predlog

Povej svoje mneje o Kvarkadabri!
Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Malo sem predelal strukturo da se drzi strukture prirocnika (prirocne tabele posebej, da ne tezimo s teorijo tistim ki hocejo podatke). Ce avtorju ne ustreza lahko popravi...

kob
Prispevkov: 71
Pridružen: 5.1.2005 16:01
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kob »

hm..
link do teorije, prevod oznak

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Odgovor Napisal/-a shrink »

Sem dodal okvirno vsebino za matematiko. Zgledoval sem se po matematičnem priročniku Bronštejn-Semendjajev.

Seveda lahko poglavja (imena) po mili volji spreminjate. Podpoglavja bom začel (oz. bomo začeli) dodajati šele, ko dosežem nek konsenz o vsebini (predvsem o tem, kaj je smiselno dajati v vsebino).

Za pokušino sem dodal vektorske identitete (ker je bilo pač o vektorjih govora v eni temi). Možno je, da je v izrazih kakšna napaka, saj sem črpal iz e-učbenika J.H. Heinbockel: Introduction to Tensor Calculus and Continuum Mechanics, v katerem sem že našel napake (tudi v teh identitetah sem opazil eno tipografsko napako, ki sem jo za našo stran odpravil, lahko pa je ostala prikrita še kakšna).

azi
Prispevkov: 74
Pridružen: 23.10.2005 14:07

Odgovor Napisal/-a azi »

em se en mini predlog... kaj ko bi vspostavii stike tut prek irca? 8) Al ste vsi zaprisezeni msn-jevci ;)

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Za spodbudo sem "pretipkal" nekaj gostot iz tujih in domacih strani (materialov je seveda se veliko). Toliko za zacetek vnasanja snovnih parametrov.

Uporabniški avatar
saso
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 179
Pridružen: 30.9.2002 15:52
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a saso »

Predlagam, da navajamo tudi vire, da bo lažje vrednotit vnose. Še posebej pri konstantah in podobnih faktičnih podatkih.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Mislim, da bi se tudi morali držati enih pravil pri pisanju enačb. Recimo enačbe pišemo poševno z normalnimi črkami, vektorje ali s puščicami zgoraj ali krepko, matrike krepko ali samo z velikimi črkami, enote za količine pokončno in decimalno vejico kot piko. Kaj pravite?

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

pri dolocenem integralu - a ni to z zgornjimi in spodnjimi vsotami definicija darboux-jevega dolocenega integrala? (da mora biti razlika med spodnjo pa zgornjo vsoto manj od epsilon).. riemannova definicija je pa tisto kar potem naprej pise z limito one vrste

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Saj mislim, da velja, da je funkcija darbouxjevo integrabilna če in samo če je riemannovo. Sta enakvredna-vrednosti obeh integralov, če obstajata, sta enaki.
Mene so učili za definicijo riemannovega s spodnjimi in zgornjimi vsotami. Će sta enakovredna, potem ni škode. Bom pa raje zbrisal ime riemannov integral in popravil, da bo bolj definiran kot določeni integral.

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

ne sej definiciji sta res ekvivalentni, to se da pokazat da je vsaka darboux-jeva integrabilna funkcija tudi riemannovo integrabilna, pa v drugo smer tudi, ampak samo tako, da bodo priblizno v pravi smeri definicije.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Se strinjam. Predlagam, da skušava popraviti.

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Odgovor Napisal/-a kren »

grrr, tex noce delat kot bi mogu

kob
Prispevkov: 71
Pridružen: 5.1.2005 16:01
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a kob »

mislim, da vseeno zelo prav pride angleška wikipedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Mathematics
http://en.wikipedia.org/wiki/Physics
snovi je ogromno :roll:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ogledal sem si Naravne konstante na http://www.kvarkadabra.net/wiki/index.p ... _konstante in imam dve vprašanji: Kako so konstante urejene? In ali ne bi bilo morda pregledneje enote zapisovati v obliki \({x/y}\) namesto v obliki \(\frac{x}{y}\)?

Odgovori