Google-analytics

Povej svoje mneje o Kvarkadabri!
Odgovori
seenamojca
Prispevkov: 56
Pridružen: 2.12.2005 14:43

Google-analytics

Odgovor Napisal/-a seenamojca »

Zivjo,

mene pa zanima, od kdaj laufa google analyitcs na kvarkadabri in kaj hocete vedeti o nas?

Ali je se kaksna druga korist od tega, razen Big brother efekta in tega, da se je pocasnilo delovanje?

Uporabniški avatar
sstone
Prispevkov: 180
Pridružen: 30.11.2004 0:05

Odgovor Napisal/-a sstone »

Korist od tega je statistika...od kje je prišu folk(refererji itd.), kaj gleda, kaj je najbolj obiskano iz kje prihaja največ ljudi, torej to ni večinoma nč big-brother, te stvari pošlješ(oz pošlje tvoj browser) tako in tako(večinoma), "ga" jih samo poštima tako da ne rabiš an roko iskat(kar lahko recimo v logih od apacha al karkoli pač že uporablaš za web server.

seenamojca
Prispevkov: 56
Pridružen: 2.12.2005 14:43

Odgovor Napisal/-a seenamojca »

Ja, vem kaj dela ga. Po moje je predvsem uporaben pri raznih searchih in podobnem...

Se vedno pa ne vem, zakaj kvarkadabra potrebuje te podatke. Jasno je, da jih lahko samo preko browsanja pridobi, vprasanje je, zakaj aktivno zbira nase podatke in zakaj jih rabi? Jaz tudi npr lahko ugotovim, kdo obiskuje mojo spletno stran, pa mi je - milo receno - vseeno. Dokler, seveda, ne prihaja do zlorab, kar pa upam, da tukaj ni primer.

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Tale pocasnost google-analytics odvraca uporabnike ker se vcasih stran nalaga tudi vec minut!

Odgovori