POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Povej svoje mneje o Kvarkadabri!
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:Za božjo voljo shrink, pa saj znaš brati. Saj sem zgoraj vse lepo napisal.
Tvoj post pred tem (pravzaprav vsi posti razen prvega v tej temi) je tipično smetenje. A bo šlo? :lol:

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a problemi »

shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:Za božjo voljo shrink, pa saj znaš brati. Saj sem zgoraj vse lepo napisal.
Tvoj post pred tem (pravzaprav vsi posti razen prvega v tej temi) je tipično smetenje. A bo šlo? :lol:
A to je smetenje? Zdaj upam, da bo šlo. No vidiš, da si pravi kandidat za "Prva metla Kvarkadabra foruma", sam očitno ne vem niti tega, kaj sploh je smetenje na forumu. Potem pa, shrink, kar na delo. Hop, hop!

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a shrink »

problemi napisal/-a:
shrink napisal/-a:
problemi napisal/-a:Za božjo voljo shrink, pa saj znaš brati. Saj sem zgoraj vse lepo napisal.
Tvoj post pred tem (pravzaprav vsi posti razen prvega v tej temi) je tipično smetenje. A bo šlo? :lol:
A to je smetenje? No vidiš, da si pravi kandidat za "Prva metla Kvarkadabra foruma", sam očitno ne vem niti tega, kaj sploh je smetenje na forumu. Potem pa, shrink, kar na delo. Hop, hop!
Ah, to ni še nič - tole je šele šolski primer smetenja:

viewtopic.php?p=46713#p46713

In za tem tipična kvazifilozofska razširitev:

viewtopic.php?p=46905#p46905

Če bi se določeni uporabniki držali osnovnega pravila foruma, da se je treba držati zastavljene teme, bi bilo bistveno manj smeti; ampak očitno še niso pometli pred lastnim pragom. :lol:
Zadnjič spremenil shrink, dne 13.1.2012 15:56, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
saso
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 179
Pridružen: 30.9.2002 15:52
Kontakt:

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a saso »

Vidim, da nekateri blazno uživate, da druge obkladate z besedami kot so CENZURA, kvazifilozof ipd. To se mora nehati! Vsaka objava mora prinesti neko novo vsebino, sicer gre za smetenje. Kot smo napovedali, bodo naslednji ukrep opomini, ki jim lahko sledi zaklep.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a shrink »

Sašo, predvsem bi se morali nekateri uporabniki držati zastavljene teme in ne prosto po navdihu skreniti v neko bivanjsko problematiko, ki s temo nima zveze (kot je primer, ki sem ga navedel zgoraj).

Uporabniški avatar
NoSee
Prispevkov: 609
Pridružen: 7.11.2010 17:04

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a NoSee »

saso napisal/-a:Da bi zvišali kvaliteto pogovora na forumu, nameravamo izvesti nekaj sprememb:
  • Spodbujali bomo uporabo resničnih imen.
  • Uporaba psevdonimov bo seveda še vedno mogoča, a le dokler se bo uporabnik foruma vzorno vedel.
  • Če se kdo kljub opozorilom ne bo poboljšal, bomo njegov račun začasno zaklenili. Odkleniti ga bo mogoče le z razkritjem prave identitete pisca, ki se skriva za psevdonimom.
Vse uporabnike foruma prosimo, da poveste svoja mnenja in predlagate ukrepe, ki bi prispevale k dvigu nivoja pogovora na forumu.
Moje mnenje:
.Nebi imel tezav z uporabo pravega imena, a ne vidim realne potrebe po tem. Predvsem zaradi ze omenjene moznosti uporabe izmisljenih imen.
..Vsekakor je vzorno vedenje zazeljeno. Priporocam obzirnost in cim manj osebnih provokacij(ki seveda vzbujajo premnogo reakcij).
...Spet je problem preverjanja prave identitete, kvecjemu se nespostovanje pravil kaznuje z izbrisom sporocil ter blokado uporabniskega racuna ter dostopa preko IPja(spet problem pri WLANovcih).

Pozdravljam ukrepe, koncno!

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a agata »

Se strinjam s predlogi, anonimnost pa se mi zdi, da dopušča večjo svobodo, tako, da bi se to ohranilo. Žalitve pa vsekakor niso namestu. Če se nekdo z napisanim ne strinja, naj to pove in poda argument, ki bi napisano izpodbijal, kajti le na ta način se oblikuje nova vednost, žalitve pa le ohranjajo status quo.
Kvazifilozof npr. je zelo zelo slab argument; dr. Rotar je v oddaji na rtv slo ( se ne spomnim naslova), lepo razložil, da lahko tako laiki ( recimo jim tako) kot " pravi filozofi", enakovredno razpravljajo o filozofskih temah in so oboji lahko enako pametni ali pa neumni v svojih razpravah. Seveda je povedal bolje od mene, a menim, da sem bistvo podala.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a Roman »

Jaz pa imam še eno željo, ki je žal neuresničljiva, da bi namreč udeleženci v pogovorih za seboj prebrali, kaj napišejo, preden kliknejo "Pošlji", in da vsaj približno uporabljajo knjižno slovenščino in da vključijo črkovalnik.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a agata »

Res je Roman, namestu se piše narazen. se opravičujem. A dodajam-knjižni jezik ni nič drugega, kot le narečje z vojsko ( Močnik) :wink:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a shrink »

agata napisal/-a:Se strinjam s predlogi, anonimnost pa se mi zdi, da dopušča večjo svobodo, tako, da bi se to ohranilo. Žalitve pa vsekakor niso namestu. Če se nekdo z napisanim ne strinja, naj to pove in poda argument, ki bi napisano izpodbijal, kajti le na ta način se oblikuje nova vednost, žalitve pa le ohranjajo status quo.
Kvazifilozof npr. je zelo zelo slab argument; dr. Rotar je v oddaji na rtv slo ( se ne spomnim naslova), lepo razložil, da lahko tako laiki ( recimo jim tako) kot " pravi filozofi", enakovredno razpravljajo o filozofskih temah in so oboji lahko enako pametni ali pa neumni v svojih razpravah. Seveda je povedal bolje od mene, a menim, da sem bistvo podala.
Treba je ločiti med pravimi žalitvami in tistim, kar le posvečeni dojemajo kot žalitev(vi, ga. agata, še "kargo kult znanost" dojemate kot žalitev). Če sam nekoga označim za šarlatana, to ni žalitev, ampak primerna in utemeljena oznaka, ki še posebej pristaja bully-jem. In slednjih je na tem forumu cel kup.

Na tej točki se je pa vredno vprašati, ali je še smiselno dopuščati razprave o "osebnih" in psevdoznanstvenih teorijah, saj izkušnje tujih forumov kažejo, da se kvaliteta razprav izredno zmanjša. Konec koncev se na Kvarkadabri tolmači znanost, ne pa instant pogledi prodajalcev megle in njim podobnih.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a agata »

Razložite, kaj je to kargo kult znanost in kaj so instant pogledi prodajalcev megle. Menda mednje ne prištevate: Freuda, Lacana, Foucalta, Levi-Strausa, Horkheimerja, Adorna,Koyreja, Georga Guilleta Escureta, Simmonsa, in druge, ki sem jih citirala? :!: In še- govorila sem o tem, da so žalitve slab argument ( te oznake pa nisem podala jaz, pač pa sašo) ( zdaj sem videla, da je popravljeno pa nima veze)
Zadnjič spremenil agata, dne 13.1.2012 17:59, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a shrink »

agata napisal/-a:Razložite, kaj je to kargo kult znanost in kaj so instant pogledi prodajalcev megle. Menda mednje ne prištevate: Freuda, Lacana, Foucalta, Levi-Strausa, Horkheimerja, Adorna,Koyreja, Georga Guilleta Escureta, Simmonsa, in druge, ki sem jih citirala? :!: In še- nikjer nisem govorila o žalitvah pač pa o argumentih!!!!!
Očitno imate kratek spomin: dobili ste že odgovor in seveda ste dejali, da gre za žalitev.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a agata »

Se ne strinjam, nisem dobila odgovora.Še vedno ne vem kaj je to, kargo kult, pa sem, recimo, veliko prebrala.
Ja- a ni vabilo foruma- razpravljaj o življenju in sploh o vsem, vi pa predlagate cenzuro. V znanosti pa, kolikor vem ni dopustna. Nekatere razprave al pa razmišljanja pač niso "rčmo", pametne in jih lahko tako tudi poimenujemo, če jih pa apriori ne dopustimo, potem pa...
Tudi neumnosti so lahko predmet preučevanja, Freud se je naprimer svobodno prepustil mislenemu toku, ki ga je popeljal med nesmrtne.
Res je, tisto zgoraj podčrtano sem popravila, pa očitno nisem poslala, a da gre za žalitve ugotavlja tudi avtor teme, sašo, tako da ne vem kdo se tukaj spreneveda. :roll:
(zdaj sem videla da je popravljeno, ste me prehiteli)
Zadnjič spremenil agata, dne 13.1.2012 18:00, skupaj popravljeno 5 krat.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a shrink »

agata napisal/-a:Se ne strinjam, nisem dobila odgovora.
Kar pobrskajte, pa nehajte se že enkrat sprenevedati.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: POMEMBNO! Stanje foruma in ukrepi za dvig nivoja razprav

Odgovor Napisal/-a shrink »

agata napisal/-a:Se ne strinjam, nisem dobila odgovora.Še vedno ne vem kaj je to, kargo kult, pa sem, recimo, veliko prebrala.
Ja- a ni vabilo foruma- razpravljaj o življenju in sploh o vsem, vi pa predlagate cenzuro. V znanosti pa, kolikor vem ni dopustna. Nekatere razprave al pa razmišljanja pač niso "rčmo", pametne in jih lahko tako tudi poimenujemo, če jih pa apriori ne dopustimo, potem pa...
Tudi neumnosti so lahko predmet preučevanja, Freud se je naprimer svobodno prepustil mislenemu toku, ki ga je popeljal med nesmrtne.
Vaš problem, če ne razumete. Forumu pa ravno zaradi psevdoznanstvenih tem šepa kvaliteta.
Res je, tisto zgoraj podčrtano sem popravila, pa očitno nisem poslala, a da gre za žalitve ugotavlja tudi avtor teme, sašo, tako da ne vem kdo se tukaj spreneveda. :roll:
(zdaj sem videla da je popravljeno, ste me prehiteli)
Ne vidim eksplicitne ugotovitve, da gre za žalitev.

Odgovori