Pridobivanje električne energije

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Zaklenjeno
Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a Celeron »

No očitno vas ni mogoče prepričat o nesmiselnosti visokih daljnovodov. Tud prav....

Mam pa pripombo glede tega da je za spremembo vrtilne količine sistema potreben sunek zunanjih navorov. S tem se samo delno strinjam....Hookov zakon namreč uči da je sprememba gibalne količine enaka sunku sile! To je zelo pomembno.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a derik »

Celeron napisal/-a:No očitno vas ni mogoče prepričat o nesmiselnosti visokih daljnovodov. Tud prav....
Prosil bi te, da nekoliko zresniš svoj odnos do strokovnih tem. Dobil si odgovore, smetenje pa na tem forumu ni zaželjeno.

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Sej ne gre za neresen odnos. Sam povem moj pogled na stvari in moje mnenje..... Ne bod siten.

derik
Prispevkov: 2044
Pridružen: 6.3.2010 9:04

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a derik »

Celeron napisal/-a:Sej ne gre za neresen odnos. Sam povem moj pogled na stvari in moje mnenje..... Ne bod siten.
Vem, da gre za tvoj pogled in tvoje mnenje, zato pa tudi tebe opozarjam. Če se sploh ne spoznaš na tematiko, je neprimerno zabrusiti strokovnjaku, kako ga je nesmiselno prepričevati.

Če misliš sitnariti, bodo tvoji prispevki izbrisani.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

Celeron napisal/-a:Mam pa pripombo glede tega da je za spremembo vrtilne količine sistema potreben sunek zunanjih navorov. S tem se samo delno strinjam....Hookov zakon namreč uči da je sprememba gibalne količine enaka sunku sile! To je zelo pomembno.
No, tu je dokaz za tvoj analfabetizem:

https://sl.wikipedia.org/wiki/Hookov_zakon

O tem, "da je sprememba gibalne količine sistema enaka sunku zunanjih sil", govori izrek o gibalni količini, kar je seveda ekvivalentno trditvi, "da je za spremembo gibalne količine sistema potreben sunek zunanjih sil."

O spremembi vrtilne količine pa govori izrek o vrtilni količini: "sprememba vrtilne količine sistema je enaka sunku zunanjih navorov," kar je ekvivalentno trditvi, "da je za spremembo vrtilne količine sistema potreben sunek zunanjih navorov".

Skratka, pomešal si hruške z jabolkami, gre za dve različni zakonitosti, ena pa ne izključuje druge oz. ena ni v nasprotju z drugo. Sedaj pa nehaj smetiti z neumnostmi!

Zaklenjeno