Derik, očitno se nisva razumela, ali pač nočeš razumeti, ker ti to ne pride prav pri branjenju Nemčije in ostalih posojilodajalk, ampak vseeno bom skušal biti še bolj jasen. Nemčija kuje dobiček na račun posojila v višini 15,2 milijarde evrov. In tisti račun je lepo pokazal, da ne gre za zanemarljiv denar. Seveda moram tu poudariti, da tisti izračun ni pravilen, gre zgolj za karikaturo, saj je od tistih 13,7 milijard potrebno odšteti znesek obresti za sva leta, ki jih bo plačala Nemčija ob najemu posojila, ki ga je nato plasirala (posodila naprej) Grčiji. Razen, če ni to potegnila iz "lastnega žepa" ampak tu bi potem verjetno morali primerjati donos od depozita z donosom od posojila, skratka analizirati oportunitetne stroške. Konec koncev, ali se ni bivši minister Križanič širokoustil, da bomo s posojilom Grčiji (nekaj čez 200 milijon) tudi zaslužili.derik napisal/-a:Obresti za posojila iz EFSF sklada pa pokrivajo le dejanske stroške, tako da z njimi nihče ne služi. Pa še kakih deset let odloga pri plačilu obresti imajo. Skratka, ne drži trditev, ki jo navajaš, da "Nemčija na račun Grčije ustvarja velike dobičke, saj ji podaljšuje posojila z visokimi obrestmi."
Upam, da sva zdaj razčistila kaj je mišljeno s tistim:"Nemčija na račun Grčije ustvarja velike dobičke, saj ji podaljšuje posojila z visokimi obrestmi."
Za EFSF sklad, pa sem poudaril, da gre za poroštva in da se tam "skrivajo" grške državne obveznice. S poroštvom praviloma ne kuješ dobička, to mi je jasno ... no, lahko tudi, recimo političnega, ampak to je že druga tema ...