Napoved potresov da ali ne

O naravnih pojavih. Kaj je ...? Kakšen je...?
Odgovori

Ali je bolje napovedati potres

Glasovanje se je zaključilo dne 15.1.2006 21:35

Da
4
80%
Ne
1
20%
 
Skupaj glasov: 5

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Napoved potresov da ali ne

Odgovor Napisal/-a celica »

Ker je informacija o napovedi potresa še precej stresna in panična,me zanima kaj vi menite o tem.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Pravočasna (in točna) napoved potresa je lahko samo koristna.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Ok, od sedaj naprej si napovedi lahko ogledate tu:
http://celica.mojforum.si

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Napovedujem, da bo danes ob 15.30 skozi semaforizirano križišče zapeljal siv avtomobil. Razočarane bralce obveščam, da v ta namen ne bom odprl posebnega foruma.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Merjenje energij sevanja znotraj vidnega dela spektra se imenuje:
Da vidimo znanje!

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Ti pomagam - Fotometrija
Zakaj sem ti to napisal?
Zato ker moraš za vsako napoved vzeti neko metodo ki je najbolj verjetna rezultatu.Torej v tvojem primeru je najbolj verjetna metoda opazovanja pred križiščem.Na razpolago za opazovanje pa imamo kamero,fotoaparat,oko in še kaj bi se našlo.Tudi izračuni bi na podlagi te metode dokazale verjetnost dogodka ki si ga navedel.Vse ostalo pa pri takem prometu....
Vse se lahko dokaže,vendar le če imaš pravo metodo in uporabljaš merilne inštrumente s pomočjo katerih lahko zaključiš z izračunom.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Ah, zdaj vidim, da si spraševal mene. Opazil si, da nisem navedel nobenega konkretnega križišča. Kam boš tedaj postavil svojo fotometrijo? Kako boš dokazal, da se moja napoved ni uresničila?

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Včerejšnja meritev - grafa kot sliko pa ne znam dodati.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Kaj si meril?

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Zdravo Roman
Ja kot vidiš sem mal zakvačkal
Hotel sem dati rezultate meritve predpotresnega signala pa mi ni uspelo.Počasi bi rad mojo metodo raziskav potresov,približal ljudem,ki jih to zanima,zaradi razvoja same metode.Sedaj imam eno merilno mesto,ki pa je veliko premalo za resno napoved.Da se razumemo - signal potrjuje napoved potresa,težko je pa določiti lokacijo,zaradi ene same lokcije meritev.
Lep pozdrav.

Mafijec
Prispevkov: 472
Pridružen: 12.12.2005 21:36

Odgovor Napisal/-a Mafijec »

Kapo dol, če ti bo uspelo kaj narediti.

Zaenkrat se potresov ne da napovedati kaj dosti natančno (pa se strokovnjaki zelo trudijo).

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Odgovor Napisal/-a Roman »

Povej še to, Celica, kako iz izmerjenega sunka ugotoviš, kaj mu bo sledilo?

Henrix
Prispevkov: 13
Pridružen: 6.5.2006 20:59

Odgovor Napisal/-a Henrix »

WTF^^

Kakšen pogovor pa je to zdaj?? Avtopogovor?? :)
No, potresov se zaenkrat še ne da točno napovedat. Zaradi tega je bolje, da so nenapovedani, saj bodo potem povzročili paniko med civilisti in povečali stroške itd.
Če pa bodo enkrat v prihodnosti 100% napovedali nek potres, ki bo resno prizadel mesto, okolico, državo. Potem je dobro sporočiti ljudem in začeti z evakuacijo. V tem primeru bi rešili ogromno življenj in tudi škoda bi bila lahko manjša.

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Zdravo
Henrix še dobro da si se oglasil.Prav imaš glede napovedovanja,verjetno bi po nekaj napovedi res lahko prišlo do kakšne zmede.Ta trenutek mi je prišla na misel drugačno objavljanje meritev te metode,ne vem pa če je to izvedljivo.V mislih imam,da meritev pošljem na kvarkadabro,objavljena je pa po potresu.Zakaj tako mislim da je jasno.
Glede samega pogovora o metodi in ostalih možnih metodah pa mislim da je čista znanost in tu nimaš prav.
Ne vsiljujem ničesar,stojim pa za metodo ki je preverljiva vsak trenutek po dejanskem potresu.
Lp

Uporabniški avatar
celica
Prispevkov: 855
Pridružen: 3.1.2006 22:08

Odgovor Napisal/-a celica »

Kaj menite na spodnji odstavek:

Z današnjim znanjem potresov še ni možno napovedovati, še posebej pa ni mogoče napovedati točnega datuma, ure in lokacije nastanka potresa. Napovedovanje potresov tudi ni smotrno, saj bi ob napovedi lahko prišlo do panike med ljudmi, ki bi povzročila večjo škodo kot pa sam potres. Najboljša zaščita pred potresom je potresno varnja gradnja objektov.

Odgovori