Bargo

Zanima me...
Odgovori
Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
12.6.2017 22:30
Kako si iz tega prišel do spoznanja "nas skušaš prepričati, da se da gradnike materije poljubno drobiti na manjše dele" veš samo ti.
Zdaj veš tudi ti, ker sem ti povedal, kako. Govoriš o razbijanju strukture na "zmeraj manjše delce" in o neuničljivosti forme. Hudo je, ko svojih besed ne jemlješ resno. Kdaj boš odgovoril na vprašanje o formi?
Sam bi dejal, da se iz vere v začetne trdne gradnike materije, kar pomeni, da se naj bi vedelo kje v prostoru se natanko nahajajo, spremi v dejstvo, da jim v principu ne moremo natanko določiti pozicije in hitrosti, čeprav oboje pozicija in hitrost še kako vpliva na dogajanje v našem svetu in tako se pojavi verjetnost v naši sliki narave.
Zakaj vzameš samo tisti del kvantne mehanike, ki ti ustreza? Polovična resnica ali polovična laž?
Roman napisal/-a:Zdaj mešaš gotovost spoznanja (kvantna mehanika je ena najbolje eksperimentalno podprtih teorij v znanosti) in nedeterminiranost narave.
Ne vem, upam, da boš ti razdvojil gotovost spoznanja znotraj nedeterminiranosti narave?
Hočeš reči, da se tvoja spoznanja držijo načel kvantne mehanike? Torej so zelo majhna in jih moraš meriti, da začnejo obstajati? Po čem pa se meri gotovost spoznanja?
Če že iščeš povezavo med obema, potem je klasična fizika neke vrste povprečje ne klasične.
Niti ni važno, kakšna je fizika, vprašanje je, kakšen je svet.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:in ko se pokaže, da je vzrok dejansko v nas
Narobe. Ni v nas.
Seveda je, ker smo tudi mi del narave ali misliš, da se elektroni v tvojem telesu obnašajo drugače samo zato, ker sestavljajo tebe oz. nas.
Elektroni se obnašajo enako, ampak za delovanje organizma, pa tudi zavesti, kvantna mehanika ni potrebna. Tudi za razlago električnega toka ne potrebuješ kvantne mehanike, pa gre za elektrone.
Kako pa misliš, da bo pojasnjeno, če sploh, delovanje naših možganov? Pa ja ne misliš, da z Newtonovo mehaniko?
Če sploh, z elektrokemijo.
Ne, ko si na cilju se začne znova
Se, ampak to nima s tem nobene zveze. Ko si na cilju, je uspešnost metode potrjena.
Vprašaj Merlina, on je lokalni mistik.
NIč bolj kot jaz, a veliko manj kot ti.
Hecno je, da se niti malo ne počutiš kot avtomat
Kako pa bi se počutil kot avtomat?
To zadnje vprašanje je veliko boljše kot se ga verjetno sam zavedaš.
Se zavedam, ampak nisem ga postavil iz tega vzroka. Trdiš, "da se niti malo ne počutiš kot avtomat", torej veš, kako se počutiš kot avtomat, ko te po tem vprašam, pa se spet izmikaš.
Recimo, da je računalnik avtomat. Vprašaj njega, kako se počuti in dobil boš odgovor po definiciji!
Vidiš?
In kaj ti meniš, je kaj smisla v ideji svobodne volje?
Ravno toliko kot v žbongljih.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
13.6.2017 10:09
bargo napisal/-a:
12.6.2017 22:30
Kako si iz tega prišel do spoznanja "nas skušaš prepričati, da se da gradnike materije poljubno drobiti na manjše dele" veš samo ti.
Zdaj veš tudi ti, ker sem ti povedal, kako. Govoriš o razbijanju strukture na "zmeraj manjše delce" in o neuničljivosti forme. Hudo je, ko svojih besed ne jemlješ resno. Kdaj boš odgovoril na vprašanje o formi?
Seveda jemljem besede resno. Si pozabil na Janeza in njegove besede: "V začetku je bila Beseda ..." Kakšne barve je krožnica? Te vprašam drugače: Kako razbiješ energijo?
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Sam bi dejal, da se iz vere v začetne trdne gradnike materije, kar pomeni, da se naj bi vedelo kje v prostoru se natanko nahajajo, spremi v dejstvo, da jim v principu ne moremo natanko določiti pozicije in hitrosti, čeprav oboje pozicija in hitrost še kako vpliva na dogajanje v našem svetu in tako se pojavi verjetnost v naši sliki narave.
Zakaj vzameš samo tisti del kvantne mehanike, ki ti ustreza? Polovična resnica ali polovična laž?
Spet sva pri resnici, zanimivo. Odločiti se vendar moraš sam, si živ ali si mrtev. Erwin te pozdravlja. :wink:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Roman napisal/-a:Zdaj mešaš gotovost spoznanja (kvantna mehanika je ena najbolje eksperimentalno podprtih teorij v znanosti) in nedeterminiranost narave.
Ne vem, upam, da boš ti razdvojil gotovost spoznanja znotraj nedeterminiranosti narave?
Hočeš reči, da se tvoja spoznanja držijo načel kvantne mehanike? Torej so zelo majhna in jih moraš meriti, da začnejo obstajati? Po čem pa se meri gotovost spoznanja?
Ne. hm. Mogoče s stopnjo zavedanja.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Če že iščeš povezavo med obema, potem je klasična fizika neke vrste povprečje ne klasične.
Niti ni važno, kakšna je fizika, vprašanje je, kakšen je svet.
Svet je pač takšen kakršen je, neko povprečje zavesti, lokalne zavesti, fantastična zgodba narave o dvonožnem prvaku, ki je sam sebe klasificiral, kot umni človek. :D
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:
Roman napisal/-a:Narobe. Ni v nas.
Seveda je, ker smo tudi mi del narave ali misliš, da se elektroni v tvojem telesu obnašajo drugače samo zato, ker sestavljajo tebe oz. nas.
Elektroni se obnašajo enako, ampak za delovanje organizma, pa tudi zavesti, kvantna mehanika ni potrebna. Tudi za razlago električnega toka ne potrebuješ kvantne mehanike, pa gre za elektrone.
No ja, stabilnost atomov pojasni prav delčkasta mehanika, a ne? Veš, ko neka funkcija enkrat opisuje opazovane pojave potem nekako postane (skoraj) brezčasna, a ne? :roll:
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Kako pa misliš, da bo pojasnjeno, če sploh, delovanje naših možganov? Pa ja ne misliš, da z Newtonovo mehaniko?
Če sploh, z elektrokemijo.
Vidiš, kako si abstrahiral pravila, ki šele pojasnijo kemijo. Spomni se, funkcije so brezčasne!
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Ne, ko si na cilju se začne znova
Se, ampak to nima s tem nobene zveze. Ko si na cilju, je uspešnost metode potrjena.
Uspešnost postane neuspešnost razen če se zadovoljiš z ciljem. Seveda je vprašanje iz začetka poti ali si sploh prišel na cilj, katerega si si zadal v začetku.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: Vprašaj Merlina, on je lokalni mistik.
NIč bolj kot jaz, a veliko manj kot ti.
No, Shrink ni dobil vzdevek Merlin kar po naključju, on je tisti, ki se zaveda svojega vedenja, neke vrste Arni, kot takšne kliče Zoki. :lol:
Roman napisal/-a:
Kako pa bi se počutil kot avtomat?
To zadnje vprašanje je veliko boljše kot se ga verjetno sam zavedaš.
Se zavedam, ampak nisem ga postavil iz tega vzroka. Trdiš, "da se niti malo ne počutiš kot avtomat", torej veš, kako se počutiš kot avtomat, ko te po tem vprašam, pa se spet izmikaš.
Recimo, da je računalnik avtomat. Vprašaj njega, kako se počuti in dobil boš odgovor po definiciji!
Vidiš?
Jaz vidim, predvidevam da TI ne vidiš. Spet sva namreč pri definicijah, ubesedenju dogajanja in aksiomih/dogmah, ki so na začetku vsega našega spoznanja, to vidim. Kaj pa si TI videl, če smem vprašati?
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a: In kaj ti meniš, je kaj smisla v ideji svobodne volje?
Ravno toliko kot v žbongljih.
Te besede, niza znakov ali simbola ne uspem najti v SSKJ, Google tudi ni preveč uspešen, najde sicer neko izmenjavo mnenj o "žbongljih". Bo pa od tega trenutka dalje uspešnejši pri iskanju in če boš dodal še pomen bo iskalec našel mogoče celo smisel. :D

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
13.6.2017 11:45
Seveda jemljem besede resno.
Kje pa se to vidi?
Si pozabil na Janeza in njegove besede: "V začetku je bila Beseda ..."
V verskih besedilih marsikaj piše. Na začetku ni bilo nobene besede. Zakaj verjameš nekaj takega?
Kakšne barve je krožnica?
Odvisno od svinčnika, s katero jo narišeš.
Te vprašam drugače: Kako razbiješ energijo?
Katero energijo? In kaj si pod razbijanjem predstavljaš? In kaj je s formo?
Spet sva pri resnici, zanimivo.
Ja, eden od pojmov, ki se mu iz neznanih razlogov izogibaš.
Odločiti se vendar moraš sam, si živ ali si mrtev.
Kaj vendar blebetaš? Začetek in konec življenja sta izven mojih možnosti odločanja, pa naj bi se vmes odločal? Ti si se odločil, da si živ? Kako, da se nisi odločil biti mrtev? Kaj bi se s tem spremenilo?
Roman napisal/-a:Hočeš reči, da se tvoja spoznanja držijo načel kvantne mehanike? Torej so zelo majhna in jih moraš meriti, da začnejo obstajati?
Ne. hm.
Zakaj potem povezuješ kvantno mehaniko s svojimi spoznanji?
Po čem pa se meri gotovost spoznanja?
Mogoče s stopnjo zavedanja.
Kaj si misliš o stopnji zavedanja pripadnikov Flat Earth Society?
No ja, stabilnost atomov pojasni prav delčkasta mehanika, a ne?
Zdi se mi, da bolj valovna mehanika. Ampak med kvantnimi in klasičnimi pojavi je razlika, meja je sicer mehka in se jo eksperimentalno prečka, a vseeno za razlago biologije ne potrebujemo kvantne mehanike.
Veš, ko neka funkcija enkrat opisuje opazovane pojave potem nekako postane (skoraj) brezčasna, a ne?
Kakor so vsi pojmi brezčasni. Trajajo, dokler jih ima kdo v umu. Ko uma ni več ...
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:Kako pa misliš, da bo pojasnjeno, če sploh, delovanje naših možganov? Pa ja ne misliš, da z Newtonovo mehaniko?
Če sploh, z elektrokemijo.
Vidiš, kako si abstrahiral pravila, ki šele pojasnijo kemijo.
Nisem. Pravila, kakor jim ti rečeš, niso moj izum.
Spomni se, funkcije so brezčasne!
Glej zgoraj.
Uspešnost postane neuspešnost razen če se zadovoljiš z ciljem.
Res je, da ko cilj dosežeš, ta izgubi svojo vlogo motivatorja. Ampak povezovati to z uspešnostjo metode za doseganje cilja pa je vseeno neumno.
No, Shrink ni dobil vzdevek Merlin kar po naključju
Najbrž res ni bilo naključja, ampak posledica samozagledanosti avtorja.
on je tisti, ki se zaveda svojega vedenja, neke vrste Arni, kot takšne kliče Zoki.
Bebavo.
Kaj pa si TI videl, če smem vprašati?
Vidim izmikanje, pometanje vprašanj pod preprogo.
Roman napisal/-a:
bargo napisal/-a:In kaj ti meniš, je kaj smisla v ideji svobodne volje?
Ravno toliko kot v žbongljih.
Te besede, niza znakov ali simbola ne uspem najti v SSKJ, Google tudi ni preveč uspešen, najde sicer neko izmenjavo mnenj o "žbongljih".
Sledi svoji metodi. Tuhtaj in boš spoznal, trkaj in se ti bo odprlo. Definicije sploh ne potrebuješ.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Roman napisal/-a:
14.6.2017 9:14
Kje pa se to vidi?
V navajanju SSKJ, na primer.
Roman napisal/-a:V verskih besedilih marsikaj piše. Na začetku ni bilo nobene besede. Zakaj verjameš nekaj takega?
Seveda, v verskih besedilih marsikaj piše, nenazadnje so samo takšne vrste besedila, ker smo vsi verniki. :D
Roman napisal/-a: Odvisno od svinčnika, s katero jo narišeš.
Res je, ne moreš narisati rdeče krožnice z črnim svičnikom in tako pride, da je krožnica vseh mogočih barv ali je brez barvna. Kaj torej bo?
Roman napisal/-a: Katero energijo? In kaj si pod razbijanjem predstavljaš? In kaj je s formo?
Poljubno. Razdvajanje, ločevanje. Kako je že z barvnim spektrom krožnice?
Roman napisal/-a: Ja, eden od pojmov, ki se mu iz neznanih razlogov izogibaš.
Težavno pa vendar enostavno je govoriti vernikom o resnici. :wink:
Roman napisal/-a:
Bargo napisal/-a: Odločiti se vendar moraš sam, si živ ali si mrtev.
Kaj vendar blebetaš? Začetek in konec življenja sta izven mojih možnosti odločanja, pa naj bi se vmes odločal? Ti si se odločil, da si živ? Kako, da se nisi odločil biti mrtev? Kaj bi se s tem spremenilo?
Ah, to pa ne bo držalo, kar veš sam, če se za začetek pojavitve ne spomniš odločitve je konec povsem v tvojih zmožnostih. Res pa je, da ne moreš predolgo oklevati, ker se bo odločilo samo. Saj veš kako pravijo, iz praha si in v prah se povrneš. :wink:
Roman napisal/-a:
Bargo napisal/-a:
Roman napisal/-a:Hočeš reči, da se tvoja spoznanja držijo načel kvantne mehanike? Torej so zelo majhna in jih moraš meriti, da začnejo obstajati?
Ne. hm.
Zakaj potem povezuješ kvantno mehaniko s svojimi spoznanji?
Kako pride, da domnevaš o tej povezavi?
Roman napisal/-a: Kaj si misliš o stopnji zavedanja pripadnikov Flat Earth Society?
hm. Nekaj moraš imeti rad ali v nekaj moraš verjeti, več kot jih verjame v različne stvari, večja je stopnja demokracije, a ne?

Roman napisal/-a: Bargo: No ja, stabilnost atomov pojasni prav delčkasta mehanika, a ne?
Roman: Zdi se mi, da bolj valovna mehanika. Ampak med kvantnimi in klasičnimi pojavi je razlika, meja je sicer mehka in se jo eksperimentalno prečka, a vseeno za razlago biologije ne potrebujemo kvantne mehanike.
Bargo: Veš, ko neka funkcija enkrat opisuje opazovane pojave potem nekako postane (skoraj) brezčasna, a ne?
Roman: Kakor so vsi pojmi brezčasni. Trajajo, dokler jih ima kdo v umu. Ko uma ni več ..
Bravo Roman. Odlično. Alberta si spravil v smeh, se reži in sprašuje, če je Luna tudi tam, ko jo ne gledamo!? 8)
Roman napisal/-a:
Bargo napisal/-a:
Roman napisal/-a:Če sploh, z elektrokemijo.
Vidiš, kako si abstrahiral pravila, ki šele pojasnijo kemijo.
Nisem. Pravila, kakor jim ti rečeš, niso moj izum.
Veš to ti rade volje verjamem, da pravila niso tvoj izum. Pravila te določajo ali kako pride, da te pravila živijo?
"Na ramenih velikanov" ti ta fraza kaj sporoča?

Norah Jones - Sinkin' Soon
In a boat that's built of sticks and hay
We drifted from the shore
With a captain who's too proud to say
That he dropped the oar
Now a tiny hole has sprung a leak
In this cheap pontoon
Now the hull has started growing weak
And we're gonna be sinkin' soon

Roman napisal/-a:
Uspešnost postane neuspešnost razen če se zadovoljiš z ciljem.
Res je, da ko cilj dosežeš, ta izgubi svojo vlogo motivatorja. Ampak povezovati to z uspešnostjo metode za doseganje cilja pa je vseeno neumno.
No, Shrink ni dobil vzdevek Merlin kar po naključju
Najbrž res ni bilo naključja, ampak posledica samozagledanosti avtorja.
Kaj pomeni samozagledanost? Je to tisto, česar ne vidiš v ogledalu?
Roman napisal/-a:
on je tisti, ki se zaveda svojega vedenja, neke vrste Arni, kot takšne kliče Zoki.
Bebavo.
Bebavo? Kaj to pomeni, bebavo?
Roman napisal/-a:
Kaj pa si TI videl, če smem vprašati?
Vidim izmikanje, pometanje vprašanj pod preprogo.
Hvala. hm. Veš, JAZ vidim tebe zmeraj višje in ko sem pogledal kako naenkrat tale občutek, vidim, da stojiš na kupčku, ki si ga skril pod svojo preprogo na katerem TI sedaj stojiš.
Roman napisal/-a:
Roman napisal/-a:Ravno toliko kot v žbongljih.
Te besede, niza znakov ali simbola ne uspem najti v SSKJ, Google tudi ni preveč uspešen, najde sicer neko izmenjavo mnenj o "žbongljih".
Sledi svoji metodi. Tuhtaj in boš spoznal, trkaj in se ti bo odprlo. Definicije sploh ne potrebuješ.
Sledim svoji metodi zato vendar sprašujem tebe, ki uporabljaš to besedo in če ti ne veš za njen pomen potem ni koristna niti zate in tako se je zaustavilo na enem od Sokratovih sit. :wink:

Nitka iz TeV energija protona
Roman: Saj se spominjaš Sokratovih sit?
Bargo: Seveda se, resničnost, dobrota in nujnost, misliš na to trojico ali pa mogoče na resničnost, dobrota in koristnost?
O resničnosti sva izmenjala nekaj pogledov, za dobroto sem se ti velikokrat zahvalil, nujnost, ah pustiva zaenkrat to
...
Bargo: Ustrezno bi pomenilo poudarjati, da vsa znanost temelji na domnevah in da ne moremo vedeti kaj je prav, vemo pa lahko kaj ni prav. Skratka skromnost.
Vojko: Nobena znanost ne 'temelji na domnevah'. Domneve, hipoteze so dokler niso dokazane. Potem postanejo teorije. Uradna znanost ničesar več ne domneva.
Bargo: Daj no, vsa znanost temelji na domnevah, to je vendar bistvo znanosti.

Vidiš, Vojko verjame, da znanost ne temelji na domnevah, trdi celo, da uradna znanost ničesar več ne domneva, kar pomeni, da uradna znanost temelji na VERI. No, ne vem kako je v tem primeru z ne uradno znanostjo?

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a Roman »

bargo napisal/-a:
15.6.2017 15:24
Res je, ne moreš narisati rdeče krožnice z črnim svičnikom in tako pride, da je krožnica vseh mogočih barv ali je brez barvna. Kaj torej bo?
Preprosto, spet gre za razliko med teorijo (matematično definirano krožnico) in prakso (narisano krožnico), ki je ti pač ne upoštevaš.
Roman napisal/-a:Katero energijo? In kaj si pod razbijanjem predstavljaš? In kaj je s formo?
Poljubno.
Torej prazen pojem. Se mi je zdelo.
Razdvajanje, ločevanje.
:?:
Kako je že z barvnim spektrom krožnice?
Je to tvoj odgovor na vprašanje o formi?
Roman napisal/-a:Ja, eden od pojmov, ki se mu iz neznanih razlogov izogibaš.
Težavno pa vendar enostavno je govoriti vernikom o resnici.
Spet izmikanje.
Ah, to pa ne bo držalo, kar veš sam, če se za začetek pojavitve ne spomniš odločitve ...
Ti se jo spomniš? Takrat, ko je "odločitev" padla, sploh nisi imel "orodja" za sprejemanje odločitev. Ne govori neumnosti.
je konec povsem v tvojih zmožnostih.
No, pa bo spet nekaj obviselo v zraku: možnost, svobodna volja in še kaj.
Saj veš kako pravijo, iz praha si in v prah se povrneš.
Kdo to pravi? In če že, je to trditev v prid abiogenezi, ki se je na tvoji strani tako krčevito otepate.
Roman napisal/-a:
Bargo napisal/-a:Ne. hm.
Zakaj potem povezuješ kvantno mehaniko s svojimi spoznanji?
Kako pride, da domnevaš o tej povezavi?
Zaradi "Ne. hm." In zaradi izjav o negotovosti.
Roman napisal/-a:Kaj si misliš o stopnji zavedanja pripadnikov Flat Earth Society?
hm. Nekaj moraš imeti rad ali v nekaj moraš verjeti, več kot jih verjame v različne stvari, večja je stopnja demokracije, a ne?
Kaj si hotel s tem povedati? Vprašanje je bilo namreč o stopnji njihovega zavedanja.
Alberta si spravil v smeh
Ti ga spravljaš v obračanje v grobu.
se reži
Ah, ta tvoj bargizem.
sprašuje, če je Luna tudi tam, ko jo ne gledamo!?
Kako mu odgovarjaš?
"Na ramenih velikanov" ti ta fraza kaj sporoča?
Nič novega.
Kaj pomeni samozagledanost? Je to tisto, česar ne vidiš v ogledalu?
Poglej se še enkrat, ampak dvomim, da ti bo uspelo.
Veš, JAZ vidim tebe zmeraj višje in ko sem pogledal kako naenkrat tale občutek, vidim, da stojiš na kupčku, ki si ga skril pod svojo preprogo na katerem TI sedaj stojiš.
Saj pravim. Izmikanje.
Sledim svoji metodi zato vendar sprašujem tebe, ki uporabljaš to besedo in če ti ne veš za njen pomen potem ni koristna niti zate in tako se je zaustavilo na enem od Sokratovih sit.
Ja, ene pristope imaš zame, ene zase. Kako je že s svobodno voljo, formo, ...
O resničnosti sva izmenjala nekaj pogledov, za dobroto sem se ti velikokrat zahvalil, nujnost, ah pustiva zaenkrat to
Lahko pustiva tudi poglede in dobroto. Pač ne bi bilo treba ...
Daj no, vsa znanost temelji na domnevah, to je vendar bistvo znanosti.
Sveta preproščina. Vredna kakega Rocka.

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Adele - Send My Love (To Your New Lover)
This was all you, none of it me
You put your hands all over my body and told me, umm
You told me you were ready
For the big one, for the big jump
I'd be your last love everlasting you and me
That was what you told me

I'm giving you up
I've forgiven it all
You set me free, oh


Multiverse! 8)

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Sia Blank Page ft Christina Aguilera

I know there's hurt, I know there's pain
But people change, Lord knows I've been no saint
In my own way, regret choices I've made
How do I say I'm sorry? How do I say I'm sorry

I was scared, I was unprepared
Oh, for the things you said
If I could undo that I hurt you
I would do anything for us to make it through
Draw me a smile and save me tonight
I am a blank page waiting for you to bring me to life
Paint me a heart, let me be your art
I am a blank page waiting for life to start


Nitka iz Bargo.
Suddendorf razvija hipotezo, da se je pri ljudeh jezik razvil prav za potrebe medsebojnega usklajevanja miselnih potovanj v času.[35]

Če so scenariji bodočega razvoja dogodkov, kot jih ustvari vsak posameznik, razmeroma nezanesljivi, jih lahko z usklajevanjem, ki poteka preko jezikovnega sporazumevanja, večja skupina ljudi bistveno nadgradi


LEONARD COHEN Ain't No Cure for Love
I loved you for a long, long time
I know this love is real
It don't matter how it all went wrong
That don't change the way I feel
And I can't believe that time is
Gonna heal this wound I'm speaking of
There ain't no cure, there ain't no cure, there ain't no cure for love



Sia ft. P!nk & Stargate - Waterfall [Lyrics Video]
I'm in your waterfall
I'm in your waterfall
I'm in your waterfall

Oh, I'm in the jungle now
You've been seekin', I've been hidin' out
Use your love, it scares me so deep down
You may find me, 'cause my heart beats loud, so loud
It beats fast, in the places where you touched me last
I can feel the burn my skin, it has
But the return of your beloved hands, hands


Nitka iz Medzvezdna potovanja
Bargo: Ah, upanje umre z nami.
Roman: Spominjam se šale, ki nakazuje višek optimizma: Človek pada s stolpnice in pri vsakem nadstropju zatuli: "Do zdaj je še dobro." 8) :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Anastacia - Left Outside Alone
All my life I’ve been waiting
For you to bring a fairy tale my way
Been living in a fantasy without meaning
It’s not okay I don’t feel safe


Narediti zato, da bi bilo narejeno nima nekega pomena še posebej ne, če se pričakuje, da narejeno traja. 8)

Predpisana organizacija brez določenih ciljev, a vendar pričakovanih rezultatov, je igra posebne vrste. :D 8)

Fokus!

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Glavno da se dela!

Tu je to dobro razloženo.

https://www.youtube.com/watch?v=rmPXZMpR8Ko

Šrink je pa spet "notr padu"!


:lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

smolejleo napisal/-a:
3.10.2017 15:44
Glavno da se dela!

Tu je to dobro razloženo.

https://www.youtube.com/watch?v=rmPXZMpR8Ko
Res je. Bravo Leo! 8)

smolejleo napisal/-a: Šrink je pa spet "notr padu"!


:lol:

P!nk - Beautiful Trauma (Lyrics)
The pill I keep taking
The nightmare I'm waking
There's nothing, no nothing, nothing but you
My perfect rock bottom
My beautiful trauma
My love, my love, my drug, oh


(.) :arrow:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, podučiteljski trol, s pesniškim trolom se prav lepo vzajemno polnita s smetenjem. :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Sia - Helium (Lyrics)

I'm trying but I keep falling down
I cry out but nothing comes now
I'm giving my all and I know peace will come
I never wanted to need someone


Karakteristično vodstvo plemen je sestavljeno iz dveh: vojni vodja in čarovnik. Torej imamo dve vrsti moči, to sta dvojčka heroja. :lol: 8)

Jessie J - Think About That
Mm, hmm
Yeah, yeah

I've carried this load for way too long
I couldn't let you go, under a spell of don't, don't, don't

Ego reaction
Guess I was holding up face
By saving your ass
You spent my money and I lost their faith



"Merim, da izgubim!", ko mislim, mislim tisto kar lahko in ne tistega kar je.

RISHI!

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

P!nk - I Am Here (Official Audio)


I open up my heart
You can love me or not
There's no such thing as sin
Let it all come right in
I wanna make some mistakes, I wanna sleep in the mud
I wanna swim in the flood, I wanna fuck 'til I'm done
I like whiskey on ice, I like sun in my eyes
I wanna burn it all down, so let's start a fire
I wanna be lost, so lost that I'm found
Naked and laughing with my blood on the ground

I am here, I am here 8)
I've already seen the bottom, so there's nothing to fear
Know that I'll be ready when the devil is near
I am here, I am here
All of this wrong, but I'm still right here
I don't have the answers, but the questions is clear
Let me ask you

Where does everybody going when they go 8)



Nitka iz Čudeži in znanost
Vojko: Vsaka 'živa snov' (beri: živo bitje) vedno 'direktno izkuša' svoje okolje. Kako bi ga sicer? Preko izven čutnega posrednika, torej ESP?
Bargo: Vsaka 'živa snov' (beri: živo bitje) vedno 'direktno izkuša' svoje okolje", pri čemer se moramo zavedati, da interakcije, ki prinašajo informacije, in dajejo občutek direktnega izkušanja, potujejo po okolju preden prispejo do našega zaznavnega sistema , ki bo ovrednotil sprejeto in to glede na pretekla stanja in trenutna stanja namena.



Strukturna obremenjenost je pomanjkanje povezanosti ali nasprotje med prvinami kulturnega sistema, za katere ljudje menijo, da bi morale biti tesno povezane in se medsebojno podpirati.

Slika

"Art is the lie that reveals the truth"
Pablo Picasso

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Slika

Torej, ker smo kuharji so se v evoluciji naši možgani razvili tako, da sicer ne razumemo kvantne mehanike znamo jo pa uporabljati. Pa naj še nekdo reče, da ljubezen ne gre skozi želodec!

In sedaj, ko že imamo tako velike možgane lahko opustimo tudi kuhanje in se prehranjujemo z oreščki seveda samo, če jih nabiramo v supermarketih. :lol:

Ja, bo že držalo, kar pravi Vojko: "Nič ni zastojn!" 8)


Lepilo, ki bi naj bilo "podporna masa" za nevrone, kako predvidljivo je to?! 8) Sestava možganov 15% nevronov in 85% podpore, kakšna potrata bi to bila, a ne?


Astrociti – spregledane zvezde nevrobiologije
Astrociti – spregledane zvezde nevrobiologije
Celice glije so vse od odkritja pred več kot 150 let ostajale v senci nevronov. Raziskovalci so jih opredeljevali glede na to, česa ne zmorejo. Ne zmorejo vzpostavljati hitrega električnega prenosa informacij in komunikacije z drugimi celicami s hitrim izločanjem signalnih molekul. Celice glije so veljale za neke vrste možgansko lepilo. Z novimi znanstvenimi odkritji pa se celice glije zadnja leta uveljavljajo kot novi dejavnik delovanja možganov.

Opažanje, da se živčni prenašalci lahko izločajo tudi iz astrocitov, je spremenilo razumevanje vloge astrocitov v možganih. Tako astrociti vplivajo na prenos informacije prek sinapse in je astrocit je, poleg presinaptičnega in postsinaptičnega nevrona, enakovredni del sinapse - tripartitne sinapse. S temi odkritji se je vloga astrocitov približala vlogi nevronov. Bistvena razlika med astrociti in nevroni pa je v časovnem okviru delovanja. Signali se lahko pri astrocitih odvijajo s časovno konstanto, ki je vsaj dva velikostna razreda počasnejša kot pri nevronih.



Ko izgubimo več kot 50% možganov s tem, da se posvečamo "električnim" pojavom, pač pridemo do takšnih zgodb, ko se čudimo samo možganom pozabljamo pa, da je to samo 2% del celotne strukture. :roll:


Poučno je tole:
Beautiful Minds: The Enigma of Genius

The discovery process and the role of perineurial glial cells | Sarah Kucenas

Sarah Kucenas: "You can choose to not see what we see right not. But you will cite us later."

Bravo Sarah!


Nitka iz Čudeži in znanost
Vojko:Zmagovalci so levo zgoraj!

Vera je desno zgoraj samo še ni vidna! :lol:

Uporabniški avatar
bargo
Prispevkov: 8300
Pridružen: 3.11.2004 22:41

Re: Bargo

Odgovor Napisal/-a bargo »

Liza Minnelli Performing Mein Herr with Chair
You have to understand the way I am, mein herr
A tiger is a tiger, not a lamb, mein herr
You'll never turn the vinegar to jam, mein herr
So I do what I do
When I'm through, then I'm through.
and I'm through.
Tootle-oo.


Slika

Joe Bonamassa with Beth Hart - I'll Take Care of You
I know you've been hurt
By someone else
I can tell by the way
You carry yourself


Frank Sinatra - Send in the Clowns
Isn't it rich? Are we a pair?
Me here at last on the ground and you in mid-air
Send in the clowns


Nikoli ni odvisno od tehnike, ampak vselej le od tistega, ki tehniko uporablja, od duha, v katerem se uporablja.
-- .Viktor E. Frankl. --


Nitka iz Medzvezdna potovanja
Bargo: Naši možgani niso stroj, to bi sedaj že moral vedeti.
Vojko: Ah, seveda so, bargo! In to kakšen stroj za obdelavo informacij! Pa ja ne misliš, da je v tem stroju kaj, kar bi ne bilo 'tuzemsko', recimo 'duša', 'vis vitalis', ipd.?! Vedeti bi moral ti, kar sem spredaj napisal, če se hočeš prištevati med materialiste. Če pa misliš in verjameš, da je med ušesi še kaj več, razen milijard nevronov z desetinami milijard sinaps, ki so pogoj za zavest - potem povej! Potem boš moral vprašati svojega lokalnega farja, kako je bilo s tistim vpihovanjem 'duše' s strani onega duhca ...

Bargo: Lobanja je še vmes in še veliko drugega, kar naredi in umesti možgane v lobanjo med ušesi.
Vojko: Pa, dobro, lobanja ne šteje, kot ne šteje šasija računalnika.

Bargo: Vidiš, s tem, ko odvzemaš videno, očitno počneš to zato, da bi poenostavil svet in ko ga iz teh poenostavitev potem želiš izgraditi nazaj se kasneje čudiš kakšen svet se konstruira, ki nima neke povezave z videnim in doživetim.


Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler.
--. Albert Einstein. --

Odgovori