Vzreja živali za zakol

Človek kot stroj, o flori in favni...
Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Komaj čakam dan (da začnem podobno), ko bomo meso gojili:). Baje ni več zelo daleč stran... Baje so že pogruntali sojin zrezek, ki ima obliko in okus piščančjega in kjer navadni uporabnik (ne gurman) ne loči razlike!

to deli, temu človeku nobelovo nagrado za mir!!!

Uporabniški avatar
mriz
Prispevkov: 2036
Pridružen: 13.5.2004 23:52
Kraj: maribor

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a mriz »

MAVER|CK napisal/-a:Baje so že pogruntali sojin zrezek, ki ima obliko in okus piščančjega in kjer navadni uporabnik (ne gurman) ne loči razlike!
Če bi umazani hipiji & co. uživali take zrezke, se jim lahko pripiše samo še ena dodatna hinavščina.

agata
Prispevkov: 609
Pridružen: 19.1.2011 5:32

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a agata »

Res je stavek "življenje uničuje življenje" nepopoln, glasiti bi se moral "življenje uničuje življenje z izjemo". S to mislijo sem le želela opozoriti na dejstvo, da ljudje pač že od nekdaj ubijamo živali za lastno preživetje, in tudi drugi mesojedci počenjajo isto. Razlika med človekom in živaljo pa je v tem, da živali nimajo slabe vesti. In verjetno je to naš največji "greh",samozavedanje itn. Ne glede na to kako obračamo, to da ubijamo obsojamo, pa čeprav nezavedno, iščemo za nazaj opravičila, da se nekako odkupimo. V tem vidim tudi vzrok, zakaj nekatera ljudstva prosijo za odpuščanje oz. se zahvalijo živalim za to, da so dale na razpolago svoje telo človeku.

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Sem že nekoč razmišljal na to temo, če mate cajt lahka še to preberete:

http://www.blatnik.net/oki/teorije/16-t ... zivali.htm

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Evo še ena na to temo, kako daleč smo prišli ljudje, da živalim krademo ulov:

http://www.genspot.com/video-352969/bus ... -meso.aspx

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

No, jaz ne nameravam postati vegetarijanec. Zato naj v klavnicah kri teče v potokih!!!

brezlj
Prispevkov: 7
Pridružen: 13.1.2011 17:53

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a brezlj »

ZdravaPamet napisal/-a:No, jaz ne nameravam postati vegetarijanec. Zato naj v klavnicah kri teče v potokih!!!
Zdrava pamet indeed. Boš pol povedu, ko nas bo na svetu 10 milijard in pol manj vseh živali, ki jih na veliko žremo, in ko ne bo več drugega kot da jemo detelo tut mi.

p.s.: Zakaj je kanibalizem med različni rasami, če je posredi lakota, grotesken, da kri teče v potokih v klavnicah, na račun brezčutnežev, ki si povečujejo holesterol v krvi in zaloge maščob, ki jih nikoli nimajo namen skurit, pa ok?

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a problemi »

brezlj napisal/-a:... Boš pol povedu, ko nas bo na svetu 10 milijard in pol manj vseh živali, ki jih na veliko žremo, in ko ne bo več drugega kot da jemo detelo tut mi.
Zakaj pol manj, saj jih proizvajamo, živali namreč?
brezlj napisal/-a:p.s.: Zakaj je kanibalizem med različni rasami, če je posredi lakota, grotesken, da kri teče v potokih v klavnicah, na račun brezčutnežev, ki si povečujejo holesterol v krvi in zaloge maščob, ki jih nikoli nimajo namen skurit, pa ok?
Če želiš kaj povedati o etično/neetično se boš moral bolje potruditi.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

brezlj napisal/-a:Boš pol povedu, ko nas bo na svetu 10 milijard in pol manj vseh živali, ki jih na veliko žremo, in ko ne bo več drugega kot da jemo detelo tut mi.
Mislim, da so razmere še težje. Sergej Kapica napoveduje 14 milijard ljudi še v tem stoletju. Sicer pa ne vem, od kod ti zamisel, da bi živali primanjkovalo. Kolikor vem, piščance gojijo baterijsko. Saj tudi krave v končni fazi.
brezlj napisal/-a:p.s.: Zakaj je kanibalizem med različni rasami, če je posredi lakota, grotesken, da kri teče v potokih v klavnicah, na račun brezčutnežev, ki si povečujejo holesterol v krvi in zaloge maščob, ki jih nikoli nimajo namen skurit, pa ok?
Tega ne vem. Vem le to, da nameravam v nedeljo jesti govejo juho z lepim koncem govedine, pražen krompir in solato.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Pa mimogrede, tudi če pride do industrijske vzreje nadomestnih tkiv, to še ne pomeni, da bom s tem postal vegetarijanec.

problemi
Prispevkov: 4931
Pridružen: 24.8.2009 1:20

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a problemi »

ZdravaPamet napisal/-a:Tega ne vem. Vem le to, da nameravam v nedeljo jesti govejo juho z lepim koncem govedine, pražen krompir in solato.
Vedno sem imel občutek, da si ti dejansko konzervativec. :) Jutranja maša, goveja juha z lepim koncem govedine, praženim krompirjem in solato, Radio Golica ali kako se že reče tisti postaji. Stoletja isto. Edino kar te dela "modernega, anti...", je Formula 1 ob dveh. :)

Malo heca.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Brez maše in formule 1, ostalo drži!

Uporabniški avatar
kren
Prispevkov: 1651
Pridružen: 17.2.2005 12:54

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a kren »

ZdravaPamet napisal/-a:Brez maše in formule 1, ostalo drži!
Radio Golica? :?: :D

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

No ja, Radio Veseljak. Ne po lastni izbiri. Ampak včasih imajo dobre viže. :wink:

Hanuman
Prispevkov: 274
Pridružen: 7.8.2008 13:06

Re: Vzreja živali za zakol

Odgovor Napisal/-a Hanuman »

ZdravaPamet napisal/-a:Tega ne vem. Vem le to, da nameravam v nedeljo jesti govejo juho z lepim koncem govedine, pražen krompir in solato.
Dober tek!

http://www.youtube.com/watch?v=jhwgf2vmNfU

Odgovori