Kaj je za vas smisel zivljenja?

Kaj bi bilo, če bi lahko ... ?
Odgovori

Kaj je za vas smisel zivljenja?

Ohranjanje potomstva
13
18%
Obstoj obstojnejsega
11
15%
Uzivanje na plazi, z mozgani na off in Civavo na strazi
10
14%
Gledati nogomet in piti pivo
2
3%
Drugo
36
50%
 
Skupaj glasov: 72

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

Se popravljam:
Lahko zaključim ,da je naključnost nekega dogodka obratno sorazmerna s pridobljenimi informacijami o tem dogodku.

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Nisem pozabil ...
Doživljaš tisto, kar si želiš. Pa četudi si prehlajen ali pa zboliš za ptičjo gripo (seveda ti tega jaz ne želim), toda zgodilo se bo prav tisto, kar boš hotel in ne zanašaj se na naključja, ker jih ni, pa čeprav so.

Kdor to bere, bo živel vekomaj (pa tudi tisti, ki tega ne bere). Malo heca za boljše počutje. :D

Uporabniški avatar
Grigorius
Prispevkov: 165
Pridružen: 22.5.2005 21:59
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Grigorius »

ap-čiha napisal/-a:Nima smisla pojasnjevati znova tisto kar je že napisano :? .

Toda nisi mi odgovoril na ključno vprašanje. Recimo da je res ,da naključja obstajajo, in te ponovno sprašujem:
kako pa lahko definiraš kaj je in kaj ni naključje, kako lahko ločiš med naključjem in nenaključjem ,kakšna so torej merila za ločevanje naključja od nenaključja. Kako pa ti veš ,da ni kar vse naključje?" Kakšna so torej ta pravila?
:?:
Ne poznam pravil, jih nisem jaz napisal, želim ti le povedati, podobno kot je sedaj napisal GJ da je bistvo v informaciji. Samo ne kot si do sedaj meni govoril ampak "globje" (naj te ta stavek ne moti). Nekatere infrmacije se pač zgenerirajo šele ko je dogodek mimo -> takrat se lahko vsi strinjamo da je dogodek stekel in kako pred tem pa lahko stvar nepovemo vendarle ne 100% (in ne samo zato ker so nam nekatere informacije enostavno manjkale ampak tudi zato ker nekaterih inforacij takrat še ni bilo - ustvarile so se kasneje).

L.P.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

ap-čiha napisal/-a:" Seveda, kajti po mojem skromnem prepričanju sta tvoji trditvi pod točko 3 in 6, takšni kot si ju sicer zapisal, v direktnem nasprotju.
Hja..
Zgolj na prvi pogled. :oops:

DOKAZ, DA NAKLUČJJE OBSTAJA ZA VSA BITJA KI PRIPADAJO NAŠEMU PROSTORU.

Pod točko dve in tri govorim o abstraktnih stvareh, ki niso odvisne od časa. Pod točko šetst pa o realnih računskih strojih, ki so odvisni od časa.

Sam algoritem programa v našem računskem stroju je sicer popolnoma abstrakten toda to ne velja za njegovo merjenje časa.

Kot sedaj vidiš smo dokazali, da je tvoja trditev v nasprotju s splošno znanim dejstvom in sicer:

V realnem življenju ni možna točna zvezna meritev fizikalnih veličin.

Kar pomeni da je meritev časa našega računskega stroja točna zgolj v določenih mejah. Mejo napake sicer lahko zožamo, nikoli pa je ne moremo izničiti. In prav to zakonitost v našem primeru s pridom izkoristimo, seveda s kombinacijo drugih računskih algoritmov. In ker vemo, da napaka meritve po času ni konstantna ga lahko smatramo kot povsem zanesljiv generator naključnih števil.

Lep dan želim..

ap-čiha
Prispevkov: 289
Pridružen: 6.1.2005 11:59

Odgovor Napisal/-a ap-čiha »

:shock:
očitno govorimo o različnih rečeh.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:Doživljaš tisto, kar si želiš.
Trditev je lahko smiselna samo v primeru, ko se izneveriš normalni slovenščini. Torej vsaj besedi "doživljati" in "želeti" nimata takega pomena, kot smo ga vajeni v slovenščini. Sicer pa nisi ugovarjal moji trditvi, da želje ukinjajo svobodo. Se strinjaš z njo?
toda zgodilo se bo prav tisto, kar boš hotel
Ja, če bom ob vsakem dogodku za vsako ceno trmoglavil, da sem ravno to hotel, pa čeprav ne bom imel nobenega pojma o vsem skupaj.
Kdor to bere, bo živel vekomaj (pa tudi tisti, ki tega ne bere). Malo heca za boljše počutje.
Ne počutim se slabo, ampak ob taki trditvi se bolje tudi ne morem. Demagogija je edina beseda, ki mi ob prebranem pride na misel. Lahko to komu lajša življenje?

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

ap-čiha napisal/-a::shock:
očitno govorimo o različnih rečeh.
Mja..
Niti ne..
Ali pač..
Glej..

Še enkrat bom poizkusil razložiti, vendar tokrat povsem drugače..

Kot sem že napisal naključij v absolutnem svetu ni.
In če gledaš z božjimi očmi se tega lahko celo zaveš.
Vendar smo mi zgolj delček celote in ker smo zgolj delček, nismo celota!
Edino celota se teoretično lahko zaveda vsega. Vendar mi nismo celota. Zatorej velja:

NAKLUČJA OBSTAJAJO ZA VSA BITJA KI PRIPADAJO NAŠEMU PROSTORU

Morda še drugače..

NAKLUčJA NE OBSTAJAJO ZA MRTVE IN ŠE NE SPOČETE !

Lep dan želim..

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Očitno smo temi okoli naključij počasi prišli do dna. Sedaj se vsi strinjamo, da naključja so, pa čeprav jih ni oziroma naključij ni, pa čeprav so.


Preberite spodnje vprašanje vsaj trikrat zaporedoma, potem pa ga ponovite!

Mene zelo zanima nekaj: Zakaj vesolje, zakaj jaz ?

igy
Prispevkov: 337
Pridružen: 25.11.2005 1:16
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a igy »

Odgovor ti lahko da samo stvarnik vesolja.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Roman napisal/-a:
GJ napisal/-a: Vendar pa so pravi naključni generatorji števil vezani na časovno potek oziroma na nenatančnost oscilatorja, ki poganja sam procesor.
Aha, v mislih imaš fizikalni generator. Se strinjam, da gre tu za nepredvidljivost, ki pa je ne smemo enačiti z naključnostjo.
Nepredvidljivost in naključnost sta v našem reanem svetu eno in isto.

Ker vem da se boš uprl zgornji trdivtvi z vsemi štirimi, ti lahko napišem še primer:

- Dejstvo je da se vakuumske fluktuacije pojavljajo povsem naključno.

Torej:
Zaznavalo energije, ki meri prisotnost vakuumskih fluktuacij zaznava naključna nihanja energije v skrajnem merilnem območu merilne naprave.

Trditev, ki pravi da je meritev naprave ni predvidljiva v v skrajnem merilnem območu torej drži.
Pravtako drži trditev, da je absolutna vrednost nihanja merjene energije povsem naključna (trditev izhaja iz dejstva, da so vakuumske fluktuacie naključne).


Lep dan želim..

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Vedež napisal/-a: Zakaj vesolje, zakaj jaz ?
Odgovor na tvojo vprašnje je večen..

Zato ker se s tem obremenjuješ.

Lep dan..

Uporabniški avatar
Grigorius
Prispevkov: 165
Pridružen: 22.5.2005 21:59
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Grigorius »

GJ napisal/-a:
Nepredvidljivost in naključnost sta v našem reanem svetu eno in isto.
S tem se strinjam.

Dodal bi še da je nepredvidljivost posledica neobstoja informacij, ne pa naše nezmožnosti po pridobitvi informacij.

L.P.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Odgovor Napisal/-a GJ »

Grigorius napisal/-a:Dodal bi še da je nepredvidljivost posledica neobstoja informacij, ne pa naše nezmožnosti po pridobitvi informacij.
Res je, vendar zgolj delno. Moramo se zavedati, da smo in bomo vedno omejeni, vsaj kar se informacij tiče.
Nepredvidljivost je za nas osnovna resnica, ki bo veljala večno.
Nepredvidljivost je skrita v obstoju dimenzije poteka časa in posedovanju količine energije. Čas določa ozka grla glede prenosa informacij kot tudi naše odzivnosti. Energija pa je medij v katerega lahko shranimo potrebne informacije.
Na najbolj osnovnem nivoju predstavlja količina naše energije velikost oziroma veličino informacij, ki jo lahko kot bitje sprejmemo. Preko te meje fizično ni mogoče.
Je torej prihodnost v združevanju količine energije in s tem razpoložljive moči?
Je lahko to nadaljni simisel življenja neše civilizacije?
Lahko vrednota posedovana energije izpodrine denar?


Lahko noč..

Vedež
Prispevkov: 1051
Pridružen: 19.4.2004 8:33

Odgovor Napisal/-a Vedež »

Hmm, takšno prihodnost so si zamislili avtorji ZF sage Star Wars. Master Joda, Anakin, Obi Wan Kenobi ... ali kako oziroma na kakšen način lahko človek (bitje) preseže/nadgradi svoje fizične sposobnosti/omejitve?

No, sicer pa - ali obstajajo bitja, ki so na višjem energijskem nivoju od nas? Tako, kot smo mi na višjem od rastlin ali živali. Morda pa je to že vseskozi smisel vsakega posameznika, da prepotuje pot iz najnižjega na najvišji nivo.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Vedež napisal/-a:No, sicer pa - ali obstajajo bitja, ki so na višjem energijskem nivoju od nas? Tako, kot smo mi na višjem od rastlin ali živali.
Hm, kaj pa pomeni višji energijski nivo? Več energije? Več zavesti? Potem ne gre za energijski nivo, ampak nivo zavedanja.

Odgovori