koliko je star čas

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Roman

Re: koliko je star čas

Post by Roman » 15.1.2020 12:11

osf wrote:
13.1.2020 8:03
Ker se gre za em input.
Ne. Celo oči ne pošiljajo po nevronih em valovanja.
Zdi se mi da privid bi bil kjer potenciala ne bi bilo.
Tako je. Privid.
Elektroni bi lahko zaznavali pot ki jo je naredil input (npr. premik noge).
Ne. Elektroni ne zaznavajo ničesar.
Hitrost inputa tako bi bila neznana.
Ne, je kar dovolj natančno izmerjena.
To pa je teorija, ampak bi sovpadala z instantnim premikom (primer ko večkrat nas hitrost/instantnost premika preseneti).
Napačen sklep.
Recimo da udarimo s kladivom po plehu. Od udarca naprej bomo lahko merili razlike v em polju. Torej potem.
Joj. Udarec povzroči zvočne valove, ki dosežejo uho, se tam pretvorijo v (elektrokemični) signal (fiziološke podrobnosti zdaj niso pomembne), ta pa potuje do slušnega centra, kjer nastane zaznava. Kje je tu em polje?
Ne bi bilo govora o zvoku.
Ampak?
Po tvojem ker ni bilo še popolnoma ugotovljeno čemu služi limfa.
Prebranega si nisem jaz izmislil ali odkril, zato "po tvojem" ni pošteno rečeno. Zakaj meniš, da še ni bilo popolnoma ugotovljena funkcija limfe? Kaj manjka?
No, potem si to videl, ne da ne.
Ja. Zdaj pa še povej, kaj te je pri tem videu zmotilo.
Ah, torej so tudi Newtonovi zakonu mistični.
Kje vidiš ves ta misticizem?
Ne vidim, sem samo primerjal izsledke kvantne mehanike (kjer tudi ni nobene mistike) z njim. Kolikor je mistike v Newtonovih zakonih, je je tudi v kvantni mehaniki, se pravi nič.
Med mistiko (tvoje področje) in kvantno mehaniko je precej velika razlika.
Odvisno kako se to opazuje.
Odvisno od tega, kdo opazuje in s kakšnimi nameni.
Potem bo bolj razumljivo, če namesto besede "entiteta" uporabiš besedo "zavest".
Zavest bi lahko predstavljala kolektivno mišljenje večjega organizma sestavljenega iz več entitet.
Zavest je vedno zavest posameznika. Za zavest skupine uporabljamo izraz "skupinska zavest" ali "kolektivna zavest" ali kaj podobnega. Uvajanje svojih pravil izražanja samo ustvarja zmedo.
Jaz nasitim psiho s pomočjo zelišč in bom rekel da je delovanje res hitro in intenzivno.
Aha, omamljanju rečeš prehranjevanje psihe. Tudi prav.
Torej zakon ne dopušča da bi se osebo skušalo rešiti.
Morda pa ni vse res, kar praviš.
Smisel vprašanja: živimo v duhovno in socialno razviti družbi?
Živimo v družbi, kjer prevaranti služijo na račun naivnosti preprostih ljudi. Poštena oblast jih poskuša obvarovati pred prevaranti, nepoštena oblast pa se prevarantom pridruži.
Podal sem razlago ki sloni na realnosti.
Realnosti? Saj nisi resen.
Žal premalo odgovorov ni privedlo do konkretnih standardnih sistemov.
Kaj misliš, zakaj je premalo odgovorov? Se ti ne zdi, da vprašani nimajo česa pametnega povedati?
Kakor naj bi veljalo za znanstvo, je stvar da se raznorazne 'šole' združijo in dosežejo eno skupno idejo, en skupni način izražanja.
Ha, ha, potem bi bile že skoraj znanost. Ampak 'šole' nimajo namena biti znanost, želijo samo povečevanje članstva in obvladovanja. Resničnost jim ne predstavlja problema, imajo svojo.
Preglej pa boš opazil.
Samo domišljaš si.
In ti dve vrsti naboja sta dobili imena.
Tako je. Prav nič ne bi bilo drugače, če bi naboj elektrona imenovali pozitivni in naboj protona negativni.
Najbližja definicija je lahko plus in minus ali pa bi lahko bila moški in ženska.
Govorim o imenih. Plus/minus oziroma moški/ženska so lahko imena, ne pa definicije.
Dejstvo je da če tale teorija drži, bi bila v konfliktu z običajnim znanstvom in običajno znanstvo gleda samo da bi obdržalo neko 'znanstveno' protokolirano strukturo ki ni rečeno da sloni na trdnih temeljih.
Ja, tudi na tak način se šarlatani izgovarjajo za nedelovanje svojih teorij.
Ne utegnejo niti tako mikroskopsko in sanjarijo o delcih.
Dokler te ne zanima, kako so bili odkriti atomi, delci in podobno, se nimaš pravice zmrdovati nad znanostjo.
Krčenje in raztezanje bi bila konstantna pojava in nihanje ko se atom krči bi lahko bil zaznavan z negativnim predznakom, ko se širi pa s pozitivnim.
Tako deluje tvoje znanstvo. Nobenih meritev, nobenih poskusov, samo zaznavanje s predznakom. Se potem čudiš, da te ne jemljejo resno?
Kaj neki naj bi pomenilo imeti dve zavesti?
Nisem psihiater. https://sl.wikipedia.org/wiki/Disociati ... identitete
Prostor je prostor
Seveda, ni pa prostor, kot ga razlaga klasična fizika.
če iščeš nekaj ki bo vedno prisotno v vsaki varianti, daj pomisliti kaj je temperatura.
Me spet skušaš pripeljati do tvoje dogme?
Pomisli kaj bi lahko predstavljala v nematerialnosti, pojdi nazaj na začetek, na tvorbo stvarstva in še prej na zavedanje te primarne oblike inteligence. Če boš imel kaj sreče boš lahko tisto nematerialno 'vizijo' temperature preselil v materialnost.
:lol:
In jaz sem že razložil da delci ne obstajajo in da v slabšem primeru so hrana in izločki atomov, torej nastali potem.
Ne, nisi mi razložil. Samo predstavil si mi nekaj svojih idej, ki z resničnoatjo nimajo neobene zveze.
Nič atomov, nič energije.
Traparija. Svetloba ima energijo in nima atomov.
Sem ga dal pogledati par njim. Sem se pa odločil za uničenje tega in še kondenzatorja s katerim je tisti 'prana' bil privlačen.
Živiš v utvari ali nisi pošten ali oboje.
Znam dobro kaj je tehnologija. Iz enega vidika, igrače.
Le kdo te je nahujskal proti znanosti?
Če že sami se prepričajo da oseba ki je obkrožena z entitetami ( jih vidi, sliši ali te vplivajo nanje ) bolana, potem niso prav pametni.
Nobena oseba ni obkrožena z entitetami (definiranimi na tvoj način). Lahko ima čutne zaznave, ki jih tolmači kot resnične, ampak živi v utvari. Vprašanje pa je, kdaj in v koliki meri imamo lahko halucinacije in blodnje za bolezen.
Da v enem so atomi in da v enem jih ni.
Povej raje katero vrsto razlage iščeš.
Sprašujem po tem, kakšna je razlika med prostorom, v katerem ni atomov, in prostorom, v katerem so atomi. Praviš, da je razlika, pa ne poveš, kakšna. Prazen lonec je popolnoma enak kot lonec, v katerem je voda.
Trenutno najstarejša dokumentirana zgradba naj bi bila stara od 10.000 do 12.000 let.
Do 40.000 let je še dolga doba.
Se mi zdi kar logično da se to obdobje šteje od konca zadnje ledene dobe.
Ah, to si mislil. Ljudje so počakali na konec ledene dobe in začeli postavljati megalitske zgradbe?
Fantazija.
Gravitacija=fantazija? :lol:
Vsako telo ima različno maso in volumen.
Ja. In vsako telo ustvarja gravitacijsko polje, ki je odvisno od mase.
Če so eni atomi bolj suhi in eni bolj debeli je stvar želje višjih entitet.
:lol:
Je razvidno da ne upoštevaš da tisto lepo vrtenje bi bilo lahko povezano z magnetizmom.
Ne smeš enačiti magnetizma z gravitacijo.
Oz bolje da bi lahko magnetizem bil vrtenje. Torej en način privlačnosti med telesi.
Sveta preproščina. Popolna ingnoranca. Hudo.
Bi primerjal planete z atomi?
Ne. Ni primerljivo.
Gor in dol seveda bi bili odvisni od prostora, oz bolje od materialnosti.
:?:
Ali pa gor = od Zemlje proti koncu materialnosti, dol = smer Zemlja.
Zakaj samo Zemlja? Ko je bil človek na Luni, je njegov "dol" kazal "gor".
Elektrika so manjši kamenčki ki se pretakajo zelo hitro po kablih ali zraku.
Razumeš?
Ne. Res vsekakor ni.

osf

Post by osf » 20.1.2020 17:50

Ne. Celo oči ne pošiljajo po nevronih em valovanja.
Praviš da telo v temi in telo izpostavljeno svetlobi bo imelo isti potencial?
Razloži boljše, mislim da meritve vrednosti v očesu in v možganih niso kar tako enostavne.
Zdi se mi da privid bi bil kjer potenciala ne bi bilo.
Tako je. Privid.
Torej potenciala ne moreš odstraniti.
Joj. Udarec povzroči zvočne valove, ki dosežejo uho, se tam pretvorijo v (elektrokemični) signal (fiziološke podrobnosti zdaj niso pomembne), ta pa potuje do slušnega centra, kjer nastane zaznava. Kje je tu em polje?
Govoril sem o potencialu. Meriš ga v voltih, torej ne sprašuj.
Zakaj meniš, da še ni bilo popolnoma ugotovljena funkcija limfe? Kaj manjka?
Komaj leta 2015 je bilo dokazano da možgani so povezani z imunskim sistemom. Do tedaj je veljalo da so neodvisni organ.
Kaj vsega bo lahko še odkrito se ne ve.

Antoine Louveau, Igor Smirnov e Timothy J. Keyes, Structural and functional features of central nervous system lymphatic vessels, in Nature, advance online publication, prvi junij 2015, DOI:10.1038/nature14432

Lahko bi omenil še bezgavke.
Je jasno kaj se zgodi v primeru nekaterih vrst raka?

Kaj je rak?

Ja. Zdaj pa še povej, kaj te je pri tem videu zmotilo.
Vrtiš. Nič me ni zmotilo, primer dveh rež so pač primerjali pomolu.
Lepo je da ko sem naredil primerjavo s pomolom, nisem še videl videa.
Ne vidim, sem samo primerjal izsledke kvantne mehanike (kjer tudi ni nobene mistike) z njim. Kolikor je mistike v Newtonovih zakonih, je je tudi v kvantni mehaniki, se pravi nič.
Ne razumem zakaj se izogibaš eni bolj obširni obrazložitvi kvantne mehanike s priklicevanjem Newtonovih zakonov.

Newton je bil tisti ki je pravil, da za pripravo lapisa je potreben antimonij, kajne?
Morda je potom razumevanja tega elementa teoriziral glede padanja.
Zavest je vedno zavest posameznika. Za zavest skupine uporabljamo izraz "skupinska zavest" ali "kolektivna zavest" ali kaj podobnega. Uvajanje svojih pravil izražanja samo ustvarja zmedo.
Naj bi ločil materializirano zavest in nematerialno?
Tako bi prišlo do zmede.

Pojem entiteta vključuje celo vrsto informacij, ki niso vključene v pojmu zavest.
Jaz nasitim psiho s pomočjo zelišč in bom rekel da je delovanje res hitro in intenzivno.
Aha, omamljanju rečeš prehranjevanje psihe. Tudi prav.
Torej po tvojem vsa zelišča so mamila.
Imaš nekam čudno interpretiranje pojmov. Bog ve koliko snovi klasificiranih kakor mamila vživljamo z vsakdanjo hrano, z zelenjavami.
Torej zakon ne dopušča da bi se osebo skušalo rešiti.
Morda pa ni vse res, kar praviš.
V primeru ko so osebe umrle ja. Vsakdo naj si vzame svoje krivde.

Res problem drog je da za njimi stoji obširno razviti marketing in da v ta marketing spada tudi proizvodnja slabih drog, rezanje s strupovi, interesi oseb ki z drogo nočejo imeti opravka.

Ločimo zelišča od psihoaktivnih snovi in nadaljno ločimo psihoaktivne snovi na dobre in slabe. Evo, med slabimi spada 90% drog. Zato je mnenje posameznika pod vplivom znanja da komercialne droge so problematične.
Živimo v družbi, kjer prevaranti služijo na račun naivnosti preprostih ljudi. Poštena oblast jih poskuša obvarovati pred prevaranti, nepoštena oblast pa se prevarantom pridruži.
Eden je drugega. Vse skupaj en velik drek.
Živimo v pokvarjeni družbi ki bi bilo treba znova organizirati. Do takrat ni potrebno da se imamo za razvite.
Realnosti? Saj nisi resen.
Tvoja varianta ne obstaja. Nisi resen ti.
Ha, ha, potem bi bile že skoraj znanost. Ampak 'šole' nimajo namena biti znanost, želijo samo povečevanje članstva in obvladovanja. Resničnost jim ne predstavlja problema, imajo svojo.
Če živimo v pokvarjeni družbi je logično da ne bomo prišli do modrih dognanj. Zrcaljenje pojmov in alegorij ki jih uporabljajo verniki in mistiki pa bi privedlo do neprecenljivih rezultatov. Menda bi alegorije nadaljno primerjali s kemijsko-znanstvenim izražanjem in prišli do zrcaljenja sinonimov.
Tako je. Prav nič ne bi bilo drugače, če bi naboj elektrona imenovali pozitivni in naboj protona negativni.
Ni pa tako.
Ja, tudi na tak način se šarlatani izgovarjajo za nedelovanje svojih teorij.
Saj so povsod. Največ jih je žal pri znanstvu in problem je da nepravilna opazovanja učijo mlade.
Dokler te ne zanima, kako so bili odkriti atomi, delci in podobno, se nimaš pravice zmrdovati nad znanostjo.
Me je zanimalo. Potem sem ločil resnična dognanja od fantaziranja.

Skušal sem pogledati kaj več o Frithiofu Wolfersu pa nisem našel veliko. Imaš kaj za prilepiti?
Comptes rendus hebdomadaires des séances de l'Académie des sciences, t. 183, juillet-décembre 1926, pp. 276-277 Une action probable de la matière sur les quanta de radiation.

Tako deluje tvoje znanstvo. Nobenih meritev, nobenih poskusov, samo zaznavanje s predznakom. Se potem čudiš, da te ne jemljejo resno?
Pozabljaš. Sem naredil precej poskusov. Glede meritev sem ti podal primer seebecka, ampak zgleda da ne razumeš pojava. Pridigaš o prostorih kjer naj ne bi merili potenciala pa bi rad imel prav?
Kaj neki naj bi pomenilo imeti dve zavesti?
Nisem psihiater. https://sl.wikipedia.org/wiki/Disociati ... identitete
Alter ego. Še so ostali tam?
Z nekaterimi osebami ki 'kažejo znake alter ega' sem se osebno pogovarjal. Čudno kako dobro razumejo alkimijsko izražanje; sami pa vedo se izražati z alkimijskimi simboli in hermetičnim podajanjem informacij. Zelo čudno, tudi ker smo o npr. psihiatru (določeni osebi) govorili kakšni vrsti profesionalne deformacije in bolezni je podvržen.

Me spet skušaš pripeljati do tvoje dogme?
Če že hočeš imeti prav naredi poskus s termometrom. Navij navoj okoli stekla in meri. Jaz sem to storil.
Ne, nisi mi razložil. Samo predstavil si mi nekaj svojih idej, ki z resničnoatjo nimajo neobene zveze.
Z resničnostjo je povezano dognanje, da ni dokazov. Počakam kaj boš odgovoril glede fotonov in njihovega izumitelja.

Aha, ima energijo in v očesu ne meriš potenciala. Lepo.

Vsako žganje bo privedlo do spremembe. To je svetloba.

Le kdo te je nahujskal proti znanosti?
Spoznavanje človekove narave. Ne pa proti vsej znanosti, le proti izmišljotinam.
Vprašanje pa je, kdaj in v koliki meri imamo lahko halucinacije in blodnje za bolezen.
Vsako močnejše čustveno stanje, vsaka bolečina, spanje, izpostavljanje ems itd. privedejo do izločanja dmtja. Torej vsi so bolni dokler ne vedo kaj se dogaja v organizmu in dokler ne vedo koliko obširen pojem je zavest/nezavest, torej entiteta.
Sprašujem po tem, kakšna je razlika med prostorom, v katerem ni atomov, in prostorom, v katerem so atomi. Praviš, da je razlika, pa ne poveš, kakšna. Prazen lonec je popolnoma enak kot lonec, v katerem je voda.
Še ne utegneš biti jasen. Nematerialni prostor je neskončen in primerjava z loncem in vodo je neprimerna.

Zakaj in kako primerjaš končnost in neskončnost?
Do 40.000 let je še dolga doba.
Od zadnje ledene dobe naprej se je kaj ohranilo, je logično da se šteje dobo ki sega do danes.

Ah, to si mislil. Ljudje so počakali na konec ledene dobe in začeli postavljati megalitske zgradbe?
Kako naj bi se kaj ohranilo po ledeni dobi?
Ja. In vsako telo ustvarja gravitacijsko polje, ki je odvisno od mase.
In nadaljno se govori o povezavi z ukrivljanjem časa in prostora. Dajmo no.
Dobimo značilnosti atoma pa bomo imeli nadaljne odgovore brez fantaziranja.

Prejšnji dan sem se menil z znanstvenikom ki obvlada na dolgo in na široko gravitacijo. Uporablja običajno razlago = znanstveno, ampak ko sem mu predstavil tri možne lastnosti atoma je rekel da vidi možnost resnice v teh, pa tudi možnost potovanja brez časa...
Ne smeš enačiti magnetizma z gravitacijo.
Enačim vrtenje z vrtenjem.
Sveta preproščina. Popolna ingnoranca. Hudo.
Si pozabil prilepiti definicijo magnetizma tako bi se lahko tudi ostali smejali.
Bi primerjal planete z atomi?
Ne. Ni primerljivo.
Ta je pa dobra.
Elektrika so manjši kamenčki ki se pretakajo zelo hitro po kablih ali zraku.
....ni res...
Res je. Zato škodi in lahko rečemo da smo še v kameni dobi.

bargo

Post by bargo » 21.1.2020 0:27

osf wrote:
20.1.2020 17:50
Aha, ima energijo in v očesu ne meriš potenciala. Lepo.

Vsako žganje bo privedlo do spremembe. To je svetloba.
:D Tako je, slivovo žganje ustvarja drugačno svetlobo kot hruškovo! Spektrometrija. :D In preveč žganja lahko povzroči temo in vendar potencial ostane! :wink:
osf wrote:
20.1.2020 17:50
Eden je drugega. Vse skupaj en velik drek.
Živimo v pokvarjeni družbi ki bi bilo treba znova organizirati. Do takrat ni potrebno da se imamo za razvite.
Posrednik je torej viška in ne bo dreka! :wink:

Osf, odlično! :D

osf

Post by osf » 21.1.2020 22:23

bargo wrote:
21.1.2020 0:27
:D Tako je, slivovo žganje ustvarja drugačno svetlobo kot hruškovo! Spektrometrija. :D In preveč žganja lahko povzroči temo in vendar potencial ostane! :wink:
Točno. Termometer ki vsebuje slivovo žganje bo imel lestvico od -30 do +50 dolgo 10 cm, tisti s hruškovim žganjem pa 9 cm. Stvar dilatacijskega koeficienta, ki bo menda posredoval različno nihanje potenciala.

Post Reply