Mnogi so se kasneje spraševali, ali je možno tako potegavščino izvesti na naravoslovnem področju. Objave dvojčkov Bogdanov so sprva nakazovale, da gre za tak poskus, vendar sta to kategorično zanikala. Pa vendar: ali je možno objaviti kak popoln nesmisel, ki ga nekdo niti ne napiše sam in ga kar generira kak program, recimo tale avtomatični generator člankov s področja računalništva - ta članek:
sem npr. sam generiral

Je možno kaj takega objaviti npr. v kakšni reviji založnika Elsevier? Odgovor je pritrdilen:
http://pdos.csail.mit.edu/scigen/blog/
Iranskim doktorskim študentom univerze Sharif je s tako generiranim člankom očitno uspelo, saj jim je pred slabimi dvemi leti Elsevierova revija Applied Mathematics and Computation v objavo sprejela naslednji članek:
Cooperative, Compact Algorithms for Randomized Algorithms
ki je šel - čeprav se zdi neverjetno - skozi vso proceduro (predložitev verzije s popravki, ki jih je sugeriral ocenjevalec ali urednik) in prišel do točke tik pred objavo (Article in Press) ter je bil več tednov v tej fazi. Takrat so študenti presodili, da so dosegli svoje (svoji Univerzi so namreč dokazali, da objava v omenjeni reviji ni pravi pokazatelj kvalitete dela doktorskega študenta) in javno oznanili potegavščino, tako da je revija članek umaknila skupaj z opravičilom urednika revije.
Na to, da ti študenti niso imeli niti približno namena objaviti članek, kaže dejstvo, da so za avtorja uporabili izmišljeno ime "Rohollah Mosallahnezhad" (kar naj bi v dobesednem prevodu pomenilo "od oborožene rase" - očitno so se posmehovali na račun iranske jedrske grožnje zahodnemu svetu) zaposlenega v neobstoječi ustanovi "Iran Institute of Technology".
Ostale uspehe tako generiranih člankov (večinoma sprejetih s strani konferenc dvomljive kakovosti) si je moč ogledati na zgoraj navedenem blogu ali v zapisu na wikipediji.
Treba je seveda poudariti, da avtorji programa SCIgen niso razvili s ciljem, da bi kvaziznanstvenikom na področju računalništva kakorkoli olajšali akademsko udejstvovanje, temveč kot učinkovito orožje proti t.i. "spamferencam" in seveda: za lastno zabavo.
Za konec naj še omenim enega od zadnjih uspehov generatorja SCIgen (tokrat je nasedla ena ruska revija):
http://www.russiatoday.com/scitech/news/31208.