Nastanek vesolja

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

so7il napisal/-a:
shrink napisal/-a:Hah, pesniku, ki smeti, očitno ni potegnilo, da njegove smeti vidim lepo pometene v smetnjak (kot je vidno na sliki više) in da mi niti na pamet ne pade, da bi ga odpiral. :lol:
Kaj, ko bi si ga raje spet napravil vidnega (toliko, da zdaj ne bomo deležni poezije kar dveh sebe polnih pesnikov, okoli katerih naj bi se vrtel ves svet)?
Saj, on bi, samo mu dol visi. :lol: Mali Erik in Poštar

Kaj mi date poštarja? ... Tu pravi sosed, da me je poštar naredu. :cry: Pa sem klical, da mi date poštarja, da ga vprašam, če me je res on naredu. :mrgreen:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:
so7il napisal/-a:
shrink napisal/-a:Hah, pesniku, ki smeti, očitno ni potegnilo, da njegove smeti vidim lepo pometene v smetnjak (kot je vidno na sliki više) in da mi niti na pamet ne pade, da bi ga odpiral. :lol:
Kaj, ko bi si ga raje spet napravil vidnega (toliko, da zdaj ne bomo deležni poezije kar dveh sebe polnih pesnikov, okoli katerih naj bi se vrtel ves svet)?
Ne vem, kako bi lahko to pomagalo: on bi še naprej pesnil. Seveda si ga lahko tudi sam narediš ne-vidnega.
Skrčko, kaj zdaj tebi visi dol ali ga sploh ne vidiš več? :shock:

Mali Erik in spoved
Imam en greh pa bi se rad spovedal. Majo sem peljal v kino in vsa gledala risanko, potem pa sem zaspal. :( Sem slišal, da je greh, če spiš z punco pred poroko. Mi, oprostite, da sem spal z Majo pred poroko? :roll:


O Mio Babbino Caro

so7il
Prispevkov: 268
Pridružen: 23.9.2005 20:08

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a so7il »

shrink napisal/-a:Ne vem, kako bi lahko to pomagalo: on bi še naprej pesnil.
To že... ampak tebi ne bi bilo potrebno ugibati ali ima tebe v zobeh ali pa koga drugega, pa ga za vsak slučaj opominjati da "sploh ne vidiš njegovih postov"... Precej komično - pa ne v najboljšem smislu.
Seveda si ga lahko tudi sam narediš ne-vidnega.
Mene tokrat ne moti kaj preveč. Kvarkadabrin forum kot "arhiv" je nepopravljivo zasral že s prvo rundo (takrat, leto ali dve nazaj bi mu pa "vrat zavil", če bi le imel priložnost)...



P.S. (špecanje press)
(tokrat pa ima zares tebe "čez" :D )

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

bargo napisal/-a:
shrink napisal/-a:
vojko napisal/-a:Vidiš, kam vodi ta pot?
V bistvu ne.
Tako ja Shrink. Sem vedel, da imaš talent. Videti je, da si stavil si na pravega konja. Iskrenost in vera.

A mathematician is a blind man in a dark room looking for a black cat which isn't there.

Sinteza : MREŽA :wink:
Čustev in razuma ni mogoče ločiti.
Špecanje ja, namesto, da bi se šmrkavec učil. :lol: Mirkec, sedaj si še Erik, pa kam to vodi. :?

Shrink, naredi nekaj pravega za božjo voljo, samo ne se skrivat. :wink:

Schrödinger press
Zadnjič spremenil bargo, dne 18.10.2014 17:44, skupaj popravljeno 3 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a shrink »

Da tudi mene omenja (poleg ostalih), mi ni treba posebej preverjati, ker je to tako in tako njegova stalna praksa. 8) Drugače pa sem ga spet opomnil zato, da si ne bo slučajno domišljal, da klikam na "Prikaži to sporočilo"; odkar sem si ga naredil "ne-vidnega", na to ravno toliko klikam, kot prej na njegove idiotske linke. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Da tudi mene omenja (poleg ostalih), mi ni treba posebej preverjati, ker je to tako in tako njegova stalna praksa. 8) Drugače pa sem ga spet opomnil zato, da si ne bo slučajno domišljal, da klikam na "Prikaži to sporočilo"; odkar sem si ga naredil "ne-vidnega", na to ravno toliko klikam, kot prej na njegove idiotske linke. :lol:
Harry Potter Invisible Cloak Tutorial : PopFX 006 :mrgreen:

Sedaj si še Garret. E moj all in one.

Strune! Gorenje!

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Čestitam, bargon, v zadnjem tednu si uspel napesniti (pardon: natrolati) za:

"Iskalnik je našel 200 ujemanj."

P.S. To je bilo izredno oglašanje ob tem mejniku, se pa - kot obljubljeno - ponovno oglasim ob novem (za en razred večjem) mejniku. :lol:
Ja saj, ti si preskočil razred, glede na to kar pravi Hawking, zato pa imam sedaj problem, da ne morem še definirati vrste. Prišla sva do marsovca, vendar to itak veva oba, problem je, da ne vem natanko, kateri marsovec si? :?
Moder nisi, ker modri so črvi.
hm.
Kako te najdem, ko te bom našel, zlato moje zlato, potem bo hudič, tako, da ...

Waiting for input ....

Electric Dreams - Giorgio Moroder - The Duel (Movie version) - 1984



Mater, spet se mi bo sesul računalnik. 8) Kak sem te dal 500 eur za tako slabo grafiko!



Shrink, ti si moja zlata ribica! Si jo videl, zgoraj!


Veš, skrčko, take zlate ribice smo dobivali za same 5! :wink:

Kofa je bušna

Shrink, rabiš kovanec? :mrgreen:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Mali Erik in pevski zbor
Jaz bi nekaj vprašal? Kaj mogoče šiba pri vas poje? Šiba. Mi dobimo v šoli zdaj obvestilo o ocenah in je ati rekel, da bo šiba pela, če bo v šoli kaj narobe. Ja, zdaj pa me zanima kaj poje šiba? :mrgreen:
EVA press

Mali Erik in nedolžnost
Kaj vi se spoznate na finance? Kaj pomeni to da si nedolžen? Kaj to je potem takrat, pri 16, ko si prvič denar sposodijo? To je tako, kot Grčija. :mrgreen:


Črvina
vojko napisal/-a:Z velikim zanimanjem spremljam razvoj na področju kvantne gravitacije. Ena najbolj revolucionarnih idej v zadnjem času se mi zdi ideja o povezavi gravitacije in informacije. Erik Verlinde iz Univerze v Amsterdamu je predlagal takšno idejo, ki je zajela fizike kot nevihta. Verlinde predlaga koncept, da je gravitacija le manifestacija entropije v vesolju. Njegova ideja temelji na drugem zakonu termodinamike, ki pravi, da se entropija vedno povečuje s časom. To nakazuje, da razlike v entropiji med deli vesolja ustvarjajo silo, ki prerazporeja snov na način, ki maksimira entropijo. Tej sili pravimo teža.

Že to je eksplozivna zamisel, spin-off te zamisli pa je še bolj eksotičen: gravitacija je v bistvu posledica informacije!

Jae-Weon (ki razvija Verlindejejve ideje na Univerzi v J. Koreji) in sodelavci domnevajo, da se izguba informacij na dogodkovnem horizontu črne luknje mora zgoditi. In če je tako, se mora prostor-čas organizirati na način, ki maksimira entropijo na teh horizontih. Z drugimi besedami, ustvarja gravitacijsko silo.

To je zanimivo iz več razlogov. Prvič, Jae-Weon in sodelavci predpostavljajo obstoj prostor-časa in njegovo geometrijo in se preprosto vprašajo, kakšno obliko mora zavzeti, če se informacija briše na horizontu na ta način. Prvič direktno korelirajo gravitacijo in kvantno informacijo. Toda najmočnejša ideja v Verlindejevem pristopu je prav gotovo, da je gravitacija v bistvu fenomen informacije.

Tu pa se moje razumevanje konča. Ali mi lahko kdo to močno idejo pojasni bolj laično?
Ja, zanimivo. Neke vrste prepletenost dvojčkov Verlinde, Erik in Herman.

vojko napisal/-a:
stoplak napisal/-a:
Bargo napisal/-a: "V začetku je bila Informacija in Informacija je bila v Energiji in Informacija je bila Energija.
Na začetku se je zgodil veliki pok. V začetku je bil kaos in kaos je bil energia in informacije ni bilo v energiji.
Bargo napisal/-a:KAKO se je zgodil? Iz česa se je zgodil?
To so že pojasnili, ampak samo v cerkvi!
vojko napisal/-a:Zelo samozavestno. Ali je ta metafora o "razburkanem morju", o "urejanju valov v nekakšne skupke", o "lepih okroglih valovih" kot o izvoru gravitacije, zrasla na tvojem zelniku ali si o tem bral? To se mi namreč zdi še dosti bolj eksotična (in komplicirana, predvsem pa izredno težko dokazljiva) hipoteza kot Verlindejeva… :wink:
Vojko, tako si jaz to predstavljam. Danes ne znamo razložiti, zakaj se je sploh lahko vesolje začelo širiti. Na začetku bi naj zaradi gostote energije nastala takšna gravitacija, ki bi to preprečila. Energija lahko povzroča gravitacijo samo takrat, ko je lepo urejena, torej vsebuje in nosi informacijo. In ta ukrivlja prostor.
Mi lahko, prosim, na poljuden način razložiš tvojo sintagmo: "lepo urejena energija"?
Sami sinusi. Se spomniš rifl mašine? Potem izboljšuješ vse do centrifuge in evo gravitacija! Prašek, mehčalec, itd. :mrgreen:

Shrink vidiš, sva preko horizonta, te bo potegnilo v singularnost, pa še laserja nimaš, ker imaš palico. Saj se boš ja zavrtel v desno. Joj, joj, Skrčko. :lol:

Danes je sobota in jutri se počiva tako, da opravi svojo nalogo.
Black hole press

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Zvezdni dnevnik, danes je torek, 15.1.2013 1:42
vojko napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Vojko napisal/-a:Kaj pa veš o črvinah, da opraviva preliminarni test?
Hm. Sem razmišljal, Vojko ? Znanstvena metoda, ravnina, virtualnost, vera, se spomniš ?
Bargo napisal/-a: Črvine ja, to je nekaj, kar ima potencial, da lahko potujemo po vesolju, velikem vesolju !
Kaj je Vesolje ? Za božjo voljo, nikar se ne ustavi, Ti, ki se kličeš Vesolje.

Recimo kaj praviš na tole prezentacijo : Model, kot model črvine ? :roll:
Slabo, nezadostno. Na temelju tega bova težko resno debatirala o črvinah... :wink:
Kaj pa sedaj, ko imava praktične skoke v preteklost in nazaj. Kaj meniš o modelu? :roll:

Malce glasbe za zabavo:
Abba - The Day Before You Came

Must have left my house at eight, because I always do
My train, I'm certain,
left the stationjust when it was due
I must have read the morning paper going into town
And having gotten through the editorial, no doubt I must have frowned
I must have made my desk around a quarter after nine
With letters to be read, and heaps of papers waiting to be signed
I must have gone to lunch at half past twelve or so
The usual place, the usual bunch
And still on top of this I'm pretty sure it must have rained
The day before you came

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Zvezdni dnevnik, danes je ponedeljek, 30.9.2013 18:12
smolejleo napisal/-a:
shrink napisal/-a: - hobi kozmologu ni jasno, da je temna masa realno zaznana na osnovi rotacijskih krivulj galaksij;
:lol:
Tebi ni jasno, da je "zaznava" temne mase na osnovi rotacijskih krivulj zelo zelo posredna. Zakaj?
Slika

Torej izračunali so, da bi po veljavnih zakonih in opazovani masi (svetle zvezde) hitrost zunanjih delov galaksij morala potekati po modri krivulji. Opazili pa so, da rotirajo hitreje. Če bi bilo mase v galaksiji več, kot jo opazimo, bi bila stvar v soglasju z zakoni - izračunane hitrosti bi se ujemale z opazovanimi (rdeča krivulja). In -- tata tatata - iz rokava potegnemo temno snov, temno materijo - ta ima toliko in toliko mase, ki je sicer nikakor ne vidimo, ampak če hočemo, da je vse po naših zakonih in modelih tam mora biti. In to je Shrinkov DOKAZ " da je temna masa realno zaznana na osnovi rotacijskih krivulj galaksij ". Koliko je to "realno" - naj vsak sam zase premisli. Zame je realno, da v elektromagnetnem spektru ali s pomočjo Lukecovega nihala ali astrologa Skrčka ali.... zaznam vsaj nekaj atomov, gramov, kvantov te snovi, stehtam, določim gostoto, ... - to je realno - in ne: če želimo ohraniti vse kot je - mora biti tam, mora, mora biti tam in konec, pa če je v vseh teh letih ( 1930 se pojavi sum , od 1960 pa resno delajo na tem) nemogoče odkriti 1 mg te snovi - pa bi morala biti tudi tu, v naši galaksiji, v našem rokavu.
In v wikipediji pa tudi drugod piše:

List of unsolved problems in physics: What is dark matter? How is it generated? Is it related to supersymmetry?

ali pa na isti strani v nemščini:
In der Teilchenphysik werden verschiedene Kandidaten als Konstituenten der Dunklen Materie diskutiert. Ein direkter Nachweis im Labor ist bislang nicht geglückt, so dass die Zusammensetzung der Dunklen Materie als unbekannt gelten muss.

http://en.wikipedia.org/wiki/Dark_matter
http://de.wikipedia.org/wiki/Dunkle_Materie
(30.09.2013)

Direktnega - rrrrealnega dokaza za temno snov ni - seveda lahko na potrditev čakamo, čakamo čakamo že 50 let ali se pa po teh letih vprašamo - mogoče je pa kaj drugega vzrok, da se galaksije vrtijo tako kot se (pa še kaj drugega je povezano s tem - struktura in trajnost določenih galaksij,...) Ne to pa ne, tako lepa hišica se nam podre, potem pa na novo dozidavati, razlagati, ... Raje počakajmo še kakih 50 let ali pa Eliene - bomo potem zvedeli kaj več.

Torej pravljičar Skrčko Skrčko Srink - tale realni dokaz je spet za tvoje vesolje lego modelčkov in peskovnika - tam si experda magna, direktno prenašanje tega na realnost je pa čisto šarlatanstvo.
Neposrednega dokaza o obstoju temne materije ni.
:|
Paraj, Mirko! Pazi na nitke. :lol:

Črvina

Kofa je bušna :mrgreen:

Gogol Bordello - Pala Tute Shrink, videti je, da si zadel VLAK! :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Zvezdni dnevnik, danes je četrtek, 3.10.2013 20:38
shrink napisal/-a:
osmoljenileo napisal/-a:Gospod Shrink, da ne bo pomote .jaz sem zelo prepričan v tisto, kar je znanszveno dokazano. Imam pa pravico dvomiti o tem, kar ni znanstveno dokazano.
Zate je vsaka hipoteza, ki se pojavi v x intervjuju ali y poljudno znansveni reviji in jo zagovarja – samo zagovarja „uradna“ znanost že dokazana.
Če ponovim Romanov komentar:

Imaš pravico dvomiti tudi o tem, kar je znanstveno dokazano. Ampak saj ti sploh ne veš, kaj je znanstveno dokazano.
Ob tem si zelo naiven ali pa kot so nekateri tu že spredvideli, zavestno lažeš in zavajaš.
Za imenovanja s strani tebi podobnih nakladačev tipa Rock, ki bolehajo za disociacijo, mi "dol visi" (drugič).
Aktualni primer: Za temno maso si napisal
shrink napisal/-a: - hobi kozmologu ni jasno, da je temna masa realno zaznana na osnovi rotacijskih krivulj galaksij;
In ko te opozorim, da realno v tem primeru pomeni zelo zelo posredno, potem hitro napišeš
shrink napisal/-a: Hah, meni je že jasno, da gre za posredno zaznavanje (in zato ne potrebujem copy/paste razlag s strani polpismenega in neizobraženega šarlatana), očitno pa šarlatanskemu hobistu ni jasno, da se v fiziki marsikaj posredno zaznava in dokazuje, pa seveda nihče (razen neizobraženih šarlatanov), ne dvomi, da obstaja: npr. (če smo že pri astronomiji) gravitacijski valovi in črne luknje.

Kaj je sedaj – realno zaznana ali gre za posredno zaznavanje in ali gre v tem primeru sploh za zaznavanje. Sedaj se boš ti kot pravi expert in to expert izmikavstva in samo izmikavstva začel zvijati svoji enodimenzionalnosti v čast in se umikati z že ustaljenim vzorcem žaljenja drugačemislečih.


Še ena tvoja izjava skupaj z neprimernimi vzdevki sogovorniku
shrink napisal/-a:
- samo šarlatanski hobi kozmologi, ki ne razumejo kozmološkega načela, dvomijo v homogenost vesolja; podnapisi za hobiste: vesolje je homogeno v povprečju na velikih skalah in to jasno kažejo opazovanja;
Na teh skalah (ali so to velike ali majhne v primerjavi s tem kar opazujemo – vesoljem, lahko spet samo fantaziramo) naj bo homogeno. In to nam nič ne pomaga, saj petkrat več snovi – temne snovi ni mogoče opazovati. To pomeni, da je za nas vesolje pogača v kateri lahko opazujem rozine in samo rozine, vsega drugega pa ne. Koliko materjala je to za razno razne stvore! Ne, to pa ne – nam znana snov je zbrana v galaksije, nebesna telesa, telesa – tista temna je pa lepo porazdeljena, kakšen milimilimili gramček na kubični kilometer, pa že znese toliko, da napisane formulce funkcionirajo. Da bi bilo pa iz te snovi, ki jo je 5 krat več kot naše, možno kaj takega kot je možno iz naše snovi - to pa ne. Ampak gospod Shrink – tudi tu ne smemo biti diskrimatorni. Naj še za to velja homogenost.
Ponavljajoče se hobistično nakladanje/jokcanje polpismenega in neizobraženega šarlatana (katerega poznavanje fizike je na nivoju OŠ spoznavanja narave :lol: ) na katerega sem že izčrpno repliciral in ne potrebuje ponovitev.
In na koncu še o copy/paste razlagah
Tudi tu si ti največji expert – v vsem branju tvoje_napisanega nisem zasledil niti ene tvoje izvirne ideje, misli. Kakšno copipaste pravljico ali rimo že napišeš, koliko tega razumeš, je pa že vprašljivo - bolj površno, bi ocenila tršica.
Za polpismene in neizobražene hobiste tipa osmoljenileo ni treba izumljati tople vode: zadostuje citiranje iz obstoječih virov (tudi iz wikipedije) (n-tič). :lol:
Tako si zdrsnil iz trodimenzionalnega Skrčka preko dvodimenzionalnega Hawkingovega bitja v enodimenzionalnega Amritovega veččlenika in vsakkdo spedvidi, da je s takim expertom šarlatanstva, izmikanja in laži vsaka diskusija odveč.
Spet si duhovit ko kravja ***, osmoljenileo.

Z rdečo se kaže vsa pismenost osmoljenegaleota. :lol:
Joj, joj, joj, Merlin, dr. Gregor, Poštar, Mirkec moj, pa kaj je s teboj.

Kdo te je pobarval na zeleno, Mirkec moj?
Mater pa ti nisi pravi MARSOVEC. :shock: QED. Ti si samo zelen, muci. Otroci so se igrali v garaži. ... A naj ga v bencin potunkam? Saj zna plavat. Muci ne praskat,
bemti Tom in Jerry!
:mrgreen:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Shrink sedaj ko oba veva, da nisi marsovec in imaš ponesrečen nik je zadnji čas, da opraviš naloge. Saj veš, singularnost pa to. Ah, kaj bi ti govoril, itak ne razumeš.

Raje poglej, zeleni mucek, moj.

Eye Of The Tiger

Rising up, back on the street
Did my time, took my chances
Went the distance now I'm back on my feet
Just a man and his will to survive

So many times it happens too fast
You trade your passion for glory
Don't lose your gripon the dreams of the past
You must fight just to keep them alive

It's the eye of the tiger, it's the thrill of the fight
Risin' up to the challenge of our rivals
And as the last known survivor stalks his prey in the night
And he's watchin' us all with the eye of the tiger


Črvina:
Zvezdni dnevnik, danes je petek, 22.8.2014 19:51

Balboa :mrgreen:

Shrink, muci! :lol:
Julija press

bargo napisal/-a:
problemi napisal/-a:Balboa bi moral štartati s Heglom, nato nadaljevati z Ludwigom Feuerbach-om, ker nimam izvornega vira, podajam posredni: LINK

In šele nato preiti na Marxa, recimo: link

Hegel bi se verjetno strinjal z "Narava in razmišljanje je enako. Narava sama je razumna. Svet je duh."

Je duh v njegovi svobodi, najvišji vrh samozavednega razuma, ki si podeli dejanskost in ustvarja obstoječ svet. Znanost je samo posel, ki tole lastno delo razuma ozavesti.
problemi napisal/-a: Poleg tega, sam sklepam na osnovi že narejenih poskusov. Shrink, Ti pač rabiš dokaz, kaj če bi ti probal to z ograjo :)
Vrhunsko. :D
Kak je zdaj to, petek ali nedelja? :shock: Skratka, ne sme ga še pojesti. Shrink, opravi naloge.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Vojko, si ti videl Shrink je neke vrste HEGEL, a ne? :roll:

dr. Wilhelm ali dr. Shrink? To je sedaj vprašanje?

William Tell Overture: Final :D :D

Shrink, si že zadel pesnika? :mrgreen:

Vojko, tale je zate.

Helene Fischer - Atemlos durch die Nacht


Wir zieh’n durch die Straßen und die Clubs dieser Stadt,
Das ist unsre‘ Nacht, wie für uns beide gemacht, oho oho
Ich schließe meine Augen, lösche jedes
Tabu
Küsse auf der Haut, so wie ein Liebes-Tattoo, oho, oho.
Was das zwischen uns auch ist, Bilder die man nie vergisst
Und dein Blick hat mir gezeigt, das ist unsre' Zeit


Shrink, kdo je že predpisovalec? :mrgreen:


“Čeprav smo Tabujevci bend, ki ima kotičke ust raje obrnjene proti soncu in se redko javno pritožujemo, je tudi nas situacija v Sloveniji in v svetu zadela naravnost v srce in še v nekatere manj zveneče dele telesa,” so člani ene najbolj priljubljenih slovenskih skupin,Tabu, povedali ob izidu svojega novega singla ‘Hvala za Ribe’.

Vrhunsko, bravo TABU. Hvala za Ribe. Samo lahko pojemo sploh zlato RIBICO? hm.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a bargo »

Dokumentacija:
Riblja Čorba - Amsterdam (Gladijatori u BG Areni) HD

Rabit! (a)LICE! :mrgreen:
PlayBOY! :D :D

KATANA! 8) :D
Sokol press

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Nastanek vesolja

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

bargo napisal/-a: Vojko, tale je zate.

Helene Fischer - Atemlos durch die Nacht
Res je , Bargo. Vojko ima pri njej kar precej možnosti, da ga ne bo odvrnila. Kar poglej ta link, pa boš vedel, zakaj!
http://www.krone.at/Oesterreich/20.000- ... ory-418423

Verjetno ga bo pa očarala z njegovim mixom - pa ne obračaj črk!

Klobuk dol!

Za Tošota Asinusa Šrinka pa nekaj o Suprteoriji, specialno zanj opremljeno s slikami.

https://www.youtube.com/watch?v=MT_LNrcatJc






:lol:

Zaklenjeno