MS Dos

Zanima me...
Odgovori
Tde
Prispevkov: 37
Pridružen: 12.6.2006 13:33

MS Dos

Odgovor Napisal/-a Tde »

Pozdravljeni,

že nekaj časa me zanima, kako bi si olajšal delo v MS dos-u, saj ob vsakokratnem navajanju določene poti (npr. cd C:\Mape\Knjige...) izgubim kar precej časa. Zanima me, ali je mogoče, da bi si s pomočjo bližnjic (recimo tako, kakor poženeš beležnico z ukazom notepad) izbral neko besedo, s tem pa bi me dos avtomatsko postavil na destinacijo, ki sem jo pred tem definiral.

Npr z ukazom:
C:\> Knjige

mi avtomatsko odpre pot:
C:\Mape\Knjige...\>

Upam da se bil dovolj razumljiv,
hvala in lep pozdrav,
Tadej

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: MS Dos

Odgovor Napisal/-a shrink »

Mislim, da bi bila rešitev kreiranje "batch" datoteke, poglej npr.:

http://home.att.net/~gobruen/progs/dos_ ... batch.html.

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: MS Dos

Odgovor Napisal/-a GJ »

Natanjo tako "batch" datoteke.. :D

V datoteko z imenom "Knjige.bat" napišeš..

Koda: Izberi vse

cd c:\Knjige
..nakar datoteko shraniš v derektorij 'c:\dos' oziroma nekam kamor kaže "PATH", ki je nastavljena ob zagonu sistema z izvedbo "AUTOEXEC.BAT"
Kam kaže 'path' preveriš z ukazom "PATH".

Lep dan..

Tde
Prispevkov: 37
Pridružen: 12.6.2006 13:33

Re: MS Dos

Odgovor Napisal/-a Tde »

Hvala za pomoč :)

Tde
Prispevkov: 37
Pridružen: 12.6.2006 13:33

Re: MS Dos

Odgovor Napisal/-a Tde »

Še enkrat lepo pozdravljeni,

da ne bom odpiral nove teme, ker je povsem nepotrebno, bom za vaše mnenje zaprosil kar tukaj; kupujem nov računalnik, in sicer prenosnik. Ker sem se odločil, da se ne bom zapodil v prvo trgovino in kupil prvega, ki mi bo prišel pod roke, kar naredim vedno, ko grem v "šoping", me zanimajo predvsem vaši predlogi in mnenja. Računalnik bom potreboval predvsem za programiranje, Microsoftova okna niso pogoj, želel pa bi si malo več prostora na trdem disku ter v spominu (>200GB HD && > 2GB RAM). Cena naj ne bi bila višja od 1200 evrov.

Npr.:
http://www.mimovrste.com/artikel/275009 ... s#kompleti

Hvala in lep pozdrav,
Tadej

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: MS Dos

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Pridruzujem se vprasanju: sam tudi izbiram prenosnik za podoben namen, tako da nasvet poznavalcev ne skoduje (se posebno glede linux kompatibilnosti).

Mogoce se opozorilo z moje strani, ce noces Windolsov v naprej instaliranih jim to izrecno povej - bos prihranil precej denarja (splaca se tudi tistim, ki hocejo okna - je ceneje instalirat doma, razen tistim trotom ki ne vedo kaj pocnejo). Ce nameravas instalirat linux je to dobro imeti v mislih pri nakupu, zaradi strojne opreme.

Odgovori