Hitro branje

Človek kot stroj, o flori in favni...
Odgovori
Uporabniški avatar
Anže98
Prispevkov: 35
Pridružen: 12.8.2012 14:31

Hitro branje

Odgovor Napisal/-a Anže98 »

Hej :)

Je med vami kdo, ki obvlada oz. se je poskusil naučiti tehnike hitrega branja? Ali deluje, se je vredno naučiti? Prosim povejte svoje izkušnje :)


lep pozdrav

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: Hitro branje

Odgovor Napisal/-a Roman »

V času študija je bilo zame tudi navadno branje prehitro. Če sem se hotel česa naučiti, sem delal izpiske, to je šlo dovolj počasi.

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: Hitro branje

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Tako je. Važne stvari se bere zelo počasi in po malem. Ker so važne.
Če ne boš bral natančno in pazljivo, boš stopil na pota površnosti. To pa je najslabše, kar se lahko zgodi nekemu povprečnemu človeku, ki se želi izobraziti. Nikoli se zares ne izobrazi o tem, kar je napisano na listu pred njim.

qg
Prispevkov: 786
Pridružen: 13.1.2006 20:05

Re: Hitro branje

Odgovor Napisal/-a qg »

V navodilih za hitro branje piše tudi, da se je potrebno osredotočiti samo na branje. Torej pomagati si s kakšnim ravnilom, torej ne zraven poslušati TV. Vsaj ti dve stvari od hitrega branja sta koristni, čeprav imamo pred seboj tekst, ki ga moramo prebrati natančno.

polbog
Prispevkov: 4
Pridružen: 25.4.2014 11:38

Re: Hitro branje

Odgovor Napisal/-a polbog »

Jaz sem poizkušal vendar sem obupal, sem istega mnenja, da je treba važne stvari brati počasi.

luna_
Prispevkov: 2
Pridružen: 28.6.2014 11:54

Re: Hitro branje

Odgovor Napisal/-a luna_ »

Prakticiram, dokaj pogosto. Da si zapomneš ni potrebno ponavljati besed v mislih, ker jih že poznaš. Pomembna je zbranost in koncentracija, ki ju je treba uriti.
Zagotovo bi to tehniko priporočala ljudem, ker bi na ta način več prebrali.

Je pa pri tehniki hitrega branja zanimivo to, da si avtomatsko zapomneš stvari, ker jih možgani povezujejo z že znanimi dejstvi, idejami.
Pri počasnem branju pa uporabljam čim bolj zanimive asociacije, ki se nanašajo tudi na okus, vonj in otip.
V eni knjigi sem delala test, na katerem je bilo naštetih približno 22 stvari. S tehniko hitrega branja sem jih prebrala in jih probala "narisati" v spominu. Zapomnila sem si jih 19. To me je prepričalo.

Nekaj več o tem: Kos, B., Napotnki za hitrejše branje. Dostopno na: http://www.blazkos.com/napotki-za-hitrejse-branje.php.

mirko_77
Prispevkov: 18
Pridružen: 6.2.2014 11:39

Re: Hitro branje

Odgovor Napisal/-a mirko_77 »

Seveda, hitrega branja se je mogoče priučiti, vendar pa nedvomno ni za vsakogar. Jaz sem se poizkusil naučiti vendar sem ugotovil, da sem itak dislektik :D

Odgovori