Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

problemi napisal/-a:
vojko napisal/-a:Bom odgovoril kar s tvojimi citati:

"Za nepismene, torej tebe: Si ti shizofren?
Če je le možno se vzdrži takšnih komentarjev, ker zvenijo hudo idiotsko."


Jaz sem jo odnesel še kar poceni. Roberto11 je bil deležen še bolj prefinjenih kvalifikacij:
"Tu se vidi, da pravzaprav sploh ne veš o čemu govoriš."

Tudi zaključil bom s tvojim citatom: problemi bova nehala, izgubljam čas. :lol:
Argumenti vojko, argumenti manjkajo. Zgornje je zgolj zelo slab poskus stisniti rep pod noge in se izvleči iz debate. (verjetno čakaš nekoga, da ti priskoči v pomoč, tako da lahko, skrit za njegovim hrbtom, pišeš nebuloze kot je recimo ta: "Tale lekcija iz religiologije je bila potrebna in koristna...").

Torej si obdelal tvojo "logično telovadbo", vaja 2), v povezavi s Cantorjem oziroma njegovimi ugotovitvami glede neskončnosti? No, ko to storiš bova nadaljevala z drugimi "vajami".
Se spet smešiš z vlogo docenta (/...ko to storiš bova nadaljevala..., "Torej si obdelal.../")? Po kakšnem kriteriju mi pa predpisuješ kot 'obvezno študijsko literaturo' v kontekstu te debate "Cantorja oziroma njegove ugotovitve glede neskončnosti"? Morda zato, ker ga slučajno zdaj bereš?

Moraš pa hudičevo nizko ceniti moje intelektualne sposobnosti, da sploh pomisliš na kaj tako absurdnega, kot je to, da bi pred tabo "stisnil rep pod (mimogrede, problemi, pri nas rečemo "med") noge in se izvlekel iz debate". Še bolj smešna je tvoja pomisel, da "čakam nekoga, da mi priskoči v pomoč, tako da lahko, skrit za njegovim hrbtom, pišem nebuloze..." :lol:

Že nekajkrat sem te spomnil na to, da ni lepo soditi drugih po sebi. :wink:

Kar se pa "argumentov, argumentov", ki da "manjkajo" tiče, se boš pa v resnem diskurzu moral malo bolj potruditi, kot pa s citiranjem "religije Knjige".*

---------------------------

*
Ni mi čisto jasno, kaj misliš s to sintagmo, morda boš pojasnil. Sam vem za "Ljudstva Knjige" (People of the Book, arabsko: أهل الكتاب ‎ ′Ahl al-Kitāb); termin, ki se uporablja za nemuslimanske pripadnike verovanj, ki imajo verske spise o razodetju: Židje, Sabijci in kristjani katerih religije so starejše od islama (abrahamske religije). Nekateri štejejo sem tudi muslimane.
http://en.wikipedia.org/wiki/People_of_the_Book

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

problemi napisal/-a:Verjetno sem malce nesramen, saj vem, da ti matematika ne gre ravno najbolje, tako si pač sam trdil, zato ti bom pomagal. Evo vojko izračunaj nekaj zelo preprostih računov, pa ti bo potem gotovo jasno:

\(\frac{\infty}{2}=\)

\(\frac{\infty}{16}=\)

\(\frac{\infty}{10^2}=\)

\(\frac{\infty}{10^1000000}=\)

\(\frac{\infty}{\infty}=\)
Ne 'malce nesramen', pač pa trapasto nesramen.

Prvič, meni "je matematika šla najbolje" v razredu, dokler smo imeli matematiko, se pravi v gimnaziji (za katero utemeljeno sumim, da je nisi imel čast obiskovati; če si, oprosti).

Drugič, počakal bom, da ti bo shrink ali Zajc dal kakšno nalogo, ki te bo postavila na realna tla tvojega matematičnega znanja.

In tretjič, napiši mi no kakšen osnutek pogodbe o prenosu čeka, ki ima rekta klavzulo (namig: pazi, ne gre za ordrski papir, ampak imenski!). Pa ne pozabi, da je tu modus acquirendi lastninske pravice indosament in ne traditio ali intabulatio in da mora biti veriga indosamentov nepretrgana! Poglej tudi, če ima ček vse obvezne sestavine po zakonu o čeku in če je titulus iustus dovoljen! Hudiča, zdaj sem ti pa že tako vse povedal! :lol: :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:
problemi napisal/-a:Verjetno sem malce nesramen, saj vem, da ti matematika ne gre ravno najbolje, tako si pač sam trdil, zato ti bom pomagal. Evo vojko izračunaj nekaj zelo preprostih računov, pa ti bo potem gotovo jasno:

\(\frac{\infty}{2}=\)

\(\frac{\infty}{16}=\)

\(\frac{\infty}{10^2}=\)

\(\frac{\infty}{10^1000000}=\)

\(\frac{\infty}{\infty}=\)


Ne 'malce nesramen', pač pa trapasto nesramen.

Prvič, meni "je matematika šla najbolje" v razredu, dokler smo imeli matematiko, se pravi v gimnaziji (za katero utemeljeno sumim, da je nisi imel čast obiskovati; če si, oprosti).

Drugič, počakal bom, da ti bo shrink ali Zajc dal kakšno nalogo, ki te bo postavila na realna tla tvojega matematičnega znanja.

In tretjič, napiši mi no kakšen osnutek pogodbe o prenosu čeka, ki ima rekta klavzulo (namig: pazi, ne gre za ordrski papir, ampak imenski!). Pa ne pozabi, da je tu modus acquirendi lastninske pravice indosament in ne traditio ali intabulatio in da mora biti veriga indosamentov nepretrgana! Poglej tudi, če ima ček vse obvezne sestavine po zakonu o čeku in če je titulus iustus dovoljen! Hudiča, zdaj sem ti pa že tako vse povedal! :lol:
Vojko, ti bo Shrink pomagal. Pri tem zadnjem modrem je pravi ekspert, dobi kar koli si želi. :D Hudič je samo, da se niti odločiti ne zmore, kako bi se le, če pa jih je toliko, za celo četo. :lol: Vidiš Vojko, sedaj bi potrebovali Rocka, da presodi, če se zaduši eden in vsi z njim, koliko se jih je dejansko zadušilo. :roll: Rock bi verjetno rekel, kako naj presodim, če se pa množijo.
Zadnjič spremenil bargo, dne 13.10.2014 17:33, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
bargon napisal/-a:Zelo podobno, kot to počne SHRINK, ko navaja neke testne delce v prostoru, ki se širi in govoriči o skregani matematiki in nenazadnje ustvarja žaljiv govor.
Prvo in drugo je rezultat tvoje neizobraženosti, tretje pa tvoje šarlatanske užaljenosti, da si vse skupaj repetitivno ponavljal do onemoglosti v zadnjem tednu (le oglej si niže svojo trolarsko metriko ), pa je rezultat tvojega kliničnega stanja. :lol:
Ah, revše prepotentno, ki mu dol visi. :D
shrink napisal/-a:
bargon napisal/-a:Samo za božjo voljo ne smeti več.
Kot obljubljeno bargonova trolarska statistika (za zadnjih 7 dni):

Rezultat: "Iskalnik je našel 146 ujemanj."

bargon je torej v enem samcatem tednu uspel natrolati za 146 postov, na katere se večinoma nihče ni odzval.

Napoved: Če bo še naprej trolal v skladu s sedanjo metriko (v povprečju 20.86 trolanj/dan), bo uspel naslednjih 1000 postov natrolati v slabih 48 dneh. To je res šampionska statistika trolanja, kateri ostali troli niti do gležnjev ne sežejo.
Vidim, da si se odločil za poročanje namesto, da bi pokazal svoje fizikalno znanje, tisto iz sredine oblaka ali mogoče izbral kulturo. Si pač divjak, sedaj lahko ugotavljava samo še katere vrste. Tudi prav, vera in svobodna volja. Pazi samo, da ne zaideš iz aksiomatike v dogmatiko, (čeprav si itak že, samo to naj ostane med nama), kombinacija vernik in dogmatik in še to sredi oblakov se zdi hudičevo nevarna. Pazi nase Shrink, škoda te je, ko pa si tako nadarjen. :D Saj veš, tebe ni mogoče razumeti, tebe je treba samo vzeti. :D

Videti je, da se je še eden pridružil, sem spregledal vremenarja. :lol: Merlin, ni več pasov v gumenjaku tako, da

Nisam blesav da brojim zvezde
brojim znake i linije
psi laju na karavane
a karavani prolaze

so7il
Prispevkov: 268
Pridružen: 23.9.2005 20:08

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a so7il »

problemi napisal/-a:Si slišal za boginjo Kali
Dokler mi ne poveš tudi, za točno katero boginjo naj bi slišal, ti pač ne morem odgovoriti, kali.

_____________________________________________________________


Kaj želim reči?
To, da menim, da se nima smisla "bosti" s teboj, dokler ne pojasniš svojega odgovora spodaj (rdeče obarvan tekst - korelacija med rdeče in zeleno obarvanim tekstom), kajti ta tvoj "odgovor" (rdeče obarvan tekst) je po moje izven meja vsaj osnovnega razumevanja slovenskega jezika - če pa ne gre za to, je enostavno izven meja zdravega razuma... Po moje, torej.

Se pravi, zanima me, če sem jaz "bebo" ki krade čas in energijo osebi, katere inteligenci ni niti približno dorasel, ali pa meni nek "bebo" krade čas in energijo:

problemi napisal/-a:Neverjetno je, kako določeni ateisti bogu pripisujejo izključno dobre lastnosti, torej pristajajo na tezo teistov, nato pa v isti sapi z vso vnemo udrihajo, kako ni res,
so7il napisal/-a:Bi ti pristal na tezo lastnika "vsemogočne čarobne nakupovalne plastične vrečke", da gre za vsemogočno čarobno nakupovalno pastično vrečko? Ne bi, ne? Opljuval bi vsemogočnost njegove "čarobne nakupovalne plastične vrečke", opiral bi se pa, jasno, na trditev lastnika vrečke.
Ali pa imaš navado vleči za rokav osebe z nakupovalnimi plastičnimi vrečkami in jih prepričevati, da je njihova nakupovalna plastična vrečka čisto navadna nakupovalna plastična vrečka?

Težko boš naletel na ateista, ki bi nadlegoval ljudi ki mu ničesar nočejo, češ, "ej da ti nisi veren slučajno, ker če si, ti moram povedati da bog že po logiki ne more biti dober, ker blablabla blablabla..."
problemi napisal/-a:"Slamnati mož". Nisi razumel, kaj sem tam rekel. Sploh pa se to vidi iz tvojega argumenta v prvem citatu, kjer skušaš prikazati, da je tudi znotraj religij Knjige bog izvor zla, v resnici ga pa obravnavaš kot nekaj nujno dobrega, ker je nekdo tako rekel in upoštevaš Epikurjev argument za veljaven.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Problemi napisal/-a: Očitno je, da Jezus, sin božji, sam bog, trdi da je izvor zla hudič.
Očitno je, da je ta sin božji en velik lažnivec ali prevarant. :)
Kako je lahko izvor zla hudič, če je bog vsemogočen in je zato bog ustvaril vse. Prav tako bi lahko sam bog, če bi želel, uničil hudiča in s tem zlo.
Kar si razlagam, da bog vseeno ni vsemogočen, da je lažnivec ali da ni le dober, ampak tudi slab, ker dopušča obstoj zla in hudiča.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Problemi napisal/-a:Kot sem te pozval preberi si zgodovino religij in verovanj, namreč le ta morajo imeti nek izvor v nekem času. Pred religijami Knjige, če se osredotočim zgolj kulturo v kateri bivava, so ljudje tudi poznali religije in verovanja. Tisto kar sem ti omenil zgolj kaže na izvore samega koncepta verovanja v nekaj kar je močnejše, mogočnejše, od samega človeka. Ena od praks, glede katere se človek razlikuje od ostalih živali je tudi pokopavanje umrlih. Vzrok za pokopavanje seveda ni nujno nek koncept, ki bi nujno kazal na verovanje oziroma izvore religij, je pa gotovo nek znak, da so se ljudje že dolgo nazaj verjetno spraševali o smrti, o tem kaj se zgodi po smrti itn. Torej motiv za sam pojav verovanj ni nujno strah, strah kot tak. Kakor je tudi napačno in pretirano reči, da je človeka nujno strah pred neznanim oziroma tistim česar si ne more pojasniti. Če bi bilo tako, bi bili še vedno v jamah.
Spraševanje o smrti in po smrti, pa ni del verovanja ?
Prav tako tudi nekatere živali "pokopavajo" mrtve. Na primer sloni na mrtve polagajo veje in tako simbolično "pokopljejo" svoje člane.
Sicer pa jaz nisem trdil, da je strah nujen za vero, ampak za obstoj religij, ki temeljijo na moči in nadzoru. In ravno preko strahu najlažje nadzoruješ množico.
Je stalinizem religija?
Napisal sem, da je ideologija. Tako, kot religije.
No zdaj si pa preberi še nekaj o ideologijah, pa ti bo mogoče jasno, da te svoj uspeh ne gradijo izključno na strahu. Pravzaprav je strah kot tak tu povsem nepomemben.
Če verjameš. :) Jaz ne.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

roberto11 napisal/-a:
Problemi napisal/-a:Kot sem te pozval preberi si zgodovino religij in verovanj, namreč le ta morajo imeti nek izvor v nekem času. Pred religijami Knjige, če se osredotočim zgolj kulturo v kateri bivava, so ljudje tudi poznali religije in verovanja. Tisto kar sem ti omenil zgolj kaže na izvore samega koncepta verovanja v nekaj kar je močnejše, mogočnejše, od samega človeka. Ena od praks, glede katere se človek razlikuje od ostalih živali je tudi pokopavanje umrlih. Vzrok za pokopavanje seveda ni nujno nek koncept, ki bi nujno kazal na verovanje oziroma izvore religij, je pa gotovo nek znak, da so se ljudje že dolgo nazaj verjetno spraševali o smrti, o tem kaj se zgodi po smrti itn. Torej motiv za sam pojav verovanj ni nujno strah, strah kot tak. Kakor je tudi napačno in pretirano reči, da je človeka nujno strah pred neznanim oziroma tistim česar si ne more pojasniti. Če bi bilo tako, bi bili še vedno v jamah.
1. Spraševanje o smrti in po smrti, pa ni del verovanja ?
Prav tako tudi nekatere živali "pokopavajo" mrtve. Na primer sloni na mrtve polagajo veje in tako simbolično "pokopljejo" svoje člane.
Sicer pa jaz nisem trdil, da je strah nujen za vero, ampak za obstoj religij, ki temeljijo na moči in nadzoru. In ravno preko strahu najlažje nadzoruješ množico.
Je stalinizem religija?
Napisal sem, da je ideologija. Tako, kot religije.
No zdaj si pa preberi še nekaj o ideologijah, pa ti bo mogoče jasno, da te svoj uspeh ne gradijo izključno na strahu. Pravzaprav je strah kot tak tu povsem nepomemben.
Če verjameš. :) Jaz ne.
1. Del verovanja je tudi, da je matematika skregana sama s seboj. :lol: Pa tudi, kdo je predpisovalec, je ostalo odprto vprašanje? Ah, kaj bi govoril.

Majda Sepe - Ribič, ribič me je ujel :D :D

Zdaj zvečer bolj temna je obala,
sama vračam v mesto se nazaj,
ribič, kje zdaj tvoja barka plava,
ribič, ribič, da te ni nazaj.
Ribič, kje zdaj tvoja barka plava,
ribič, ribič, da te ni nazaj.


Shrink še samo Lorentz ti je ostal, njega bo izigral Hesse, Hermann Hesse nobelovec, saj se spomniš? :lol:
Zadnjič spremenil bargo, dne 13.10.2014 19:50, skupaj popravljeno 1 krat.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Bargo napisal/-a:1. Del verovanja je tudi, da je matematika skregana sama s seboj. :lol: Pa tudi, kdo je predpisovalec, je ostalo odprto vprašanje? Ah, kaj bi govoril.
Bargo, ti s svojimi pesniškimi mislimi človeka prisiliš, da postane veren, če že ni. Saj se ob razumevanju tvojih komentarjev večkrat znajdem pred neznanim. :D

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

roberto11 napisal/-a:
Bargo napisal/-a:1. Del verovanja je tudi, da je matematika skregana sama s seboj. :lol: Pa tudi, kdo je predpisovalec, je ostalo odprto vprašanje? Ah, kaj bi govoril.
Bargo, ti s svojimi pesniškimi mislimi človeka prisiliš, da postane veren, če že ni. Saj se ob razumevanju tvojih komentarjev večkrat znajdem pred neznanim. :D
Lepota možganov. :wink:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

so7il napisal/-a:Dokler mi ne poveš tudi, za točno katero boginjo naj bi slišal, ti pač ne morem odgovoriti, kali.
Kali, boginja Kali, neki indijski boginji je ime Kali oziroma neko indijsko boginjo imenujejo Kali. Kar ti je bilo in napisano in citirano, po določnih verzijah indijske mitologije Shivina žena. Glede te boginje mogoče še to, namreč da ne zamešaš stvari, določene indijske religije oziroma vedske šole oziroma filozofije recimo vaišnavizem (npr. Gibanje Hare Krišna) obdobje v katerem živimo imenujejo kali juga, vendar tega ne smemo mešati z boginjo Kali.

_____________________________________________________________

Kaj želim reči?
Resnično ne vem.
To, da menim, da se nima smisla "bosti" s teboj, dokler ne pojasniš svojega odgovora spodaj (rdeče obarvan tekst - korelacija med rdeče in zeleno obarvanim tekstom), kajti ta tvoj "odgovor" (rdeče obarvan tekst) je po moje izven meja vsaj osnovnega razumevanja slovenskega jezika - če pa ne gre za to, je enostavno izven meja zdravega razuma... Po moje, torej.
Super, torej sva se nehala bosti.

Lep večer in veliko sreče.

P.S.
Se pravi, zanima me, če sem jaz "bebo" ki krade čas in energijo osebi, katere inteligenci ni niti približno dorasel, ali pa meni nek "bebo" krade čas in energijo:
Kar odloči se, saj gre vedno za arbitrarno odločitev ...

P.S.S.

Kaj je s tisto definicijo normalnosti. Sem mislil, da bom vendarle doživel da nekdo povsem natančno in splošno definira pomen označevalca "normalen", pa zgleda, da bom tudi tokrat razočaran. Čeprav bi lahko to predvidel, glede na to, da tega niso uspeli storiti velikani kot so Freud, Lacan, Jacques-Alain Miller in še kdo seveda ...

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a:Vidiš Vojko, sedaj bi potrebovali Rocka, da presodi, če se zaduši eden in vsi z njim, koliko se jih je dejansko zadušilo. :roll: Rock bi verjetno rekel, kako naj presodim, če se pa množijo.
Super povedano :)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a:
bargo napisal/-a:Vidiš Vojko, sedaj bi potrebovali Rocka, da presodi, če se zaduši eden in vsi z njim, koliko se jih je dejansko zadušilo. :roll: Rock bi verjetno rekel, kako naj presodim, če se pa množijo.
Super povedano :)
Prijatelj, samo midva sva še ostala pri kocki in izračunih, procesih in dušenju, saj so te skoraj ugonobili. Samo kali juga, kot praviš. :wink:
Morava igrati loto tako je odsvetoval Shrink. Imam občutek, da če on svetuje potem tema zmaguje. :D Mater na to bi bil še Rock ponosen. Se spomnim, da je spraševal o opredeljevanju, predvidevam, da bi sedaj bil prava zvezda. Škoda, da je umanjkal.

Crvina:
NENA

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Dokumentacija:
The Tao Te Ching

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:
problemi napisal/-a:Verjetno sem malce nesramen, saj vem, da ti matematika ne gre ravno najbolje, tako si pač sam trdil, zato ti bom pomagal. Evo vojko izračunaj nekaj zelo preprostih računov, pa ti bo potem gotovo jasno:

\(\frac{\infty}{2}=\)

\(\frac{\infty}{16}=\)

\(\frac{\infty}{10^2}=\)

\(\frac{\infty}{10^1000000}=\)

\(\frac{\infty}{\infty}=\)
Ne 'malce nesramen', pač pa trapasto nesramen.
Torej je človek, ki ti skuša pomagati nesramen človek? Z malo truda bi ugotovil, da so ti računi "osnovnošolska" matematika. In z malo truda, bi dojel kaj ti govorim.
Prvič, meni "je matematika šla najbolje" v razredu, dokler smo imeli matematiko, se pravi v gimnaziji (za katero utemeljeno sumim, da je nisi imel čast obiskovati; če si, oprosti).
Žal ne, sem bil žrtev eksperimenta z usmerjenim izobraževanjem. Čeprav zakaj žrtev, saj mi kar gre ...
Drugič, počakal bom, da ti bo shrink ali Zajc dal kakšno nalogo, ki te bo postavila na realna tla tvojega matematičnega znanja.
Zgleda, da zopet prosiš nekoga, da nastavi hrbet zate? Zgoraj omenjena sta za mene "profesorja" matematike, tako da vem, da bi mi lahko dala takšno nalogo, da bi samo debelo gledal. Ampak jaz je tebi nisem dal, je zelo preprosta. Odgovori pa so sledeči:
1. \(\infty\)
2. \(\infty\)
3. \(\infty\)
4. \(\infty\)
5. \(nedefinirano\); za "filozofske" potrebe, torej da matematiki zamižijo na eno in pol oko, lahko tudi \(\infty\).

Zdaj pa se še vprašaj kaj pomeni večno. Večno ni nič drugega kot: glede na časovno dimenzijo neskončno. Zdaj pa vse to vključi v tvojo telovadbo, vaja 2), naj te spomnim: "Tako ima bog lastnost, da je 'večen', kar lahko pomeni samo, da 'živi večno' (večno življenje) in ne more umreti, ali se ubiti – kar je očitna kontradikcija. Za gostilniško debato se običajno uporablja prilika o tem, ali lahko bog ustvari tako težko breme, da ga sam ne more dvigniti. Poskušaj razrešiti to antinomijo!" in razmisli.

Moj namig, rezultat bo, da je sama dilema (podčrtano) oziroma vprašanje logično neveljavno.
In tretjič, napiši mi no kakšen osnutek pogodbe o prenosu čeka, ki ima rekta klavzulo (namig: pazi, ne gre za ordrski papir, ampak imenski!). Pa ne pozabi, da je tu modus acquirendi lastninske pravice indosament in ne traditio ali intabulatio in da mora biti veriga indosamentov nepretrgana! Poglej tudi, če ima ček vse obvezne sestavine po zakonu o čeku in če je titulus iustus dovoljen! Hudiča, zdaj sem ti pa že tako vse povedal! :lol: :lol:
Res je vse si mi povedal. Kaj pa zdravila, si jih pozabil vzeti?

...

Zdaj pa naprej k drugim vajam tvoje telovadbe, recimo vaja 1).

Odgovori