Čudeži in znanost

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

problemi napisal/-a:
vojko napisal/-a:Pri najboljši volji problemi, ne gre razumeti...
Vem bebček, zakaj se ponavljaš? No, značilnost pijanih je, da nenehno ponavljajo eno in isto ... :lol:

Kaj je bebček, ura prava, žganice (žganjice, problemi, žganjice! Prihaja od moškega samostalnika 'žganje') v riti tudi dovolj, pa si se čisto izgubil?

Zdaj pa: kako lahko poješ hvalnice Kraussu, če se ti niti ne bliska o čem je sploh govoril? Bodi tako dober in mi razloži, kako je vesolje nastalo iz (absolutnega) nič, kar si še nedolgo nazaj trdil? pijanska fluktuacija press

P.S.
Bebček, raba besede paradajz je tudi v slovenskem jeziku, ne glede na Cankarja, Toporišiča, ali pač kogar koli drugega, povsem ustrezna, :lol: kar sem ti dokazal s primerom pesmi Andreja Rozmana Roze.
Ne gre razumeti, problemi, ne gre! :lol: Ampak ti kot native speaker boš že vedel, saj si 'upućen' v vse skrivnosti 'slovenštine' ... :lol:

Posebej močan pa je 'dokaz' z Rozo, proti kateremu so naši klasiki in moderna seveda pravi analfabeti... :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:Ne gre razumeti, problemi, ne gre!


Vojko, vem ker ti dejansko si bolnik. Ti dejansko imaš psihične težave.
Ampak ti kot native speaker boš že vedel, saj si 'upućen' v vse skrivnosti 'slovenštine' ...
A vidim, da ti tudi nacionalistični izpadi niso tuji. Zapomni si, ko boš naslednjič brihtel o moralno-etičnih standardih ... :lol:
Posebej močan pa je 'dokaz' z Rozo, proti kateremu so naši klasiki in moderna seveda pravi analfabeti...
Bebček, si ti sposoben podati vsaj en ustrezen protiargument? Andrej Rozman Roza je, med ostalimi njegovimi dejavnostmi (dramatik, igralec in prevajalec), tudi slovenski pesnik. V kakšni relaciji do njega so slovenski klasiki in moderna je povsem irelevantno. Če ne bi bil bebček, kakršen pač si, bi vedel, da je jezik nekaj "živega", da se s časom spreminja, da se vključujejo nove besede, nekatere gredo v pozabo. Ampak, kaj bi ti bebčku pijanem to govoril.

In zgolj za tebe, ker si očitno spregledal:

SSKJ: paradájz -a m (ȃ) 1. nižje pog. paradižnik: obirati paradajz
SSKJ: žganjíca in žganíca -e ž (í) nar. žganje

Pa vojko ti si tudi nepismen ... :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

problemi napisal/-a:
vojko napisal/-a:Pri najboljši volji problemi, ne gre razumeti...
Vem bebček, zakaj se ponavljaš? No, značilnost pijanih je, da nenehno ponavljajo eno in isto ... :lol:

Kaj je bebček, ura prava, žganice v riti tudi dovolj, pa si se čisto izgubil? :lol:

Zdaj pa: kako lahko poješ hvalnice Kraussu, če se ti niti ne bliska o čem je sploh govoril? Bodi tako dober in mi razloži, kako je vesolje nastalo iz (absolutnega) nič, kar si še nedolgo nazaj trdil? pijanska fluktuacija press :lol:

P.S.
Bebček, raba besede paradajz je tudi v slovenskem jeziku, ne glede na Cankarja, Toporišiča, ali pač kogar koli drugega, povsem ustrezna, kar sem ti dokazal s primerom pesmi Andreja Rozmana Roze.

P.S.S.

SSKJ: paradájz -a m (ȃ) 1. nižje pog. paradižnik: obirati paradajz
SSKJ: žganjíca in žganíca -e ž (í) nar. žganje


Pa vojko ti si tudi nepismen ...
Ali veš, kaj sploh pomeni oznaka: 'nižje pog.?'

Gre za stilno-plastni pravopisni kvalifikator in se navaja recimo v tejle besedni zvezi: nižje pogovorno (pogosto iz nemščine npr. britof, farbati). Tako lahko divanite med sabo seveda 'fijakerji', na javnem forumu pa se uporablja knjižni jezik. :lol:

S kakšnim motivom si navedel samo prvi del gesla iz SSKJ ("SSKJ: žganjíca in žganíca -e ž (í) nar. žganje")? Celoten navedek se glasi:
žganjíca in žganíca -e ž (í) nar. žganje: kuhati, piti žganjico; požirek žganjice; duh po žganjici.

Ja tudi nepismen sem, problemi. Iz tvojih ust je to pravi kompliment! :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:Ali veš, kaj sploh pomeni oznaka: 'nižje pog.?'
Ne, mi boš gotovo ti v nadaljevanju razložil.
Gre za stilno-plastni pravopisni kvalifikator in se navaja recimo v tejle besedni zvezi: nižje pogovorno (pogosto iz nemščine npr. britof, farbati).
Evo, prav sem imel. Zdaj se pa potrudi in mi še razloži, kako iz absolutnega nič nastane nekaj. vojkova alkimija press :lol:

Tako lahko divanite med sabo seveda 'fijakerji', na javnem forumu pa se uporablja knjižni jezik.
Sicer v postu administratorja (viewtopic.php?f=12&t=3360) piše:

"Pri odgovarjanju v forumu bodite pozorni in preverite svojo slovnico, izražajte se logično, argumentirajte svoje trditve. Edino tako bo dialog med uporabniki stekel gladko in vsem razumljivo."

Zdaj, če tu pustimo ob strani logično izražanje in argumentiranje svojih trditev, kar je tebi povsem tuje, predlagam da pogledamo kaj v tem priporočilu, in nikakor zapovedi, katero mi ti vsiljuješ, pomeni "preveriti svojo slovnico".

Slovnica: "Slovnica (tudi gramatika) je sistem jezikovnih sredstev in njihovih medsebojnih odnosov. Slovnica določa pravila, po katerih se ravnamo pri sestavljanju besedil ali povedi, sklanjanju besed in uporabi knjižnega jezika." (Wikipedija)

Glede na to, da zahtevaš rabo knjižnega jezika, poglejmo tudi:

Knjižni jezik: "Knjížni jêzik je najvišja socialna zvrst jezika z natančno določenimi pravili, napisanimi v slovnicah, slovarjih, pravopisih in drugih jezikovnih priročnikih. /.../ Knjižni jezik pozna dve podzvrsti: - zborni jezik, .- knjižno pogovorni ali tudi splošno pogovorni jezik. /.../ Zborni jezik obvladajo jezikovno šolani ljudje (op. problemi: torej vi "dr" Silas Lamb :lol:) /.../ Knjižni pogovorni jezik Je manj stroga oblika knjižnega jezika, ki se uporablja predvsem v govoru. Sicer je bistveno podoben zbornemu jeziku, vendar ni povsem enoten po celotnem govornem območju. Ne sledi strogo naglasnim pravilom in stavčni fonetiki. /.../ Uporabljamo ga v pogovoru z ljudmi iz oddaljenih krajev. (Wikipedija)

"dr" Silas Lamb, rabo katere podzvrsti vi zahtevate? :lol:

Ampak, to moram nujno poudariti, ah vojko, vojko, ti bebček in nacionalistični iztrebek ti, to da si glede argumentacije popolnoma nepismen (s čimer na nek način kršiš priporočilo administratorja Kvarkadabre) sem ti že nekaj krat povedal. Ampak, ker imam čas, bom še enkrat. Moja trditev je bila, da je raba besede paradajz v slovenskem jeziku povsem ustrezna, sleng je namreč ena od zvrsti slovenskega jezika. Da imam prav je razvidno že iz naslednjega:

"Slovenščina pozna naslednje jezikovne zvrsti:
socialne zvrsti (zemljepisne posebnosti, razlike odvisne od tega, komu je sporočilo namenjeno itd.[3]):
- knjižni jezik (knjižni zborni jezik in knjižni pogovorni jezik);
- pogovorni jezik;
- pokrajinske narečne skupine, narečja in mestne govorice;
- interesne govorice (sleng, žargon in latovščina)" (http://sl.wikipedia.org/wiki/Sloven%C5% ... 1.C4.8Dine)
S kakšnim motivom si navedel samo prvi del gesla iz SSKJ ("SSKJ: žganjíca in žganíca -e ž (í) nar. žganje")?


Ni motiva. "dr" Silas Lamb, vi bi ja morali vedeti, da je cigara včasih pač zgolj cigara. :lol:
Celoten navedek se glasi:
žganjíca in žganíca -e ž (í) nar. žganje: kuhati, piti žganjico; požirek žganjice; duh po žganjici.
Glede na to, da ti je žganica povsem sprala možgane, te razumem, da težko razumeš: "žganjíca in žganíca -e". Zakaj pa avtorji SSKJ niso napisali tudi primera z "žganica", pa je najbolje, da njih vprašaš.

Lahko tudi opozoriš urednika ali administratorja Kvarkadabre, da se ob zapisu žganjica ta beseda podčrta rdeče in se ponudi v popravek beseda žganica. Gotovo bodo upoštevali ... :lol:
Ja tudi nepismen sem.
"dr" Silas Lamb, priznanje je prvi korak k ozdravitvi ...

P.S.

Zdaj pa: kako lahko poješ hvalnice Kraussu, če se ti niti ne bliska o čem je sploh govoril? Bodi tako dober in mi razloži, kako je vesolje nastalo iz (absolutnega) nič, kar si še nedolgo nazaj trdil? pijanska fluktuacija press

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

problemi napisal/-a:
vojko napisal/-a:Ali veš, kaj sploh pomeni oznaka: 'nižje pog.?'
Ne, mi boš gotovo ti v nadaljevanju razložil.
Gre za stilno-plastni pravopisni kvalifikator in se navaja recimo v tejle besedni zvezi: nižje pogovorno (pogosto iz nemščine npr. britof, farbati).
Evo, prav sem imel. Zdaj se pa potrudi in mi še razloži, kako iz absolutnega nič nastane nekaj. vojkova alkimija press

Tako lahko divanite med sabo seveda 'fijakerji', na javnem forumu pa se uporablja knjižni jezik.
Sicer v postu administratorja (viewtopic.php?f=12&t=3360) piše:

"Pri odgovarjanju v forumu bodite pozorni in preverite svojo slovnico, izražajte se logično, argumentirajte svoje trditve. Edino tako bo dialog med uporabniki stekel gladko in vsem razumljivo."

Zdaj, če tu pustimo ob strani logično izražanje in argumentiranje svojih trditev, kar je tebi povsem tuje, predlagam da pogledamo kaj v tem priporočilu, in nikakor zapovedi, katero mi ti vsiljuješ, pomeni "preveriti svojo slovnico".

Slovnica: "Slovnica (tudi gramatika) je sistem jezikovnih sredstev in njihovih medsebojnih odnosov. Slovnica določa pravila, po katerih se ravnamo pri sestavljanju besedil ali povedi, sklanjanju besed in uporabi knjižnega jezika." (Wikipedija)

Glede na to, da zahtevaš rabo knjižnega jezika, poglejmo tudi:

Knjižni jezik: "Knjížni jêzik je najvišja socialna zvrst jezika z natančno določenimi pravili, napisanimi v slovnicah, slovarjih, pravopisih in drugih jezikovnih priročnikih. /.../ Knjižni jezik pozna dve podzvrsti: - zborni jezik, .- knjižno pogovorni ali tudi splošno pogovorni jezik. /.../ Zborni jezik obvladajo jezikovno šolani ljudje (op. problemi: torej vi "dr" Silas Lamb ) /.../ Knjižni pogovorni jezik Je manj stroga oblika knjižnega jezika, ki se uporablja predvsem v govoru. Sicer je bistveno podoben zbornemu jeziku, vendar ni povsem enoten po celotnem govornem območju. Ne sledi strogo naglasnim pravilom in stavčni fonetiki. /.../ Uporabljamo ga v pogovoru z ljudmi iz oddaljenih krajev. (Wikipedija)

"dr" Silas Lamb, rabo katere podzvrsti vi zahtevate?

Ampak, to moram nujno poudariti, ah vojko, vojko, ti bebček in nacionalistični iztrebek ti, to da si glede argumentacije popolnoma nepismen (s čimer na nek način kršiš priporočilo administratorja Kvarkadabre) sem ti že nekaj krat povedal. Ampak, ker imam čas, bom še enkrat. Moja trditev je bila, da je raba besede paradajz v slovenskem jeziku povsem ustrezna, sleng je namreč ena od zvrsti slovenskega jezika. Da imam prav je razvidno že iz naslednjega:

"Slovenščina pozna naslednje jezikovne zvrsti:
socialne zvrsti (zemljepisne posebnosti, razlike odvisne od tega, komu je sporočilo namenjeno itd.[3]):
- knjižni jezik (knjižni zborni jezik in knjižni pogovorni jezik);
- pogovorni jezik;
- pokrajinske narečne skupine, narečja in mestne govorice;
- interesne govorice (sleng, žargon in latovščina)" (http://sl.wikipedia.org/wiki/Sloven%C5% ... 1.C4.8Dine)
S kakšnim motivom si navedel samo prvi del gesla iz SSKJ ("SSKJ: žganjíca in žganíca -e ž (í) nar. žganje")?


Ni motiva. "dr" Silas Lamb, vi bi ja morali vedeti, da je cigara včasih pač zgolj cigara.
Celoten navedek se glasi:
žganjíca in žganíca -e ž (í) nar. žganje: kuhati, piti žganjico; požirek žganjice; duh po žganjici.
Glede na to, da ti je žganica povsem sprala možgane, te razumem, da težko razumeš: "žganjíca in žganíca -e". Zakaj pa avtorji SSKJ niso napisali tudi primera z "žganica", pa je najbolje, da njih vprašaš.

Lahko tudi opozoriš urednika ali administratorja Kvarkadabre, da se ob zapisu žganjica ta beseda podčrta rdeče in se ponudi v popravek beseda žganica. Gotovo bodo upoštevali ...
Ja tudi nepismen sem.
"dr" Silas Lamb, priznanje je prvi korak k ozdravitvi ...

P.S.

Zdaj pa: kako lahko poješ hvalnice Kraussu, če se ti niti ne bliska o čem je sploh govoril? Bodi tako dober in mi razloži, kako je vesolje nastalo iz (absolutnega) nič, kar si še nedolgo nazaj trdil? pijanska fluktuacija press
Kljub vsem tvojim očitnim intelektualnim in predvsem moralno-etičnim (po lastnem iskrenem priznanju!) deficitom sem te imel za bolj inteligentnega, problemi.

Smešno in neinteligentno je spuščati se v prepire o zadnjih subtilnostih jezika z nekom, ki mu je to materinščina, ti pa si jezikovni outsider. Predstavljaj si, da bi jaz živel na Japonskem tako dolgo kot ti živiš v Sloveniji. Še kar za silo bi obvladal japonščino, čeprav z naglasom in primesmi svojega jezika v skladnji, ki so seveda japonščini tuji. (recimo v stilu: Bo šlo razumeti?) :lol:

Ali zdaj uvidiš absurdnost in tragikomičnost situacije, v katero bi se spravil, ko bi se z nekim izobraženim Japoncem na javnem forumu spustil v prepir o pravopisnih in drugih lingvističnih tančinah njegovega jezika? :lol:

Ne smeši se s copy-paste navedki iz Wikipedije o slovenščini, lepo te prosim, problemi, če hočeš, da te bo še kdorkoli jemal resno! :lol:

Kar se pa tiče tvoje patološke obsedenosti z definicijo 'niča', pa sem ti že povedal, da gre za semantični spor, ki je podoben sporu o umetniški vrednosti neke slike. Za nič na svetu se ti ne bom pustil zvleči v amatersko in diletantsko filozofsko sholastično debato o tem, koliko angelov lahko pleše na konici igle (beri: kaj pravzaprav je 'nič'). :lol:

P.S. Droban nasvet glede tvojega zdravja: ne jemlji te debate na forumu kot nekaj usodnega in hudičevo pomembnega, saj te bo še infarkt, tako si se zaletel in zagrel! Problemi, gre vendar za nedolžno kramljanje (small talk) o stvareh, ki so po večini nepomembne za življenje, zato ni nobene potrebe po prostaškem psovanju in debilnimi vložki tipa 'vojkova alkimija press '...

Bo šlo razumeti? :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Enkrat za vselej končajva tudi to debato okoli 'okrajšanega' kazusa dativa "mu". Svojilni zaimek 'njemu' ima radilano drugačno semantično težo kot 'mu'.


vojko napisal/-a:
Toda pri njemu nikoli ne moreš biti gotov, kaj je v resnici mislil


Še enkrat -Vojkosrav Kumrovaški!
Zelo lepo je, da nas podučuješ, kaj in kako je s slovenskim jezikom. Saj ni tako hudo, da se ti zapleta pri zaimkih in sklonih!

Če pa že pišeš kakšne nemške besede - namesti še nemške črke - kako se to naredi, boš pa že prebral v navodilih - upam, da razumeš tisto, kar prebereš!



:lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
vojko napisal/-a:
Enkrat za vselej končajva tudi to debato okoli 'okrajšanega' kazusa dativa "mu". Svojilni zaimek 'njemu' ima radilano drugačno semantično težo kot 'mu'.


vojko napisal/-a:
Toda pri njemu nikoli ne moreš biti gotov, kaj je v resnici mislil


Še enkrat -Vojkosrav Kumrovaški!
Zelo lepo je, da nas podučuješ, kaj in kako je s slovenskim jezikom. Saj ni tako hudo, da se ti zapleta pri zaimkih in sklonih!

Če pa že pišeš kakšne nemške besede - namesti še nemške črke - kako se to naredi, boš pa že prebral v navodilih - upam, da razumeš tisto, kar prebereš!

:lol:
Hvala za izjemno koristen nasvet, leo! Me pa veseli, da te lekcije iz slovenščine veselijo... :D

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

vojko napisal/-a:Kljub vsem tvojim očitnim intelektualnim in predvsem moralno-etičnim (po lastnem iskrenem priznanju!) deficitom sem te imel za bolj inteligentnega, problemi.
Bejž, me tu hočeš prepričati, da izkazuješ tako veliko inteligenco, da si v stanju ocenjevati druge? :lol:

Smešno in neinteligentno je spuščati se v prepire o zadnjih subtilnostih jezika z nekom, ki mu je to materinščina, ti pa si jezikovni outsider.
Ti dejansko si nacionalistični iztrebek! Namreč dejstvo, da je nekomu nek jezik materinščina še ne pomeni, da je jezikovno šolan človek.
Predstavljaj si, da bi jaz živel na Japonskem tako dolgo kot ti živiš v Sloveniji.


Težko, kajti tebe si predstavljam živeti zgolj nekje v širnem vesolju, kot hlapca, saj drugače ne zmoreš bivati, znotraj civilizacije tipa III. :lol:
Še kar za silo bi obvladal japonščino, čeprav z naglasom in primesmi svojega jezika v skladnji, ki so seveda japonščini tuji. (recimo v stilu: Bo šlo razumeti?)
Bebček, slovnico inu ostale jezikovne traparije se pojdi igračkat na za to namenjen forum. Tam pač razpravljal o subtilnostih jezika, in me ne posiljuj z nepomembnimi idiotizmi.
Ali zdaj uvidiš absurdnost in tragikomičnost situacije, v katero bi se spravil, ko bi se z nekim izobraženim Japoncem na javnem forumu spustil v prepir o pravopisnih in drugih lingvističnih tančinah njegovega jezika?
In ti so ta izobraženi Japonec? Ampak, katerega tvojega jezika, slovenskega ali nemškega? :lol:
Ne smeši se s copy-paste navedki iz Wikipedije o slovenščini, lepo te prosim, problemi, če hočeš, da te bo še kdorkoli jemal resno!
A dajte no "dr" Silas Lamb, zdaj je že Wikipedija problem?
Kar se pa tiče tvoje patološke obsedenosti z definicijo 'niča', pa sem ti že povedal, da gre za semantični spor,
Semantiko si lahko nekam vtakneš. Zatorej prevarant vojko, potrebuješ citate iz katerih bo povsem razvidno, da ne gre za semantični problem, temveč tvoje povsem napačno razumevanje, kaj v fiziki pomeni nič (nothing). Na to te opozarjam sled tega, ker ni bila zgolj ena debata, kjer si mi hotel dokazovati, da se motim, ko trdim, da v fiziki nič vendarle ne pomeni absolutni nič.

Zakaj pa vztrajam pri tem? Ja preprosto zato, ker je potrebno iztrebku, kot si, pokazati, kakšen "wannabe" poznavalec si. Poznavalec, ki ne izpusti prilike druge zasmehovati, pa še to izključno v varnem zavetju dejanskih poznavalcev dognanj sodobne fizike (npr. shrink, motore).
ki je podoben sporu o umetniški vrednosti neke slike.


Slab poskus, beri zgoraj ...
Za nič na svetu se ti ne bom pustil zvleči v amatersko in diletantsko filozofsko sholastično debato o tem, koliko angelov lahko pleše na konici igle (beri: kaj pravzaprav je 'nič').
Ja seveda se ne boš, kajti kaj kmalu oziroma takoj bi moral priznati, da se ti niti bliska ne o tej temi. vojkova alkimija press :lol:

Poleg tega, sem te že opozoril, da lahko namigneš vrhunskim fizikom, da vendarle ne ugotavljajo glede nič-a, saj gre za štetje plešočih angelov na konici igle. Ma vojko, ti si resnično bebček ...
P.S. Droban nasvet glede tvojega zdravja: ne jemlji te debate na forumu kot nekaj usodnega in hudičevo pomembnega, saj te bo še infarkt, tako si se zaletel in zagrel! Problemi, gre vendar za nedolžno kramljanje (small talk) o stvareh, ki so po večini nepomembne za življenje, zato ni nobene potrebe po prostaškem psovanju in debilnimi vložki tipa 'vojkova alkimija press '...
A dajte no"dr" Silas Lamb, je to poskus oziroma poziv, da naj vendarle neham vrtati v točko, ki kaže kakšen navaden "wannabe" si? Nak, ne bo šlo oziroma nehal bom, ko se boš ti nehal, kot nek imbecilni hinavec, v zavetju resničnih poznavalcev, norčevati iz drugih forumašev.

P.S.

Zdaj pa: kako lahko poješ hvalnice Kraussu, če se ti niti ne bliska o čem je sploh govoril? Bodi tako dober in mi razloži, kako je vesolje nastalo iz (absolutnega) nič, kar si še nedolgo nazaj trdil? pijanska fluktuacija press :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

smolejleo napisal/-a:upam, da razumeš tisto, kar prebereš!
Opusti upanje ... :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:bargon, bargon, bargon, ko se boš izobrazil v zvezi s pojmom horizonta v kozmologiji (naj ti namignem, da jih je več vrst), boš morda lahko kakšno rekel o tem. Do takrat pa boš lahko le pesnil; no, razen v primeru rednega jemanja medikamentov.
Mirkec, tvoj miselni je viden, svetlobni se ti je zmanjšal, ker te obdaja črni ščit, o kozmološki konstanti pa s teboj nima smisla razpredati, domnevam, da bi se še Albert čudil, kakšne poznavalec horizontov si. :lol:

Merlin, kolikor te poznam, skrivaš še kakšen "horizont", v svoji knjižnici, za katerega vedo samo tvoji prijatelji, a ne ? :? No, mogoče bo Poštar povedal ali ga mogoče celo Simon nariše. :lol:

Če se spomniš, sem postavil vprašanje Poštarju:

"Na kaj misli prof. Alan Guth, ko omenja, da je dovolj cca. 1g materije, da nastane tako veliko vesolje? Od kod je prišel tale gram?"


Ali ni to model (inflacija), za rešitev problema horizonta (kako homogenost?) in problema ravnosti (zaprte in odprte množice; ki ti pa ne ležijo, kot smo lahko opazili, v sagi o realnih številih :mrgreen: )?

Nenazadnje ti verjamem, da si poznavalec horizontov, enega celo izkušaš. :lol:
Zadnjič spremenil bargo, dne 12.3.2015 19:01, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

bargon, tvoje pesnitve o kozmologiji so identični tistim o matematiki: so povsem šarlatanske. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:bargon, tvoje pesnitve o kozmologiji so identični tistim o matematiki: so povsem šarlatanske. :lol:
All in one, napiši si, da spet ne pozabite. Moja izjava: "Imam težave z osnovami". Ne smeti po nepotrebnem.

SSKJ:
šarlatán -a m (a) slabš.
1. kdor se dela, da je strokovnjak, čeprav za to nima znanja, sposobnosti: dokazal je,
da ni ne CENZURA ne nevednež; šarlatani in frazerji
2. goljuf, slepar: imajo ga za šarlatana; politični šarlatani

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, bargon, očitek trola tvojega kalibra o "smetenju" je za v anale. :lol:

Drugače pa: ja, tvoja oglašanja v zvezi z matematiko in fiziko so šarlatanska. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a bargo »

shrink napisal/-a:Hah, bargon, očitek trola tvojega kalibra o "smetenju" je za v anale.
Sem vedel, da ne bo zaleglo. Odkar si prilezel iz črne luknje, v katero si odšel prostovoljno, je spet veliko zabavneje. :lol:
shrink napisal/-a: Drugače pa: ja, tvoja oglašanja v zvezi z matematiko in fiziko so šarlatanska.
Poglej, goljufati v matematiki ni mogoče (če pa že, je kratke sape!), v fiziki tudi ne, strokovnjak nisem, niti za eno, niti za drugo, še več, imam težave z osnovami. Oglašam se ravno zaradi težav z osnovami in če so zato moja oglašanja šarlatanska, tudi prav. Samo za božjo voljo, ne razumem, kako ti to ni jasno. :(

Kako pa naj laiki razumemo, da fiziki baje potrebujete samo 1 gram materije za kreiranje celotnega vesolja?

Dvomim namreč, da je prof. Guth imel v mislih drogo, recimo KOKAIN. :lol:

Kdo in kje pri hudiču je diler, ki ima tako "robo"? :D
predpisovalec press

Vojko, to pa je "opij" za ljudstvo, ko zadane, zadeva neskončnost. Asociacija, Giordano Bruno. :wink:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Čudeži in znanost

Odgovor Napisal/-a problemi »

bargo napisal/-a:Dvomim namreč, da je prof. Guth imel v mislih drogo, recimo KOKAIN. :lol:
Konec koncev bi lahko imel v mislih tudi gram kokaina. Prav ničesar ne spremeni. Ampak, pustimo to, bargo pa saj je Guth povsem jasen, za sprožitev samega procesa, kateremu rečemo inflacija, je pač dovolj 1 gram mase. Vse ostalo pač poteka, vsaj tako dosedanje vedenje, na način katerega ustrezno opisuje standardni model, sodobna fizika pač.
Kdo in kje pri hudiču je diler, ki ima tako "robo"? :D
Ni dilerja, ni predpisovalca, ni razloga, je pa vzrok :wink:

Vojko, to pa je "opij" za ljudstvo, ko zadane, zadeva neskončnost. Asociacija, Giordano Bruno. :wink:
Nikar mu o neskončnosti, saj revček še tistega o nič-u, ki pač ni nič, ne more zapopasti. :lol:

Odgovori