Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Fizikalna razlaga psihološkega življenja ni mogoča! Pa saj o tem je govoril prof. Hawking. Poslušajo in ne slišijo, bi rekel Rock. :D Vojko kima in momlja nekaj o inteligenci. :wink:

Wilhelm, Wilhelm Leibniz: Z ne normativnimi stavki ni normativnih posledic! Pomeni, da z dejstvi ne moremo utemeljiti normativov.
so7il napisal/-a:Veš Problemi, ponos zaročenke, ki ti nudi spolne usluge in pripovedovalke anekdot obenem - tiste tvoje "živim-skupaj-partnerice-žekarnekajlet" v glavnem (če te seveda ni že brcnila v dislektično rit) - z njo se tako pogovarjaj.
Problemi! Imaš probleme, so7il? Pa ne da se ti igraš tudi doktorja? Si ti hoby doktor? :roll:

Prijatelj, od kod se jim jemlje. Še dobro, da imam Borovo škornje z GECO oprijemom. :D

Shrink, si naredil domačo nalogo. Drugače boš spet v kotu. :mrgreen:
Zadnjič spremenil bargo, dne 15.10.2014 12:06, skupaj popravljeno 1 krat.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:nedavno sem npr. "listal" Susskindovo knjigo, ki je nastala na podlagi njegovih predavanj iz osnov kvantne mehanike - v njej zelo posrečeno predstavi, kako se razlikujeta matematična logika (oz. njene zakonitosti) klasične in kvantne mehanike (bom kar citiral - v lastnem prevodu):
Ali gre za to njegovo knjigo Quantum Mechanic The theoretical minimum?

Če ne, bi te prosil, da mi objaviš link, da jo lahko tudi sam preberem.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

so7il napisal/-a:No, pa reciva kakšno, ti dislektik, ponos matere, ki te je rodila. Pa ponos očeta, ki te je dislektičnega naredil, seveda tudi (mimogrede, je nate ponosni oče potem ostal v Bosni, ali pa živi pri tvoji, nate ponosni materi?)
Kaj je ti iztrebek kvaziateistični, ti je zmanjkalo teksta, pa te je začela motiti moja motnja?

so7il, ti iztrebek nacionalistični, ti je zmanjkalo teksta, pa te je začelo motiti poreklo mojega očeta?
Zadnjič spremenil problemi, dne 15.10.2014 12:28, skupaj popravljeno 2 krat.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:nedavno sem npr. "listal" Susskindovo knjigo, ki je nastala na podlagi njegovih predavanj iz osnov kvantne mehanike - v njej zelo posrečeno predstavi, kako se razlikujeta matematična logika (oz. njene zakonitosti) klasične in kvantne mehanike (bom kar citiral - v lastnem prevodu):
Ali gre za to njegovo knjigo Quantum Mechanic The theoretical minimum?

Če ne, bi te prosil, da mi objaviš link, da jo lahko tudi sam preberem.
Ja, daj link Merlin do svoje knjižnice, ker kar si napisal je videti precej sumljivo. :D :lol: Žoga je na črti, sedaj ne vemo še ali si si dal gool ali ne. Veš Mirkec, čisto si nas že utrudil s temi avtogoli. Opusti nogomet, predlagam ti košarko. :D Boš lahko treniral TRICE.

p.s.
Pogrešam Rocka.
Zadnjič spremenil bargo, dne 15.10.2014 12:17, skupaj popravljeno 1 krat.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a:Ja, daj link Merlin do svoje knjižnice, ker kar si napisal je videti precej sumljivo. :D :lol:
Ma ne bargo, jaz dejansko sprašujem po knjigi in ne, da bi preverjal shrinkove navedbe.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a:
bargo napisal/-a:Ja, daj link Merlin do svoje knjižnice, ker kar si napisal je videti precej sumljivo. :D :lol:
Ma ne bargo, jaz dejansko sprašujem po knjigi in ne, da bi preverjal shrinkove navedbe.
Saj, saj. Veš, jaz mu s težavo verjamem. Stopil je v algebro, boolovo algebro in grupe so nevarna stvar. :D Se hitro izgubiš, saj se spomniš 0={}. Me skrbi za Mirkeca, mislim, da je vse pomešal, naš dr. gregor. :lol:
BAMBUS!

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Rihanna - Rude Boy

Come here
Rude boy, boy
Can you get it up
Come here
Rude boy, boy
Is you big enough
Take it, take it
Baby, baby
Take it, take it

so7il
Prispevkov: 268
Pridružen: 23.9.2005 20:08

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a so7il »

problemi napisal/-a:Kaj je ti iztrebek kvaziateistični
Slab dan? Ok, saj vem da v resnici ne misliš tako...
...ti je zmanjkalo teksta, pa te je začela motiti moja motnja?
Teksta mi ni zmanjkalo, le smisla ne vidim v nadaljevnju tiste debate. Že od takrat, ko sem te pozval da malo pojasni svoj odgovor (tekst, ki sem ga zeleno-rdeče obarval, če se spomniš).
Ja, tvoja motnja (ko je postajala vedno bolj izrazita) je precej pripomogla k temu, da me je tista debata začela utrujati...
problemi napisal/-a:...nacionalistični...
Nisem nacionalist. Vsaj glede pripadnikov narodnosti bivše skupne države ne - ne glede na to, kje živijo/bivajo.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

so7il napisal/-a:Slab dan? Ok, saj vem da v resnici ne misliš tako...
Sploh ne, dejansko mislim tako.
Teksta mi ni zmanjkalo, le smisla ne vidim v nadaljevnju tiste debate.
Super, torej ...
Že od takrat, ko sem te pozval da malo pojasni svoj odgovor (tekst, ki sem ga zeleno-rdeče obarval, če se spomniš).
Pojasnilo si dobil.
In ja, tvoja motnja (ko je postajala vedno bolj izrazita) je precej pripomogla k temu, da me je tista debata začel utrujati...
Si mazohist, skratka čemu vztrajaš?

Utrujati je tebe začelo kaj drugega in ne moja motnja. Recimo, tvoje neartikulirano citiranje določenih tekstov.
Nisem nacionalist. Vsaj glede pripadnikov narodnosti bivše skupne države ne - ne glede na to, kje živijo/bivajo.
Ja nezavedno je res hudič. Sem mislil, da si zgolj latentni nacionalist, pa iz zgornjega vidim, da ne gre za latentnost. Dokaz: podčrtano.

Podn!

Namesto zaključka ... sprehodi se v ...

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

problemi napisal/-a:
so7il napisal/-a:Slab dan? Ok, saj vem da v resnici ne misliš tako...
Sploh ne, dejansko mislim tako.
Teksta mi ni zmanjkalo, le smisla ne vidim v nadaljevnju tiste debate.
Super, torej ...
Že od takrat, ko sem te pozval da malo pojasni svoj odgovor (tekst, ki sem ga zeleno-rdeče obarval, če se spomniš).
Pojasnilo si dobil.
In ja, tvoja motnja (ko je postajala vedno bolj izrazita) je precej pripomogla k temu, da me je tista debata začel utrujati...
Si mazohist, skratka čemu vztrajaš? :lol:

Utrujati je tebe začelo kaj drugega in ne moja motnja. Recimo, tvoje neartikulirano citiranje določenih tekstov.
Nisem nacionalist. Vsaj glede pripadnikov narodnosti bivše skupne države ne - ne glede na to, kje živijo/bivajo.

Ja nezavedno je res hudič. Sem mislil, da si zgolj latentni nacionalist, pa iz zgornjega vidim, da ne gre za latentnost.
Dokaz: podčrtano.

Podn!

Namesto zaključka ... sprehodi se v ...
Temu rečemo zmaga nad nasprotnikom in povečanje udarne moči. Odlično! 8) Gustaf na delu. :wink: :lol:
Samo to še ni nič prijatelj, pravi problem je, ko nezavedno postane zavedno. :oops:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

vojko napisal/-a:Ne, nič ne razumeš!
Zato pa divanim tu. :wink: Me malce čas daje in se bom sprva odzval samo na "bizarno idejo", ki mi jo spet pripišeš. :roll:

Poglej, na to temo sem napisal sledeče:
Smo neke vrste super negativna entropija, a ne?
Vsekakor je naše zmanjšanje entropije zanemarljivo z povečevanjem entropije v vesolju.
Moram te spomniti, da tudi z našim delom zmanjšujemo entropijo v okolju, a ne?

Ja pa ne samo naša. Vse strukture nekaj prenašajo ali bolje, skladiščijo. Energijo!
Žive strukture zmanšujejo entropijo, zato pa je potrebna kompleksnost!

Iz enostavnega v kompleksno, vse do naše izvorne absolutne kompleksnosti ali kako?

Umetna gnojila so toliko umetna, kot je umeten dušik, kalij in fosfor! To je samo dokaz, da aktivno zmanjšujemo entropijo v okolju.
vojko napisal/-a: Od kod ti pa bizarna ideja, da bi lahko karkoli naredili brez (92) "naravnih elementov"??? Pa saj je jasno, da pri izdelavi umetnih izdelkov uporabljamo naravne snovi! Poanta je v tem, da na njivi ne boš našel računalnika, ki raste kot krompir, niti na hruški žarnice (čeprav ji Nemci rečejo Birne), niti propelerja.
Računalnika ne njivi. HALO! :evil: Če poenostaviva so računalniki sestavljeni iz čipov, tam notri smo zložili "ATOME" v tako lepe strukture, da je veselje. Z delom smo zmanjšali entropijo v OKOLJU, a ne? Enako je z gnojilom, ki služi kot hrana za žive rastline(CILJINI RAZVOJ!), ki spet zmanjšujejo entropijo. Skratka UREJEJAMO PROSTOR in s tem zmanšujemo kompleksnost.
No, spomnil sem se večje sobe in levega kota, kjer bi se naj zbrale vse molekule zraka! Vidiš to ne gre, ker narava ne dovoli! :mrgreen: Proces je problem, saj se spomniš, a ne?
vojko napisal/-a: Lahko: negantropija se lahko povečuje le začasno, dokler bitja živijo (Vesolje kot celota se na dolgi rok pokorava Drugemu zakonu), omejeno pa na živa bitja. Pri vseh neživih (izoliranih) sistemih se entropija nenehno povečuje.
Ja, če bi mi izumrli, bi se okolje spet razgradilo (zarastlo!) in s tem bi se povečala entropija in ker smo še TUKAJ moramo ohranjati staro in izdelovati novo, za kar pa potrebujemo zmeraj več ENERGIJE! Saj je zmeraj več STAREGA, a ne?
Vidiš sedaj, da je potrebno za naše ustavljanje ENTROPIJE zmeraj več energije? :roll: Mogoče nas je zato zmeraj več! Živali nimajo teh problemov. Brlog se zmeraj najde, a ne?
vojko napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Max-u so povedali, da je v fiziki vse že jasno, samo še nekaj malenkosti in naj ne troši svojega talenta za teh nekaj malenkosti, a ne? Danes imamo hologramsko vesolje, M-teorijo, itd
Ja, to mu je rekel njegov profesor fizike iz Muenchna Philipp von Jolly. Ampak kaj želiš povedati?
No, če me sprašuješ: Jolly se tudi moti!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:nedavno sem npr. "listal" Susskindovo knjigo, ki je nastala na podlagi njegovih predavanj iz osnov kvantne mehanike - v njej zelo posrečeno predstavi, kako se razlikujeta matematična logika (oz. njene zakonitosti) klasične in kvantne mehanike (bom kar citiral - v lastnem prevodu):
Ali gre za to njegovo knjigo Quantum Mechanic The theoretical minimum?

Če ne, bi te prosil, da mi objaviš link, da jo lahko tudi sam preberem.
Ja, za to knjigo gre, v prostem dostopu (vsaj ne legalno) pa žal ne obstaja.
bargo napisal/-a:
problemi napisal/-a:
bargo napisal/-a:Ja, daj link Merlin do svoje knjižnice, ker kar si napisal je videti precej sumljivo.
Ma ne bargo, jaz dejansko sprašujem po knjigi in ne, da bi preverjal shrinkove navedbe.
Saj, saj. Veš, jaz mu s težavo verjamem. Stopil je v algebro, boolovo algebro in grupe so nevarna stvar. Se hitro izgubiš, saj se spomniš 0={}. Me skrbi za Mirkeca, mislim, da je vse pomešal, naš dr. gregor.
BAMBUS!
Hah, tole pa je svojevrstna ironija glede na to, da je pesnik nekoč mešal pojme injektivnost/surjektivnost/bijektivnost s pojmi enoličnost/večličnost. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Problemi napisal/-a: Ma ne bargo, jaz dejansko sprašujem po knjigi in ne, da bi preverjal shrinkove navedbe.
Saj, saj. Veš, jaz mu s težavo verjamem. Stopil je v algebro, boolovo algebro in grupe so nevarna stvar. Se hitro izgubiš, saj se spomniš 0={}. Me skrbi za Mirkeca, mislim, da je vse pomešal, naš dr. gregor.
Hah, tole pa je svojevrstna ironija glede na to, da je pesnik nekoč mešal pojme injektivnost/surjektivnost/bijektivnost s pojmi enoličnost/večličnost. :lol:
Saj, saj, Shrink. Opravi naloge, imaš tri na razpolago izberi eno. Vrži kovanec, če se ne moreš odločiti. :lol:

Glej samo zate Shrink, ker te še zmeraj zanaša, ti podam še metodo:
Naloga: _______________________________ Odgovor: _______________________________.

Mirkec, šele potem lahko rečeva kakšno o mami.

Si ti videl MIKIJA je nabrit ko mačja glava! :D :lol:

Toe

EVA
Si 22, SHRINK! :mrgreen:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Queen & Annie Lennox & David Bowie - Under Pressure - HD

:?:
01!
SHRINK!
Mm ba ba de
Um bum ba de
Um bu bu bum da de
Pressure pushing down on me
Pressing down on you no man ask for
Under pressure - that burns a building down



Genesis - I can't dance (1991) :D :D


Hot sun beating down
Burning my feet just walking around.

Hot sun making me sweat
'Gators getting close, hasn't got me yet

I can't dance, I can't talk.
The only thing about me is the way I walk.
I can't dance, I can't sing
I'm just standing here selling everything.



Duša nije na prodaju

Natuštilo se i nebo je olovno
rasprodajem sve
što je ostalo od mene
loše očuvano polovno
jeftino i u pola cene
rasprodajem sve
što je ostalo od mene


Shrink, kakšna je CENA? :mrgreen:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

Midnight Oil - Beds Are Burning :D :D

Out where the river broke
The bloodwood and the desert oak
Holden wrecks and boiling diesels
Steam in forty five degrees

The time has come
To say fair's fair
To pay the rent
To pay our share

Odgovori