Steklo za varjenje železa kot filter na teleskopu?

Zanima me...
Odgovori
Macho9

Steklo za varjenje železa kot filter na teleskopu?

Odgovor Napisal/-a Macho9 »

Lep Pozdrav
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zanima me če bi veljalo steklo za varjenje(švasanje) železa kot filter na teleskopu? Ali mora biti poseben filter? Ker z prostimi očmi preko tega stekla se vidi sončni mrk odlično.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hvala za odgovore
LP

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Steklo za varjenje železa kot filter na teleskopu?

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

No nekaj se bo ze videlo, ampak za dobro in visokokontrastno sliko detajlov na soncu je dobro imeti H-alpha filter.

Macho9

Re: Steklo za varjenje železa kot filter na teleskopu?

Odgovor Napisal/-a Macho9 »

Potem takem velja to steklo za varjenje(šfasanje) dati preko teleskopa ? Nebi poškodovalo oči ?

Uporabniški avatar
Aniviller
Prispevkov: 7263
Pridružen: 15.11.2004 18:16

Re: Steklo za varjenje železa kot filter na teleskopu?

Odgovor Napisal/-a Aniviller »

Aja to mislis, sem mislil za projekcijo in fotografiranje... ma ne vem to bo pa treba kaksnega izkusenega astronoma vprasat, zelo je odvisno od odprtine teleskopa koliko svetlobe dobis noter. Problem je itak intenziteta, posebej skodljive komponente spektra ze optika zreducira.

Macho9

Re: Steklo za varjenje železa kot filter na teleskopu?

Odgovor Napisal/-a Macho9 »

Sem gledal prehod Venere z varilnim steklom in dalnogledom in videlo se je odlično :D

Uporabniški avatar
Win7
Prispevkov: 5
Pridružen: 2.7.2012 16:05

Re: Steklo za varjenje železa kot filter na teleskopu?

Odgovor Napisal/-a Win7 »

A slučajno kdo ve kako je kaj s tem glede tega stekla za varjenje? Velja kot filter za teleskop ali ne?

Odgovori