GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a Roman »

problemi napisal/-a:Roman, bova malce zamenjala vloge, bom začel zastavljati vprašanja jaz
Tako sva vendar začela, potem sva zamenjala vlogi. Jaz sem svoje argumente navedel, ti si bil mnenja, da to niso argumenti. Potem sem jaz vprašal po tvojih, pa se je izkazalo, da pri tebi ni nič bolje.
Resnično se vesolim tvojih argumentov.
Ne veseli se, nimam nobenih drugih.
Čisti argument proti "slamnatemu možu"!
Pretiravaš.
Sam namreč med enim in drugim ne ločim, tako da ti težko odgovarjam na zgoraj zastavljena vprašanja.
No, nekaj takega sem tudi razbral. Nisem pa razbral, kaj pravzaprav misliš.
Ko prebereš, da se je ukrivil prostor-čas, kaj se je ukrivilo?
Pojma nimam.
Oba pojma mi predstavljata zgolj dimenzije s katerimi obravnavamo našo okolico.
Dimenzije so matematični objekti, omenjaš pa fiziko.
Upam, da bom, za razliko, jaz s tvojimi zadovoljen.
Lasciate ogni speranza ... Mislim, da sem že na samem začetku povedal vse, kar je bilo treba povedati.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a bianko »

problemi napisal/-a:Bi te prosil, če poveš kaj več o tvojem koncetu "večnega Vesolja"?
http://www.youtube.com/watch?v=j-u1aaltiq4
Bodi pozoren na izjavo ob 00:16
Bianko, materija (energija) ja, Vesolje pa ne. V "mojem" konceptu materija (energija) ni nastala, Vesolje je nastalo, glede nastanka pač sledim moderni fiziki.

Ti bom skušal razložiti s primerom. Zamisli si bazen, v celoti napoljnjen z vodo, zdaj si zamisli, da recimo na sredini tega bazena pride do eksplozije. Ta bi se širila v vse smeri od "točke" ekspolzije. S tem bi se formirala neka struktura znotraj bazena, katera bi imela recimo drugačno gostoto kot ostali deli bazena. Znotraj tako nastale strukture bi se čez čas formiral nek planet na katerem bi se midva dopisovala in ugotavljala, da je to, kar vidiva, vse kar je, nekateri bi celo rekli, da je vse to, kar je, nastalo iz nič-a.
Ne bi se širila v vse smeri, ker v tla se ni bi mogla. Pa tudi snov bi ostala povsem ista. Pač dogodek v bazenu. Nič posebnega (razen, če bi kopalci po delih po zraku leteli :)). Da bi se pa iz tega razvilo še življenje, pa močno dvomim. Ker če bi se to zgodilo, potem bi se to dogajalo "neskončno" še v nižje sfere in obratno. To pa tudi močno dvomim.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a problemi »

bianko napisal/-a:Ne bi se širila v vse smeri, ker v tla se ni bi mogla. Pa tudi snov bi ostala povsem ista. Pač dogodek v bazenu. Nič posebnega (razen, če bi kopalci po delih po zraku leteli :)). Da bi se pa iz tega razvilo še življenje, pa močno dvomim. Ker če bi se to zgodilo, potem bi se to dogajalo "neskončno" še v nižje sfere in obratno. To pa tudi močno dvomim.
Tisti video bom pogledal, zdaj zgolj to:

Ne bi smel zanemariti dejstva, da verjetno nisi bral postov v katerih povem o kakšnem bazenu je govora, torej: zamisli si kocko, ki je povsem napolnjena z vodo, zdaj pa stranice te kocke "odrini" od srediča kocke v neskončnost, no in nekje v tem se zgodi eksplozija.

Nisem govoril o različni materiji temveč različni gostoti:

\(\rho=\frac{m}{V}=\frac{M}{V_m}\)

\(m\)=masa
\(V\)=volumen

\(M\)=molska masa
\(V_m\)=molska prostornina

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a problemi »

Roman napisal/-a:Lasciate ogni speranza ...
OK.

bianko
Prispevkov: 578
Pridružen: 15.12.2002 17:00

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a bianko »

problemi napisal/-a:
bianko napisal/-a:Ne bi se širila v vse smeri, ker v tla se ni bi mogla. Pa tudi snov bi ostala povsem ista. Pač dogodek v bazenu. Nič posebnega (razen, če bi kopalci po delih po zraku leteli :)). Da bi se pa iz tega razvilo še življenje, pa močno dvomim. Ker če bi se to zgodilo, potem bi se to dogajalo "neskončno" še v nižje sfere in obratno. To pa tudi močno dvomim.
Tisti video bom pogledal, zdaj zgolj to:

Ne bi smel zanemariti dejstva, da verjetno nisi bral postov v katerih povem o kakšnem bazenu je govora, torej: zamisli si kocko, ki je povsem napolnjena z vodo, zdaj pa stranice te kocke "odrini" od srediča kocke v neskončnost, no in nekje v tem se zgodi eksplozija.

Nisem govoril o različni materiji temveč različni gostoti:

\(\rho=\frac{m}{V}=\frac{M}{V_m}\)

\(m\)=masa
\(V\)=volumen

\(M\)=molska masa
\(V_m\)=molska prostornina
Tukaj verjetni ciljaš na multiverse, kot posledico (prenizke gostote) vakumskih fluktuacij?

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8301
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a bargo »

Svet ni eden, svetov je več.
Sweet child in time

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

čas je le matematična količina
imamo 2 članka na to temo v SPRINGER

http://link.springer.com/search?query=amrit+sorli+
:D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: GODLOVO VESOLJE BREZ ČASA

Odgovor Napisal/-a shrink »

TimeEinstein napisal/-a:čas je le matematična količina
imamo 2 članka na to temo v SPRINGER

http://link.springer.com/search?query=amrit+sorli+
:D
Oba zmazka sta že bila ustrezno komentirana:

viewtopic.php?p=94395#p94395

viewtopic.php?p=96012#p96012

:lol:

Odgovori