koliko je star čas

Prapok, vesolje, kozmologija, črne luknje...
Odgovori
osf

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:
19.5.2020 10:31
Poznaš ti kako drugačno formulo za gravitacijo?
Ko bi dobili različne razlage zanjo bi morda dobili tudi različno formulo ali formule.
Pa mi navedi dve razlagi Newtonove gravitacijske formule.
Obračaš. Najprej je potrebno pridobiti različne razlage in te so prisotne tudi na wikipediji.

Mi svetuješ, naj bom z odgovorm zadovoljen?
Odgovor je bil popoln, renesančni znanstveni ciklus vsega deluje pač takole.
Resničnost je vendar samo ena.
Bogve koliko teorij bo še spremenjenih, z njimi tudi resničnost bo spremenila obraz.
Navedi vir. Obenem pa preberi tudi tole: https://www.monitor.si/novica/kako-so-t ... ju/198441/
Ljudje bodo vedno želeli kaj dokazati, eni škodljivost in eni neškodljivost določene reči. Komu verjeti je lastna izbira.
Poglej po spletu pa boš dobil dokaze škodljivosti.
Vsega nisem razumel, se pa strinjam, da elektromagnetno valovanje vpliva na temperaturo snovi. Sonce segreva Zemljo, infrardeča pečka segreje kopalnico. Tudi se strinjam, da energija plina (recimo zraka v sobi) pomeni gibanje atomov oziroma molekul po prostoru, v trdni snovi pa atomi vibrirajo. Torej gibanje atomov/molekul povzroča temperaturo snovi, kar pa ne pomeni, da imajo tudi atomi svojo temperaturo. Ampak o tem sem že pisal, kajne.
O tem sem že pisal tudi jaz in kakor zadnjič bi popravil netočnost v tvoji razlagi: temperatura vpliva na em valovanje.
Ni pa mi jasno, kaj meniš z odvečnim em poljem (je sončna svetloba odvečno em polje?) in kaj je napačno delovanje strukture atomov.
Nenaravnim, bolj intenzivnim ipd...

Atomi so medsebojno vezani v raznorazne strukture. Če atomi vibrirajo različno zaradi dovajanja 'energije', lahko se njihovo harmonično razmerje vibracij spremeni in tako struktura se poškoduje.
Kabli pa to niso.
Ja, lahko so.

Razloži, kako kabli generirajo električno napetost.
Ohjej kaj sprašuješ. Ali ti primanjkuje znanja ali fantazije.
Seveda. Čemu si se najprej pripravljen odpovedati?
Sem se že, leta nazaj.
Če se ne gre za delo, ki tudi zahteva malo elektrike, porabim nekatere dneve 100w ali manj, nekatere dneve 400-500w.
Pa je bilo treba. Hladna žarnica ne oddaja svetlobe.
Stroboskopska svetloba bo prisotna dokler bo žarnica povezana s tokom, potem ne.
Zakaj vendar vedno nekaj vrtiš.
Nisem zgrešil, saj nisem omenjal stroboskopa. Povedal sem samo to, kar sem videl. Si prepričan, da tvoja žarnica ni pokvarjena?
Najbrž nisi opazoval prostora potem ko si ugasnil žarnico.

To, ali se hvalim, nima nobene zveze s tem, da nisi za svoje trditve podal nobenega dokaza, kaj šele znanstvenega dokaza, pa čeprav si govoril, da izhajaš iz prakse.
Ha!, nobenega dokaza.

Roman

Re: koliko je star čas

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:
23.5.2020 18:22
Roman napisal/-a:
19.5.2020 10:31
Poznaš ti kako drugačno formulo za gravitacijo?
Ko bi dobili različne razlage zanjo bi morda dobili tudi različno formulo ali formule.
Z "morda" si ne morem nič pomagati.
Pa mi navedi dve razlagi Newtonove gravitacijske formule.
Obračaš.
Sploh ne. Vprašanje logično sledi iz tvoje trditve.
Najprej je potrebno pridobiti različne razlage in te so prisotne tudi na wikipediji.
Očitno Wikipedija ni imuna pred šarlatani. Navedi prosim vir.
Mi svetuješ, naj bom z odgovorm zadovoljen?
Odgovor je bil popoln, renesančni znanstveni ciklus vsega deluje pač takole.
In kaj potem? Zakaj bi me moral tak odgovor zadovoljiti?
Resničnost je vendar samo ena.
Bogve koliko teorij bo še spremenjenih, z njimi tudi resničnost bo spremenila obraz.
Resničnost in teorije niso isto, kajne.
Ljudje bodo vedno želeli kaj dokazati, eni škodljivost in eni neškodljivost določene reči.
Hočeš reči, da smo vsi enaki? Pa nismo.
Komu verjeti je lastna izbira.
Verjameš pač tistemu, ki te bolj prepriča, torej njegovemu marketingu. Ampak ti verjameš v škodljivost 5Gja, ne v njegov marketing.
Poglej po spletu pa boš dobil dokaze škodljivosti.
Kar navedi vir. Jaz ne mislim broditi po vseh nesmislih, ki jih lahko najdem na spletu, da bi našel tvoje "dokaze".
temperatura vpliva na em valovanje
Pravzaprav je temperatura posledica, ne vzrok. Na temperaturo vpliva toplota.
Kabli pa to niso.
Ja, lahko so.
Razloži.
Razloži, kako kabli generirajo električno napetost.
Ohjej kaj sprašuješ.
Sprašujem po razlagi za tvoje trditve. Če je nimaš, lahko to tudi tako poveš.
Ali ti primanjkuje znanja ali fantazije.
Takega znanja mi očitno res primanjkuje, s fantazijo pa pridemo do pravljic.
Stroboskopska svetloba bo prisotna dokler bo žarnica povezana s tokom, potem ne.
Kaj pomeni povezana s tokom? Tok teče skozi žarnico ali pa ne.
Zakaj vendar vedno nekaj vrtiš.
Če si ti nejasen, potem pač sprašujem. Če mi očitaš, da "vrtim", pa to pomeni, da si prepričan, da si jasen. No, nisi.
Najbrž nisi opazoval prostora potem ko si ugasnil žarnico.
Prostora? Opazoval sem žarnico.
Ha!, nobenega dokaza.
Prav nobenega.

Odgovori