Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Človek kot stroj, o flori in favni...
kwark
Prispevkov: 63
Pridružen: 12.2.2008 11:14

Re: Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Odgovor Napisal/-a kwark »

Ob objavi teme sem sicer premišljeval o anketi z omenjenim vprašanjem,
je pač nisem dodal.
Vprašanje se mi sicer ne zdi "lahko".

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Odgovor Napisal/-a shrink »

kwark napisal/-a:Shrink, očitno nisi seznanjen z raziskavo AWARE.
Očitno sam ne razumeš namena raziskave. Naj ti jasno povem: Gre za ŠTUDIJO OBSMRTNIH DOŽIVLJAJEV (ang. study of near-death experiences), kot je jasno napisano na strani Univerze v Southamptonu, ki (bo) študijo izvaja(la):

http://www.soton.ac.uk/mediacentre/news ... _165.shtml

In še enkrat: O kakem posmrtnem življenju ni niti govora!
Ko se boš, mi prosim odgovori na vprašanje, ki sem ti ga zastavil,
Očitno tvoja angleščina ni najboljša, ali pa si zgolj eden od tistih, ki nasedajo raznim stranem z duhovno vsebino, ki nakladajo o transcendenci in navajajo znanstvene študije, ki naj bi se po njihovo ukvarjale z dokazovanjem tega.
upam, da si toliko pošten, da se ne boš sprenevedal.
Z zvezi s tabo bom popolnoma pošten: si zgolj še eden od tistih mumbo-jumbo believerjev, ki za svoja prepričanja iščejo oporo v znanosti. Seveda povsem zaman.

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Odgovor Napisal/-a Roman »

donkarlos napisal/-a:Enostavno priznajte, da je vaša logika o mrtvi materiji ki ustvarja živo poln debilizem, pa če vam to ugaja ali ne.
Nobene potrebe ni po tem priznanju. In ne gre za ugajanje. Tako pač je.
Ko žarnica ugasne, še vedno seva, in atomi se niso zgubili, in energija tudi ne.
Natanko isto velja tudi za zavest. Telo še vedno seva, atomi se niso izgubili, energija tudi ne, ampak fiziološki procesi (in ti nosijo zavest) so se ustavili.
Res butasta primera.
Naj se ti to ne zdi. Pri žarnici je izginila vidna svetloba, ki je nič več ne proizvaja.
edino če trdiš, da je npr, gibanje elekrtike zavest. In ko miruje pa ni.
Elektrika je pri fiziologiji nujna, ni pa seveda edina.
Priznaj da blodiš in spekuliraš brez vsake logike in dokaza.
Hm, raziskav sicer nisem delal jaz, ampak če človeško delo ne pozna zobatih koles in kardanskoh zglobov, še ne pomeni, da ni stroj.
V ZNANOSTI VELJAJO SAMO DOKAZ IN EKSPERIMENT NE PA SPEKULACIJE!
Ni sicer treba kričati, ampak imaš prav. Pravzaprav so spekulacije tudi veljavne, celo zaželene, pogosto celo pripomorejo k napredku znanosti.
spekulacije in še enkrat spekulacije
Do sedaj si samo vihal nos, ampak kaj pa je tvoja špekulacija? Na dan z njo.

roberto11
Prispevkov: 1022
Pridružen: 17.11.2008 9:01
Kraj: Dolenjska

Re: Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Odgovor Napisal/-a roberto11 »

Če imamo en atom imamo mrtvo materijo, če imamo dva atoma imamo mrtvo materijo....če pa imamo 10000000000000 atomov, pa stvar oživi iz nule???? Torej kaj je ta miselni flow? Kje imaš enačbe, dokaze....
Misliš, da je življenje le iz življenja ?

Kako in kje pa bi naj nastalo prvo življenje ?

kwark
Prispevkov: 63
Pridružen: 12.2.2008 11:14

Re: Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Odgovor Napisal/-a kwark »

Shrink, kaj opis eksperimenta, ki bi pokazal, da je zavest svoja entiteta,
ločena od možganov si preslišal?

Gre za nov način iskanja odgovora na vprašanje povezave med možgani in zavestjo,
ages-old question of mind/body problem.

Mogoče si si želel le "elegantno izogniti vprašanju", ki sem ti ga zastavil"?
Če želiš odgovori, če ne pa ne, jaz te ne bom silil.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Odgovor Napisal/-a shrink »

kwark napisal/-a:Shrink, kaj opis eksperimenta, ki bi pokazal, da je zavest svoja entiteta,
ločena od možganov si preslišal?

Gre za nov način iskanja odgovora na vprašanje povezave med možgani in zavestjo, ages-old question of mind/body problem.
Gre za novinarjev opis izidov, ki bi jih lahko dal tak eksperiment in ki so čista špekulacija. Tega v opisu na strani univerze ni moč najti, seveda pa je vodja raziskave tudi pristavil svoj lonček, češ da je treba biti open-minded. Sicer pa rezultati nedavne raziskave to možnost zavračajo.
Mogoče si si želel le "elegantno izogniti vprašanju", ki sem ti ga zastavil"?
Jasno sem ti odgovoril, da ta raziskava ne bo dokazovala posmrtnega življenja. Tudi sem ti navedel izsledke raziskave, ki so jih novinarji povzeli kot: "That’s not the afterlife – it’s a brainstorm."
Če želiš odgovori, če ne pa ne, jaz te ne bom silil.
Beri zgoraj.

kwark
Prispevkov: 63
Pridružen: 12.2.2008 11:14

Re: Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Odgovor Napisal/-a kwark »

shrink napisal/-a:
kwark napisal/-a:Shrink, kaj opis eksperimenta, ki bi pokazal, da je zavest svoja entiteta,
ločena od možganov si preslišal?

Gre za nov način iskanja odgovora na vprašanje povezave med možgani in zavestjo, ages-old question of mind/body problem.
Gre za novinarjev opis izidov, ki bi jih lahko dal tak eksperiment in ki so čista špekulacija. Tega v opisu na strani univerze ni moč najti, seveda pa je vodja raziskave tudi pristavil svoj lonček, češ da je treba biti open-minded. Sicer pa rezultati nedavne raziskave to možnost zavračajo.
Tudi na strani univerze, ki si jo navedel je eksperiment omenjen, na kaj misliš se nanaša drugi stavek? Citiram -
During the AWARE study, doctors will use sophisticated technology to study the brain and consciousness during cardiac arrest. At the same time, they will test the validity of out of body experiences and claims of being able to ‘see’ and ‘hear’ during cardiac arrest.

Na strani je med drugim tudi povezava na članek (Independent Science), v katerem piše:
About 25 centres in the US and Britain, including Addenbrooke's Hospital in Cambridge, University Hospital in Birmingham and the Morriston Hospital in Swansea, will take part in the experiment. Over the next three years about 15,000 patients will be brought to these hospitals suffering from cardiac arrest. Around 1,500 are likely to be resuscitated and hundreds will probably claim they had some sort of out-of-body experience when they were clinically dead.

To test whether such experiences involve the mind leaving the body, pictures will be placed around the areas of the hospital where heart attacks occur most frequently, such as accident and emergency and intensive care units. The pictures will only be visible from above. If patients are able to describe these pictures, project leaders argue that scientists will have to rethink how they understand the mind.


Sicer pa je eksperiment opisan že v intrvjuju, ki se nahaja na strani, ki sem jo objavil v prvem prispevku te teme, okoli 4. minute.
Mogoče si si želel le "elegantno izogniti vprašanju", ki sem ti ga zastavil"?

Jasno sem ti odgovoril, da ta raziskava ne bo dokazovala posmrtnega življenja. Tudi sem ti navedel izsledke raziskave, ki so jih novinarji povzeli kot: "That’s not the afterlife – it’s a brainstorm."
Beri zgoraj.
Vprašanje se je nanašalo na primer potrditve zgoraj opisanega eksperimenta, na katero vprašanje si pa ti odgovarjal?


Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Odgovor Napisal/-a shrink »

kwark napisal/-a:Tudi na strani univerze, ki si jo navedel je eksperiment omenjen, na kaj misliš se nanaša drugi stavek? Citiram -
During the AWARE study, doctors will use sophisticated technology to study the brain and consciousness during cardiac arrest. At the same time, they will test the validity of out of body experiences and claims of being able to ‘see’ and ‘hear’ during cardiac arrest.
Seveda je opisana sama študija, ni pa novinarjevega nakladanja, ki implicira možnost posmrtnega življenja v stilu:
These observations have raised the intriguing - and controversial - possibility that the mind and consciousness may continue functioning after we have reached the point of death and the brain has shut down.
kwark napisal/-a:Vprašanje se je nanašalo na primer potrditve zgoraj opisanega eksperimenta, na katero vprašanje si pa ti odgovarjal?
Kakšna "potrditev eksperimenta" neki? Eksperimenta ni možno potrditi. Kvečjemu je z eksperimentom možno potrditi (ali ovreči) hipotezo. In jasno, da hipoteze o posmrtnem življenju ta eksperiment ne bo potrjeval/zavračal. Ti pa si že takoj na začetku nakladal, da se znanstvenikom-ateistom odšteva čas. Kakšna neumnost! Pa tudi rezultati druge študije, ki sem jo navedel, jasno kažejo, za kaj gre pri obsmrtnih doživljajih: za električne procese umirajočih možganov.

Je dovolj jasno, na kaj odgovarjam?

kwark
Prispevkov: 63
Pridružen: 12.2.2008 11:14

Re: Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Odgovor Napisal/-a kwark »

kwark napisal/-a:Vprašanje se je nanašalo na primer potrditve zgoraj opisanega eksperimenta, na katero vprašanje si pa ti odgovarjal?
shrink napisal/-a:Kakšna "potrditev eksperimenta" neki? Eksperimenta ni možno potrditi. Kvečjemu je z eksperimentom možno potrditi (ali ovreči) hipotezo. In jasno, da hipoteze o posmrtnem življenju ta eksperiment ne bo potrjeval/zavračal.
Shrink, prehitevaš.
Hipoteza - za začetek bo dovolj, da se pokaže, da sta zavest in možgani svoji entiteti.
O tem seveda govori omenjeni eksperiment in na katerega se je nanašalo moje vprašanje.
(Pa saj to že dobro veš, a? ...)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Odgovor Napisal/-a shrink »

kwark napisal/-a:
kwark napisal/-a:Vprašanje se je nanašalo na primer potrditve zgoraj opisanega eksperimenta, na katero vprašanje si pa ti odgovarjal?
shrink napisal/-a:Kakšna "potrditev eksperimenta" neki? Eksperimenta ni možno potrditi. Kvečjemu je z eksperimentom možno potrditi (ali ovreči) hipotezo. In jasno, da hipoteze o posmrtnem življenju ta eksperiment ne bo potrjeval/zavračal.
Shrink, prehitevaš.
Hipoteza - za začetek bo dovolj, da se pokaže, da sta zavest in možgani svoji entiteti.
O tem seveda govori omenjeni eksperiment in na katerega se je nanašalo moje vprašanje.
(Pa saj to že dobro veš, a? ...)
Ne sprenevedaj se. Jasno si nakladal, da se znanstvenikom-ateistom odšteva čas.

Sicer pa spet predpostavljaš, da bo izid študije pozitiven oz. si celo v to prepričan.

kwark
Prispevkov: 63
Pridružen: 12.2.2008 11:14

Re: Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Odgovor Napisal/-a kwark »

shrink napisal/-a:Ne sprenevedaj se. Jasno si nakladal, da se znanstvenikom-ateistom odšteva čas.
Nič se ne sprenevedam, to še vedno trdim.
Ti pa si kar dolgo vztrajal pri tem, da ne razumeš raziskave oz. eksperimenta.

Pozitiven izid študije bi nakazal točno to - the end of atheism,
kolikor jaz vem ni nekih bistvenih razlik med ateisti in materialisti.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Odgovor Napisal/-a shrink »

kwark napisal/-a:
shrink napisal/-a:Ne sprenevedaj se. Jasno si nakladal, da se znanstvenikom-ateistom odšteva čas.
Nič se ne sprenevedam, to še vedno trdim.
Ti pa si kar dolgo vztrajal pri tem, da ne razumeš raziskave oz. eksperimenta.
Popolnoma sem razumel - v nasprotju s tabo, da študija ne bo dokazovala posmrtnega življenja.
Pozitiven izid študije bi nakazal točno to - the end of atheism,
kolikor jaz vem ni nekih bistvenih razlik med ateisti in materialisti.
Niti približno.

kwark
Prispevkov: 63
Pridružen: 12.2.2008 11:14

Re: Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Odgovor Napisal/-a kwark »

Kot verjetno sicer veš, po ateistični in materialistični filozofiji obstaja samo ena substanca, materija.
"You do the math..."

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Raziskava AWARE (Study into near-death experiences)

Odgovor Napisal/-a shrink »

kwark napisal/-a:Kot verjetno sicer veš, po ateistični in materialistični filozofiji obstaja samo ena substanca, materija.
"You do the math..."
Na energijo si pa pozabil? Sicer pa še enkrat: Študija ni zastavljena tako, da bi dokazovala posmrtno življenje. Opis je jasen:
During the AWARE study, doctors will use sophisticated technology to study the brain and consciousness during cardiac arrest. At the same time, they will test the validity of out of body experiences and claims of being able to ‘see’ and ‘hear’ during cardiac arrest.
V splošnem bo šlo za študijo obsmrtnih doživljajev, hkrati pa bodo preverjali možnost obstoja "izventelesnih izkušenj." Slednje je zgolj postranska zadeva, ki bo z veliko gotovostjo ovržena. Seveda razni mumbo-jumbo believerji, kot tudi novinarji, ki prisegajo na senzacionalizem, radi poudarjajo predvsem ta zadnje.

Odgovori