Kontrola možganov

Človek kot stroj, o flori in favni...
Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:Shrinkkič - pišeš kič!

Informiraj se, kaj je v zvezi z "uradno" kozmologijo dokazano in kaj so domneve!!!

Da jaz osebno ne verjamem "uradni" kozmologiji - teoriji prapoka, je pa moja stvar. Ima preveč majave temelje, ne razloži kup zadev in nič pomembnega ni napovedala.

Ti kar naprej vzvišeno, oholo v stilu pop-fizikov razlagaj svoj modelček vesolja, toda ob tem ne pozabi, da razlagaš samo to, kaj se dogaja v tvojem peskovniku.

Vztrajanje pri številnih neumnostih, ki si jih napisal o čisto zemeljskih zadevah (sinus_shrinkus, balistika, gre za tiskarski škrat, ... ) je pa več kot oslovsko - samo magarac je tako trmast.

:shock:
Na nek način občudujem tvojo brezmejno trmo, "da ti osebno ne verjameš "uradni" kozmologiji - teoriji prapoka". A to je pač tvoja osebna značajska poteza in tu ne more biti diskusije.
Mene zanima, kakšni so ti "majavi temelji" sodobne kozmologije in kaj je tisti "kup zadev", ki jih ni "razložila" ter kaj "pomembnega" ni napovedala?
Razloži nam to, morda bomo potem bolje razumeli tvojo trmo...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a shrink »

Hah, osmoljenileo, Motore ti je lepo svetoval, da se moraš najprej izobraziti, kaj sploh pomeni znanstvena teorija (in posledično njene napovedi) in potem bo tvoji hobistični pameti morda jasno, kaj pomeni, da so neke napovedi dokazane. :lol:

Seveda pa je jasno, da le tvoji hobistični pameti primanjkuje informacij v zvezi s kozmologijo, sicer ne bi trosila šarlatanskih cvetk tipa:

-"teorija velikega poka je na majavih temeljih, ne razloži kup zadev in ni nič pomembnega napovedala";

-"temna energija je kozmološka konstanta le kot modelček v peskovniku pop fizikov, kot je Susskind";

-"prostor med galaksijami, ki se napihuje, je le lego modelček kozmologov";

-"kozmologija temelji na PTR, ker je moje ostro hobistično oko v enem tekstu zapazilo E=mc^2" itd.

S tem le potrjuješ svoj šarlatanski pedigree, ki si ga sicer že takoj pokazal s prvimi oglašanji na tem forumu pred desetletjem in ker se v tem času v zvezi s fiziko nisi izobrazil niti "nič pika jožef", se še naprej smešiš s starimi in novimi cvetkami, ki kažejo na vso šarlatanskost tvoje polpismene in neizobražene podučiteljske pameti, ki skuša kljubovati uradni znanosti le zato, ker se ji zdi, da so uradne razlage napačne in zato ima pravico - pač v smislu demokracije - izmisliti si svojo instant teorijo, ki jo želi prodajati na poljudno-znanstvenemu forumu. Ko se pa pokaže na tvojo neizobraženost in posledično kako imbecilni so tvoji pomisleki v zvezi z uradnimi razlagami (ki jih - jasno - zaradi lastne neizobraženosti tako in tako nisi sposoben razumeti), pa začneš tipično šarlatansko jokcati in smetiti z enimi in istimi nakladanji. :lol:

V zvezi z "zemeljskimi" zadevami pa se tvoji hobistični pameti ne godi nič kaj bolje kot z "nezemeljskimi": osmoljenileo jokca in jokca v rednih ciklih, ker njegova hobističnost ne dojame in ne dojame; tako kot še vedno ne dojame, da med oslom in magarcem ni nobene razlike (kake tršice pa tako in tako noče vprašati). :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Vojko!

To kar te zanima boš moral sam poiskati - jaz na provokacije kumrovaških predavateljev ne nasedam.

Diskusije pa tu seveda ne more biti - saj Shrink vse ve - kaj bi diskutirali, si že dokazal, da si dober in vztrajen vernik.

Obenem je tu tudi odgovor Shrinku - ni kaj dodati - ne moreš diskutirati z bitjem, ki je bolj trmasto kot osel oziroma tako trmasto kot magarac!


:roll:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:Vojko!

To kar te zanima boš moral sam poiskati - jaz na provokacije kumrovaških predavateljev ne nasedam.

Diskusije pa tu seveda ne more biti - saj Shrink vse ve - kaj bi diskutirali, si že dokazal, da si dober in vztrajen vernik.

Obenem je tu tudi odgovor Shrinku - ni kaj dodati - ne moreš diskutirati z bitjem, ki je bolj trmasto kot osel oziroma tako trmasto kot magarac!


:roll:
Tipično. Vsako resno mišljeno vprašanje ali prošnjo za pojasnitev tvojih trditev dojemaš kot provokacijo. Zakaj imaš takšen obrambni gard? Mene to res zanima in niti pomislil nisem na provokacijo - za razliko od tebe, ki v vsakem postu provociraš in poskušaš biti žaljiv...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:Vojko!

To kar te zanima boš moral sam poiskati - jaz na provokacije kumrovaških predavateljev ne nasedam.
Hah, v tem smislu lahko najde le tipično nasprotovanje šarlatanov uveljavljeni fizikalni teoriji, ki ga tudi sam deliš in s tem seveda kažeš lastno pripadnost tej kasti. :lol:
Diskusije pa tu seveda ne more biti - saj Shrink vse ve - kaj bi diskutirali, si že dokazal, da si dober in vztrajen vernik.

S šarlatani tipa osmoljenileo, ki imajo znanost za vero - poleg tega pa jim niso znane niti osnove tistega, čemur nasprotujejo (kaj šele, da bi jih razumeli) - pač ne more biti nobene diskusije; in to ve vsakdo količkaj izobražen. :lol:
Obenem je tu tudi odgovor Shrinku - ni kaj dodati - ne moreš diskutirati z bitjem, ki je bolj trmasto kot osel oziroma tako trmasto kot magarac!
K tvoji "pismenosti" res ni česa dodati; pa tudi ne k tvojemu imbecilnemu razlikovanju med besedama osel in magarac. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

vojko napisal/-a:
smolejleo napisal/-a:Vojko!

To kar te zanima boš moral sam poiskati - jaz na provokacije kumrovaških predavateljev ne nasedam.

Diskusije pa tu seveda ne more biti - saj Shrink vse ve - kaj bi diskutirali, si že dokazal, da si dober in vztrajen vernik.

Obenem je tu tudi odgovor Shrinku - ni kaj dodati - ne moreš diskutirati z bitjem, ki je bolj trmasto kot osel oziroma tako trmasto kot magarac!


:roll:
Tipično. Vsako resno mišljeno vprašanje ali prošnjo za pojasnitev tvojih trditev dojemaš kot provokacijo. Zakaj imaš takšen obrambni gard? Mene to res zanima in niti pomislil nisem na provokacijo - za razliko od tebe, ki v vsakem postu provociraš in poskušaš biti žaljiv...
Poglej post, ki sem ga napisal 25.4. 12:12, odpri tisto povezavo, izberi jezik in si oglej česa uradna teorija ne zna pojasniti.
V vsakem Uvodu v kozmologijo boš lahko prebral, na kakšnih temeljih, predpostavkah je zgrajena teorija prapoka.

O žaljenju pa ne jokcaj - o tem se najprej pogovori s svojim amigotom - Toshom Shrinkom in seveda preglej svoje leposlovje dialoga z Rockom. Na tako pisanje ne bi jaz osebno nikoli niti pomislil, če pa določeni osebek začne tak dialog, se ga izogibam, v res nujnih primerih pa temu primerno odgovorim. Kot sem že zapisal - iz super ideje in začetkov se je ta forum izrodil v tole ... - podn (šolski kotiček je izjema).

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

shrink napisal/-a:
osmoljenileo napisal/-a:Vojko!

To kar te zanima boš moral sam poiskati - jaz na provokacije kumrovaških predavateljev ne nasedam.
Hah, v tem smislu lahko najde le tipično nasprotovanje šarlatanov uveljavljeni fizikalni teoriji, ki ga tudi sam deliš in s tem seveda kažeš lastno pripadnost tej kasti. :lol:
Diskusije pa tu seveda ne more biti - saj Shrink vse ve - kaj bi diskutirali, si že dokazal, da si dober in vztrajen vernik.

S šarlatani tipa osmoljenileo, ki imajo znanost za vero - poleg tega pa jim niso znane niti osnove tistega, čemur nasprotujejo (kaj šele, da bi jih razumeli) - pač ne more biti nobene diskusije; in to ve vsakdo količkaj izobražen. :lol:
Obenem je tu tudi odgovor Shrinku - ni kaj dodati - ne moreš diskutirati z bitjem, ki je bolj trmasto kot osel oziroma tako trmasto kot magarac!
K tvoji "pismenosti" res ni česa dodati; pa tudi ne k tvojemu imbecilnemu razlikovanju med besedama osel in magarac. :lol:

Z osebkom, ki ne loči med oslom in "magaracom" ( po Shrinku - Hubble / Hubbleom) nimam kaj diskutirat.
Pa tršico vpraš, kakšna je razlika med refoškim in teranom, to bo še idiot razumel - mogoče bo potem še preskočil čez oslovski most na magarca.





:mrgreen:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:Z osebkom, ki ne loči med oslom in "magaracom" ( po Shrinku - Hubble / Hubbleom) nimam kaj diskutirat.
Pa tršico vpraš, kakšna je razlika med refoškim in teranom, to bo še idiot razumel - mogoče bo potem še preskočil čez oslovski most na magarca.
Seveda, polpismeni osmoljenileo, tudi v EU-ju ne poznajo razlike med oslom in magarcem (mat'r so "idioti, k'ne, jodlarski podučitelj? :lol: ):

http://www.eudict.com/indexHr.php?lang= ... rd=magarac

njegovi jodlarski polpismenosti podučitelju osmoljenemuleotu pa sem že povedal, kaj si mislim o njegovem oslovskem sklanjanju:
shrink napisal/-a:Dodatno polpismenost pa kažeš s tem, ko skušaš primerjati svoje imbecilno oslovsko sklanjanje z obliko "Hubbleov": ne, osmoljenileo, to ni isto, poleg tega pa je "Hubbleov" dopusten, tako kot je "Laplaceov", ki je tudi priporočljiv po pravopisu.
:lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:
vojko napisal/-a:
osmoljenileo napisal/-a:Vojko!

To kar te zanima boš moral sam poiskati - jaz na provokacije kumrovaških predavateljev ne nasedam.

Diskusije pa tu seveda ne more biti - saj Shrink vse ve - kaj bi diskutirali, si že dokazal, da si dober in vztrajen vernik.

Obenem je tu tudi odgovor Shrinku - ni kaj dodati - ne moreš diskutirati z bitjem, ki je bolj trmasto kot osel oziroma tako trmasto kot magarac!
Tipično. Vsako resno mišljeno vprašanje ali prošnjo za pojasnitev tvojih trditev dojemaš kot provokacijo. Zakaj imaš takšen obrambni gard? Mene to res zanima in niti pomislil nisem na provokacijo - za razliko od tebe, ki v vsakem postu provociraš in poskušaš biti žaljiv...
Poglej post, ki sem ga napisal 25.4. 12:12, odpri tisto povezavo, izberi jezik in si oglej česa uradna teorija ne zna pojasniti.
V vsakem Uvodu v kozmologijo boš lahko prebral, na kakšnih temeljih, predpostavkah je zgrajena teorija prapoka.
Ti kakšnega "Uvoda v kozmologijo" niti od daleč nisi videl, kaj šele, da bi ga prebral, zato lahko le po šarlatansko jokcaš, da ti ne "verjameš uradni kozmologiji", ker si po šarlatansko prepričan, da "ima preveč majave temelje, ne razloži kup zadev in nič pomembnega ni napovedala." Za ukvarjanje s takimi šarlatani je naš kozmolog Anže Slosar namenil prav poseben recept:
Slosar napisal/-a:Ko vas na naslednji zabavi ob koktajlih nekdo pobara: "Pa saj veliki pok ni čisto zaresen, ampak zgolj neka teorija?" mu kar lepo povejte:

1. Olbersov paradoks, ki pravi, da vesolje ne more biti neskončno, statično in homogeno, saj je noč temna.

2. Ekspanzija distribucije galaksij, ki jo je odkril Hubble, mnogi po njem pa potrdili.

3. Prasevanje z izjemno konsistentnim spektrom črnega telesa in fluktuacijami, ki jih veliki pok odlično razloži.

4. Prvinska nukleosinteza, ki edina razloži pogostost lahkih elementov.

5. Starost vesolja, ki je enakega reda velikosti kot najstarejše zvezdne kopice v naši galaksiji.

6. Evolucija objektov z rdečim premikom: praktično vsi objekti, ki jih lahko opazujemo (galaksije, radijski izvori, zvezdne populacije itd.), kažejo na določene spremembe z rdečim premikom, ki niso posledica efektov izbire.

Vsaka alternativna kozmološka teorija se mora soočiti s temi opažanji.
Sporoči, osmoljenileo, če potrebuješ še kak citat iz kakega "Uvoda v kozmologijo". :lol:
osmoljenileo napisal/-a:O žaljenju pa ne jokcaj - o tem se najprej pogovori s svojim amigotom - Toshom Shrinkom in seveda preglej svoje leposlovje dialoga z Rockom. Na tako pisanje ne bi jaz osebno nikoli niti pomislil, če pa določeni osebek začne tak dialog, se ga izogibam, v res nujnih primerih pa temu primerno odgovorim. Kot sem že zapisal - iz super ideje in začetkov se je ta forum izrodil v tole ... - podn (šolski kotiček je izjema).
Tipično šarlatansko oglašanje jodlarskega podučitelja osmoljenegaleota: jokca o tem, da je deležen žalitev, a je le sam žaljiv in jokca nad forumom, kako da se je izrodil, a izrojeno je le njegovo oglašanje, ki povsem ustreza oglašanju tipičnega šarlatana. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Tipično šarlatanski si ti. Tu se važiš, da vse veš, nekatere alternativne rešitve, ki so tebi všeč, prodajaš za edino možne in resnične, čeprav niso dokazane. Da bi sam kaj dokazal, to je pa utopija. In to je pravo šarlatanstvo - tipična lastnost Toshota Shrinka.

Se lotimo točke 1 - funkcija sinus_shrinkus!
V članku s tvojim naslovom se npr. pojavlja definicija kotne funkcije sinus- citat: " Razmerje med kotom in nasprotno stranico imenujemo sinus." :shock:

Pa to dokaži ali pa popravi, izbriši in se upraviči vsem nadobudnim, ki se pridno učijo iz člankov s tvojim naslovom in pod tvojim administriranjem. To naj bi bil matematični priročnik - kvakawiki, za žabe. Pa še na FMF pokliči - tudi tam so napisali podobno neumnost. To je tvoja prva domača naloga - o drugih stvareh ne filozofiraj, dokler ne urediš te zadeve.

http://www.kvarkadabra.net/wiki/index.p ... onometrija

http://wiki.fmf.uni-lj.si/images/9/9f/SinusKosinus1.pdf

Tosho Shrink - s tem vztrajanjem pri res smejanja vrednih pogruntavščinah in cmerastih opravičilih in pojasnevanjih samo potrjuješ, da si bolj trmast kot osel, celo tako kot oslovska kasta magarcev - si že doumel razliko!?


:D

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:Tipično šarlatanski si ti. Tu se važiš, da vse veš, nekatere alternativne rešitve, ki so tebi všeč, prodajaš za edino možne in resnične, čeprav niso dokazane. Da bi sam kaj dokazal, to je pa utopija. In to je pravo šarlatanstvo - tipična lastnost Toshota Shrinka.
Hah, spet tipično šarlatansko oglašanje polpismenega in neizobraženega podučitelja osmoljenegaleota, ki "ne verjame uradni kozmologiji" in je zato prepričan, "da prodaja alternativne rešitve, ki so všeč posameznikom, za edine možne in resnične", za katere je v svoji šarlatanskosti prepričan, "da niso dokazane" in jih zato označuje kot "šarlatanske". :lol:

Skratka: šarlatanski podučitelj osmoljenileo označuje splošno sprejete razlage moderne kozmologije za šarlatanske oz. z drugimi besedami: šarlatani označujejo uradno znanost za šarlatansko - tipična lastnost šarlatanov, ki je vidna pri tipičnih predstavnikih te kaste na tem forumu: od podučitelja osmoljenegaleota in mehanika s(rečka)toplaka pa do inženirjev amrita in Rozmana. :lol:
Tosho Shrink - s tem vztrajanjem pri res smejanja vrednih pogruntavščinah in cmerastih opravičilih in pojasnevanjih samo potrjuješ, da si bolj trmast kot osel, celo tako kot oslovska kasta magarcev - si že doumel razliko!?
Hah, polpismeni osmoljenileo, očitno si nisi ogledal prevoda v slovarju, ki sem ti ga namenil, tako da se še vedno smešiš z imbecilnim razlikovanjem med besedama "osel" in "magarac" (da konstantne imbecilne spakedranke japonske besede niti ne omenjam). :lol:

Kar se tiče jokcanja v rednih ciklih z enimi in istimi imbecilnostmi, pa si nesporen šampion, osmoljenileo - tvoja hobistična pamet pač ne dojame in ne dojame pojasnil:

viewtopic.php?p=86841#p86841

zato ji ne preostane drugega, da še naprej jokca in jokca. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a vojko »

Smolejev Leo je napisal:
Poglej post, ki sem ga napisal 25.4. 12:12, odpri tisto povezavo, izberi jezik in si oglej česa uradna teorija ne zna pojasniti.
V vsakem Uvodu v kozmologijo boš lahko prebral, na kakšnih temeljih, predpostavkah je zgrajena teorija prapoka.

O žaljenju pa ne jokcaj - o tem se najprej pogovori s svojim amigotom - Toshom Shrinkom in seveda preglej svoje leposlovje dialoga z Rockom. Na tako pisanje ne bi jaz osebno nikoli niti pomislil, če pa določeni osebek začne tak dialog, se ga izogibam, v res nujnih primerih pa temu primerno odgovorim. Kot sem že zapisal - iz super ideje in začetkov se je ta forum izrodil v tole ... - podn (šolski kotiček je izjema).
Ne tako, leo, ne bo šlo! Jaz te nisem spraševal o nerešenih vprašanjih kozmologije; te poznam in mi ni treba slediti tvojim linkom. Mene zanima, kakšni so ti "majavi temelji" sodobne kozmologije in kaj je tisti "kup zadev", ki jih ni "razložila" ter kaj "pomembnega" ni napovedala? Pa da ne bom tečen, ker vidim, da si se zaplezal, od tega "kupa zadev", ki jih ni "razložila" in "pomembnih" stvari, ki jih ni napovedala moderna kozmologija, mi naštej samo tri "zadeve", ki jih ni razložila in dve "pomembnih" stvari, ki jih ni napovedala"! Bo šlo?

Jaz nisem nikoli jokcal in se cmeril, da se je ta forum "iz super ideje in začetkov /…/izrodil v tole ... – podn". To ves čas počneš ti sam, če še nisi opazil. :lol:

Povej mi no, leo, kdaj sem jaz "začel s tabo tak dialog", da je bil to "res eden tistih tvojih "nujnih primerov", ko si začel zlivati gnojnico (ti za to početje uporabljaš srčkan eufemizem: "temu primerno odgovorim")? :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Vojko, bi se vzdržal diskusije s tabo, si prevelik expert za te stvari.

Preberi del najine debate:
vojko napisal/-a: vojko je napisal/-a:
. Nato ga segrevaj, počasi tako da mu dovajaš stopinjo za stopinjo toplote!
OdgovorNapisal/-a smolejleo » 15.10.2013 15:21
smolejleo napisal/-a: smolejleo je napisal/-a:
Ni problema, Vojko. Opozoriti sem te hotel samo na enote. To ni kakšna pozabljena vejica ali črka. Toplota ima isto enoto kot energija, temperatura in moč sta nekaj drugega. Te zmešnjave podpira Shrink in to so zelo logične zablode.
Pa ne bom začel naštevati, amigoti so toliko inteligentni, da se učijo na lastni koži, ne na koži drugega - evolucija civilizacije tip-Ia.
vojko napisal/-a: To sem zagotovo vedel, da toplota ni enako temperatura, sedaj me podcenjuješ...
Tudi drugič se kiksnil: moral bi napisati Ws ali joul, ampak to sem seveda mislil, namreč da dovajamo energijo postopno, recimo en W na sekundo, se pravi Ws, se pravi joul.
Kaj pa je bilo s smerjo toka? Spomni me!
Vojko, ena Ws ni en W na sekundo - važno, da sam veš, kaj misliš.
O smeri električnega toka si pa napisal tole:
Potem sva se še pogovorila o smeri električnega toka:
vojko napisal/-a: Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA
Napisal/-a vojko » 20.4.2013 15:35
shrink napisal/-a: shrink je napisal/-a:
No, mikroskopsko bi se dalo pojasniti v tem stilu (primer Ohmovega zakona):

http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hb ... ic.html#c1

Bolj zanimivo vprašanje je, kdaj makroskopski opis kožnega pojava odpove. Izkaže se, da takrat, ko je vdorna globina manjša od povprečne proste poti elektronov (povprečna prosta pot elektrona je tipičen mikroskopski parameter - glej recimo v zgornjem linku), kar recimo velja za kovine pri nizkih temperaturah.
Zelo zanimivo - in zame - novo! Le nekaj me moti: na grafu puščica za drift velocity elektronov kaže v naprotno smer kot smer za električni tok, se pravi da se elektroni (kot ansambl) gibljejo v nasprotni smeri. Kako je to mogoče?



In če si vse to razčistil, se lahko s Shrinkom pogovorita o :
shrink napisal/-a: Napisal/-a shrink » 26.2.2013 20:22
vojko napisal/-a: vojko je napisal/-a:Z zanimanjem spremljam tole polemiko, oz. raje smolejleovo trmasto vztrajanje na nečem, kar je bilo po moje z argumenti ovrženo. Ko sem ponovno opazoval objavljeno sliko, mi je v oči padel tekst na desni strani "antimaterije je veliko". Ali mi lahko nekdo (morda shrink?) razloži, kaj točno to pomeni in kaj je po današnjih razlagah vzrok za debalans med antimaterijo in materijo, zaradi česar smo pravzaprav tu?
Mislim, da sem/smo na to že odgovarjal(i) v drugi temi.
Ko boš tako kot Tosho Shrink mislil, da si vse to razumel in odgovoril, boš pa zares tak expert, da se ne bo več potrebno pogovarjati, na katerih temeljih (moja opazka je - majavih) je zgrajena teorija prapoka.

Če ti bo ob vsem tem dolgčas, ti predlagam še http://www.openculture.com/2013/07/free ... books.html , seveda je na tej strani tudi kaj za experte.


8)

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:In če si vse to razčistil, se lahko s Shrinkom pogovorita o :
shrink napisal/-a: Napisal/-a shrink » 26.2.2013 20:22
vojko napisal/-a: vojko je napisal/-a:Z zanimanjem spremljam tole polemiko, oz. raje smolejleovo trmasto vztrajanje na nečem, kar je bilo po moje z argumenti ovrženo. Ko sem ponovno opazoval objavljeno sliko, mi je v oči padel tekst na desni strani "antimaterije je veliko". Ali mi lahko nekdo (morda shrink?) razloži, kaj točno to pomeni in kaj je po današnjih razlagah vzrok za debalans med antimaterijo in materijo, zaradi česar smo pravzaprav tu?
Mislim, da sem/smo na to že odgovarjal(i) v drugi temi.
Ko boš tako kot Tosho Shrink mislil, da si vse to razumel in odgovoril, boš pa zares tak expert, da se ne bo več potrebno pogovarjati, na katerih temeljih (moja opazka je - majavih) je zgrajena teorija prapoka.
Hah, osmoljenileo, tu spet kažeš svojo eklatantno nevednost in neizobraženost: asimetrija med materijo in antimaterijo ni nikakršen temelj teorije velikega poka in je kvečjemu ravno nasprotno res: po sami teoriji velikega poka bi v vesolju materija in antimaterija imeli enak delež. Seveda pa dejstvo, da sama teorija velikega poka ne zmore pojasniti take asimetrije, ne pomeni, da je s to teorijo karkoli narobe: pojasnijo jo lahko mehanizmi (združeni npr. v t.i. pogoje Saharova), ki v to teorijo v osnovi niso vključeni. Podobno je z ravnostjo vesolja, kavzalno povezanostjo predelov vesolja, ki so bili ob nastanku mikrovalovnega sevanja ozadja kavzalno nepovezani in odsotnostjo magnetnih monopolov, česar teorija velikega poka sicer ne more pojasniti, lepo pa pojasni teorija inflacije. Ampak inflacija ni nadomestilo za veliki pok, temveč komplementarni mehanizem - tako kot mehanizmi, ki lahko pojasnijo asimetrijo materije in antimaterije.

Skratka: teorija velikega poka s komplementarnimi opisi/teorijami odlično opisuje kozmološka opažanja, ampak tega neizobraženi hobisti kova osmoljenileo, ki še niso odprli resnih učbenikov, tako in tako ne morejo vedeti in se posledično lahko le smešijo z imbecilnimi opazkami tipa: "znanost je vera", "ne verjamem uradni kozmologiji, ker je na majavih temeljih..." :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: Kontrola možganov

Odgovor Napisal/-a vojko »

smolejleo napisal/-a:Vojko, bi se vzdržal diskusije s tabo, si prevelik expert za te stvari.

Preberi del najine debate:
vojko napisal/-a: vojko je napisal/-a:
. Nato ga segrevaj, počasi tako da mu dovajaš stopinjo za stopinjo toplote!
OdgovorNapisal/-a smolejleo » 15.10.2013 15:21
smolejleo napisal/-a: smolejleo je napisal/-a:
Ni problema, Vojko. Opozoriti sem te hotel samo na enote. To ni kakšna pozabljena vejica ali črka. Toplota ima isto enoto kot energija, temperatura in moč sta nekaj drugega. Te zmešnjave podpira Shrink in to so zelo logične zablode.
Pa ne bom začel naštevati, amigoti so toliko inteligentni, da se učijo na lastni koži, ne na koži drugega - evolucija civilizacije tip-Ia.
vojko napisal/-a: To sem zagotovo vedel, da toplota ni enako temperatura, sedaj me podcenjuješ...
Tudi drugič se kiksnil: moral bi napisati Ws ali joul, ampak to sem seveda mislil, namreč da dovajamo energijo postopno, recimo en W na sekundo, se pravi Ws, se pravi joul.
Kaj pa je bilo s smerjo toka? Spomni me!
Vojko, ena Ws ni en W na sekundo - važno, da sam veš, kaj misliš.
O smeri električnega toka si pa napisal tole:
Potem sva se še pogovorila o smeri električnega toka:
vojko napisal/-a: Re: MEDZVEZDNA POTOVANJA
Napisal/-a vojko » 20.4.2013 15:35
shrink napisal/-a: shrink je napisal/-a:
No, mikroskopsko bi se dalo pojasniti v tem stilu (primer Ohmovega zakona):

http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hb ... ic.html#c1

Bolj zanimivo vprašanje je, kdaj makroskopski opis kožnega pojava odpove. Izkaže se, da takrat, ko je vdorna globina manjša od povprečne proste poti elektronov (povprečna prosta pot elektrona je tipičen mikroskopski parameter - glej recimo v zgornjem linku), kar recimo velja za kovine pri nizkih temperaturah.
Zelo zanimivo - in zame - novo! Le nekaj me moti: na grafu puščica za drift velocity elektronov kaže v naprotno smer kot smer za električni tok, se pravi da se elektroni (kot ansambl) gibljejo v nasprotni smeri. Kako je to mogoče?



In če si vse to razčistil, se lahko s Shrinkom pogovorita o :
shrink napisal/-a: Napisal/-a shrink » 26.2.2013 20:22
vojko napisal/-a: vojko je napisal/-a:Z zanimanjem spremljam tole polemiko, oz. raje smolejleovo trmasto vztrajanje na nečem, kar je bilo po moje z argumenti ovrženo. Ko sem ponovno opazoval objavljeno sliko, mi je v oči padel tekst na desni strani "antimaterije je veliko". Ali mi lahko nekdo (morda shrink?) razloži, kaj točno to pomeni in kaj je po današnjih razlagah vzrok za debalans med antimaterijo in materijo, zaradi česar smo pravzaprav tu?
Mislim, da sem/smo na to že odgovarjal(i) v drugi temi.
Ko boš tako kot Tosho Shrink mislil, da si vse to razumel in odgovoril, boš pa zares tak expert, da se ne bo več potrebno pogovarjati, na katerih temeljih (moja opazka je - majavih) je zgrajena teorija prapoka.

Če ti bo ob vsem tem dolgčas, ti predlagam še http://www.openculture.com/2013/07/free ... books.html , seveda je na tej strani tudi kaj za experte.

8)
S tem postom si pa nedvoumno dokazal, da si res pravi 'expert' (za nepoučene:to je približno enako kot ekspert, le da veliko hujše! :lol: ). Popolnoma si me sesul. Mimogrede pa še mojega 'amigota' shrinka. :lol:
Glavno in najpomembnejše pa je seveda, da si koncizno in obširno odgovoril na vsa moja amaterska vprašanja... :lol:

Odgovori