Nakup prenosnika

Zanima me...
Odgovori
Jocinjoc
Prispevkov: 3
Pridružen: 7.10.2013 14:25

Nakup prenosnika

Odgovor Napisal/-a Jocinjoc »

Zdravo, kupil bi nov prenosnik. Imam pa te zahteve:

Moje zahteve so:
Procesor: i5 ali i7 (cena je lahko tudi višja od navedene cene prenosnika, ampak ne preveč)
vredu grafična kartica (za modeliranje v računalniških programih in konstruiranje kot so Autocad, Solidworks, Catia...)
RAM: 4GB ali 6GB ali več,
ALU ohišje,
diagonala: 15.6 ali 17.3
teža: ni tako važna,
Firma: ni važno
Cena: do 800e.
OS: brez ali Windows

Iščem kvaliteto za primerno ceno. Prosim za mnenja, lahko tudi pod ZS ali če kdo prodaja prenosnik. Fajn, da je nov, lahko pa je tudi malo rabljen. Lp

mirko_77
Prispevkov: 18
Pridružen: 6.2.2014 11:39

Re: Nakup prenosnika

Odgovor Napisal/-a mirko_77 »

Za ta denar ti priporočam nakup HP-ja z diagonal 17.3, če ga ne misliš veliko prenašati. Verjetno se da dobiti tudi kakšnega drugega proizvajalca za takšno ceno. HP za 800 evrov je lahko že kar konkreten.

webweb
Prispevkov: 1
Pridružen: 5.4.2014 14:49
Kontakt:

Re: Nakup prenosnika

Odgovor Napisal/-a webweb »

Se strinjam za HP pa dodajam tudi Asus...Namreč pri obeh imam enkratne izkušnje.

polbog
Prispevkov: 4
Pridružen: 25.4.2014 11:38

Re: Nakup prenosnika

Odgovor Napisal/-a polbog »

Jaz sem kupil HP probook 450g0 za ceno 630 evrov. Grafična je na matični + še ena z 2gb pomnilnika. 750gb diska, 8gb rama ter i5 procesor. Zaenkrat sem zadovoljen, prej sem imel toshibo z 17,3" zaslonom sedaj pa sem kupil 15. Laptop veliko prenašam in je veliko lažje z 15 zaslonom, 17 pa je za resno delo itak premajhna tako da imam doma laptop na mizi, priključen na 24" zunanji monitor, včasih pa še laptop, da deluje kot dual screen. Kot pravim zaenkrat je vredu, cena je tudi sprejemljiva....sem pa bral da HP razen serije elitebook ni več to kar je bil.

majkeljanuar
Prispevkov: 12
Pridružen: 10.1.2014 10:51

Re: Nakup prenosnika

Odgovor Napisal/-a majkeljanuar »

Ja, za tak dnar bo res najboljši HP, drugače pa moraš vedeti, da so ti bo HP malo grel. Če misliš kake igrice igrat, potem definitivno odpade HP oz. na splošno odpadejo prenosniki

mirko_77
Prispevkov: 18
Pridružen: 6.2.2014 11:39

Re: Nakup prenosnika

Odgovor Napisal/-a mirko_77 »

Ja HP ima to slabo lastnost, da se zelo pregreva. To je posebej moteče pri cenejših modelih. Nekoliko dražji so glede tega nekoliko boljši.
Za igrice se zares odsvetuje (sploh kakšne novejše, ki so požrešne z grafo), vendar je za ta denar to kar vredu izbira.

Uporabniški avatar
stream
Prispevkov: 313
Pridružen: 21.3.2006 0:39
Kontakt:

Re: Nakup prenosnika

Odgovor Napisal/-a stream »

men je na mojem odpovedal ventilator, vendar je ta kišta še kar pametna, da se ga da s softwarom vzdrževat po nekaj poiskusih celo pod 70°C

Odgovori