Nastanek vesolja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Roman, hvala za ROŽE.
Ni za kaj, žal ti nasvet očitno nič ne pomaga.
Vse je v rokah Shrinka. Samo Shrinku dol visi, tak da ne more biti ravno veliko, če pa je majhno potem pa je itak odveč. :D Naj se igra tam v pravem kotu in naj pusti otroke pri miru, a ne?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Roman, hvala za ROŽE.
Ni za kaj, žal ti nasvet očitno nič ne pomaga.
Pomaga mu lahko le dvoje: šiba od admina, ki pa le začasno učinkuje (njegov primer iz preteklosti, ko je identično smetil), ali ustrezna terapija, ki je rešitev trajnejše narave.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Roman, hvala za ROŽE.
Ni za kaj, žal ti nasvet očitno nič ne pomaga.
Pomaga mu lahko le dvoje: šiba od admina, ki pa le začasno učinkuje (njegov primer iz preteklosti, ko je identično smetil), ali ustrezna terapija, ki je rešitev trajnejše narave.
Vidim, da Lorentz pomaga. Čuj Shrink jemlješ ti Baldrijan ?

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Če morda nisi opazil, bargon, lahko svojo posodobljeno tedensko metriko trolanja spremljaš tukaj:
Sedaj trenutno kaže:

"Iskalnik je našel 169 ujemanj."

:lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:"Iskalnik je našel 169 ujemanj."
:lol:
Merlin, kot sem ti povedal, boš postal še mojster za smeti.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Lady Gaga - Speechless (Live At The VEVO Launch Event)

I can't believe how you looked at me
With your Johnnie Walker eyes
He's gonna get you and after he's through
There's gonna be no love left to rye

And I know that it's complicated
But I'm a loser in love, so baby
Raise a glass to mend all the broken hearts
Of all my wrecked up friends

I'll never talk again, oh boy, you've left me speechless
You've left me speechless so speechless
And I'll never love again, oh friend, you've left me speechless
You've left me speechless, so speechless


Joj, joj, kaj si te naredil z nitkami, Merlin? :roll: Veš, videti si kot mišek, Mirko. :wink:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

dont cry for me argentina full hd 1080 3d optional

It won't be easy
You'll think it strange
When I try to explain how I feel
That I still need your love
After ll that I've done
You won't believe me
All you will see
Is a girl you once knew
Although she's dressd up to the nines
At sixes and sevens with you

Have I said to much?
There's nothing more I can think of to say to you
But all you have to do
Is look at me to know
That every word is true
Zadnjič spremenil bargo, dne 15.10.2014 11:15, skupaj popravljeno 1 krat.

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

bargo napisal/-a:
shrink napisal/-a:"Iskalnik je našel 169 ujemanj."
:lol:
Merlin, kot sem ti povedal, boš postal še mojster za smeti.
Mojster za vse je že Alojz (K)Podre, kar so prepevali na MA / FI pikniku.

https://www.youtube.com/watch?v=pqPirIH8slM


Tošo Asinus Šrink si zasluži tudi kaj podobnega:

https://www.youtube.com/watch?v=wcaE8s0aL7s

Mojster za smeti!

Mojster za smeti,
to si, to si Šrinko ti,
.....

Naprej pa spiši rimo kar sam, saj si tudi pravi mojster za rim . Ing. rimanja , bi te lahko poimenovali!? :shock:

Eno lepo si že napisal! Kako že gre?



:lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

V KANGLI JE LUKNJA :D :D
Leo, Shrinku nalivaš v uho in mu teče skozi usta. :D Pljuni Shrink, izpljuni vendar. :wink:

Podnapisi:
Pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo (1986)


Matero i mačeho, tugo moja i utjeho.
Moje srce, moja kučo stara,
Moja dunjo iz ormara,
Moja nevjesto, moja ljepotice,
Moja sirota kraljice
Mirko, Mirkice

Jugoslavijo na noge,
Pjevaj nek' te čuju,
Ko ne sluša pjesmu,
Slušače oluju!


https://www.youtube.com/watch?v=ltK5c60 ... lpage#t=29

Je kdo videl Shrinka? :roll:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

:?
Shrink, si ti doktor fizike? :roll: Ali samo mojster?

Fizikalna razlaga psihološkega življenja ni mogoča! Pa saj o tem je govoril prof. Hawking. Poslušajo in ne slišijo, bi rekel Rock. :D Vojko kima in momlja nekaj o inteligenci. :wink:

Wilhelm, Wilhelm Leibniz: Z ne normativnimi stavki ni normativnih posledic! Pomeni, da z dejstvi ne moremo utemeljiti normativov.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Tole glede obstoja možnosti, si nekako potegnil iz klobuka, a ne?
Ne. Spreminjanje pač ni prehod iz možnosti v dejanskost.
hm. Ne vem, vendar se dejanskost mora spreminjati, zaradi kreiranja naše resničnosti. Rezultat spreminjanja, preoblikovanja je lahko del procesa, ki ga prepoznamo kot kreativnost. Torej kocka, kot naša kreirana struktura, se bo po določenih metih preoblikovala v kroglo, torej v obliko strukture, ki je bila kreirana že dolgo pred tem. Spreminjanje je torej uporaba možnosti, ki izvira iz dejanskosti. Krogla vsebuje kocko in kocka vsebuje kroglo.
Kako globoko je to zaporedje?
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Ja, kdo pa je posameznik, da bi bilo njegovo priznanje ključno.
Saj ni.
Dobro. Do tega sva prišla, ker kar naprej dvomiš v možnost, ki jo nakazuje matematika, torej pravila, s pomočjo katerih trdiš, da je moč zaloge vrednosti samo ena in sicer 6, ne glede na to, da je stabilnost kocke mogoča tudi na robovih.

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Oporekaš, da se lahko zgodi, za kar pa žal nimaš argumentov, razen svojega mnenja ali bolje verjetja, lepše vere. :wink:
Spet natolcuješ. Pokaži mi, da se je zgodilo, a dokler tega ne storiš, si ti tisti, ki nimaš argumentov (morda pa imaš vero).
Seveda imam vero, tudi ti jo imaš, celo verjetje ji praviš in na tem verjetju sadiš dvome. Pričakuješ lažno pozitivne(negativne) rezultate, vendar je videti, da ne veš kaj bi z njimi počel. :roll:
bargo napisal/-a: Kar sam izračunaj, saj znaš.
Izračunati mogoče, ne znam postaviti želenih enačb.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Spet ta narava. Edino kar izkušamo je 3D prostor, torej 2D liki itak ne obstajajo, lahko pa si jih zamišljamo. Verjetno tudi idealnih teles v naravi ni, saj se vse giblje tako, da žal ne vem kaj si dejansko hotel povedati.
Samo to, da moraš naravo upoštevati.
Vsekakor poleg povprečji, še tudi vse ostale možnosti. Narava pač niso samo povprečja, v naravi sami je tudi nedoločenost in videti je, da napovedovanje(izračunavanje) prihodnosti ni dovoljeno. :roll:

Roman napisal/-a:Ne moreš se odločiti okoli mirovanja kocke, ker ti enkrat paše, da miruje, drugič pa, da ne. Ampak lahko s tem nehava, ne prideva skupaj.
Prav lahko nehava, vendar kriterij za mirovanje kocke je bil podan, 2 sekundi glede na mirujočega opazovalca.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Dobro, izbral si metodo, način ugotavljanja, kar pa ni odgovor na vprašanje, kako natančno?
Ker sem jo sam zidal, vem, kako debele so stene in visoka streha.
Dobro me veseli, vendar prav to je tema najinega pogovora, vse se spreminja tudi tvoja hiša in ti v njej in zunaj nje tako, da še zmeraj ni odgovora na vprašanje: Kako natančno?

Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Spoznana resnica je še vedno samo mnenje.
Prav, vendar vsako mnenje ni del ljudje marsikaj zmešajo skupaj. Mnenje je tudi del resničnosti, ker kot menenje obstaja. Njegov pomen, vsebina, pa sta vprašljiva in bi morala biti predmet preverjanja.
Se strinjam vendar ni (še) mogoče vsega preveriti, vzrok ne leži v vsebini mnenja, temveč v vedenju. Velja pa tudi, da ni mogoče vsega napovedati, vzrok pa leži v naravi in videti je da bo tako tudi ostalo.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Podeljevanje pravilnosti nujno zahteva referenco, vendar pa tudi referenca zahteva referenco, itd. Torej je bolje govoriti o skladnosti, kot o pravilnosti, a ne?
Tudi skladnost zahteva referenco.
Vsekakor, vendar skladnost govori o "relativni pravilnosti" torej skladnosti med referenco in opazovanim, opaženim fenomenom, če zamenjaš referenco je lahko povsem drugače, a ne? :roll:

Roman napisal/-a: bargo: Kako pa ti določiš kaj je resnica?
Roman: Z znanstveno metodo, kajpak.
bargo: Čudno, nisi prej govoril o mnenju, Roman: "Spoznana resnica je še vedno samo mnenje."
Saj nisem rekel, da to določanje tudi uspe.
Določanje mora uspeti, ker drugače ni rezultata oz. resnice. Koliko je tvoja določena resnica resnična je stvar zaupanja v celotno sposobnost in stabilnost sistema določanja, a ne?
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Glede nadomestil, ki jih dobiva za svoj način izvoza "resnice" boš moral levjesrčnega vprašati, bojim se samo, da je lahko cena za nas prevelika.
Preveliko ceno plačujemo ravno za svet, v katerem vladajo predsodki, vere, nasilje, nevednost.
Se strinjam, vendar način, ki ga izvaja levjesrčni je del tega problema in ne rešitve.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Torej navedi eno resnično resnico!
Svet.
Dobro. Vendar kaj je svet?
Roman napisal/-a: Roman: Neskončnost je lastnost neskončne množice.
bargo: Dobro, potem pa definiraj to lastnost.
Roman:: Ta lastnost je, da ima neskončno mnogo elementov.
hm. Lastnost vendar ne more imeti, nekaj kar JE ima prepoznano, predpisano, določeno lastnost, a ne?

Roman napisal/-a: bargo: Proces neskončnosti je vendar neskončen.
Roman: Si s tem kaj povedal?
bargo: Ja, da nima konca in mogoče tudi ne začetka.
Roman: Kaj pa se pri tem procesira?
Nič.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: hm. Recimo, 1->2,2->3,3->4,4->2, 2->3, ....
Aha, torej imaš v mislih neskončna zaporedja. Ampak tu je o procesih zelo težko govoriti, saj jih sploh ni.
Ne, ni nujno, da gre za zaporedja, lahko gledaš kot stanja, po katerih se spreminja nekaj, kar je.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Še nikoli nisi gledal zvezd na jasnem nebu?
Pa saj to ni spremljanje potovanja enega samega fotona.
Tudi, ker je zapustil zvezdo, zadel v tvoje oko, ups in recimo, da je nastalo spoznanje, da je vesolje večinoma prazno. :D
Roman napisal/-a: bargo: Saj je vendar jasno, iz nič v Vesolje je vendar big bang teorija.
Roman: V bistvu to ni res.
bargo: Zakaj ne?
Mislim, da si na to vprašanje že dobil odgovor.
Ja, veliko njih vendar nobeden ne prepriča. V kateri argument, glede teorije, da je vse nastalo "iz točke",
imaš ti največje zaupanje?
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Kaj je nič?
Nič je nič. Niča ni.
Kako da ne, če pa govoriš o njem. Memi?
Zadnjič spremenil bargo, dne 15.10.2014 13:10, skupaj popravljeno 1 krat.


Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

No, s faliranim študentom, ki je spesnil tisto o mojstru, lahko simpatizirajo le podučitelji in pesniki, ki so glede fizike izobraženi natanko "nič pika jožef". :lol:

P.S. bargonova trenutna tedenska metrika trolanja: "Iskalnik je našel 183 ujemanj." :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Ne, nič ne razumeš!
Zato pa divanim tu. :wink: Me malce čas daje in se bom sprva odzval samo na "bizarno idejo", ki mi jo spet pripišeš. :roll:

Poglej, na to temo sem napisal sledeče:
Smo neke vrste super negativna entropija, a ne?
Vsekakor je naše zmanjšanje entropije zanemarljivo z povečevanjem entropije v vesolju.
Moram te spomniti, da tudi z našim delom zmanjšujemo entropijo v okolju, a ne?

Ja pa ne samo naša. Vse strukture nekaj prenašajo ali bolje, skladiščijo. Energijo!
Žive strukture zmanšujejo entropijo, zato pa je potrebna kompleksnost!

Iz enostavnega v kompleksno, vse do naše izvorne absolutne kompleksnosti ali kako?

Umetna gnojila so toliko umetna, kot je umeten dušik, kalij in fosfor! To je samo dokaz, da aktivno zmanjšujemo entropijo v okolju.
vojko napisal/-a: Od kod ti pa bizarna ideja, da bi lahko karkoli naredili brez (92) "naravnih elementov"??? Pa saj je jasno, da pri izdelavi umetnih izdelkov uporabljamo naravne snovi! Poanta je v tem, da na njivi ne boš našel računalnika, ki raste kot krompir, niti na hruški žarnice (čeprav ji Nemci rečejo Birne), niti propelerja.
Računalnika ne njivi. HALO! :evil: Če poenostaviva so računalniki sestavljeni iz čipov, tam notri smo zložili "ATOME" v tako lepe strukture, da je veselje. Z delom smo zmanjšali entropijo v OKOLJU, a ne? Enako je z gnojilom, ki služi kot hrana za žive rastline(CILJINI RAZVOJ!), ki spet zmanjšujejo entropijo. Skratka UREJEJAMO PROSTOR in s tem zmanšujemo kompleksnost.
No, spomnil sem se večje sobe in levega kota, kjer bi se naj zbrale vse molekule zraka! Vidiš to ne gre, ker narava ne dovoli! :mrgreen: Proces je problem, saj se spomniš, a ne?
vojko napisal/-a: Lahko: negantropija se lahko povečuje le začasno, dokler bitja živijo (Vesolje kot celota se na dolgi rok pokorava Drugemu zakonu), omejeno pa na živa bitja. Pri vseh neživih (izoliranih) sistemih se entropija nenehno povečuje.
Ja, če bi mi izumrli, bi se okolje spet razgradilo (zarastlo!) in s tem bi se povečala entropija in ker smo še TUKAJ moramo ohranjati staro in izdelovati novo, za kar pa potrebujemo zmeraj več ENERGIJE! Saj je zmeraj več STAREGA, a ne?
Vidiš sedaj, da je potrebno za naše ustavljanje ENTROPIJE zmeraj več energije? :roll: Mogoče nas je zato zmeraj več! Živali nimajo teh problemov. Brlog se zmeraj najde, a ne?
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Max-u so povedali, da je v fiziki vse že jasno, samo še nekaj malenkosti in naj ne troši svojega talenta za teh nekaj malenkosti, a ne? Danes imamo hologramsko vesolje, M-teorijo, itd
Ja, to mu je rekel njegov profesor fizike iz Muenchna Philipp von Jolly. Ampak kaj želiš povedati?
No, če me sprašuješ: Jolly se tudi moti!

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8302
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:No, s faliranim študentom, ki je spesnil tisto o mojstru, lahko simpatizirajo le podučitelji in pesniki, ki so glede fizike izobraženi natanko "nič pika jožef". :lol:

P.S. bargonova trenutna tedenska metrika trolanja: "Iskalnik je našel 183 ujemanj." :lol:
Jolly pa ne že spet.TRICA, to je bila TRICA. Saj se spomniš, da sedaj igraš košarko, če ne, vzami že končno Baldrijan. :D :lol:


Like the sun comes crashing down
You will set the world on fire
DEEP DOWN, YOU GOT TO KNOW WHY
WE PREPARE FOR WAR
IT’S VENGEANCE OR SACRIFICE


Amaranthe - The Nexus


EVA
Right now
I wanna be the enemy
I hide
Empower our remedy

Step up
Get your game on
Get your pride back
Never back down, oh

Kengoru!

Zaklenjeno