Pridobivanje električne energije

Tehnika. Kako deluje...? Zakaj ne moremo narediti...?
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

LUKEC napisal/-a:ZEMLJA SE TUDI VRTI, PA NE DOVAJAMO NOBENE ENERGIJE!
Joj, joj, joj in ti si bojda študiral fiziko? Si že kdaj slišal za ohranitev vrtilne količine?

Zemlja ima vrtilno količino od njenega nastanka in ta se ji ohranja (no, skupaj v sistemu ostalih teles v sončnem sistemu; praktično na Zemljino gibanje vplivata le Luna in Sonce), ker ni prisotnih zunanjih navorov, ki bi jo spreminjali (vsakdo količkaj fizikalno izobražen ve, da je za spremembo vrtilne količine sistema potreben sunek rezultante zunanjih navorov).
Je pa pri izdelovanju free energy naprav bistvenega pomena, da ustvarimo resonanco. Tako, kot se zemlja vrti okoli svoje osi in kroži okoli sonca z točno določeno hitrostjo, tako je treba pri teh napravah ujeti pravo hitrost kroženja oziroma pravo frekvenco gibanja, če imamo cilinder v kateremu je bat in poganja ojnico na kateri je os z vzmetjo in elekričnim generatorjem. Motor nato odklopimo in stvar dela sama.
So pa tudi druge variante.
Čisto šarlatansko nakladanje nekoga, ki se mu očitno ne sanja niti o osnovah fizike. :lol:

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

Sej kaj drugega od tebe tudi nisem pričakoval.
Misliš, da jaz ne vem kaj uči fizika?
Le da jaz tistega kar uči ne jemljem vsega zares.
In če se že Zemlji od vsega začetka ne spreminja vrtilna količina, zakaj bi se kakšnemu podobnemu telesu na Zemlji(v tem primeru naši napravi)?

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Lukec,

Tosho Shrink je napisal:
shrink napisal/-a:
kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma
in če to velja, potem bo kozmološka konstanta poganjala vsak stroj. Če je odgovorna, da pospešuje množico galaksij in ostaja konstanta, bo pa še en Shrink-Lukecov dinamo zavrtela. Poveži se z velikim Toshoom, on bo zadevo rešil teoretično na osnovi (samo)svojega energijskega zakona (glej citat), ti pa zadevo izpelješ praktično.

LUKEC
Prispevkov: 542
Pridružen: 3.8.2010 17:55

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a LUKEC »

smolejleo napisal/-a:Lukec,

Tosho Shrink je napisal:
shrink napisal/-a:
kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma
in če to velja, potem bo kozmološka konstanta poganjala vsak stroj. Če je odgovorna, da pospešuje množico galaksij in ostaja konstanta, bo pa še en Shrink-Lukecov dinamo zavrtela. Poveži se z velikim Toshoom, on bo zadevo rešil teoretično na osnovi (samo)svojega energijskega zakona (glej citat), ti pa zadevo izpelješ praktično.
Na žalost je premalo odgovornih in resnih ljudi, da bi kaj takega naredili.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

LUKEC napisal/-a:Sej kaj drugega od tebe tudi nisem pričakoval.
Misliš, da jaz ne vem kaj uči fizika?
Le da jaz tistega kar uči ne jemljem vsega zares.
In če se že Zemlji od vsega začetka ne spreminja vrtilna količina, zakaj bi se kakšnemu podobnemu telesu na Zemlji(v tem primeru naši napravi)?
Seveda le šarlatani ne jemljejo zares vsega, kar uči fizika in seveda le šarlatani postavljajo taka imbecilna vprašanja. :lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

osmoljenileo napisal/-a:Lukec,

Tosho Shrink je napisal:
shrink napisal/-a:
kozmološka konstanta = temna energija = energija vakuuma
in če to velja, potem bo kozmološka konstanta poganjala vsak stroj. Če je odgovorna, da pospešuje množico galaksij in ostaja konstanta, bo pa še en Shrink-Lukecov dinamo zavrtela. Poveži se z velikim Toshoom, on bo zadevo rešil teoretično na osnovi (samo)svojega energijskega zakona (glej citat), ti pa zadevo izpelješ praktično.
Hah, osmoljenileo, spet imbecilno jokcaš na temo temne energije, ker tvoji polpismeni (ki konstantno tudi ponuja spakedranke tipa "Tosho" :lol: ) in neizobraženi hobikozmološki pameti še vedno ni potegnilo, da ne gre za nikakršen energijski zakon, še manj pa za mojo trditev:

viewtopic.php?p=86895#p86895

Kar se tiče sodelovanja z Lukcem, pa sem ti že svetoval, da lahko on "eksperimentalno" preveri tvojo hobikozmološko "teorijo":

viewtopic.php?p=79803#p79803

:lol:

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

LUKEC napisal/-a:Na žalost je premalo odgovornih in resnih ljudi, da bi kaj takega naredili.
Ti kar "resno in odgovorno" preveri hobikozmološko "teorijo" podučitelja osmoljenegaleota, da "se vesolje pospešeno širi zaradi črnih lukenj". Če imata težave z interpretacijo "eksperimentalnih" rezultatov, prosita tehtalca črvjih duš amrita za (duhovno) pomoč. :lol:

smolejleo
Prispevkov: 1721
Pridružen: 3.3.2004 11:52
Kraj: celovec
Kontakt:

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a smolejleo »

Tosho Shrink, opozoril sem te, da ja v tekstu na kvakawikiju, kjer si ti napisal naslov napaka:
"Razmerje med kotom in nasprotno stranico imenujemo sinus."

Ti si na to odgovoril:
shrink napisal/-a:
Glede KvarkaWikija pa sem že dal nasvet: če raznim osmoljenimleotom kaj ne paše, lahko to uredijo kot prijavljeni ali anonimni uporabniki, seveda pa njihovo nezadovoljstvo ne pomeni, da je karkoli iz strokovnega vidika narobe; pri urejanju pa naj nikar ne pozabijo citirati virov, iz katerih so črpali (ampak s tem niso mišljeni OŠ delovni zvezki).
:
S tem cel svet vidi, kakšno je tvoje razumevanje besedil, znanje, pismenost, .... .
Kdo bo še resno jemal takega šarlatana kot si Tosho Shrink, Skrčko v vseh pogledih.

Najbolje zate, da zapoješ tole

https://www.youtube.com/watch?v=FzkDp89YCwY

in da se ti to uresniči.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

Jodlarski podučitelj osmoljenileo pa še vedno jokca in jokca, ker njegovi polpismeni (kar kaže tudi v konstantni rabi spakedranke "Tosho" :lol: ) pameti nikakor ne potegne in ne potegne:

viewtopic.php?p=86841#p86841

:lol:

Sicer pa si edini šarlatanski nakladač le sam, osmoljenileo; tvoje tipično šarlatansko nasprotovanje uradni kozmologiji:
osmoljenileo napisal/-a:Da jaz osebno ne verjamem "uradni" kozmologiji - teoriji prapoka, je pa moja stvar. Ima preveč majave temelje, ne razloži kup zadev in nič pomembnega ni napovedala.
kot tudi tvoje šarlatanske teorije:
osmoljenileo napisal/-a:Pospešeno širjenje vesolja je povezano s črnimi luknjami.
povedo vse o tvoji pojavnosti; ki je identična pojavnosti tipičnega šarlatana. :lol:

Ti je pa treba priznati zelo specifično pojavnost, ki odlikuje le tebe, osmoljenileo: lepljenje imbecilnih slik in linkov imbecilnih videov. :lol:

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a Celeron »

No ne rabite se hecat pa me pošiljat na drug forum......sej mislim da smo tukej zato da kdo da kakšen predlog, kakšno inovativno idejo.... Sam ne vidim ovir, da nebi proizvajali 400V že v elektrarnah.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

Celeron napisal/-a:No ne rabite se hecat pa me pošiljat na drug forum......sej mislim da smo tukej zato da kdo da kakšen predlog, kakšno inovativno idejo.... Sam ne vidim ovir, da nebi proizvajali 400V že v elektrarnah.
Morda zato, ker se ti ne sanja o razlogih za prenašanje električne energije po visokonapetostnem omrežju.

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Seveda se mi sanja.... Nekako jo morš prenašat to je logično samo lahko bi blo enostavneje. To sem hotel povedati.... Aja pa glede vrtenja Zemlje. Za spremembo vrtilne količine sistema ni nujno potreben sunek rezultante zunanjih navorov. Je pa zaželjen.

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

Celeron napisal/-a:Seveda se mi sanja.... Nekako jo morš prenašat to je logično samo lahko bi blo enostavneje. To sem hotel povedati....
Enostavneje za analfabeta glede elektroenergetike. To si hotel povedati.
Aja pa glede vrtenja Zemlje. Za spremembo vrtilne količine sistema ni nujno potreben sunek rezultante zunanjih navorov. Je pa zaželjen.
Zaželjeno je, da se najprej poučiš o osnovah fizike. Tako ne boš več streljal kozlov.

Celeron
Prispevkov: 168
Pridružen: 12.12.2007 13:52

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a Celeron »

Ne, ne ne in še enkrat ne..... Hotel sem povedati, da trafo postaj nebi več rabili.... če bi že takoj proizvajali 400V. Vode tud ne prpeleš v bajto pod tlakom 500 barov in jo potem prilagodiš za hišno uporabo.

Res je sier da nisem profesionalec na področju fizike....ampak nekako logično je da sunek rezultante navorov ni nujno potreben. Za to obstajajo dokazi...

Uporabniški avatar
shrink
Prispevkov: 14610
Pridružen: 4.9.2004 18:45

Re: Pridobivanje električne energije

Odgovor Napisal/-a shrink »

Celeron napisal/-a:Ne, ne ne in še enkrat ne..... Hotel sem povedati, da trafo postaj nebi več rabili.... če bi že takoj proizvajali 400V. Vode tud ne prpeleš v bajto pod tlakom 500 barov in jo potem prilagodiš za hišno uporabo.
Nehaj smetiti s tem, deležen si že bil replike, zakaj je to neumnost:

viewtopic.php?p=22652#p22652

Res je sier da nisem profesionalec na področju fizike....ampak nekako logično je da sunek rezultante navorov ni nujno potreben. Za to obstajajo dokazi...
Tvoja logika je skregana z osnovami fizike. Dokazano to ve vsak srednješolec.

Zaklenjeno