Elementarna geometrija

Ko tudi učitelj ne more pomagati...
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Elementarna geometrija

Odgovor Napisal/-a shrink »

Sicer tvojih trolanj več ne vidim (razen posredno preko replik), osmoljenileo, a sem izredno odprl tvoj zadnji komentar, da vidim, ali je kaj izvirnega v tokratnem jokcanju:

Tvoje jokcanje čez tekst na Kvarkawiki je zimzeleno imbecilno trolanje, tvoje jokcanje, da si ne upam razkriti se na blogu, pa ni nič bolj inteligentno trolanje, kar bi morda tudi podučitelj sam spoznal, če bi se le zavedal, da me k temu poziva "Anonimni". :lol:

Še naprej uspešno trolanje tudi v novem letu: v zvezi s tabo se ponovno oglasim (kot napovedano) junija s statistično analizo (tvojega trolanja). :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Elementarna geometrija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Ja Šrinkec - pravi Asinus, za konec leta poglej, kam si pripeljal ta nekdaj ugleden forum- iz Kvarkadabre v Kvakadabro. Vsako leto se prepolavlja število članov in ogledov, trolaš pa večinoma ti in si vodilni trol in še trola povrh. Te tvoje grožnje z napovedano junijsko anallizo sem se pa ustrašil. Ti verjamem, da si hobbitističen špijonček in manipulant, samo tako si tudi postal šef Asinus s troblo in ringarajanjem Kvakcev - ti spet narišem, da boš končno doumel.

Slika




P s, hodgetwins še vedno čaka na tvojo razlago postopka v Excelu - o pravilnosti rezultatov sta se pa skrat in derik po nekaj dneh le sporazumela :roll: .



:lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Elementarna geometrija

Odgovor Napisal/-a shrink »

Zastonj se trudiš s trolanjem, osmoljenileo, tvoje imbecilne komentarje vidim le še tako kot bargonove:

viewtopic.php?p=95904#p95904

:lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Elementarna geometrija

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Tošo Asinus Šrink reši problem tako, da preide na anthropoideo

Slika



:shock:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Elementarna geometrija

Odgovor Napisal/-a shrink »

A ti še ni potegnilo, osmoljenileo? Samo za tvojo podučiteljsko pamet:
osmoljenileo.jpg
:lol:

spelcy.z
Prispevkov: 3
Pridružen: 3.4.2015 20:41

Re: Elementarna geometrija

Odgovor Napisal/-a spelcy.z »

Zdravo!
Prosila bi za pomoč.
In sicer imam za skonstruirati paralelogram z podatki e=5, f=6 in beta=75°.
Sama se tolčem po glavi že kar lep čas, na internetu žal ne najdem rešitve, zato upam da mi boste lahko vi pomagali.

Sama že narišem kot alfa ali beta in z šestilom odmerim velikost ene izmed diagonal, potem pa ne znam dobiti nasprotnega oglišča.

Res, bi bila zelo hvaležna za kakršni koli namig.

lebdim
Prispevkov: 20
Pridružen: 9.9.2014 13:03

Re: Elementarna geometrija

Odgovor Napisal/-a lebdim »

spelcy.z napisal/-a:Zdravo!
Prosila bi za pomoč.
In sicer imam za skonstruirati paralelogram S podatki e=5, f=6 in beta=75°.
Sama se tolčem po glavi že kar lep čas, na internetu žal ne najdem rešitve, zato upam da mi boste lahko vi pomagali.

Sama že narišem kot alfa ali beta in S šestilom odmerim velikost ene izmed diagonal, potem pa ne znam dobiti nasprotnega oglišča.

Res, bi bila zelo hvaležna za kakršni koli namig.
Čisto ista naloga tudi mene zanima ... Kako se jo reši?

Zajc
Prispevkov: 1099
Pridružen: 26.6.2008 19:15

Re: Elementarna geometrija

Odgovor Napisal/-a Zajc »

Namig: narišeš poljuben trikotnik AB'C s stranico AC=e in kotom AB'C enakim 75°. Očrtaš krožnico K temu trikotniku; vse točke X na tej krožnici imajo kot AXC enak 75°.

spelcy.z
Prispevkov: 3
Pridružen: 3.4.2015 20:41

Re: Elementarna geometrija

Odgovor Napisal/-a spelcy.z »

Najlepša hvala za namig =)) Sama niti nisem pomislila na takšno rešitev.

Odgovori