Zakaj že dobrih 30 let človek ni obiskal Lune?

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Odgovori
Ganglich

Zakaj že dobrih 30 let človek ni obiskal Lune?

Odgovor Napisal/-a Ganglich »

Vprašanje k članku: http://www.kvarkadabra.net/vprasanja/te ... _luno.html

V članku piše, da verjetno še nekaj časa na Luno ne bodo poslali posadke, ker to predstavlja prevelike (ogromne) stroške? Meni pa ni jasno, zakaj je potrebno za eno vozilo in nosilne rakete tako veliko denarja? Če se najde denar za tomahawke in bombe za na Irak ali Afganistan pa mislim, da bi se ga našel tudi za potovanje na Luno.

floko
Prispevkov: 21
Pridružen: 13.12.2002 21:41
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a floko »

Kaj pa bi naj poceli na Luni?

Tadej

Odgovor Napisal/-a Tadej »

Zato ker ni interesa.

nekdo

nekdo

Odgovor Napisal/-a nekdo »

ker bi bilo to zelo drago pa še nobenih posebnih koristi nebi blo od tega da gremo tam kjer smo že bili

Uporabniški avatar
zupan
Član strokovnega sveta Kvarkadabre.
Prispevkov: 141
Pridružen: 30.9.2002 9:18

Prestavljena diskusija

Odgovor Napisal/-a zupan »

Od tu je bila diskusija le o tem ali je človek sploh stopil na Luno ali pa je bila to morda le prevara. Sem prestavil vse skupaj na novo temo pod Dosjeje X
viewtopic.php?t=354

gost

Odgovor Napisal/-a gost »

Po mojem še človeška noga ni stopila na luno! (razen na kakšen specialni pesek in pod čudne reflektorje v kakšnem ameriškem studiju). Le zakaj astronavte na sliki, ki bi jih naj poslikali astronavti na luni, njihova telesa delajo senco na vse štiri strani? In zakaj je astronavt na sliki iz lune osvetljen, čeprav je stopil iz plovila na zatemnjeni strani plovila? Zakaj je Ameriška zastava plapolala, če pa na luni ni atmosfere? Dosjeji-X? Ne! To se zgodi samo Amerikancem...lastna hvala, cena mala!

Uporabniški avatar
Pentium
Prispevkov: 431
Pridružen: 10.11.2003 19:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pentium »

To piši na temo, ki jo je navedel zupan.

Sej zdej je Bush spet napovedal, da bo človek stopil na Luno pa celo na Mars. Ampak verjetno samo zato, ker so volitve.

Pravzaprav pa lahko človek na Luni odkrije enako ali pa celo manj kot robotska sonda, ki je tudi veliko cenejša (ni oskrbe s kisikom, lažja je).

Odgovori