razlika med živim in mrtvim telesom

Človek kot stroj, o flori in favni...
noragaza
Prispevkov: 79
Pridružen: 5.12.2008 22:56

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a noragaza »

Kdo pa potem premika tvoje roke ?!?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a mriz »

=) napisal/-a:ko se takole pogovarjate, me kar mika, da bi pritrdila Romanu in njegovi predstavi svobode...
Pri tem ni nobene dileme. Svoboda je iluzija, kar lahko bolj jasno sklepamo iz problemov, ki v tej temi (še) niso bili izpostavljeni.
noragaza napisal/-a:Kdo pa potem premika tvoje roke ?!?
Vprašanje implicira nujnost (neodvisnega) subjekta, ki nadzira telo (tak pogled pa ne vdrži vode). Lahko se tudi vprašaš drugače - kaj je to, kar gibanje rok doživlja kot lastno oz. kaj je to, kar gibanje rok integrira v domnevno lastno in neodvisno aktivnost.
Hanuman napisal/-a:=), ZdravaPamet, mriz, moram še razmisliti.
Mnjeh, po izkušnjah sodeč ne morem(o) pričakovati relevantnih ugovorov, z verskimi pravljicami pa se (neposredno) ne splača ukvarjati.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a =) »

mriz napisal/-a:Svoboda je iluzija
:wink: jaz sem za to rabila več časa...priznati moram da sem kar nekaj časa iskala argument, ki bi spodbil to teorijo, pa mi ga še ni uspelo najti...
noragaza napisal/-a:Kdo pa potem premika tvoje roke ?!?
je vprašanje neumno, provokativno ali retorično?

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a mriz »

=) napisal/-a:jaz sem za to rabila več časa...priznati moram da sem kar nekaj časa iskala argument, ki bi spodbil to teorijo, pa mi ga še ni uspelo najti...
Probaj Hegla. Sicer ne boš mogla spodbiti glavnih problemov, lahko pa v vprašanje svobode tako vpelješ malo svežine.

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

noragaza napisal/-a:Kdo pa potem premika tvoje roke ?!?
Jaz lahko premikam svoje roke samo v tem smislu, da jih premaknem na željeni način, drugače pa svojih rok ne premaknem jaz, roka se premakne v trenutku moje odločitve oziroma moje volje, da bom roko premaknil, vse ostalo naredijo možgani in telo samo. Jaz s tem delovanjem telesa nisem povezan. Mnogo gibov telesa, pa je nezavednih, telo deluje po programu materialne narave, ki ga imaš v možganih. Sicer pa sem v vse skupaj prisiljen, zaradi narave svojega telesa. Če želiš to videti, moraš ustaviti hitrost življenja, kar pa lahko storiš samo z askezo - prenehaš čutno uživati.

http://www.asitis.com/gallery/images/plate23.JPG

The chariot of the body. The five horses represent the five senses (tongue, eyes, ears, nose and skin). The reins, the driving instrument, symbolize the mind, the driver is the intelligence, and the passenger is the individual self or spirit soul. (Bhagavad-gita 6.34)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hanuman napisal/-a:
noragaza napisal/-a:Kdo pa potem premika tvoje roke ?!?
Jaz lahko premikam svoje roke samo v tem smislu, da jih premaknem na željeni način, drugače pa svojih rok ne premaknem jaz, roka se premakne v trenutku moje odločitve oziroma moje volje, da bom roko premaknil, vse ostalo naredijo možgani in telo samo. Jaz s tem delovanjem telesa nisem povezan. Mnogo gibov telesa, pa je nezavednih, telo deluje po programu materialne narave, ki ga imaš v možganih. Sicer pa sem v vse skupaj prisiljen, zaradi narave svojega telesa. Če želiš to videti, moraš ustaviti hitrost življenja, kar pa lahko storiš samo z askezo - prenehaš čutno uživati.
Religiozno nakladanje.
Hanuman napisal/-a:http://www.asitis.com/gallery/images/plate23.JPG

The chariot of the body. The five horses represent the five senses (tongue, eyes, ears, nose and skin). The reins, the driving instrument, symbolize the mind, the driver is the intelligence, and the passenger is the individual self or spirit soul. (Bhagavad-gita 6.34)
Gornje je jasen pokazatelj, da si to temo odprl z namenom širjenja religije, kateri pripadaš.

Zaradi slednjega apeliram na moderatorja, da temo preseli iz foruma "Živa sila" drugam, saj več kot očitno vanj ne sodi.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a =) »

Hanuman napisal/-a:Jaz lahko premikam svoje roke samo v tem smislu, da jih premaknem na željeni način, drugače pa svojih rok ne premaknem jaz, roka se premakne v trenutku moje odločitve oziroma moje volje, da bom roko premaknil, vse ostalo naredijo možgani in telo samo. Jaz s tem delovanjem telesa nisem povezan. Mnogo gibov telesa, pa je nezavednih, telo deluje po programu materialne narave, ki ga imaš v možganih. Sicer pa sem v vse skupaj prisiljen, zaradi narave svojega telesa. Če želiš to videti, moraš ustaviti hitrost življenja, kar pa lahko storiš samo z askezo - prenehaš čutno uživati.
Kje je torej tvoja svoboda, Hanuman???
Hanuman napisal/-a:Če želiš to videti, moraš ustaviti hitrost življenja, kar pa lahko storiš samo z askezo - prenehaš čutno uživati.
s takimi bedarijami nikamor ne boš prišel...čutni užitek je namreč povezan s srečo...
in marsikaj (ne boš verjel) lahko pogruntaš tudi ob rezanju pršuta in kozarcu refoška...

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

=) napisal/-a:čutni užitek je namreč povezan s srečo...in marsikaj (ne boš verjel) lahko pogruntaš tudi ob rezanju pršuta in kozarcu refoška...
Good luck with that.

Uporabniški avatar
=)
Prispevkov: 444
Pridružen: 18.7.2004 22:28

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a =) »

ne zatiskaj si oči, hanuman. tudi ti iščeš srečo. In prepričan si, da jo boš našel z askezo. Torej ni tvoj cilj prenehati s čutnimi užitki, ampak sreča, ki te bo navdajala, ko se boš čutnim užitkom odrekel.
mimogrede....iz tega ti pravzaprav ni treba delat bavbava...
Oče mi je pred leti rekel nekako takole:
kaj si misliš, ko vidiš človeka, ki kar naprej govori:
"uuuu...dobro vidim, ...ja odlično vidim...jaz dobro vidim..."
Najprej pomisliš - saj mora biti napol slep, da to ponavlja.
Vsi, ki namreč dobro vidijo tega ne razglašajo vsako minuto, ker se jim zdi to samo po sebi umevno...

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

Kvantna fizika se pocasi zacne zavedati resnicnih dejstev na podlagi katerih se razvije neko zivo bitje. In sicer pomena izvorne celice in globljih razlogov za natanek DNK-ja oz. njegove resnicne vloge pri procesih, ki se odvijajo v nekem telesu. Z DNK kodo MORA namrec nekdo upravljati...sama od sebe tega ni sposobna..In to je ravno tista razlika med zivo in mrtvo materijo. DNK pri mrtvem telesu ne dobiva nobenih ukazov in je zato povsem staticna, nefleksibilna, ni gibanja. Posledicno telo razpade, ker so zunanji vplivi mocnejsi od notranjih, ki v tem primeru pac ne opravljajo vec nobene naloge..


DNK je dvojna vijacnica nukleotidov, ki so sestavljeni iz stirih najpogostejsih plinov (ogljik, dusik, vodik, kisik). Ker se vsa materija medsebojno veze ali formira na podlagi elektro-magnetne privlacnosti oz. odbojnosti...bodisi zaradi nabojev ali polaritete magnetnih silnic, je posledicno DNK enakovredna spiralni el.tuljavi, ki se fizicno odziva na el.signale. Cloveska zavest pa se izraza oz. manifestira svojo voljo preko misli s pomocjo mozganov v obliki el. signalov na to DNK. DNK se nato na podlagi teh el.signalov krci ali siri in tako se v nekem momentu zacne proces proizvodnje RNK-ja, ki je odgovoren za vse nadaljnje procese v telesu cloveka. Torej cloveska zavest neposredno vpliva na razvoj vsega kar se v telesu dogaja..vkljucno z "cutenji"..Ker pa clovek ne cuti v mozganih ampak v srcu, je tukaj se ena stopnja zavesti, ki zaznava drazljaje okolice.

Srce je namrec PRVI organ, ki se razvije v cloveskem fetusu, NE mozgani!! Od kje torej srcu "znanje" ali "ukaz" za ritmicno bitje, ki se zacne she preden se razvijejo mozgani, ki bi po ortodoksnih prepricanjih vecjega dela znanosti naj bili tisti, ki posiljajo signale vsem drugim organom...kar je sicer res...ampak ker so mozgani dejansko le procesor iz katerega izhajajo vsi ukazi telesu jih to se ne dela "zavestne" oz. "zavedne". Mozgani se namrec ne zavedajo samih sebe...so le instrument s katerim pa nekdo mora upravljati..in to je Zavest, ki je pri zivih bitjih "doma" v Srcu. Ta zavest pa je drugace tudi v vsaki celici in v vsakem atomu vse materije, ki je kdajkoli bila ali kdajkoli bo...kar je nepoznavalcem kvantne mehanike in ortodoksnim zagovornikom einsteinove fizike zelo tezko razumljivo. Religije pa to isto zavest imenujejo z drugo besedo in se ji klanjajo namesto, da bi jo spoznali.






The DNA Phantom Effect
http://www.youtube.com/watch?v=1H7szhBgyVA

Direct Measurement of A New Field in the Vacuum Substructure - by Dr. Vladimir Poponin
http://twm.co.nz/DNAPhantom.htm
http://twm.co.nz/quant_biology.htm


Zgornje neposredno dokazuje da je prvi zakon termodinamike kontradiktoren saj "izolirano" podrocje nikjer ne obstaja. Ni obmocja ki bi bilo povsem izolirano od "zunanjih" vplivov saj vse kar obstaja obstaja v polju iste energije, tako nima smisla govoriti o "izoliranosti" saj ima vsak atom posreden ali neposreden vpliv na sosednjega preko energetskh polj, ki jih sele okvirno zacne odkrivati kvantna fizika.

DNA, Emotions & Consciousness
http://www.joyfirepublishing.com/Joyfir ... otions.php


povezano:
viewtopic.php?f=7&t=243&start=165#p34058

basketas
Prispevkov: 33
Pridružen: 29.8.2009 12:48

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a basketas »

GesAnimos napisal/-a:Od kje torej srcu "znanje" ali "ukaz" za ritmicno bitje, ki se zacne she preden se razvijejo mozgani, ki bi po ortodoksnih prepricanjih vecjega dela znanosti naj bili tisti, ki posiljajo signale vsem drugim organom...
Srce ne pri zarodku ne pri odraslem človeku ne potrebuje možganov za delovanje. Srce ima svoj lasten živčni sistem, ki ga sestavljajo ritmovniki (ne pričakujem, da veš kaj je to, ker če bi vedel, ne bi pisal takšnih bedarij... kdaj pa kdaj malo pogooglaj o stvareh, ki jih pišeš). Če srce popolnoma odstranimo iz telesa, bo še vedno bilo (če le ima na voljo dovolj kisika in hranilnih snovi), saj še vedno ima svoje lastne ritmovnike.
GesAnimos napisal/-a:in to je Zavest, ki je pri zivih bitjih "doma" v Srcu
Torej trdiš, da dokler srce bije, imaš ti svojo zavest? Sedaj po novem veš, da srce lahko bije tudi zunaj telesa. Torej če bo tvoje srce zunaj tvojega telesa, boš ti še vedno imel svojo zavest? Mislim, da ne... Lahko pa sprobaš, seveda na sebi...
GesAnimos napisal/-a:mozgani, ki bi po ortodoksnih prepricanjih vecjega dela znanosti naj bili tisti, ki posiljajo signale vsem drugim organom...kar je sicer res...ampak ker so mozgani dejansko le procesor iz katerega izhajajo vsi ukazi telesu jih to se ne dela "zavestne" oz. "zavedne"
Po "ortodoksnem" prepričanju večjega dela znanosti obstaja še hrbtenjača, torej niso le možgani tisti, ki pošiljajo signale telesu. Preveč kažeš svoje neznanje in ga razglašaš za znanje... Mimogrede, hitrost bitja tvojega tako opevanega srca uravnava hrbtenjača in ne možgani.

In še za konec
GesAnimos napisal/-a:ki se zacne she preden se razvijejo mozgani
Naša pisava pozna črko "š". Če je tvoja tipkovnica ne podpira, bo "s" čisto vredu. Ampak "sh" je pa čisto zgrešen...

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

Srce ne pri zarodku ne pri odraslem človeku ne potrebuje možganov za delovanje. Srce ima svoj lasten živčni sistem, ki ga sestavljajo ritmovniki (ne pričakujem, da veš kaj je to, ker če bi vedel, ne bi pisal takšnih bedarij... kdaj pa kdaj malo pogooglaj o stvareh, ki jih pišeš). Če srce popolnoma odstranimo iz telesa, bo še vedno bilo (če le ima na voljo dovolj kisika in hranilnih snovi), saj še vedno ima svoje lastne ritmovnike.
A sem mogoce "trdil" karkoli drugega?????!
:shock: :?
Torej trdiš, da dokler srce bije, imaš ti svojo zavest? Sedaj po novem veš, da srce lahko bije tudi zunaj telesa. Torej če bo tvoje srce zunaj tvojega telesa, boš ti še vedno imel svojo zavest? Mislim, da ne... Lahko pa sprobaš, seveda na sebi...
hehe..no pa daj mali ti googlaj in bosh mogoce nashel potrditev tega kar si povedal in tako spoznal, kaj se recimo dejansko zgodi pri oz. po transplantaciji srca z clovekom, ki tako srce prejme.... :wink: :wink: del zavesti se namrec prenese prejemniku organa...linke pa si kar sam poisci, ker vam pa vsega tudi ne mislim dajati na krozniku.
Po "ortodoksnem" prepričanju večjega dela znanosti obstaja še hrbtenjača, torej niso le možgani tisti, ki pošiljajo signale telesu. Preveč kažeš svoje neznanje in ga razglašaš za znanje... Mimogrede, hitrost bitja tvojega tako opevanega srca uravnava hrbtenjača in ne možgani.
To kar ti imenujesh "hrbtenjaca" so nekoc imenovali "kundalini" (pravzaprav to tako imenujejo she danes), ki ni nic drugega kot dvojna spirala elektromagnetne energije, ki sluzi za prenos podatkov in stik "visje" zavesti z vsemi tockami preko katerih je zivcevje povezano z organi in tako tudi z vsako posamezno celico telesa. To "spiralo" aktivirash vedno ko sexash zato so v religijah sex prepovedali, ker cloveka ozavesca namrec... :wink:

In še za konec
Naša pisava pozna črko "š". Če je tvoja tipkovnica ne podpira, bo "s" čisto vredu. Ampak "sh" je pa čisto zgrešen...
Za "vašo" pisavo mi je malo mar. Che me pach ne razumesh je to tvoj problem...ampak dobro veva, da me...a ne!? Ker pa se obeshash na neumnosti pa tudi oba dobro veva, da ti v resnici ni do tega da bi izvedel resnico ampak do tega da bi imel prav. In to je tista razlika med "javnimi" znanstveniki in tistimi, ki so pri stvari z vsem svojim bitjem. Prvi zelijo imeti prav, drugi pa so lacni resnice.

basketas
Prispevkov: 33
Pridružen: 29.8.2009 12:48

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a basketas »

GesAnimos napisal/-a:
basketas napisal/-a: Srce ne pri zarodku ne pri odraslem človeku ne potrebuje možganov za delovanje. Srce ima svoj lasten živčni sistem, ki ga sestavljajo ritmovniki (ne pričakujem, da veš kaj je to, ker če bi vedel, ne bi pisal takšnih bedarij... kdaj pa kdaj malo pogooglaj o stvareh, ki jih pišeš). Če srce popolnoma odstranimo iz telesa, bo še vedno bilo (če le ima na voljo dovolj kisika in hranilnih snovi), saj še vedno ima svoje lastne ritmovnike.
A sem mogoce "trdil" karkoli drugega?????!
Sprašval si se, od kod srcu "znanje" ali "ukaz" za ritmično bitje. Dobil si odgovor.
GesAnimos napisal/-a:
basketas napisal/-a: Torej trdiš, da dokler srce bije, imaš ti svojo zavest? Sedaj po novem veš, da srce lahko bije tudi zunaj telesa. Torej če bo tvoje srce zunaj tvojega telesa, boš ti še vedno imel svojo zavest? Mislim, da ne... Lahko pa sprobaš, seveda na sebi...
hehe..no pa daj mali ti googlaj in bosh mogoce nashel potrditev tega kar si povedal in tako spoznal, kaj se recimo dejansko zgodi pri oz. po transplantaciji srca z clovekom, ki tako srce prejme.... :wink: :wink: del zavesti se namrec prenese prejemniku organa...linke pa si kar sam poisci, ker vam pa vsega tudi ne mislim dajati na krozniku.


Če se zavest skriva v srcu, zakaj se potem pri transplantaciji popolnoma ne izbriše zavest prejmnika in v celoti ne dobi zavest darovalca?
GesAnimos napisal/-a:
basketas napisal/-a: Po "ortodoksnem" prepričanju večjega dela znanosti obstaja še hrbtenjača, torej niso le možgani tisti, ki pošiljajo signale telesu. Preveč kažeš svoje neznanje in ga razglašaš za znanje... Mimogrede, hitrost bitja tvojega tako opevanega srca uravnava hrbtenjača in ne možgani.
To kar ti imenujesh "hrbtenjaca" so nekoc imenovali "kundalini" (pravzaprav to tako imenujejo she danes), ki ni nic drugega kot dvojna spirala elektromagnetne energije, ki sluzi za prenos podatkov in stik "visje" zavesti z vsemi tockami preko katerih je zivcevje povezano z organi in tako tudi z vsako posamezno celico telesa. To "spiralo" aktivirash vedno ko sexash zato so v religijah sex prepovedali, ker cloveka ozaceshca namrec... :wink:
Očitno ti zelo malo sexaš in večino časa preživiš ob iskanju neumnosti na internetu (sklepam, da tam črpaš vso svoje (ne)znanje). Seveda hrbtenjača služi za prenos podatkov, in sicer do možganov in nazaj. Vsaka čast, če je tvoja "višja" zavest tako visoka, da je povezana z vsako celico tvojega telesa. Nam navadnim smrtnikom večino celic oz večji del življenjskih funkcij uravnava podzavest. Mogoče bi bilo dobro, da preden vpeljuješ nove pojme definiraš, kaj zate pomeni "višja" zavest...
GesAnimos napisal/-a:
basketas napisal/-a: Naša pisava pozna črko "š". Če je tvoja tipkovnica ne podpira, bo "s" čisto vredu. Ampak "sh" je pa čisto zgrešen...
Za "vašo" pisavo mi je malo mar. Che me pach ne razumesh je to tvoj problem...ampak dobro veva, da me...a ne!? Ker pa se obeshash na neumnosti pa tudi oba dobro veva, da ti v resnici ni do tega da bi izvedel resnico ampak do tega da bi imel prav. In to je tista razlika med "javnimi" znanstveniki in tistimi, ki so pri stvari z vsem svojim bitjem.
Aha... Torej resnica, ki jo po tvoje moram izvedeti, tiči v pisavi? :D Drugače pa... no comment...

GesAnimos
Prispevkov: 96
Pridružen: 10.9.2009 15:37

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a GesAnimos »

:mrgreen: :mrgreen:

no pa k si lih ti:

nisem se "jaz" spraseval...pa ti znova podajam isto vprasanje: OD KJE PA t.i. "ritmovniki" dobivajo ukaze da "ritmirajo"....(in v primeru, da bosh znova nashel neke druge, globlje "vplivnike" se to vprasanje ponovi) A je res tako tezko razumeti povsem preprosto vprasanje?? Oz. Ce ne bi toliko zafeclali samih sebe vedno znova in znova, bi spoznali, da je narava in nje delovanje preprosto in razumljivo vsakemu otroku. Ce bos trdil da ne potrebujejo "ukazov" ali stimulacije bosh izumil perpetum mobile....bemti mogoce pa she kaj bo iz tega hehehe...mogoce pridesh celo do tega, da je ravno Zavest tisti perpetum mobile, ki ga eni tako vztrajno iscejo drugi pa zanikajo. :wink:


Kar se tice transplantacije pa: Eno je Zavest, drugo je spomin... :wink:

Zavest NI tisto kar ti o sebi mislish, da si oz. s cim se identificiras ampak ima zavest mnogo globlji pomen in se tako ne omejuje z individualizacijo "osebnosti". Ja, to isto "visjo" ZAVEST danes znanost imenuje "podzavest". To pa samo zaradi tega ker je ravno ta tvoja "hrbtenjaca" blokirana na tak nacin, da ne omogoca povsem prostega pretoka informacij med to "visjo zavestjo" ali t.i. podzavestjo in "zavednim" ali aktivnim delom cloveka in tako cloveku onemogoca neposredno kontrolo nad tem delom zavesti.
http://www.ted.com/talks/jill_bolte_tay ... sight.html

http://www.youtube.com/watch?v=L7KmMcP2hbY To je del v mozganih do katerega je dostop blokiran z raznoraznimi produkti, ki jih clovek vsakodnevno uporablja in tako nezavedno sam sebe omejuje, ker pac slepo verjame v nezmotljivost svojega "papeza" v obliki uradne medijske znanosti.

Ta pretok je blokiran tudi na ravni DNK-ja, ki je kot prenosnik podatkov iz generacije v generacijo bil manipuliran skozi vso zgodovino s skrivanjem in iskrivljanjem znanja oz. informacij, ki omogocajo cloveku priti do Znanja ter resnice kot take, ki ima she kako veliko povezavo tudi s pisavo, ne bosh verjel bemti...ampak tudi to je znanost ze dokazala....

razisci kaj se zgodi ljudem, ki v sebi nosijo srce drugega cloveka pa bosh mogoce dozivel "razsvetljenje"....


p.s.

pa she za "posladek"

http://www.ted.com/talks/dan_dennett_on ... sness.html

http://video.google.com/videoplay?docid ... 0166531913


Zapomni si she to:


Znanje NI prenosljivo...prenosljive so le Informacije na podlagi oz. s pomocjo katerih lahko clovek pride do Znanja, ki se pri vsakem posamezniku skriva (heh zopet ne bosh mogel tega pozreti) ravno v Srcu in zato je zelja po resnici toliko bolj pomembna od lastnosti ega, ki vedno le zeli imeti prav.

Kaj mislis katerih informacij je vec...Tisih, ki so do tebe prisle ali tistih ki she niso ali tudi nikoli ne bodo?? ..In kvaliteta obojih..resnicnost...itd...??

Think....don't believe, but DO THINK


resnicno ste tako zelo zaplankani, da je vsaka nadaljna informacija, ki bi jo morebiti she lahko dobili brez vsakrsnega pomena...zato se znova poslavljam...ampak ni dalec dan ko se vam bodo te blokade raztrelile na prafaktorje...in tako se bo vas svet iluzij sesul tako kot se sesujejo vse religije

basketas
Prispevkov: 33
Pridružen: 29.8.2009 12:48

Re: razlika med živim in mrtvim telesom

Odgovor Napisal/-a basketas »

Ritmovnik brez ukazov nikakor ne more biti perpetuum mobile. Perpetuum mobile je stroj, ki za svoje delovanje ne potrebuje energije oz jo potrebuje manj, kot pa jo odda. Če si dobro bral moje poste, sem omenil, da ritmovnik za svoje delovanje vedno potrebuje kisik in hranilne snovi... šment, pa smo zgubili potencialnega kandidata za perpetuum mobile... žal...

Kaj daje ritmovniku ukaze? Nihče oz nič... Čudno? Niti ne, le uporabiti je treba znanje, ki so ga do sedaj naši znanstveniki že osvojili...

Ritmovnik pošlje signal zaradi depolarizacije. Osnovni membranski potencial (to je razlika potencialov v notranjosti in zunanjosti celice) v ritmovniku je med -60 in -70 mV. Vzrok za to je počasen tok kalijevih ionov iz celice s pomočjo ionskih kanalov (tukaj se sesuje tvoja "ideja" za perpetuum mobile, saj ti kanali za črpanje ionov potrebujejo energijo). S časom ta tok kalijevij ionov pada, hkrati pa v celico vdirajo natrijevi in kalcijevi ioni, kar povzroča depolarizacijo. Ta prava faza depolarizacija poteka, dokler potencial ne doseže vrednosti med -40 in -50 mV (potencialni prag). Ko je ta prag dosežen, se odprejo kalcijevi kanali, ki so napetostni ionski kanali (to pomeni, da se odprejo, ko potencial doseže določeno vrednost), ki pospešijo tok kalcijevih ionov v celico in s tem hitrejšo in dokončno depolarizacijo. Kot že omenjeno, depolarizacija povzroči, da ritmovnik odda signal. Nato se kalcijevi kanali zaprejo, tok kalijevih ionov iz celice se poveča, kar povzroči ponovno začetno polarizacijo. To se ponavlja, dokler ima ritmovnik dovolj energije na voljo.

Ta proces omogoča ritmovniku približno 100 signalov na minuto. Kot veš, pa tvoje srce lahko bije hitreje ali počasneje. To pa uravnava simpatično in parasimpatično živčevje ter določeni hormoni (kot sta adrenalin in noradrenalin). Sedaj bi od tebe pričakoval vprašanje: "Kako pa živčevje ve oz kdo mu ukaže, da mora pospešiti oz upočasniti hitrost utripanja?" Ti bom kar odgovoril, da ti ne bo treba pisati vprašanja... V telesu imaš mnogo različnih receptorskih celic. Nekatere merijo pH vrednost krvi, duge zaznavajo določene snovi, tretje krvni tlak... Recimo da se odločiš in greš rekreirat. Zaradi povečane telesne aktivnosti celice hitreje porabljajo kisik in izločajo ogljikov dioksid. CO2 povzroča, da v krvi pade pH vrednost, torej kislo okolje. Celice, zadolžene za zaznavanje pH vrednosti, pošljejo signal, če pH vrednost preveč pade. Centralni živčni sistem ta signal analizira in pošlje odziv v obliki globokega dihanja (večji donos kisika) in hitrejšega bitja srca (hitrejša cirkulacija). Lahko pa recimo tvoja nadledvična žleza zaradi nekega vzroka izloči adrenalin, ki ga spet zaznajo receptorske celice in eden izmed odzivov na ta hormon je spet povečan srčni utrip.

Če ti še kaj ni jasno, si še enkrat preberi, lepo počasi, natančno. Če ti še kar ni jasno, preberi še petkrat in če še vedno ne bo vredu, se vprašaj, če pa le mogoče tvoje znanje ni takšno, za kakršnega ga imaš.

Vem, kaj se dogaja ljudem po presaditvi srca. Ampak takšni in drugačni "fenomeni" se dogajajo tudi pri presaditvah drugih organov, ne samo srca, npr ledvic. Boš torej razširil domovanje zavesti še na ledvice in nekatere druge organe ali boš še vedno ostal pri srcu? Pri presaditvi srca in drugih organov se ljudje "srečujejo" s smrtjo, začenjajo novo življenje... Se ti ne zdi, da takšne stvari vplivajo na psiho človeka? Da se spremeni njegov pogled na svet, življenje... Kolikor poznam primere, so se vsi prejemniki organov, ki so doživeli ta fenomen, "spremenili" v boljše ljudi. Ni to malo čudno? Kaj pa, če so le začeli bolj spoštovati življenje, ga gledati z drugačnimi očmi zaradi te izkušnje? Spremenila se je njihova lastna psiha, zavest, ne pa, da so podedovali neko drugo. Pa še nekaj... po tvoji razlagi bi morali vsi prejemniki srca dobiti zavest darovalca, to pa, kot oba vema, ne drži...

Odgovori