisal:
Ne da si omagal? Te počakam, samo pohiti.
Kje me čakaš, če pa si se izgubil? Ne, izbubil sem tebe. Jaz sedim pod velikim drevesom na katerem je tablica z napisom TEO(I) in spodaj še piše "Janez je bil tukaj".
Dozdeva se mi, da ne moreš biti daleč vstran.
Aha, pa sem te našel. No, našel si se sam, a ne?
Si našel ti ali računalnik?
Kako vprašanje je to, jaz seveda.
vojko napisal/-a: Odslej moram paziti... :D
Žal, prepozno. Informacije, so zdavnaj že podatki postale. Seven of Nine! :wink:
vojko napisal/-a: Kaj pa tole, ker si obseden z besedami:

"To do is to be."-Descartes
"To be is to do."-Voltaire
"Do be do be do."-Frank Sinatra
Tole zgoraj ne najde računalnik, vem pa, da sem to že prebiral. :wink:
Torej: zakaj se informacije ne morejo izgubiti (kot se ne more energija)? Niti v črni luknji, kot je sprva mislil Hawking?

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Bargo napisal/-a: Ja malce se potrudi, odmisli nas, tako svetuje problemi. Kdo pa smo mi? Veš, smo pa že veliko, veliko več kot merilne naprave, včasih smo bili roboti, mater si nas zreduciral. Daj pozabi že na te stroje, no. Si ti strojnik?
Poskušam te samo prizemljiti. :)
Človek se ravno zaradi svojega nezavedanja o determiniranosti počuti nekaj več in s svojo domišljijo beži v neke nadnaravne razsežnosti. :)
Pa nisem strojnik, ampak elektronik.
Merilne principe smo izboljšali, tudi zato, da bi zmanjšali vpliv merjenja. Veš, se sploh ne rabiš dotakniti merjenca, da izmeriš njega temperaturo.
To vem. Razna IR merjenja....S tem se je vpliv res zmanjšal, ne pa izničil, saj še vedno mora priti do interakcije, ki na kvantnem nivoju ni zanemarljiva.
Seveda, ker drugače ne bi imelo smisla, da bi imeli dva, tako pomembna, pojma za isto stvar, a ne?
Sprašuješ kaj je med vzrokom in posledico...Vendar še vedno ne vem, kaj bi naj bilo, saj se pravzaprav gre za isto stvar, ki jo zaradi nekega trenutnega pogleda ali analiziranja nekega procesa, potem razdelimo na tistega, ki bi naj nekaj povzročil in tistega, ki je bil povzročen s strani prvega.
Bistvo je samo v opazovanju.
Ja, drži, da bi lahko tvojo odločitev predvideli, s pomočjo zaznavanj in preračunavaj in to celo, pazi sedaj, nekaj minut, preden, da bi se ti sploh zavedal, kaj si/se boš odločil in izvedel odločitev. Vendar pa je hec, da ti lahko to odločitev ZAVESTNO prekličeš tako čisto v zadnjem trenutku, ta preklic, če se bo zgodil ali ne, ne zmore napovedati nihče. :D Svobodno voljo, gre torej iskati v izbiri oz. preklicu, spremembi že "dogovorjenega", kar pa je nepredvidljivo. Inteligenca se vendar prilagaja okolju, a ne?
Ravno zato, ker se inteligenca prilagaja, lahko spremembo pripišemo samim vplivom in s tem rečemo, da je povzročena in determinirana.
Jaz v tem ne vidim neke svobodne volje, ampak prilagajanje, ki pa je del vsega, kar obstaja.
Kaj pa vem, zagotovo je, da nismo računski stroji. "Ni me mogoče dokazati" je dober argument, da odločitve niso samo racionalne.
Ljudje ne naredimo ničesar, če od tistega nimamo neke koristi. Naš um je zato v osnovi stroj za racionalizacijo. Seveda se lahko pozneje pokaže, da nismo bili racionalni, vendar je to zaradi samega neznanja in nesposobnosti poznavanja prihodnosti.
Včasih tudi kdo pride do spoznanja, da se mu bolj splača umreti in potem dela samomor.
Kaj pa če smo sposobni, pa smo samo leni?
Tudi lenoba je posledica racionalizacije. :)
No vidiš, ko si v stanju velike negotovosti, si dejansko tudi v stanju velike senzibilnosti, torej v iskanju različnih možnosti, znotraj vseh možnosti, tako tistih, ki se jih sploh nisi zavedal, kot tudi tistih zunanjih, ki šele prihajajo, v tem procesu negotovosti in senzibilnosti. Takšen proces zbiranja je zelo naporen, saj sama izbira ni enostavna, kar na enkrat je preveč, veliko preveč možnosti. :wink: Zato pa še pride potem proces izbire, o katerem nisi nič povedal, škoda.
Se strinjam. Samo ne vem, kaj naj rečem o sami izbiri, saj se procesi dogajajo nenehno in tudi samo stanje negotovosti je proces in izbiranje, ki ima cilj lastno korist in racionalizacijo našega življenja in s tem energije.
Tvoj namen je dokazati neko svobodno voljo in izbiro, zato tako favoriziraš sam proces izbire, ki bi naj bil dokaz za tvoje namene.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

roberto11 napisal/-a: Poskušam te samo prizemljiti.
Še bolj, če sem pa že vkopan. :roll:
roberto11 napisal/-a: Človek se ravno zaradi svojega nezavedanja o determiniranosti počuti nekaj več in s svojo domišljijo beži v neke nadnaravne razsežnosti.
Pa nisem strojnik, ampak elektronik.
Ah, informatiki bi rekli štromar, ki ne vidi nevtronov. :wink:
roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Seveda, ker drugače ne bi imelo smisla, da bi imeli dva, tako pomembna, pojma za isto stvar, a ne?
Sprašuješ kaj je med vzrokom in posledico...Vendar še vedno ne vem, kaj bi naj bilo, saj se pravzaprav gre za isto stvar, ki jo zaradi nekega trenutnega pogleda ali analiziranja nekega procesa, potem razdelimo na tistega, ki bi naj nekaj povzročil in tistega, ki je bil povzročen s strani prvega.
Bistvo je samo v opazovanju.
Ja, če deliš, pa naletiš na ta problem, potrebne trojice. Opazovanje praviš, ja, kako lahko opazuješ nevrone?
roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Ja, drži, da bi lahko tvojo odločitev predvideli, s pomočjo zaznavanj in preračunavaj in to celo, pazi sedaj, nekaj minut, preden, da bi se ti sploh zavedal, kaj si/se boš odločil in izvedel odločitev. Vendar pa je hec, da ti lahko to odločitev ZAVESTNO prekličeš tako čisto v zadnjem trenutku, ta preklic, če se bo zgodil ali ne, ne zmore napovedati nihče. :D Svobodno voljo, gre torej iskati v izbiri oz. preklicu, spremembi že "dogovorjenega", kar pa je nepredvidljivo. Inteligenca se vendar prilagaja okolju, a ne?
Ravno zato, ker se inteligenca prilagaja, lahko spremembo pripišemo samim vplivom in s tem rečemo, da je povzročena in determinirana.
Jaz v tem ne vidim neke svobodne volje, ampak prilagajanje, ki pa je del vsega, kar obstaja.
Lahko rečemo, ja, vendar ...

roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: No vidiš, ko si v stanju velike negotovosti, si dejansko tudi v stanju velike senzibilnosti, torej v iskanju različnih možnosti, znotraj vseh možnosti, tako tistih, ki se jih sploh nisi zavedal, kot tudi tistih zunanjih, ki šele prihajajo, v tem procesu negotovosti in senzibilnosti. Takšen proces zbiranja je zelo naporen, saj sama izbira ni enostavna, kar na enkrat je preveč, veliko preveč možnosti. Zato pa še pride potem proces izbire, o katerem nisi nič povedal, škoda.
Se strinjam. Samo ne vem, kaj naj rečem o sami izbiri, saj se procesi dogajajo nenehno in tudi samo stanje negotovosti je proces in izbiranje, ki ima cilj lastno korist in racionalizacijo našega življenja in s tem energije.
Tvoj namen je dokazati neko svobodno voljo in izbiro, zato tako favoriziraš sam proces izbire, ki bi naj bil dokaz za tvoje namene.
hm. Ne, ni moj namen dokazati karkoli, kvečjemu pokazati na aksiomatiko in dogmatiko. :D

Veš, Vojko pravi, da želim združiti vodo in ogenj, pozablja pa, da voda itak že vsebuje "ogenj", a ne? :wink:

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Vojko napisal/-a: Torej: zakaj se informacije ne morejo izgubiti (kot se ne more energija)? Niti v črni luknji, kot je sprva mislil Hawking?
Zgleda, da nič ne more pobegniti iz tega vesolja.
Tudi, če se v kuhinji skriješ v omaro, si še vedno v kuhinji. :)

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
roberto11 napisal/-a: Poskušam te samo prizemljiti.
Še bolj, če sem pa že vkopan.
roberto11 napisal/-a: Človek se ravno zaradi svojega nezavedanja o determiniranosti počuti nekaj več in s svojo domišljijo beži v neke nadnaravne razsežnosti.
Pa nisem strojnik, ampak elektronik.
Ah, informatiki bi rekli štromar, ki ne vidi nevtronov. :wink:
roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Seveda, ker drugače ne bi imelo smisla, da bi imeli dva, tako pomembna, pojma za isto stvar, a ne?
Sprašuješ kaj je med vzrokom in posledico...Vendar še vedno ne vem, kaj bi naj bilo, saj se pravzaprav gre za isto stvar, ki jo zaradi nekega trenutnega pogleda ali analiziranja nekega procesa, potem razdelimo na tistega, ki bi naj nekaj povzročil in tistega, ki je bil povzročen s strani prvega.
Bistvo je samo v opazovanju.
Ja, če deliš, pa naletiš na ta problem, potrebne trojice. Opazovanje praviš, ja, kako lahko opazuješ nevrone?
roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Ja, drži, da bi lahko tvojo odločitev predvideli, s pomočjo zaznavanj in preračunavaj in to celo, pazi sedaj, nekaj minut, preden, da bi se ti sploh zavedal, kaj si/se boš odločil in izvedel odločitev. Vendar pa je hec, da ti lahko to odločitev ZAVESTNO prekličeš tako čisto v zadnjem trenutku, ta preklic, če se bo zgodil ali ne, ne zmore napovedati nihče. :D Svobodno voljo, gre torej iskati v izbiri oz. preklicu, spremembi že "dogovorjenega", kar pa je nepredvidljivo. Inteligenca se vendar prilagaja okolju, a ne?
Ravno zato, ker se inteligenca prilagaja, lahko spremembo pripišemo samim vplivom in s tem rečemo, da je povzročena in determinirana.
Jaz v tem ne vidim neke svobodne volje, ampak prilagajanje, ki pa je del vsega, kar obstaja.
Lahko rečemo, ja, vendar ...

roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: No vidiš, ko si v stanju velike negotovosti, si dejansko tudi v stanju velike senzibilnosti, torej v iskanju različnih možnosti, znotraj vseh možnosti, tako tistih, ki se jih sploh nisi zavedal, kot tudi tistih zunanjih, ki šele prihajajo, v tem procesu negotovosti in senzibilnosti. Takšen proces zbiranja je zelo naporen, saj sama izbira ni enostavna, kar na enkrat je preveč, veliko preveč možnosti. Zato pa še pride potem proces izbire, o katerem nisi nič povedal, škoda.
Se strinjam. Samo ne vem, kaj naj rečem o sami izbiri, saj se procesi dogajajo nenehno in tudi samo stanje negotovosti je proces in izbiranje, ki ima cilj lastno korist in racionalizacijo našega življenja in s tem energije.
Tvoj namen je dokazati neko svobodno voljo in izbiro, zato tako favoriziraš sam proces izbire, ki bi naj bil dokaz za tvoje namene.
hm. Ne, ni moj namen dokazati karkoli, kvečjemu pokazati na aksiomatiko in dogmatiko. :D

Veš, Vojko pravi, da želim združiti vodo in ogenj, pozablja pa, da voda itak že vsebuje "ogenj", a ne? :wink:
Misliš na ITER in devterij in tricij? :wink:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

roberto11 napisal/-a:
Vojko napisal/-a: Torej: zakaj se informacije ne morejo izgubiti (kot se ne more energija)? Niti v črni luknji, kot je sprva mislil Hawking?
Zgleda, da nič ne more pobegniti iz tega vesolja.
Tudi, če se v kuhinji skriješ v omaro, si še vedno v kuhinji. :)
Mislim, da znaš bolje... :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: B: Ah, informatiki bi rekli štromar, ki ne vidi nevtronov.


R: Tvoj namen je dokazati neko svobodno voljo in izbiro, zato tako favoriziraš sam proces izbire, ki bi naj bil dokaz za tvoje namene.
B: Ne, ni moj namen dokazati karkoli, kvečjemu pokazati na aksiomatiko in dogmatiko.

Veš, Vojko pravi, da želim združiti vodo in ogenj, pozablja pa, da voda itak že vsebuje "ogenj" , a ne? :D
Misliš na ITER in devterij in tricij? :wink:
Ne, na elektromagnetno valovanje, elektrone, naboj in spin, zaznavo in merjenje.

No, lahko pa bi tudi na ITER. Ti si baje bil vsak dan na tej strani, torej je kaj novega? :P

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

bargo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a: B: Ah, informatiki bi rekli štromar, ki ne vidi nevtronov.


R: Tvoj namen je dokazati neko svobodno voljo in izbiro, zato tako favoriziraš sam proces izbire, ki bi naj bil dokaz za tvoje namene.
B: Ne, ni moj namen dokazati karkoli, kvečjemu pokazati na aksiomatiko in dogmatiko.

Veš, Vojko pravi, da želim združiti vodo in ogenj, pozablja pa, da voda itak že vsebuje "ogenj" , a ne? :D
Misliš na ITER in devterij in tricij? :wink:
Ne, na elektromagnetno valovanje, elektrone, naboj in spin, zaznavo in merjenje.

No, lahko pa bi tudi na ITER. Ti si baje bil vsak dan na tej strani, torej je kaj novega?
Vse je znotraj rokov. Gradi se, gradi...Pojdi kdaj pogledat na njihovo stran! :D

Si predstavljaš: prenesli bomo Sonce k nam na Zemljo!? Problem energije bo rešen do vstopa v civilizacijo tip II... :wink:

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

vojko napisal/-a:
roberto11 napisal/-a:
Vojko napisal/-a: Torej: zakaj se informacije ne morejo izgubiti (kot se ne more energija)? Niti v črni luknji, kot je sprva mislil Hawking?
Zgleda, da nič ne more pobegniti iz tega vesolja.
Tudi, če se v kuhinji skriješ v omaro, si še vedno v kuhinji. :)
Mislim, da znaš bolje... :wink:
Bolj se trudiš izgubiti ali uničiti informacije, več informacij ustvariš. :)

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Ja, če deliš, pa naletiš na ta problem, potrebne trojice. Opazovanje praviš, ja, kako lahko opazuješ nevrone?
Nevrone ali nevtrone ? :)
Običajno takšne delce opazujemo kot sledove in s tem posledice, ki jih je nek delec povzročil.

Kakšne trojice ? Misliš sveto trojico ? :)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

roberto11 napisal/-a:
Ja, če deliš, pa naletiš na ta problem, potrebne trojice. Opazovanje praviš, ja, kako lahko opazuješ nevrone?
Nevrone ali nevtrone ?
Tokrat ni napake, oboje stoji tam kot mora. :D Mogoče se bo Merlin oglasil, da mogoče uvidimo kako opazuje on. :lol:
roberto11 napisal/-a: Običajno takšne delce opazujemo kot sledove in s tem posledice, ki jih je nek delec povzročil.

Kakšne trojice ? Misliš sveto trojico ? :)
Tudi, če tako želiš. :wink: Veš vse je odvisno kaj izbereš, a ne? Akcija in reakcija, se vendar izvajata nad nečim, a ne? aRb, bolje je znotraj nečesa in kar nas zanima, so prav relacije ? Torej čista informacija. Ja Vojko, ta "čista" pomeni materialna, zame. :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

roberto11 napisal/-a:Bolj se trudiš izgubiti ali uničiti informacije, več informacij ustvariš. :)
Puščaš sled v prostor-času, bi/bo rekel _________. :D Naj bo prihodnost, vsota po zgodovinah, pač sledi, da bo verjetneje, bolj verjetno. Torej še zmeraj bo viselo dol, ker drugače pač ne more biti. :D

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Bargo napisal/-a:Tudi, če tako želiš. :wink: Veš vse je odvisno kaj izbereš, a ne?
Ja, saj ravno to sem napisal, da je odvisno od tega iz katerega zornega kota gledaš in kaj ti je pri opazovanju pomembno.
Akcija in reakcija, se vendar izvajata nad nečim, a ne?
Nad nečim ? Ne razumem nad čem ?
Akcija in reakcija je le odsev delovanja vesolja in nenehnih sprememb. Kot nek samodelujoč stroj.
bolje je znotraj nečesa in kar nas zanima, so prav relacije ? Torej čista informacija. Ja Vojko, ta "čista" pomeni materialna, zame. :wink:
Te relacije ali "čista informacija" si ljudje razlagamo kot naravne zakone. Na podlagi določitve začetnega stanja nekega opazovanega sistema ter zaznane posledice, potem v svoji simbolični obliki zapišemo ta odnos ali fizikalni zakon. Zato je pomembno vse, ne le relacija.
Če ne poznaš začetnega stanja ali ne posledice, ti sama relacija ne pove nič.
Puščaš sled v prostor-času, bi/bo rekel _________. :D Naj bo prihodnost, vsota po zgodovinah, pač sledi, da bo verjetneje, bolj verjetno. Torej še zmeraj bo viselo dol, ker drugače pač ne more biti. :D
Saj veš, kako pravimo: Bolj se trudiš nekaj prikriti, bolj postaja tisto očitno. :)

In če bi informacije izginevale, bi lahko pozabili na determinizem. Vsak dogodek je informacija in informacija je že sam dogodek...Vesolje je kot vase zaključen sistem..Brez konca in brez začetka.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Tudi, če tako želiš. :wink: Veš vse je odvisno kaj izbereš, a ne?
Ja, saj ravno to sem napisal, da je odvisno od tega iz katerega zornega kota gledaš in kaj ti je pri opazovanju pomembno.
Saj, vendar iz istega mesta, lahko pogledaš iz več zornih kotov, še več, lahko se celo prestaviš v drugega opazovalca. Torej, lahko vidiš zelo raznoliko, čeprav gledaš isto stvar. Kaj potem projeciraš nazaj je pa stvar izbire, a ne?
roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Akcija in reakcija, se vendar izvajata nad nečim, a ne?
Nad nečim ? Ne razumem nad čem ?
Akcija in reakcija je le odsev delovanja vesolja in nenehnih sprememb. Kot nek samodelujoč stroj.
Prav.
roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: bolje je znotraj nečesa in kar nas zanima, so prav relacije ? Torej čista informacija. Ja Vojko, ta "čista" pomeni materialna, zame. :wink:
Te relacije ali "čista informacija" si ljudje razlagamo kot naravne zakone. Na podlagi določitve začetnega stanja nekega opazovanega sistema ter zaznane posledice, potem v svoji simbolični obliki zapišemo ta odnos ali fizikalni zakon. Zato je pomembno vse, ne le relacija.
Če ne poznaš začetnega stanja ali ne posledice, ti sama relacija ne pove nič.
Lepo, vendar ne gre z LOČEVANJEM oz. RAZBIJANJEM, ker kot praviš, je od začetnega stanja odvisno ali bo sistem končno kompleksen, ali kako ?

roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Puščaš sled v prostor času, bi/bo rekel informatik. Naj bo prihodnost, vsota po zgodovinah, pač sledi, da bo verjetneje, bolj verjetno. Torej še zmeraj bo viselo dol, ker drugače pač ne more biti.
Saj veš, kako pravimo: Bolj se trudiš nekaj prikriti, bolj postaja tisto očitno.
Ja, VERA Roberto, vera je gonilo razvoja. :D Si videl Merlina, kako se igra boga. :lol: Vendar v absolutu se ne moreš relativno zgubiti. Tale link je iz dokumentacije, je super sinteza, današnjega tukajšnega dogajanja.
roberto11 napisal/-a: In če bi informacije izginevale, bi lahko pozabili na determinizem. Vsak dogodek je informacija in informacija je že sam dogodek...Vesolje je kot vase zaključen sistem..Brez konca in brez začetka.
Kaj pa vem, če je tako enostavno. Informacije se kreirajo in samo nekatere se zapišejo, a ne?

Odgovori