vodikov motor

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

jukaZMAJ napisal/-a:
mythbusters napisal/-a:Every step of all these schemes consumes far more energy than it could possibly release. There is no magic way to get such phenomenal gains in fuel efficiency out of your existing car.
Saj to je tisto, o čemer ves čas govorimo: izkoristek vsakega procesa pretvorbe energije je vselej manjši od 1. To velja tudi za elektrolizo, zato tudi ta proces ne more dati več energije, kot je vanj vložimo. Upam, da ti je sedaj jasno, zakaj so Animosove trditve nesmiselne.

Uporabniški avatar
jukaZMAJ
Prispevkov: 14
Pridružen: 24.3.2008 20:23

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a jukaZMAJ »

Meni je že prej bilo jasno da ne moremo proizvest energijo, samo nism natančno prebral animosov post.
Mene privlači to da namesto benza rabimo vodo za prevoz, zakaj biti skeptik, zakaj ne provat če je to sploh tako kako oni pravijo ki so, če so, to že naredili

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

Kar se tiče "HydroStar", pa je jasno, da gre za goljufijo. Poglej si ta odgovor:
answers.yahoo.com napisal/-a:Sorry to break the bad news, but hydrostar is a complete and utter scam. Let me be clear - it's a fraud, a racket, a cheat. And the guy who's trying to peddle it should be arrested, convicted and put in prison. He makes money by misleading people into buying plans requiring parts that don't exist (whence your question).
http://answers.yahoo.com/question/index ... 040AAfxbZu

Uporabniški avatar
GJ
Prispevkov: 2635
Pridružen: 27.1.2003 22:08

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a GJ »

jukaZMAJ napisal/-a:Meni je že prej bilo jasno da ne moremo proizvest energijo, samo nism natančno prebral animosov post.
Mene privlači to da namesto benza rabimo vodo za prevoz, zakaj biti skeptik, zakaj ne provat če je to sploh tako kako oni pravijo ki so, če so, to že naredili
Eee..
Pa to ti je "mamac".
Ideja, ki lepo zveni ponavadi ni tako lepa kot se sliši..
Iz preprostega razloga, če bi bila tako lepa bi jo že uporabili!
Torej manj kot veš o njej lepša je, enako kot punce v Playboy-u!

Lep dan.. :D

Uporabniški avatar
jukaZMAJ
Prispevkov: 14
Pridružen: 24.3.2008 20:23

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a jukaZMAJ »

Ma kaj jst vem, jaz bi rajše sam preizkusil in potem bi dal vsoje mnenje če je ta zadeva za res.
Zdej samo vidim dve različice zgodbe, in ne vem katera je resna, obe mi se zdijo možne, enih 70% za znanost in 30% za "šarlatane"

Uporabniški avatar
pipp
Prispevkov: 14
Pridružen: 17.9.2006 15:30
Kraj: Idrija

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a pipp »

Pri algah gre za biogoriva, stvar kot oljna repica in podobno. Stvar je zanimiva, ker bi z vzgojo alg dejansko še porabljali CO2 iz zraka. Nekaj linkov:
http://en.wikipedia.org/wiki/3rd_generation_biofuel
http://uk.youtube.com/watch?v=_ToojK_MJd0

Kosho
Prispevkov: 125
Pridružen: 13.2.2008 17:45

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a Kosho »

Zdravo, mene zanima koliko L vodika bi nadomestilo 1 L bencina? po moji oceni bi bilo 3:1

sinbad
Prispevkov: 81
Pridružen: 24.10.2010 18:01

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a sinbad »

Kosho napisal/-a:Zdravo, mene zanima koliko L vodika bi nadomestilo 1 L bencina? po moji oceni bi bilo 3:1
bencin ima kurilnost 42,7 MJ/kg,

vodik pa 9,46 MJ/Nm3

sinbad
Prispevkov: 81
Pridružen: 24.10.2010 18:01

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a sinbad »

sinbad napisal/-a:
Kosho napisal/-a:Zdravo, mene zanima koliko L vodika bi nadomestilo 1 L bencina? po moji oceni bi bilo 3:1
bencin ima kurilnost 42,7 MJ/kg,

vodik pa 10,46 MJ/Nm3

Uporabniški avatar
MAVER|CK
Prispevkov: 880
Pridružen: 27.5.2005 16:34
Kontakt:

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a MAVER|CK »

Če gledaš na maso bo kr držalo, da je faktor skor !

Ker ma H2 120 MJ/kg, bencin pa 43 MJ/kg.

Če pa gledaš na litre pol je pa dost na slabšem vodik, ker ma komi 1,9 MJ/l (@200bar) proti bencinu ko ma 31,5 MJ/l!

Prav zaradi tega, je bencin neprecenljiv (na žalost), ker ima največjo gostoto energije na volumen zato ga pa tako z veseljem uporabljamo in transportiramo okol.

silikon
Prispevkov: 1
Pridružen: 24.12.2009 14:55

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a silikon »

Gospodje dragi, ne razumem, da se pustite tako pejati *scat*, čeprav ste po prečitanem, dokaj načitani in razumni. Kostrovnjak *anonimus* se pogosto oglaša na vseh mogočih in nemogočih forumih s popolnoma enakimi nameni, ljudi spraviti na njegov nivo. Vaši odgovori, posebej od g.*šrink*, so sicer pravilni, vendar z njimi ta isti anonim, z drugim psevdonimom na drugem forumu, maltretira druge *šrink*e. Sposoben se je spreminjati in se kot nekdo drug bori za svoje teorije in podobno. Res škoda, da moderatorji ne posežejo vmes, saj ta možakar povzroča podobno zmedo že kar nekaj časa na kadabri, seveda o drugih temah. Sicer pa če sami ne odkrijete, kdaj vas tišči, potem pa morda res potrebujete kakšnega takega *maruleka*. Res pa je, da na tak način dobi uka željni čitalec veliko več, kot pa na vprašanje: kaj pa je....? Takrat mu suhoparno odvrnete to in to in pa, če ima srečo, dobi še kaošno povezavo(link). V tem primeru, pa te anonimne bedarije, delno podpiram. Lp

ZdravaPamet
Prispevkov: 2842
Pridružen: 16.8.2004 19:41

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a ZdravaPamet »

Silikon, na tem forumu cvetijo šarlatani v več preoblekah, nekateri jih menjavajo kar sproti, ne da bi skrivali. In mar ni čudovito, da jih je moč prepoznati? Mar ni čudovito, da jih ni treba skrivati, da se sami razgalijo? Ako bi moderatorji posegali vmes, bi degradirali koncept foruma.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a shrink »

silikon, na tem forumu šarlatanom ne ostanemo dolžni, pa naj še tako trollajo.

Kodrman
Prispevkov: 1
Pridružen: 14.2.2011 23:37

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a Kodrman »

Se pojavljam prvič v tem forumu, pa me čudi, da je toliko besed, da se pride do vsaj kakšne uporabne zadeve. Če je vprašanje, potem odgovori, ali pa molči, če nisi prepričan, da s tem ne boš samo nategoval. Ja kg, litri, Nm3, pri temperaturi okolice, Znamo pa tudi podhladiti, toplotno izolirati itd. Potem pa je količina lahko tudi (razen temperaturno) enaka. Mene zanima samo to, koliko je trenutno možen najboljši izkoristek, z ozirom na vložek energije za pridobivanje H2, glede na energijo, ki jo z najboljšo možno ali ta hip poznano varianto iz tega H2 povrnemo. Prosim ne nalagat. Odgovorite samo, če odgovor resnično poznate. Izkoristek lahko poveste tudi posebej za pridobivanje in posebej za koriščenje. Forum sam, pa mislim, da je klub izživljanju nekaterih koristen. Tukaj bi pristavil še lonček za: http://www.strojnistvo.com
in pa http://www.kodermanmotor.com

sinbad
Prispevkov: 81
Pridružen: 24.10.2010 18:01

Re: vodikov motor

Odgovor Napisal/-a sinbad »

Kodrman

ko boš prebral na tem linku, boš ugotovil, da si zelo zahteven:
http://en.wikipedia.org/wiki/Electrolysis_of_water

Odgovori