Ukrivljenost prostora in gostota kvantnega vakuuma

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: UKRIVLJENOST PROSTORA in GOSTOTA KVANTNEGA VAKUUMA

Odgovor Napisal/-a vojko »

TimeEinstein napisal/-a:tu je en članek na to zanimivo temo
http://www.degruyter.com/view/j/physica ... format=INT :D
"jaz bom naredil mojo varianto QVM v roku 3 mesecev!"
Napisal/-a TimeEinstein » 17.11.2014 21:38

A na tole obljubo bomo pa kar pozabili? :lol: :lol: :lol:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: UKRIVLJENOST PROSTORA in GOSTOTA KVANTNEGA VAKUUMA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

ne nisem pozabil......KVM bo nared v kratkem
Priponke
model KMV
model KMV

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: UKRIVLJENOST PROSTORA in GOSTOTA KVANTNEGA VAKUUMA

Odgovor Napisal/-a vojko »

TimeEinstein napisal/-a:ne nisem pozabil......KVM bo nared v kratkem
Lahko malo bolj časovno uokviriš tvojo obljubo: "v kratkem"?

P.S. Zakaj pa je epohalni izum skrit v lesenem zabojčku? :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: UKRIVLJENOST PROSTORA in GOSTOTA KVANTNEGA VAKUUMA

Odgovor Napisal/-a shrink »

A misliš, da si dr. Who, amrit? :lol: Ampak njegov TARDIS je, za razliko od tvojega KVM, teoretično celo možen. :lol:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: UKRIVLJENOST PROSTORA in GOSTOTA KVANTNEGA VAKUUMA

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

V našam teoretskem modelu (Šorli/Fiscaletti) je osnovna energija v vesolju energija kvantnega vakuuma, v kateri je čas le matematični parameter gibanja. http://link.springer.com/search?query=sorli+amrit+. Energija kvantnega vakuuma se ne more ustvariti in uničiti (zakon o ohranitvvi energije), lahko se pa pretvarja v gravitacjsko, električno, magnetno in kinetično energijo.
Gravitacija ima izvor v variabilnih gostotah kvantnega vakuuma, http://www.degruyter.com/view/j/physica ... format=INT
Električno in magnetno polje imata izvor v polarizanem kvantnem vakuumu. Kvantni vakuum motor dobiva energijo za njegovo delovanje iz kvantnega vakuuma. Atomska struktura permanentnega magneta polarizira kvantni vakuum in ustvari magnetno negativno in magnetno pozitivno območje kvantnega vakuuma, ki sovpadata z negativnim polom (N) in pozitivnim polom (S) magneta, glej skico 1 spodaj.

Skica 1

Negativno in pozitivno magnetno območje kvantnega vakuuma ustvarita »potencialno magnetno energijo kvantnega vakuuma« (v nadaljevanju »PMEkv«), ki jo lahko spremenimo v kinetično energijo: ko magnetu B približamo magnet A, kot je to prikazano na skici 2 spodaj, se magnet A giblje v smeri od negativnega pola N proti pozitivnemu polu S.


Skica 2

Ko pritrdimo magnet A na rotor, ga postavimo na točko 1, mu približamo magnet B, se bo magnet A premaknil do točke 2, rotor se bo zavrtel od točke 1 do točke 2, glej skico 3 spodaj.

Od tu naprej so potrebni samo še trije miselni kvantni skoki, pa pridemo do KMV, ki ga bom drugače imenoval tudi SEM - Space Enegy Motor.
Priponke
skica 3
skica 3
skica 2
skica 2
skica 1
skica 1

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 858
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Re: UKRIVLJENOST PROSTORA in GOSTOTA KVANTNEGA VAKUUMA

Odgovor Napisal/-a celica »

TimeEinstein
In ti se imaš za strokovnjaka, dej že enkrat začni razmišljat s svojo glavo, ker tole ni nič. In še enkrat nič, pa to dober veš tudi ti.

gcn64
Prispevkov: 120
Pridružen: 31.10.2009 17:10

Re: UKRIVLJENOST PROSTORA in GOSTOTA KVANTNEGA VAKUUMA

Odgovor Napisal/-a gcn64 »

celica napisal/-a:TimeEinstein
In ti se imaš za strokovnjaka, dej že enkrat začni razmišljat s svojo glavo, ker tole ni nič. In še enkrat nič, pa to dober veš tudi ti.
Sej razmišlja s svojo glavo in to je največji problem pri tem skropucalu :lol:

Roman
Prispevkov: 6600
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: UKRIVLJENOST PROSTORA in GOSTOTA KVANTNEGA VAKUUMA

Odgovor Napisal/-a Roman »

gcn64 napisal/-a:Sej razmišlja s svojo glavo ...
Nisem prepričan.
... in to je največji problem pri tem skropucalu
Mislim, da bi se našel še kak večji.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: UKRIVLJENOST PROSTORA in GOSTOTA KVANTNEGA VAKUUMA

Odgovor Napisal/-a vojko »

TimeEinstein napisal/-a:V našam teoretskem modelu (Šorli/Fiscaletti) je osnovna energija v vesolju energija kvantnega vakuuma, v kateri je čas le matematični parameter gibanja. http://link.springer.com/search?query=sorli+amrit+. Energija kvantnega vakuuma se ne more ustvariti in uničiti (zakon o ohranitvvi energije), lahko se pa pretvarja v gravitacjsko, električno, magnetno in kinetično energijo.
Gravitacija ima izvor v variabilnih gostotah kvantnega vakuuma, http://www.degruyter.com/view/j/physica ... format=INT
Električno in magnetno polje imata izvor v polarizanem kvantnem vakuumu. Kvantni vakuum motor dobiva energijo za njegovo delovanje iz kvantnega vakuuma. Atomska struktura permanentnega magneta polarizira kvantni vakuum in ustvari magnetno negativno in magnetno pozitivno območje kvantnega vakuuma, ki sovpadata z negativnim polom (N) in pozitivnim polom (S) magneta, glej skico 1 spodaj.

Skica 1

Negativno in pozitivno magnetno območje kvantnega vakuuma ustvarita »potencialno magnetno energijo kvantnega vakuuma« (v nadaljevanju »PMEkv«), ki jo lahko spremenimo v kinetično energijo: ko magnetu B približamo magnet A, kot je to prikazano na skici 2 spodaj, se magnet A giblje v smeri od negativnega pola N proti pozitivnemu polu S.


Skica 2

Ko pritrdimo magnet A na rotor, ga postavimo na točko 1, mu približamo magnet B, se bo magnet A premaknil do točke 2, rotor se bo zavrtel od točke 1 do točke 2, glej skico 3 spodaj.

Od tu naprej so potrebni samo še trije miselni kvantni skoki, pa pridemo do KMV, ki ga bom drugače imenoval tudi SEM - Space Enegy Motor.
Glej, Srečko, ponujam ti zelo fer stavo!

Če do 18.4. 2015 izdelaš delujoč KVM se bom jaz vpisal med Jehovine priče in se dosmrtno naročil na njihov Stražni stolp. Dokaz o vpisu bom objavil na tem forumu. Dokaz o delovanju motorja na kvantni vakum mora izdati neodvisna institucija; jaz predlagam IJS ali FMF iz Ljubljane. Stroške dokaza seveda nosiš ti. Soglašaš?

Če do 18.4. 2015 NE izdelaš delujočega KVM, boš na tem forumu objavil naslednje besedilo: "Jaz, Srečko Šorli izjavljam, da sem lažnivec in sarlatan."

Je stava poštena? Jo torej sprejmeš?

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: UKRIVLJENOST PROSTORA in GOSTOTA KVANTNEGA VAKUUMA

Odgovor Napisal/-a vojko »

vojko napisal/-a:
TimeEinstein napisal/-a:V našam teoretskem modelu (Šorli/Fiscaletti) je osnovna energija v vesolju energija kvantnega vakuuma, v kateri je čas le matematični parameter gibanja. http://link.springer.com/search?query=sorli+amrit+. Energija kvantnega vakuuma se ne more ustvariti in uničiti (zakon o ohranitvvi energije), lahko se pa pretvarja v gravitacjsko, električno, magnetno in kinetično energijo.
Gravitacija ima izvor v variabilnih gostotah kvantnega vakuuma, http://www.degruyter.com/view/j/physica ... format=INT
Električno in magnetno polje imata izvor v polarizanem kvantnem vakuumu. Kvantni vakuum motor dobiva energijo za njegovo delovanje iz kvantnega vakuuma. Atomska struktura permanentnega magneta polarizira kvantni vakuum in ustvari magnetno negativno in magnetno pozitivno območje kvantnega vakuuma, ki sovpadata z negativnim polom (N) in pozitivnim polom (S) magneta, glej skico 1 spodaj.

Skica 1

Negativno in pozitivno magnetno območje kvantnega vakuuma ustvarita »potencialno magnetno energijo kvantnega vakuuma« (v nadaljevanju »PMEkv«), ki jo lahko spremenimo v kinetično energijo: ko magnetu B približamo magnet A, kot je to prikazano na skici 2 spodaj, se magnet A giblje v smeri od negativnega pola N proti pozitivnemu polu S.


Skica 2

Ko pritrdimo magnet A na rotor, ga postavimo na točko 1, mu približamo magnet B, se bo magnet A premaknil do točke 2, rotor se bo zavrtel od točke 1 do točke 2, glej skico 3 spodaj.

Od tu naprej so potrebni samo še trije miselni kvantni skoki, pa pridemo do KMV, ki ga bom drugače imenoval tudi SEM - Space Enegy Motor.
Glej, Srečko, ponujam ti zelo fer stavo!

Če do 18.4. 2015 izdelaš delujoč KVM se bom jaz vpisal med Jehovine priče in se dosmrtno naročil na njihov Stražni stolp. Dokaz o vpisu bom objavil na tem forumu. Dokaz o delovanju motorja na kvantni vakum mora izdati neodvisna institucija; jaz predlagam IJS ali FMF iz Ljubljane. Stroške dokaza seveda nosiš ti. Soglašaš?

Če do 18.4. 2015 NE izdelaš delujočega KVM, boš na tem forumu objavil naslednje besedilo: "Jaz, Srečko Šorli izjavljam, da sem lažnivec in sarlatan."

Je stava poštena? Jo torej sprejmeš?
Iznajditelj Srečko pa nič... :lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Ukrivljenost prostora in gostota kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a shrink »

Najbrž se je Srečko spet skril v "atemporalnost", s čimer bi rad dokazal, da njegov KVM deluje. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ukrivljenost prostora in gostota kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a vojko »

shrink napisal/-a:Najbrž se je Srečko spet skril v "atemporalnost", s čimer bi rad dokazal, da njegov KVM deluje. :lol:
Ampak, lahko bi ga pa predlagali za kakšno nagrado za industrijski design; samo poglej, kako estetsko dovršena in funkcionalno neoporečna ter 'brezčasna' :lol: (kot Jaguar E Type!) je lesena 'kišta', ki jo je zbil iz v drvarnici najdenih deščic in kamor je domiselno skril svoj epohalni izum! :lol:

No, če pazljivo pogledaš, tudi ta še ni čisto nared za pošiljanje v patentni urad (prav tako kot njegov KVM :lol: ), saj je pozabil v deščice do konca priviti vijake, ki skrb (in smeh) vzbujajoče štrlijo iz 'embalaže'... Verjetno je ugotovil, da njegov KVM čakajo še kakšni 'manjši' popravki... :lol:

TimeEinstein
Prispevkov: 643
Pridružen: 26.4.2011 0:00
Kontakt:

Re: Ukrivljenost prostora in gostota kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a TimeEinstein »

zadnje 3 mesece sem se intenzivno ukvarjal z magnetnim motorjem, rotor se mi je zavrtel za 330 stopinj, in tu zgleda se moja zgodba končuje. ni mi uspelo, upam pa, do bo komu drugemu uspelo. imam en kup super močnih magnetov različnih velikosti na prodaj. moj tel je 040 121151. pozdrav vsem intuziastom free energy, srečko

tu je patent yildiza
njemu je ratalo
https://docs.google.com/file/d/0B2GRHIh ... pwZlE/edit

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11770
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Ukrivljenost prostora in gostota kvantnega vakuuma

Odgovor Napisal/-a vojko »

TimeEinstein napisal/-a:zadnje 3 mesece sem se intenzivno ukvarjal z magnetnim motorjem, rotor se mi je zavrtel za 330 stopinj, in tu zgleda se moja zgodba končuje. ni mi uspelo, upam pa, do bo komu drugemu uspelo. imam en kup super močnih magnetov različnih velikosti na prodaj. moj tel je 040 121151. pozdrav vsem intuziastom free energy, srečko

tu je patent yildiza
njemu je ratalo
https://docs.google.com/file/d/0B2GRHIh ... pwZlE/edit
Sveta pomagavka! Pa samo 30 stopinj ti je manjkalo! :lol: Poslušaj Srečko, jaz resno mislim, da si zgrešil poklic; tisti zabojček ti je fantastično uspel. Kaj če bi se lotil tega, kar ti gre od rok? :lol: Tudi na zabojčku sicer še manjka nekaj podrobnosti, a ker si "intuziast", ne dvomim, da ti ga bo uspelo končati... :lol:

P.S. Torej moja ponudba glede stave odpade, kaj? :lol:

Odgovori