DiMetilTriptamin

Človek kot stroj, o flori in favni...
Zaklenjeno
Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a Rock »

vojko napisal/-a:Preprosti je napisal:
odlično je delovalo: konstanten vsestranski družbeni napredek, in to neslutenih dimenzij.
Pozabil si dodati: "/ ...kljub silovitemu upiranju in nasprotovanju institucionaliziranih religij, predvsem najbolj nazadnjaške, RKC." :lol:
Ne, Sluzavec.
Zgodovino je potrebno (v nekdanjih totalitarističnih državah, kjer v postopku tranzicije lustracija ni bila izvedena) napisati na novo: ___ zaradi progresivne Cerkve.
S fetišizacijo 'znanosti' (in posledično 'ukinitvijo' Boga) smo doživeli družbene patologije:
fr. revolucija (1789), prva svetovna vojna, trije totalitarizmi oz. druga svetovna vojna;
in v novejšem času potrošništvo/prevlada profita-kapitala/transformacija homoseksualnosti v normalnost/'teorija spola'.
-----------------
Večina teh "družbenih patologij" je bila direktno, ali vsaj indirektno povezana z vplivom religij na civilno sfero. Francoska revolucija je bila v dobršni meri tudi upor proti povampirjeni RKC. ("L’église pour sa part choque et révolte. Non seulement cet ordre extrêmement riche ne paie pas d’impôt mais il prélève la dîme sur les revenus agricoles. De plus, cette Eglise si riche des dons fait par les fidèles se fait trop souvent détournée cette fortune par certains membres du clergé qui voient en celle-ci un bien personnel.")
Francoska revolucija je bila mnogo pretiran/zelo napačen odgovor na družbene nepravilnosti. (Cf. likvidacija 2.000 Slovencev v letih 1941 in 1942 s strani levičarskih Slovencev; izvensodni poboji po 8.5.1945; 'fojbe'; itd.)
Vzroki za I. svetovno vojno in za nastanek treh totalitarizmov so znani vsakemu šolarju in nimajo nobene zveze s "fetišizacijo 'znanosti' (in posledično 'ukinitvijo' Boga", kot si to infantilno predstavlja v svoji sveti preproščini mali rockec iz (intelektualnih) Rovt. :lol:
Sluzavec: ponovim: dejstva so nedotakljiva; sedaj, v času formalne svobode, je čas za prerazporeditev dejstev, to je, za ukinitev lažnive komunistčne propagande.
Reakcija v novejšem času se kaže v New Ageu, v povečanem zanimanju za 'duhovnost';
----------------------
Pa ti sploh veš, kaj tvoja ustanova misli o New Ageu in o povečanem zanimanju za 'duhovnost'? Preberi si pamflet "Jezus Kristus prinašalec žive vode" ( :lol: )v izdaji DRUŽINE 2003.
To ni pamflet, ampak odlična analiza Vatikana o duhovnem gibanju Nova doba. Ki je v slovenščini izšla v zbirki CERKVENI DOKUMENTI, štev. 104 (knjižica je razprodana; na spletu je prosto dostopna).
Tam med drugim piše:"Za astrologe smo sedaj v dobi Ribe, ki je bila pod vplivom krščanstva. Toda obdobje Ribe bo zamenjala nova doba (angleško New Age) Vodnarja nekje v začetku tretjega tisočletja."
(Moram priznati, da je pamflet na visoki intelektualni ravni!) :lol:
Dalje: "Novodobna gibanja vodi cela mreža praktikantov in se danes ponujajo na vseh področjih. So nevarna in ogrožajo: razum, družino, družbo, najbolj pa otroke. Nova doba pokriva široko paleto dejavnosti, kot so akupunktura, kiropraktika, kineziologija, homeopatija, iridiologija, polarna masaža, različne oblike bodyworka (orgonomija, Feldenkrais, refleksologija, Rolfing, terapevtsko dotikanje), meditacija, joga, vizualizacija, prehranske terapije, različne oblike rastlinske medicine (Bachova cvetlična terapija ipd.), pranoterapija, feng-šui zdravljenje s kristali, z metali, glasbo ali barvami, astrologija in horoskopi, reinkarnacijske terapije in dvanajstopenjski program.
Novodobci menijo: če se človek uskladi z energijo, bo postal dober in bo tudi družba dobra. Ne gleda na spreobrnjenje in si ne prizadeva zanj. Gre za ljudi, ki nevarno predvajajo svojo nemoč in neodgovornost."
V bistvu je ves pamflet zmedeno ekletično paberkovanje po meglenem umišljenem svetu prividov in duhov.
Kar predstavljaš, so posamezni stavki, iztrgani iz konteksta.

Vatikan ni povsem proti, čeprav izreka določeno kritiko. - Po m. mn. odlična ocena (pravilno ugotavlja dejstva, upošteva univerzalne okoliščine svetovne duhovnosti, svojo doktrino, obstoječe politične okološčine - in izreka točno oceno relevantnih dejstev). Dragocena informativna sistemska drobna knjižica. - Ocena Vatikana se tudi sklada s sekularno oceno poznavalcev (v N.A. zaznavajo tudi napake).

Del slovenske RKC ima izrazito negativno stališče do N.A. v celoti. Neupravičeno.
izrazito negativna oblika reakcije predstavlja aktualni terorizem.
---------------------
Mi lahko pojasniš idejni in siceršnji izvor tega "aktualnega terorizma"? Verjetno misliš predvsem na islamskega?
To je lahka, čeprav žalostna naloga.
Vzrok je v napačni ideji/metodi.
V zgodovini so vedno obstajale grupe, ki so izrabile obstoječe stiske ljudi, same so izvedle še veliko večje nasilje (likvidacije lastnih sodržavljanov, atentati, samomorilski bombni napadi civilistov), zaradi ustrahovanja prebivastva (da bi se uklonili političnim ciljem teh grup).
To se imenuje: nelegitimen način pridobitve/pridobivanja politične oblasti zaradi izpolnitve svojih (nizkotnih) ciljev.
Pravilen odnos bi bil: resnica (če kdaj, ima človek danes na voljo največje možnosti za njeno spoznavanje;
------------------
Drži,
Lepo, nisi povsem moralno propadel.
a religije ta odnos do spoznanja prave resnice agresivno in oholo zametujejo in raje zastrupljajo in poneumljajo ljudi s svojimi dogmami, ki so nastale pred tisoč leti in več.
Tudi množičnost pripadnikov in dolgotrajnost RKC potrjuje pravilnost RKC doktrine.
a resnica seveda pomeni kritičnost do šarlatanstva tako v znanosti kot v politiki) in pravičnost (to pomeni: oblast ne sme dopuščati prevelikih strukturnih razlik v družbeni hierarhiji).
---------------
Drži,
Vedno bolj si mi všeč, Sluzavec.
"resnica pomeni kritičnost do šarlatanstva", to (šarlatanstvo) pa je temelj, na katerem počivajo skoraj vse religije. Povej mi, kaj je eksorcizem, pa 'uradno priznavanje čudežev', pa razni inteligentni dizajni in kreacionistične blodnje, drugega kot skrajno šarlatanstvo? :lol:
Javno razkrivaš nevednost.

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a Rock »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Zakaj naj bi bilo regresivno zadržanje (dopuščanje arbitrarnih žalitev) boljše od strokovnega moderiranja?
Napačno vprašanje, ned. prav. P. Modic: le sam "arbitrarno žališ". :lol:
Zakaj naj bi bili Slovenci sovražniki napredka?
Napačno vprašanje, ned. prav. P. Modic: le sam si "sovražnik napredka". :lol:
Kvazinaravoslovec: napake doživijo vsakovrstne kritike, v tvoje dobro in v dobro skupnosti.
shrink napisal/-a: Tvoji nedeljskopravni pameti očitno ne potegne, sv. P. Modic zvani Mudonjac, kaj je zgoraj napačnega, kar je le v njeno dobro, saj bo končno deležna pozornosti ustreznih strokovnjakov. :lol:
Kvazinaravoslovec: še ena blodnja, skladna z dosedanjim.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a: Tvoji nedeljskopravni pameti očitno ne potegne, sv. P. Modic zvani Mudonjac, kaj je zgoraj napačnega, kar je le v njeno dobro, saj bo končno deležna pozornosti ustreznih strokovnjakov. :lol:
Kvazinaravoslovec: še ena blodnja, skladna z dosedanjim.
Spet narobe ned. prav. P. Modic zvani Mudonjac, pravilno je: tvoje imbecilne enovrstičnice so povsem skladne z dosedanjo nedeljskopravno prakso - kažejo na to, da bo tvoje flancanje kmalu izzvenelo. :lol:

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a vojko »

Preprosti je napisal:
Zgodovino je potrebno (v nekdanjih totalitarističnih državah, kjer v postopku tranzicije lustracija ni bila izvedena) napisati na novo: ___ zaradi progresivne Cerkve.
Zimzelene in nikoli uresničene mokre sanje ustanove, ki se je javno, urbi et orbi v 2. svetovni kataklizmi spajdašila z najbolj črnimi in satanskimi silami, kar jih je do tedaj iznedrilo človeštvo ...
Francoska revolucija je bila mnogo pretiran/zelo napačen odgovor na družbene nepravilnosti.
Po mnenju npr. 'svete sinode'? Po logiki tvoje ustanove je a priori "mnogo pretiran/zelo napačen odgovor na družbene nepravilnosti" vsak poskus omejevanja njenih nezasluženih privilegijev, saj ponavlja za Lujem XIV: "L'etat, c'est moi!". Takšna njena pozicija jo seveda sili v upiranje vsakemu družbenemu napredku z vsemi silami. :lol:
(Cf. likvidacija 2.000 Slovencev v letih 1941 in 1942 s strani levičarskih Slovencev; izvensodni poboji po 8.5.1945; 'fojbe'; itd.)
Si ga spet zajahal? Kljuse je že zelo zdelano, Preprosti! Presedlaj na kaj bolj izvirnega ...
Sluzavec: ponovim: dejstva so nedotakljiva; sedaj, v času formalne svobode, je čas za prerazporeditev dejstev, to je, za ukinitev lažnive komunistčne propagande.
Preprosti, ponovim: neizrekljivo si smešen s helebardo v roki in na kljusetu, ko napadaš mline na veter ... :lol:
To ni pamflet, ampak odlična analiza Vatikana o duhovnem gibanju Nova doba. Ki je v slovenščini izšla v zbirki CERKVENI DOKUMENTI, štev. 104 (knjižica je razprodana; na spletu je prosto dostopna).
Sveta pomagavka, če imaš takole literarno in intelektualno skrpucalo za 'odlično analizo', kako šele ocenjuješ resne družbene analize? Saj ti bo zmanjkalo superlativov ... :lol:
Kar predstavljaš, so posamezni stavki, iztrgani iz konteksta.
Nič ne pretiravam, Preprosti! Prebil sem se nekje do polovice, pa sem ugotovil, da gre za neverjetno infantilno pisanje, nevredno časa, v katerem je bilo napisano. Stil me spominja na tistega v Pratiki ali v Nostradamusovh nakladanjih ...

Pisce bi poslal v prave šole ... :lol:
Vatikan ni povsem proti, čeprav izreka določeno kritiko. - Po m. mn. odlična ocena (pravilno ugotavlja dejstva, upošteva univerzalne okoliščine svetovne duhovnosti, svojo doktrino, obstoječe politične okološčine - in izreka točno oceno relevantnih dejstev). Dragocena informativna sistemska drobna knjižica. - Ocena Vatikana se tudi sklada s sekularno oceno poznavalcev (v N.A. zaznavajo tudi napake).
Irelevantno brbljanje in degutantno hvalisanje ('odlična ocena'). Ljudje, ki so v potu svojega obraza 'sklamfali' ta pamflet, živijo v nekem drugem času; v času oslov in konjev in hlapcev in dekel in sužnjev in gorečih grmov ... Neverjetno! :lol:
Del slovenske RKC ima izrazito negativno stališče do N.A. v celoti. Neupravičeno.
Totalno irelevantno. Takšno stališče ima npr. tudi del sekte Jehovinih prič. Pa kaj?
To je lahka, čeprav žalostna naloga.
Da vidim, s kakšno lahkoto jo boš izpolnil!
Vzrok je v napačni ideji/metodi.
Ne momljaj v brado! Katera je ta "napačna ideja/metoda", ki žene npr. islamske džihadiste v pobijanje nedolžnih ljudi druge vere?
V zgodovini so vedno obstajale grupe, ki so izrabile obstoječe stiske ljudi, same so izvedle še veliko večje nasilje (likvidacije lastnih sodržavljanov, atentati, samomorilski bombni napadi civilistov), zaradi ustrahovanja prebivalstva (da bi se uklonili političnim ciljem teh grup).
Halo, je kdo doma tam zgoraj, ali je vse prazno?! Momljati si začel o "aktualnem terorizmu", ne govoriva o nekih nedefiniranih, meglenih "grupah"! Govoriva konkretno o islamskem verskem terorizmu, saj drugega ni! Ne izmikaj se tako prozorno in očitno!

Torej še enkrat: Mi lahko pojasniš idejni in siceršnji izvor tega "aktualnega terorizma? Tokrat brez smešnega eskiviranja, prosim!
To se imenuje: nelegitimen način pridobitve/pridobivanja politične oblasti zaradi izpolnitve svojih (nizkotnih) ciljev.
Kaj pa je spet to?! Kakšno nepovezano jecljanje o 'nelegitimnem načinu pridobitve/pridobivanja politične oblasti' je to?! Islamski teroristi želijo v ZDA in EU 'na nelegitimen način pridobiti politično oblast' in zato nastavljajo bombe po letališčih in podzemnih, in otroke in ženske kosijo s kalašnikovi? Kaj pa blodiš?!
Tudi množičnost pripadnikov in dolgotrajnost RKC potrjuje pravilnost RKC doktrine.
Kolikor bolj se odmika temni srednji vek, toliko bolj ta 'množičnost' kopni ...

Dolgotrajna je tudi kuga, pa gripa, pa vojne, pa zato to v ničemer ne potrjuje njene 'pravilnosti' ...
Javno razkrivaš nevednost.
Dosti premalo, Preprosti! Bo pa že potreben vsaj drobcen dokaz za tako močno trditev ...

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a Rock »

shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a: Tvoji nedeljskopravni pameti očitno ne potegne, sv. P. Modic zvani Mudonjac, kaj je zgoraj napačnega, kar je le v njeno dobro, saj bo končno deležna pozornosti ustreznih strokovnjakov. :lol:
Kvazinaravoslovec: še ena blodnja, skladna z dosedanjim.
Spet narobe ned. prav. P. Modic zvani Mudonjac, pravilno je: tvoje imbecilne enovrstičnice so povsem skladne z dosedanjo nedeljskopravno prakso - kažejo na to, da bo tvoje flancanje kmalu izzvenelo. :lol:
Kvazinaravoslovec M. M.: zadostujejo enovrstičnice (v očitnih primerih).

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a osf »

Roman napisal/-a:Zagotovljena je tudi svoboda, da ti ugovarjamo.
Seveda, vendar tvoji napadalni sogovorniki (če spadaš v ložo Shrink&Co.) nesramno motijo teme z večstranskim nakladanjem.
Ne zgledaš kakor oni: kaj delaš s tistimi nerodneži?

Vojko žali narod, zato sem predčasno pisal Slovenci: od nas on je z malim s.

Kadar oseba omeni Boga, se cel kup kretenov spravi nanj. Kretenom obrazložiš dejstvo da več možganov (inteligenc) medsebojno komunicira in bodo razumeli (pinealni dmt je realni dokaz tega); Bog pomeni nekaj zelo podobnega - v verskem izražanju.

Vojna trka na vrata in zdi se mi da subjekti ki so ciljali na blodenje pravnih/znanstvenih/slovničnih neoinkvizicijskih idej niso obstojni v primeru težav.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
Roman napisal/-a:Zagotovljena je tudi svoboda, da ti ugovarjamo.
Seveda, vendar tvoji napadalni sogovorniki (če spadaš v ložo Shrink&Co.) nesramno motijo teme z večstranskim nakladanjem.
Ne zgledaš kakor oni: kaj delaš s tistimi nerodneži?

Vojko žali narod, zato sem predčasno pisal Slovenci: od nas on je z malim s.

Kadar oseba omeni Boga, se cel kup kretenov spravi nanj. Kretenom obrazložiš dejstvo da več možganov (inteligenc) medsebojno komunicira in bodo razumeli (pinealni dmt je realni dokaz tega); Bog pomeni nekaj zelo podobnega - v verskem izražanju.

Vojna trka na vrata in zdi se mi da subjekti ki so ciljali na blodenje pravnih/znanstvenih/slovničnih neoinkvizicijskih idej niso obstojni v primeru težav.
Ti pa našo inteligenco in občutek za mentalno higieno ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a Rock »

osf napisal/-a:
Roman napisal/-a:Zagotovljena je tudi svoboda, da ti ugovarjamo.
Seveda, vendar tvoji napadalni sogovorniki (če spadaš v ložo Shrink&Co.) nesramno motijo teme z večstranskim nakladanjem.
Ne zgledaš kakor oni: kaj delaš s tistimi nerodneži?
Vojko žali narod, zato sem predčasno pisal Slovenci: od nas on je z malim s.
Kadar oseba omeni Boga, se cel kup kretenov spravi nanj. Kretenom obrazložiš dejstvo da več možganov (inteligenc) medsebojno komunicira in bodo razumeli (pinealni dmt je realni dokaz tega); Bog pomeni nekaj zelo podobnega - v verskem izražanju.
Vojna trka na vrata in zdi se mi da subjekti ki so ciljali na blodenje pravnih/znanstvenih/slovničnih neoinkvizicijskih idej niso obstojni v primeru težav.
Resnično povedano:
"motijo teme z večstranskim nakladanjem";
"kaj delaš s tistimi nerodneži?";
"Vojko žali narod";
"Kadar oseba omeni Boga, se cel kup kretenov spravi nanj.";
"zdi se mi da subjekti ki so ciljali na blodenje pravnih/znanstvenih/slovničnih neoinkvizicijskih idej niso obstojni v primeru težav".

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a vojko »

Rock napisal/-a:
osf napisal/-a:
Roman napisal/-a:Zagotovljena je tudi svoboda, da ti ugovarjamo.
Seveda, vendar tvoji napadalni sogovorniki (če spadaš v ložo Shrink&Co.) nesramno motijo teme z večstranskim nakladanjem.
Ne zgledaš kakor oni: kaj delaš s tistimi nerodneži?
Vojko žali narod, zato sem predčasno pisal Slovenci: od nas on je z malim s.
Kadar oseba omeni Boga, se cel kup kretenov spravi nanj. Kretenom obrazložiš dejstvo da več možganov (inteligenc) medsebojno komunicira in bodo razumeli (pinealni dmt je realni dokaz tega); Bog pomeni nekaj zelo podobnega - v verskem izražanju.
Vojna trka na vrata in zdi se mi da subjekti ki so ciljali na blodenje pravnih/znanstvenih/slovničnih neoinkvizicijskih idej niso obstojni v primeru težav.
Resnično povedano:
"motijo teme z večstranskim nakladanjem";
"kaj delaš s tistimi nerodneži?";
"Vojko žali narod";
"Kadar oseba omeni Boga, se cel kup kretenov spravi nanj.";
"zdi se mi da subjekti ki so ciljali na blodenje pravnih/znanstvenih/slovničnih neoinkvizicijskih idej niso obstojni v primeru težav".
Pa to je neverjetno, kako dolgočasno predvidljiv si, Preprosti! :lol:

Stavil sem s prijatelji, da se boš takoj oglasil, ko bo kdo napisal kakšno v nebo vpijočo neumnost in jo pohvalil. Stavo sem celo zvišal: rekel sem, da večja kot bo neumnost, večja je verjetnost, da ji boš pritegnil ... :lol:

Stavo sem seveda zlahka dobil in uživam v (tekoči) nagradi ... :lol:

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a Rock »

Rock napisal/-a:
osf napisal/-a:
Roman napisal/-a:Zagotovljena je tudi svoboda, da ti ugovarjamo.
Seveda, vendar tvoji napadalni sogovorniki (če spadaš v ložo Shrink&Co.) nesramno motijo teme z večstranskim nakladanjem.
Ne zgledaš kakor oni: kaj delaš s tistimi nerodneži?
Vojko žali narod, zato sem predčasno pisal Slovenci: od nas on je z malim s.
Kadar oseba omeni Boga, se cel kup kretenov spravi nanj. Kretenom obrazložiš dejstvo da več možganov (inteligenc) medsebojno komunicira in bodo razumeli (pinealni dmt je realni dokaz tega); Bog pomeni nekaj zelo podobnega - v verskem izražanju.
Vojna trka na vrata in zdi se mi da subjekti ki so ciljali na blodenje pravnih/znanstvenih/slovničnih neoinkvizicijskih idej niso obstojni v primeru težav.
Resnično povedano:
"motijo teme z večstranskim nakladanjem";
"kaj delaš s tistimi nerodneži?";
"Vojko žali narod";
"Kadar oseba omeni Boga, se cel kup kretenov spravi nanj.";
"zdi se mi da subjekti ki so ciljali na blodenje pravnih/znanstvenih/slovničnih neoinkvizicijskih idej niso obstojni v primeru težav".
vojko napisal/-a: Pa to je neverjetno, kako dolgočasno predvidljiv si, Preprosti! :lol:
Stavil sem s prijatelji, da se boš takoj oglasil, ko bo kdo napisal kakšno v nebo vpijočo neumnost in jo pohvalil. Stavo sem celo zvišal: rekel sem, da večja kot bo neumnost, večja je verjetnost, da ji boš pritegnil ... :lol:
Stavo sem seveda zlahka dobil in uživam v (tekoči) nagradi ... :lol:

Ah, pišeš pod vplivom maliganov.
To pojasni marsikaj.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a shrink »

Rock napisal/-a:
shrink napisal/-a:
Rock napisal/-a:Kvazinaravoslovec: še ena blodnja, skladna z dosedanjim.
Spet narobe ned. prav. P. Modic zvani Mudonjac, pravilno je: tvoje imbecilne enovrstičnice so povsem skladne z dosedanjo nedeljskopravno prakso - kažejo na to, da bo tvoje flancanje kmalu izzvenelo. :lol:
Kvazinaravoslovec M. M.: zadostujejo enovrstičnice (v očitnih primerih).
Spet narobe, ned. prav. Peter Modic: zadostujejo le tvoji nedeljskopravni pameti, ko je njeno imbecilno flancanje v zadnjih izdihljajih. :lol:

P.S. Zaupaj nam, no, komu se obračaš z M. M.? Sv. Materi Mariji? Malemu Mudonjacu? Ali morda motenemu Modicu, ki si domišlja, da je pravnik? :lol:

osf
Prispevkov: 1092
Pridružen: 3.8.2015 15:30

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a osf »

shrink napisal/-a:Hah, to ni nič v primerjavi s kapitalci, ki si jih sam tukaj nastreljal. :lol:
Tukaj je dokazano znanje fizike, kemije.

Ljudje se sprašujemo zakaj smo pod vplivom nasilja:
ker nasilno jemo živali in rastline, ker nasilno opravljamo delovne funkcije (energija), nasilno uporabljamo kemijska bitja in v vsem tem nasilju nismo sposobni se spraševat če pravilno živimo.
Dosedanji posti par gostov te dimenzije ne spremenijo resnice: nadaljne generacije učimo napačne ideale ki so od prazgodovine človeka zoprne ostalin prebivalcem materialnosti.
Ne sprašujmo se samo zakaj se ljudje pobivajo, sprašujmo se tudi če eden od izvorov grozot je nesodobno obnašanje napram narave/materialnosti.
Kdor se med spanjem čisti, ima več možnosti da bo razumel - ker naravni dmt nas omami in dovoli telesu da se popravi.

Uporabniški avatar
vojko
Prispevkov: 11767
Pridružen: 29.5.2004 15:18
Kraj: LIMBUŠ
Kontakt:

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a vojko »

osf napisal/-a:
shrink napisal/-a:Hah, to ni nič v primerjavi s kapitalci, ki si jih sam tukaj nastreljal. :lol:
Tukaj je dokazano znanje fizike, kemije.

Ljudje se sprašujemo zakaj smo pod vplivom nasilja:
ker nasilno jemo živali in rastline, ker nasilno opravljamo delovne funkcije (energija), nasilno uporabljamo kemijska bitja in v vsem tem nasilju nismo sposobni se spraševat če pravilno živimo.
Dosedanji posti par gostov te dimenzije ne spremenijo resnice: nadaljne generacije učimo napačne ideale ki so od prazgodovine človeka zoprne ostalin prebivalcem materialnosti.
Ne sprašujmo se samo zakaj se ljudje pobivajo, sprašujmo se tudi če eden od izvorov grozot je nesodobno obnašanje napram narave/materialnosti.
Kdor se med spanjem čisti, ima več možnosti da bo razumel - ker naravni dmt nas omami in dovoli telesu da se popravi.
Nisi mi še odgovoril, koliko razredov osnovne šole imaš? :lol:

Roman
Prispevkov: 6598
Pridružen: 21.10.2003 8:03

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a Roman »

osf napisal/-a:Ljudje se sprašujemo zakaj smo pod vplivom nasilja
Razlikuješ med silo in nasiljem? Grizenje hrane je zate napačen ideal? Si morda pranojedec?

Rock
Prispevkov: 9229
Pridružen: 27.11.2008 11:14
Kraj: Ljubljana

Re: DiMetilTriptamin

Odgovor Napisal/-a Rock »

Roman napisal/-a:
osf napisal/-a:Ljudje se sprašujemo zakaj smo pod vplivom nasilja
Razlikuješ med silo in nasiljem? Grizenje hrane je zate napačen ideal? Si morda pranojedec?
V originalnem tekstu:
'ker nasilno jemo živali in rastline'

Po m. mn.: to je nasilje; ampak to ni nečloveško: sila (tvoja ilustracija: grizenje hrane), nasilje je legitimni del človeka: popolni pacifizem sploh ni ideal (uporaba sile je nujna, čeprav prinese tudi slabe posledice: človek ni popoln: napake so integralni del človeka: 'igra/ples' se tako začne/nadaljuje).

Zaklenjeno