Vatikanski tajni arhiv

Človek kot stroj, o flori in favni...
Odgovori
ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Rock napisal/-a:Vse troje seveda.
Dvomim, da bi našel kakšno resno filozofijo in znanost v Vatikanu. Še za religijo nisem prepričan, ozriroma vsaj ne za krščansko. Imel pa bi več sreče z denarjem in spolno prenosljivimi bolezni. Tam namreč ne uporabljajo kondomov.
Rock napisal/-a:
Rock je napisal/-a:Dalje, če bi bilo življenje res super, bi filozofija in religija že dolgo postali trivialni.


Filozofija in religija ne lajšata življenja. Lajšata bedo. Nisi bral Marxa?
Znanost lajša življenje in ga izboljšuje, podaljšuje itd.
Znanost brez filozofije in religija je slepa.
Kje si pa to slišal?

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Rock napisal/-a:Znanost da znanje, filozofija nauke, kako ga uporabiti, in zakaj.
Okej, no, daj primer. Primer znanja, ki ga je dala znanost, nauk o uporabi in razlogih za uporabo, ki ga je dala filozofija. Prosim.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:Hah, zanimivo, da je Rock tam aktiven šele dobro leto, pa je že naklofal 1200 postov. :lol:
Še eden!
Čestitam!
Dobrodošel v vicah!
No, no, spet napačno sklepaš. Ogledal sem si zgolj tvoje zadnje oglašanje tam (na temo arhivov) in zapazil cifro ob tvojem imenu (ali morda gre spet za koga, ki se izdaja zate? :lol: ). Sicer pa se ne mislim prijavljati na forum neke verske ustanove, da lahko prebiram religiozna nakladanja, mi pa povsem zadošča ocena ostalih (da jih pokaš :lol: ). Pravniške vice (berite kot besedno igro) uporabnika Rock pa sem si ogledal na pravniškem forumu. :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a Rock »

ZdravaPamet napisal/-a:
Rock napisal/-a:Znanost brez filozofije in religija je slepa.
Kje si pa to slišal?
Nenavadno, da se ne strinjaš.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a Rock »

ZdravaPamet napisal/-a:
Rock napisal/-a:Znanost da znanje, filozofija nauke, kako ga uporabiti, in zakaj.
Okej, no, daj primer. Primer znanja, ki ga je dala znanost, nauk o uporabi in razlogih za uporabo, ki ga je dala filozofija. Prosim.
Prosim, malce potrpi, trenutno ne utegnem.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:No, no, spet napačno sklepaš. Ogledal sem si zgolj tvoje zadnje oglašanje tam (na temo arhivov) in zapazil cifro ob tvojem imenu (ali morda gre spet za koga, ki se izdaja zate? :lol: ). Sicer pa se ne mislim prijavljati na forum neke verske ustanove, da lahko prebiram religiozna nakladanja, mi pa povsem zadošča ocena ostalih (da jih pokaš :lol: ). Pravniške vice (berite kot besedno igro) uporabnika Rock pa sem si ogledal na pravniškem forumu. :lol:
Pozdravljam tvojo odločitev za razširitev dosedanjega obzorja z drugimi forumi.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Rock napisal/-a:Prosim, malce potrpi, trenutno ne utegnem.
Bom potrpel, brez skrbi. Se mi pa malo čudno zdi, da za svoje trditve, precej vehementne in odločne, nimaš argumentov blizu zavesti. Ampak ja, to se tudi meni zgodi.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Rock napisal/-a:Nenavadno, da se ne strinjaš.
Župnik me je učil, da na vprašanje ne smem odgovarjati z vprašanjem. Zato me, še vedno, zanima, kje si slišal, da je znanost brez religije slepa. V resnici vem, kje. Tako da me v resnici bolj zanima konkreten primer, ko je znanost brez religije slepa.
Bom počakal, kolikor dolgo boš rabil.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a Rock »

Ker si hodil k verouku, bi mogoče vprašanje zastavil svojemu župniku.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:No, no, spet napačno sklepaš. Ogledal sem si zgolj tvoje zadnje oglašanje tam (na temo arhivov) in zapazil cifro ob tvojem imenu (ali morda gre spet za koga, ki se izdaja zate? :lol: ). Sicer pa se ne mislim prijavljati na forum neke verske ustanove, da lahko prebiram religiozna nakladanja, mi pa povsem zadošča ocena ostalih (da jih pokaš :lol: ). Pravniške vice (berite kot besedno igro) uporabnika Rock pa sem si ogledal na pravniškem forumu. :lol:
Pozdravljam tvojo odločitev za razširitev dosedanjega obzorja z drugimi forumi.
A pišem po kitajsko? Preberi še enkrat. :lol:

P.S. Na forumih RKC je obzorje skrčeno na religiozna nakladanja brez osnove. :lol:

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Rock napisal/-a:Ker si hodil k verouku, bi mogoče vprašanje zastavil svojemu župniku.
Z gospodom župnikom nisva nikoli daleč prišla. Mene so zanimali primeri čudežev in jasno, da sem dvomil v njegove besede z vprašanji, kar menda ni bilo korektno. Zato sprašujem tebe, saj se tudi sam postavljaš v vlogo župnika, če še nisi opazil.

Torej lahko glede na tvoj odgovor sklenem/privzamem, da ne misliš odgovoriti in podati primerov? In posledično, da je tvoja trditev o odvisnosti znanosti od religije -- ter filozofije -- povsem odveč in ne drži.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:A pišem po kitajsko? Preberi še enkrat. :lol:

P.S. Na forumih RKC je obzorje skrčeno na religiozna nakladanja brez osnove. :lol:
Če se ne strinjaš, ne odgovarjaj;
če pa čutiš drugačno potrebo, pa zadostujejo vljudne, a argumentirane trditve, ne povečuj pa kvazi-znanstvene obilice.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a Rock »

ZdravaPamet napisal/-a:
Rock napisal/-a:Ker si hodil k verouku, bi mogoče vprašanje zastavil svojemu župniku.
Z gospodom župnikom nisva nikoli daleč prišla. Mene so zanimali primeri čudežev in jasno, da sem dvomil v njegove besede z vprašanji, kar menda ni bilo korektno. Zato sprašujem tebe, saj se tudi sam postavljaš v vlogo župnika, če še nisi opazil.

Torej lahko glede na tvoj odgovor sklenem/privzamem, da ne misliš odgovoriti in podati primerov? In posledično, da je tvoja trditev o odvisnosti znanosti od religije -- ter filozofije -- povsem odveč in ne drži.
Nisem opazil in tudi ne bi želel igrati vloge župnika. - Tudi glede drugega se motiš, vedno se rad z veseljem pogovarjam z benevolentim nasprotnikom.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Rock napisal/-a:Tudi glede drugega se motiš, vedno se rad z veseljem pogovarjam z benevolentim nasprotnikom.
Ne vem, kaj to pomeni. Moj um je preveč preprost za tako visoke izraze. Ampak še vedno čakam na tvoje primere za trditve, ki jih daješ. Če jih ni, potem bomo sklepali, da tvoje trditve pač niso utemeljene. In bomo privzeli, da ne veljajo. Na potezi si ti.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: Vatikanski tajni arhiv

Odgovor Napisal/-a Rock »

ZdravaPamet napisal/-a:
Rock napisal/-a:Tudi glede drugega se motiš, vedno se rad z veseljem pogovarjam z benevolentim nasprotnikom.
Ne vem, kaj to pomeni. Moj um je preveč preprost za tako visoke izraze. Ampak še vedno čakam na tvoje primere za trditve, ki jih daješ. Če jih ni, potem bomo sklepali, da tvoje trditve pač niso utemeljene. In bomo privzeli, da ne veljajo. Na potezi si ti.
Ne podcenjuj se. - Počasi vendarle napreduješ.

Odgovori