Mobilni telefon za starejše

Zanima me...
Odgovori
Dalajlama
Prispevkov: 4
Pridružen: 11.8.2014 19:01

Mobilni telefon za starejše

Odgovor Napisal/-a Dalajlama »

Ponudniki mobilnih telefonov očitno - vsaj kolikor sem sam prečesal trg - še niso prepoznali tržne niše "starejši uporabniki".
Monogi namreč ne rabijo /rabimo/ pametnih telefonov, ne rabijo /rabimo/ SMS sporočil. In še mnogo drugega.
Mnogi torej uporabljajo (-mo) mobilne telefone le /nemoršverjet/ le za telefoniranje.
Takšen mobilni telefon bi moral imeti

- čimvečjo številčnico (zaradi slabovidnosti)
- čim glasneši zvočnik (stareši običajno slabše vidijo)
- zelo preprosto uporabo. Obširen menu je v tem smislu zelo moteč.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Mobilni telefon za starejše

Odgovor Napisal/-a derik »

Dalajlama napisal/-a:Ponudniki mobilnih telefonov očitno - vsaj kolikor sem sam prečesal trg - še niso prepoznali tržne niše "starejši uporabniki".
Monogi namreč ne rabijo /rabimo/ pametnih telefonov, ne rabijo /rabimo/ SMS sporočil. In še mnogo drugega.
Mnogi torej uporabljajo (-mo) mobilne telefone le /nemoršverjet/ le za telefoniranje.
Takšen mobilni telefon bi moral imeti

- čimvečjo številčnico (zaradi slabovidnosti)
- čim glasneši zvočnik (stareši običajno slabše vidijo)
- zelo preprosto uporabo. Obširen menu je v tem smislu zelo moteč.
Skoraj bi rekel, da je pametni telefon tudi za to uporabo najprimernejši - seveda z uporabo primerne applikacije.

Razen tega pa lahko že samo z uporabo NFC-nalepk marsikaj poenostaviš. Recimo, če postaviš telefon na mizo na NFC-tag s programom za klicanje določene številke, bo klic avtomatično sprožen.

Seveda pa obstajajo tudi številne izvedbe klasičnih mobilnih telefonov za starejše. Še malo pobrskaj.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Mobilni telefon za starejše

Odgovor Napisal/-a Roman »

Dalajlama napisal/-a:vsaj kolikor sem sam prečesal trg - še niso prepoznali tržne niše "starejši uporabniki".
Slabo si česal trg, ta je še vedno skuštran. Kako, da nisi našel na primer tegale:
http://www.enaa.com/oddelki/telefonija/ ... pure_white? Pa sploh ni edini.

Odgovori